Jump to content

OCM4n14k

Stały użytkownik
 • Posts

  1805
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by OCM4n14k

 1. C4 czy trotyl możesz sobie palić, gnieść, gryźć, dziobać, rąbać siekierą (zresztą rąbanie siekierą i wrzucanie takiego materiału do ognia to akurat sposób na neutralizację trotylu z TM-62M) i strzelać do niego. Materiały te wybuchają w bardzo specyficznych warunkach, potrzebny jest szybki, wręcz natychmiastowy wzrost ciśnienia. Trzeba więc materiału inicjującego, spłonka 8-atat posiada w sobie piorunian rtęci, azydek ołowiu i pentryt, dopiero taka mieszanka (w odpowiednich proporcjach) jest w stanie pobudzić C4 lub trotyl do wybuchu. Pozostaje jednak kwestia tego czy ładunki, które posiadał ten terrorysta nie były wykonane z semtexu, materiał ten ze względu na zawartość pentrytu jest podatny na ścisk i uderzenia. A co do zamachowca, co jak co, ale policjant powinien go zastrzelić, pozostawiając go rannego narażał innych ludzi na utratę życia podczas eksplozji.
 2. Sens zakładania LC jest, ale skalp to obowiązek w przypadku większości nowych procków od intela.
 3. Jak coś to ja będę miał do sprzedania bo Morele ma mi dosłać kod. Jakoś mnie do gier tego typu nie ciągnie więc chętnie się tego pozbędę.
 4. E tam, czyszczą tylko wysokie stanowiska. Postkomunistyczni pułkownicy zaraz się gdzieś wkręcą dzięki swoim układom, a dodatkowo nacieszą się wojskową emeryturą, odprawą, odprawą mieszkaniową jeśli wcześniej nie wykupili mieszkania i masą innych drobniejszych gratyfikacji finansowych. Nie zbiednieją. Zresztą, większość z tych żołnierzy odchodzi na własne życzenie chcąc uniknąć lustracji.
 5. Taka reanimacja wentylatora to sztuka dla sztuki, zaraz zacznie ponownie terkotać.
 6. Na Rosję nie mamy co liczyć. Liczyć powinniśmy przede wszystkim na siebie, państwa Grupy Wyszehradzkiej i ewentualnie na Litwę, Łotwę i Estonię. Gdyby na Białorusi nie rządził Łukaszenka to byśmy mieli także dobrego sojusznika na wschodzie. Z Ukrainą powinniśmy mieć stosunki przyjazne, ale z dystansem ze względu na ich niechęć do Polski i Polaków bo akurat oni są gotowi wbić nam nóż w plecy dla własnej korzyści więc nie ma co się mieszać w ich konflikty wewnętrzne.
 7. Lewactwo jest jak rak z przerzutami, niszczy organizm, dzięki któremu żyje i w rezultacie doprowadza do jego śmierci samemu ginąc. Ja już nie widzę ratunku dla Europy, poza wojną, której bym nie chciał. Receptą dla Polski jest odcięcie się od UE i uzyskanie suwerenności. Zobaczcie jak kwiczą lewaki w UE kiedy Polska przestała ich słuchać, odejście Polski z unii byłoby potwierdzeniem upadku "zjednoczonej lewackiej Europy".
 8. Procki to jeszcze pół biedy, duszą sprzęt ostro, ale do tego dochodzi płyta główna, która nie pozwala kartom na osiągnięcie odpowiedniej przepustowości na złączach PCI-E. Na tym sprzęcie SLI nie ma w ogóle racji bytu.
 9. Jak się da to można na kartę zamontować blok uniwersalny plus radiatory na pamięci i sekcję zasilania, ewentualnie można zrobić jakiś delikatny nawiew i powinno być ok. Ja używam przerobionego w taki sposób GTX 670 już 4 lata i lata na taktach 1242MHz/7100MHz. Temp GPU to max 52*C, nigdy nie odnotowałem większej temperatury. Blok na karcie to jakiś uniwersalny blok od EK, nazwy nie pamiętam.
 10. Dobra baza, czyli odblokowany CPU + MOBO na Z170 + 16GB RAM + SSD. Kartę graficzną lepiej zmieniać co jakiś czas niż ładować się w SLI i liczyć na to, że przez 5 lat będziesz na takim tandemie osiągał odpowiednią wydajność. Ja ze swojego i5@4.6GHz na Ivy do tej pory jestem zadowolony, a kupiłem tego proca bodaj w 2012 roku. Najszybciej "starzejącym się" pod względem wydajności elementem w komputerze jest GPU więc co jakiś czas wypada po prostu wymienić kartę, sprzedając starą. Chociaż od dłuższego czasu i na tym polu nie było wyraźnego postępu. Na nowe karty warto poczekać, w prockach nie spodziewałbym się ogromnej rewolucji.
 11. Egzekwują to sumiennie, jeśli jedziesz na polskich blachach i zatrzymają Ciebie tzw. "zolle" to jedną z pierwszych czynności jakie dokonają będzie sprawdzenie czy masz odpowiednie opony ;).
