Skocz do zawartości
Suanis

Wc By Suanis Rev. 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Moje poprzednie WC możecie obejżeć Tutaj dzięki temu sami ocenicie postęp jaki się dokonał . Słowami wstępu dlaczego odszedłem od poprzedniej koncepcji i ruszyłem w stronę miniaturyzacji oraz mobilności . Powodem tego był wyjazd już na początku wakacji który niestety nie wypalił dlatego dopiero nie dawno zabrałem się za składanie kolejnego WC-eta . Bloki sie nie pozmieniały nadal są to :

 

Frost 3 duo na cpu

 

MNP Channel Pro na NB

 

GPU X2l NB rev.1 blok na NB z spodem od cpu - większa ilość pinów

 

Pompka również pozostała ta sama :

 

Swiftech pompa MCP655 12v

 

Tak jak i chłodnica :

Black Water 123 Ultimate rev. 1

 

Do batalionu wentylatorów dołączył pentagram i wygląda to tak :

 

6x Arctic Cooling AF12025 PWM

3x Arctic Cooling FAN 12 PWM ( obecnie pracuje tylko jeden )

1x NTAGRAM FREEZONE FN-120 2BallBY P 7520-0

 

Zmieniła się obudowa na :

 

ASUS TA-982 ATX czarna

 

W związku z tym że była to totalna budżetówka i nie mogłem sobie pozwolić na coś konkretniejszego wybór padł właśnie na asusa . Kupiony w siriusie .

 

Węże niestety to cellfast 12/16

 

Rozbiórka poprzedniego układu łatwa nie była i zeszło na nią około 2 dni ( po kilka godzin dziennie ) .

 

W chłodziwie ( borygo 50/50 z destylką ) żadnych skażeń nie stwierdzono .

 

Dołączona grafika

 

Czego nie można powiedzieć o wężach . Nie wiem co to i skąd to się wzięło ale jest a raczej było w wężach .

 

Dołączona grafika

 

To samo w zbiorniku wyrównawczym .

 

Dołączona grafika

 

W związku z tym że w wężach i zbiorniku było trochę syfu postanowiłem wyczyścić bloki oraz pompkę . Na pierwszy ogień poszedł MNP Channel Pro , gwarancja na niego minęła w maju tego roku w związku z tym nie traciłem gwarancji otwierając go .

 

Dołączona grafika

 

Wielki zonk :!: anoda zeszła z topu :!:

 

Dołączona grafika

 

Wygląda to tak jakby się rozpuściła . Pozostaje stosować środki antykorozyjne lub wymiana topu na najpewniejszy - poliwęglanowy .

 

Spód bloku w dobrym stanie .

 

Dołączona grafika

 

Przy wlocie i wylocie frosta znalazłem kawałki czegoś czarnego ( anody z bloku Kyńka :?: ) .

 

Dołączona grafika

 

Poza tym w porządku nic nie pękło nie odeszło .

 

Dołączona grafika

 

W związku z tym że chłodnica docelowo miała być poza obudową - nie szło ją zmieścić w środku została " upiększona " polerką blach na boku .

 

Przed zabiegiem wyglądała tak :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Po zabiegu :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Polerkę robiłem ręcznie przy użyciu pasty automax ( koszt 3 złote ) wypolerowałem boki i brakło mi pasty na ryfle do których przykręca się wentylatory . Zakupiłem wtedy pastę druchema originaltempo niby lepsza za 10 złotych . Okazała się totalnie beznadziejna efektów nie było nawet po godzinie polerowania . Nie poprawiłem zatem boków a ryfle są jakie były .

 

Dołączona grafika

 

Następnie zabrałem się za wykonanie platformy pod pompkę . Wykonałem ją z kątowników i kawałka blachy pozyskanej z boku poprzedniej obudowy .

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Najważniejszy element to oczywiście obudowa . Początkowo zrobiłem siatkę na górze obudowy .

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Ostatecznie jednak zrezygnowałem z siatki i po prostu wyciąłem . Jeżeli kiedyś wc zniknie to i tak w to miejsce pojawią się filtry . Dodatkowo jest większy przepływ powietrza . Szkoda że nie miałem wyrzynarki . Poniżej przymiarki czy ostatni wentylator będzie miał skąd brać powietrze . Jest 3.5 centymetra do zasilacza , to musi wystarczyć .

 

Dołączona grafika

 

Tuż przed montażem po kolei elementy były sprawdzane pod kątem szczelności .

 

Dołączona grafika

 

Montaż pompki

 

Dołączona grafika

 

oraz chłodnicy

 

Dołączona grafika

 

Zwoje kabli . Dwa wolne miejsca przeznaczone są na nagrywarkę DVD i blue-ray która dojdzie w przyszłości :wink: .

 

Dołączona grafika

 

Rdzeń 7600 GT był posmarowany czymś co zaschło i musiałem to dosłownie zdrapywać paznokciem :!:

 

Dołączona grafika

 

Kompletne chłodzenie na grafie . Niestety nie udało mi się znaleźć vmoda do tego pcb .

 

Dołączona grafika

 

Nowe / stare radiatory na pamięciach . Poprzednie podczas lekkiego OC i smarkach niemal parzyły gdy je dotykałem stąd też te kolosy .

 

Dołączona grafika

 

Płyta przed zmianą chłodzenia

 

Dołączona grafika

 

Ramka wykonana z kawałków bloku technicznego sklejonych taśmą chroniąca rdzeń p965 przed ukruszeniem .

 

Dołączona grafika

 

Komplet bloków .

 

Dołączona grafika

 

Układ przed napełnieniem . Ze względów ekonomicznych uklad zamknięty bez zbiornika wyrównawczego . Napełnienie go i odpowietrzenie trwało 4 godziny :wink: .

 

Dołączona grafika

 

Gotowy już układ w komplecie . Dwie dolne zatoki na dyski czekają już na raid 0 który pojawi się lada dzień .

 

Dołączona grafika

 

Zbliżenie na całość .

 

Dołączona grafika

 

Zbliżenie raz jeszcze .

 

Dołączona grafika

 

Radiatorek na mofach i bloczek cpu .

 

Dołączona grafika

 

Nieszczęsny bloczek na NB .

 

Dołączona grafika

 

Karta graficzna z tworem mcs . Mam nadzieję że bloczek nie pójdzie w ślady anodowanego brata od kyńka i anoda tutaj nie zejdzie .

 

Dołączona grafika

 

Trójnik w tle min. Pentagram na froncie . Tagan ma dość krótkie kable i nie udało mi się puścić ich po drugiej stronie .

 

Dołączona grafika

 

Pompka ze zwitkami kabli od wentyli .

 

Dołączona grafika

 

Niesamowity jednostronny korek od wlewu :wink: . Zastąpi się czymś lepszym w przyszłości

 

Dołączona grafika

 

Kable po drugiej stronie obudowy .

 

Dołączona grafika

 

Front obudowy . Jak łatwo zauważyć chłodnica jest nieco na boku . Wszystko przez pompkę w zatoce 5.25 . Jest przesunięta maksymalnie w prawo i do przodu ( w stronę frontu obudowy ) .

 

Dołączona grafika

 

Lewy bok całości i zwitki kabli od wentyli .

 

Dołączona grafika

 

Prawy . Te kropki obok wlotów to nie są odpryski , to światło .

 

Dołączona grafika

 

Tył , o ile on kogoś interesuje :wink: .

 

Dołączona grafika

 

Z lotu ptaka .

 

Dołączona grafika

 

Planuje jeszcze dodać dwa wentylatory 120 mm na bok obudowy tak by owiewały pamięci . Ale to dopiero po tym jak dopadnę wyrzynarkę , nie chcę na nowo przechodzić wiertarkowego horroru .

 

Układ zalałem borygo/destylka 50/50

 

Pompka pracuje na 5 biegu

 

Pasta jakiej użyłem to arctic cooling mx-2 .

 

Procesor Core 2 Duo 4300 pracuje z taktowaniem 3330 przy napięciu 1.6

 

Karta graficzna gpu 660/860 . Gpu idzie nawet 710 ale spada punktacja w 3dmarku . Natomiast pamięci przed założeniem radiatorów szły 800 zatem uzyskałem 60 mhz . Standard takty to odpowiedni 570/700 . Wszystko oczywiście bez v-modów a szkoda . Mój poprzedni palit szedł 750/840 po v-modach na chłodzeniu powietrzem .

 

Temperatury tutaj nie ma specjalnie się czym chwalić a raczej jest się czym martwić . Gdy wentylatory są ustawione na 5 volt. temperatura sięga na procesorze 86 stopni w stresie i 52 idle ( odczyt core temp , odczyt abit uguru to 76 stopni / 42 ) . Chłodnica w dotyku jest bardzo ciepła i zapewne to ona nie daje sobie rady z oddawaniem ciepła . Frost tutaj też ma coś do powiedzenia . Po przełączeniu na 12 volt różnica jest kolosalna 74 stopnie w stresie i 44 w idle . Temperatura otoczenia w jakiej dokonywałem odczytów 29 stopni . Karta graficzna ma odpowiednio 39 idle 47 stres nie dokonywałem odczytów przy wentylatorach puszczonych na 5 volt . Temperatura NB to 42 w idle i 50 w stresie również nie dokonywałem przy 5v na wentylach odczytu ze strachu że spale procek . Układ jest odpowietrzony a bloki przylegają równo . Odczyty jakie podałem w poprzednim wc pochodziły z abit uGuru zatem należy dodać do nich 10 stopni . Czyli poprzednio chłodząc tylko NB i Cpu miałem 65 stopni , wychodzi na to że temperatura podskoczyła po dodaniu bloku na gpu o 9 stopni dla 12 volt . Układ składałem kilka dni temu przez co pasta mogła się nie wygrzać .

 

Heyka i pozdrówka wszystkim zwiedzającym :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, ale dziwi mnie jedno. Ja chłodzę Radeona 4850 i swojego procka, a posiadam tylko jedną chłodnicę 1x12cm. O dziwo temperatury są niskie (GPU max 54* stres, CPU max 65-67* przy 4Ghz), a chłodnica mimo, iż ciepła daję radę. Sądzę, że przez wysokie napięcie masz tyle stopni na CPU.

 

Ogólnie wszystko ładnie tylko wiązka kabli od wentyli szpeci :D lecz jeżeli nie masz okna i zamykasz budę to za wiele nie przeszkadza ;).

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arni

1 daj wentyle na 7v na tą chłodnicę trzeba wiać

Problem w tym że przejściówki takie jak ta umożliwiają podłączenie wentylatorów na 5v i 12v .

 

użyj Realtemp

Odczyty z niego są takie same .

 

zainwestuje w trójnik T łatwiej odpowietrzysz

Mam takowy . Przy obecnym łatwiej było mi ułożyć węże .

 

wywal tego tracera

W obudowie siedzi Tagan 430w u-15 easy con. widać na zdjęciach . Tracer 550W to mój zasilacz zapasowy :wink: .

 

 

@OCM4n14k

 

Wszystko super, ale dziwi mnie jedno. Ja chłodzę Radeona 4850 i swojego procka, a posiadam tylko jedną chłodnicę 1x12cm. O dziwo temperatury są niskie (GPU max 54* stres, CPU max 65-67* przy 4Ghz), a chłodnica mimo, iż ciepła daję radę. Sądzę, że przez wysokie napięcie masz tyle stopni na CPU.

 

Powiem uczciwie że mocno mnie zaskoczyłeś . Myślę że po części masz racje tym bardziej że masz procesor w 0.45 nm a ja 0.65 nm . Przy 2.9 ghz na V def. temperatura sięga 52 C .

 

Ogólnie wszystko ładnie tylko wiązka kabli od wentyli szpeci icon_biggrin3.gif lecz jeżeli nie masz okna i zamykasz budę to za wiele nie przeszkadza icon_wink2.gif.

Okna raczej nie planuje a kable niestety są strasznie krótkie w taganie te od wentyli z kolei nie ma za bardzo jak ułożyć bez ponownego rozwiercania obudowy .

 

Dzięki wszystkim za rady i opinie :) .

 

Pozdrówka chłodnicze :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anodowanie z bloku na pewno nie zeszło co najwyżej barwnik użyty przy anodowaniu. Tez śmigałem na chłodnicy 1x12cm ale z 4 blokami i 7800GT nie było źle.

 

W Twoim wc rażące są węże, cybanty, brak staranności no i TEMPERATURY , po za tym mimo początkowych makabrycznych zdjęć jakoś sie to trzyma :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-=YoGi=-

 

ale to nie problem wyjac mase od linii 12v i podpiac ja pod 5V. w skrocie: + na +12V a - na +5V i masz 7V icon_smile3.gif

Sprawdziłem multimetrem i twoja teoria nie działa - dałem -12 v do +5 volt a także na odwrót -5 v do + 12 v . Jeżeli chodzi Ci o połączenie dwóch plusów ( :?: ) to raczej sobie odpuszę - w ten sposób można uszkodzić obie linie .

 

@Arni

 

w real tempie kalibrowałeś czujnik?

Teraz przekalibrowałem , wcześniej nie zwracałem na ustawienia uwagi . W idle mam takie temperatury jak temperatura otoczenia co już świadczy że po "przekalibrowaniu" po prostu kłamie .

 

IDLE

 

Dołączona grafika

 

STRES

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-=YoGi=-

Sprawdziłem multimetrem i twoja teoria nie działa - dałem -12 v do +5 volt a także na odwrót -5 v do + 12 v . Jeżeli chodzi Ci o połączenie dwóch plusów ( :?: ) to raczej sobie odpuszę - w ten sposób można uszkodzić obie linie .

tak. chodzi o polaczenie dwoch plusow. nie rozwalisz linii. +5 bedzie dzialalo jako potencjal ujemny dla wentyla dajac na wyniku 7V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem multimetrem i twoja teoria nie działa - dałem -12 v do +5 volt a także na odwrót -5 v do + 12 v . Jeżeli chodzi Ci o połączenie dwóch plusów ( :?: ) to raczej sobie odpuszę - w ten sposób można uszkodzić obie linie .

Zanim sie wezmiesz za mierzenie i sprawdzanie proponuje powtorzyc sobie podstawowe definicje... glownie potencjalu i napiecia.

Multimetru tez trzeba umic uzywac i wiedziec co on mierzy i pokazuje, niestety niewiele osob to potrafi.

 

Linie -12 i -5 V sa zwykle troszki slabe, wiec korzystanie z nich moim zdaniem bylo kompletnie bez szesu, zreszta jak korzystalez z -12 i +12 powinno Ci to dac jakies 24V, z -5 i +12 kolo 17V, dlaczego? bo napiecie to roznica potencjalow... Zeby uzyskac 10V mozesz podlaczyc sie tez miedzy 220 a 230V i w wyniku dostaniesz 10, bo wlasnie tyle wynosi roznica potencjalow czyli wlasnie napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-=YoGi=-

tak. chodzi o polaczenie dwoch plusow. nie rozwalisz linii. +5 bedzie dzialalo jako potencjal ujemny dla wentyla dajac na wyniku 7V

W takim razie wielkie dzięki przy najbliższej okazji sprawdzę multimetrem i zmodyfikuję przejściówkę molexa .

 

@Arni

pozostaje kwestia źle nałożonej pasty / montażu bloku dla pewności zmierz temp wody

Pastę nakładałem bardzo starannie po kilka kropek po czym przyciskałem i tak w kółko aż cały procesor został nią pokryty . Na koniec dokręciłem blok i odkręciłem w celu sprawdzenia czy pasta nie wykroczyła poza brzegi procesora - nie wykroczyła . Z kolei montaż bloku wydaje się być prawidło tym bardziej że dziś blok odkręciłem wyciągłem z śróbek i ponownie przykręciłem . Próbowałem nawet bez sprężynek . Oczywiście wszystko robiłem przy spiętym układzie . Efektu brak . Jedyne co mi przychodzi do głowy to krzywa czapa bloku .

 

Temperatury wody na razie nie mam jak zmierzyć bo nie posiadam termometru akwariowego ( taki był by okey :?: ) , na dniach coś się wymyśli .

 

Dzięki wszystkim za pomysły , komentarze .

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz pomacac po prostu bloku przy podstawie?

Tempy w granicach 50-60C po prostu czuc i to bardzo nawet z palca, choc jakos nie wieze zeby to rozgrzewalo sie az tak, ewentualnie grafa moze sporo wode podgrzewac, ale ja mialem takie tempy na procku po 10 minutach jak pompki zapomnialem podpiac...

 

Podejrzewam ze podstawa bloku bedzie niezbyt nagrzana i tempy w rzeczywistosci nie sa takie straszna, a jedynym sprawca takiego stanu rzeczy jest po prostu ABIT.... mialem ze 3-4 plyty tej firmy i zadna nie pokazywala dobrze... na KN9 po 5 min orthosa mialem 120C na wodzie choc macalem okolice procka i bylo po prostu zimne... podobnie z IS7 moj stary prescott mial ok 65-70C w iddle na Ninji, jak przelozylem go na probe w asusa zrobilo sie z tego 35 i to na BOX

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie dwa :D ( te za 16zl ) odczyt co 5sec :P ale nie narzekam :P mam jednego podlaczonego do wc ( mierzy temp cieczy wych. z chlodnicy ) i od 3 miesiecy dobrze smiga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pastę nakładałem bardzo starannie po kilka kropek po czym przyciskałem i tak w kółko aż cały procesor został nią pokryty . Na koniec dokręciłem blok i odkręciłem w celu sprawdzenia czy pasta nie wykroczyła poza brzegi procesora - nie wykroczyła .

jak by sie tak dobrze wczytac to troszke bez sensu to robisz... w taki sposob mozesz i raczej na pewno zostawiasz powietrze pod blokiem, na to samo wyszlo by jak bys rozlozyl paste normalnie na procu i zalozyl blok... bez sensu ze sciagales go 10 razy...

 

Sciagnij blok, wyczysc cepa i bloczek, poloz troszki pasty, malenka kropelke na bloku i na procu i rozetrzyj, pozniej poloz krople na srodku proca, przyloz blok i dokrec go do oporu, bez zdejmowania 10 razy!!! a jak pasta wylezie to sciagnij ja i tyle, ale nie podnos bloku. Mozesz nim ewentualnie delikatnie pokrecic na boki przy dociskaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jedras77

 

A nie mozesz pomacac po prostu bloku przy podstawie?

Tempy w granicach 50-60C po prostu czuc i to bardzo nawet z palca, choc jakos nie wieze zeby to rozgrzewalo sie az tak, ewentualnie grafa moze sporo wode podgrzewac, ale ja mialem takie tempy na procku po 10 minutach jak pompki zapomnialem podpiac...

Ah ile razy go macałem jak i resztę bloków . Blok cpu jest letni , chłodniejszy od radiatorów na ramach . Blok na gpu to ewidentnie najchłodniejszy z bloków najcieplejszy jest blok na NB . Tyle jeśli chodzi o wrażenia organoleptyczne .

 

Sciagnij blok, wyczysc cepa i bloczek, poloz troszki pasty, malenka kropelke na bloku i na procu i rozetrzyj, pozniej poloz krople na srodku proca, przyloz blok i dokrec go do oporu, bez zdejmowania 10 razy!!! a jak pasta wylezie to sciagnij ja i tyle, ale nie podnos bloku. Mozesz nim ewentualnie delikatnie pokrecic na boki przy dociskaniu.

No i tak też zrobiłem . Ściągłem blok i oczyściłem go a także cpu . Przetarłem spirytusem , nałożyłem pastę po czym roztarłem ją kartą telefoniczną . Temperatura w stresie wzrosła do 75 zważywszy że pasta jeszcze się nie wygrzała niema się czym martwić . Jutro już powinno być lepiej . Ale na spadek poniżej 70 raczej nie ma co liczyć .

" Stara " pasta

 

Dołączona grafika

 

Świeżo nałożona

 

Dołączona grafika

 

Montaż bloku

 

Dołączona grafika

 

W tygodniu kupie termometr i zmierzę temperaturę cieczy .

 

Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły .

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregor666

Może dla próby zmniejsz napięcie na procu, jak go puścisz na 3.0 przy napięciu 1,35-1,40 sprawdzisz temperatury.

2400 na def vcore 55 C stres

 

3200 1.45 V 68 stres

 

@JaX_CCC

 

IMO trochę za dużo pasty nakładasz.

Właśnie dlatego zawszę robie kropki , dociskam blok po czym podnoszę kontroluje wtedy jak pasta się rozchodzi i jeżeli gdzieś jest ubytek robię kolejna kropkę a następnie docisk . Wszystko celem jak najcięszej warstwy pasty . Nigdy nie stosuje szpachelek itp. itd. Schodzi za dużo pasty . Tym razem jednak aby wyeliminować wątpliwości swoje a także innych postąpiłem zgodnie z instrukcją jedras77 .

 

Pozdrawiam .

 

EDIT

 

Ps. mi osobiście przychodzi jeszcze jedna myśl do głowy , może to destylka wymieszana z borygo daje czadu .

Edytowane przez Suanis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz takie rzeczy jak: 

 

1. Program podajacy temperature (real temp chyba bedzie najlepszy)

 

2. Ilosc pasty danej na procka. mozliwe ze jest jej za duzo. Ja smaruje procka dociskam blok i zdejmuje paste z bloku

 

3. Sprawdz docisk bloku do procka, mozliwe ze mobo jest wygieta i wtedy nie do konca przylega blok do procka.

 

 

 

Jakos nie chce mi sie wierzyc w taka temp na procku.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac ja bym sie bardzo nie dziwil.... ile bylo na wczesniejszym chlodzeniu?

Krotko mowiac moim zdaniem ine ponosi tutaj ABIT i tylko ABIT.

Jak macales bloki i sa lekko cieple to na pewno nie masz tam takiej tamperaturki.... przy ok 60-70 baaaardzo czuc jak blok jest nagrzany, kiedys mialem tyle jak zapomnialem podlaczyc pompki po 10-15 minutach stresu, nawet woda byla goraca w wezach kolo bloku, uzywalem wtedy wlasnie Frosta3D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jedras77

 

Szczerze mowiac ja bym sie bardzo nie dziwil.... ile bylo na wczesniejszym chlodzeniu?

Krotko mowiac moim zdaniem ine ponosi tutaj ABIT i tylko ABIT.

Jak macales bloki i sa lekko cieple to na pewno nie masz tam takiej tamperaturki.... przy ok 60-70 baaaardzo czuc jak blok jest nagrzany, kiedys mialem tyle jak zapomnialem podlaczyc pompki po 10-15 minutach stresu, nawet woda byla goraca w wezach kolo bloku, uzywalem wtedy wlasnie Frosta3D icon_smile3.gif

Problem w tym że CoreTemp dokonuje odczytów z czujnika umieszczonego w procesorze .

 

@mib

 

Sprawdz takie rzeczy jak:

 

1. Program podajacy temperature (real temp chyba bedzie najlepszy)

Już sprawdziłem i wyniki są w temacie .

 

 

 

2. Ilosc pasty danej na procka. mozliwe ze jest jej za duzo. Ja smaruje procka dociskam blok i zdejmuje paste z bloku

To też już było w temacie omawiane .

 

3. Sprawdz docisk bloku do procka, mozliwe ze mobo jest wygieta i wtedy nie do konca przylega blok do procka.

Tak jak powyżej .

 

@Arni

 

Zmierz wodę

Wystarczy jak raz mi się powie :wink: .

 

Dopiero dzisiaj się mi udało zdobyć termometr .

 

"Stanowisko pomiarowe"

Czujkę wpuściłem do trójnika .

 

Dołączona grafika

 

Temperatura w idle .

 

Ciecz : 29.2

Otoczenia : 26.5

 

Odczytu dokonałem po godzinie od włączenia komputera .

 

Dołączona grafika

 

Temperatura stress .

 

Ciecz : 31.8

Otoczenia : 26.6

 

Odczytu dokonałem po 30 minutach od włączenia aplikacji . Obciążałem - procesor orthosem a kartę graficzną zapętlonym demem zamieszczonym w 3dmarku 06 .

 

Dołączona grafika

 

Sprawdziłem także temp boku bloku . Przyklejona taśmą dioda wskazała temperaturę 37 stopni w stresie .

 

Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...