 12. Cytuje z pamięci: "Broń palna może zostać użyta gdy zaistnieje co najmniej jeden z następujących przypadków: 1) Konieczność odparcia bezpośredniego, bezprawnego zamachu na: a) życie, zdrowie lub wolność uprawnionego lub innej osoby, albo konieczność przeciwstawienia się czynnościom bezpośrednio zmierzającym do takiego zamachu... ...nienaruszalność granicy państwowej przez osobę, która wymusza przekroczenie granicy państwowej przy użyciu pojazdu, broni palnej lub innego niebezpiecznego przedmiotu..." Krótko mówiąc, wg polskiego prawa można ich odstrzelić na miejscu, bez wyraźnego rozkazu, na podstawie prawa do użycia broni. I tak powinni robić w stosunku do tych migrantów. Niebezpieczne przedmioty to kamienie, którymi rzucają, istnieje także zagrożenie dla życia lub zdrowia funkcjonariuszy broniących granicy. Kiedy zaczniemy egzekwować prawo w stosunku do tych ludzi? Przecież nie mogą być ponad przepisami! Nie mogą robić tego co chcą, bo nas za naruszenie granicy państwowej by zastrzelono bez większych problemów! Prawo dotyczące użycia broni palnej jest podobne we wszystkich krajach UE. Jak ktoś pije browara w parku to policjant szybko egzekwuje prawo, a jak zostaje naruszone bezpieczeństwo publiczne i ktoś nielegalnie przekracza granicę państwa to już jest spoko, nawet mandatu za to nie ma ;).
 13. Miałem podobne zachowanie na moich pamięciach, też skoki wydajności, ściny, a nawet wywalanie sterownika graficznego, występowały także problemy z bootowaniem. Musiałem zjechać z taktowaniem pamięci, ale wyostrzyłem timingi i od tamtej pory zero problemów. Co ciekawe czasem PC "załapał" i był w 100% stabilny. No ale za cholerę nie mogłem utrzymać 2400MHz żeby sytuacja się nie powtarzała...
 14. Weź może jeszcze na próbę ściągnij jakiś program do OC (np. MSI Afterburner) i zjedź z taktowaniem pamięci. Nie sugeruje, że to koniecznie ich wina, ale warto sprawdzić.
 15. @Aduhi Czy w innych grach występują podobne problemy z teksturami? Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej, jak to nie pomoże to zjedź o kilkadziesiąt MHz na pamięciach karty graficznej. Takie bugi mogą być przez uwaloną kartę, ale to tylko jedna z możliwych przyczyn.
 16. Mowa o transmiterach sieciowych, a nie repeaterach. Moim zdaniem lepsze to niż WiFi. Jedynie skrętka da Tobie większe pole manewru co do przepustowości.
 17. Jak się tak boisz ją usunąć to zrób wcześniej klona dysku... Nie wiem jakiej jeszcze pomocy oczekujesz, jak nie spróbujesz żadnej metody to nigdy nic nie zrobisz. 2 lata pracowałem w serwisie komputerowym, jakbym miał tak mozolnie i ze strachem podchodzić do swojej roboty to nigdy bym nie miał klientów.
 18. To masz bardzo dziwną sytuację, bo nie raz udawało mi się zmienić rozmiar partycji E i dodać wolną przestrzeń do C mimo, że D było między nimi... Można spróbować zrobić coś takiego. Obcinasz partycję D, przesuwasz ją w PW do prawej strony, tak żeby wolna przestrzeń wylądowała na lewo. Rozszerzyć partycję co ma 468MB, później ją obciąć tak żeby wolna przestrzeń była z lewej, a następnie dodać to do C. Ściągnij komercyjnego Partition Wizard, musi dać radę. A jak nie da rady to nie mam pomysłu. PW powinien przefragmentować dane w odpowiednie miejsca.
 19. Nie ma znaczenia jeśli chcesz zwiększyć dysk C kosztem D... Czytaj ze zrozumieniem. Ściągnij bootowalną wersję Partition Wizard i tyle.
 20. Ta mała partycja nie ma żadnego znaczenia... Ściągnij jakiś program do zmiany rozmiaru partycji (Partition Wizard) i dokonaj stosownych zmian. Windowsowe narzędzie ma pewne ograniczenia i w niektórych sytuacjach nie można przydzielić wolnej przestrzeni do konkretnej partycji. Partition Wizard przeprowadzi odpowiednią defragmentację i dostosuje partycje tak żeby można było zwiększyć C kosztem D.
 21. Ludzie z Xupa wystalkują każdego, nie wiem czy nie powinieneś się martwić o swoje życie. Lepiej sprawdź czy przewody hamulcowe są całe i zdrowe :P.
 22. Z ciepłej strony (zależnie od podłączonych biegunów, dana strona może być ciepła lub zimna) zakładasz jakiś radiator plus wentylator, który odbierze moc ogniwa plus ciepło elementu chłodzonego. Zależy do czego chcesz użyć tego ogniwa. Jak sobie robiłem chłodziarkę do napojów to do ogniwa przykleiłem radiator na klej termoprzewodzący, do tego wentylator 80x80mm i dawało radę. Ogniwo podłączałem bezpośrednio molexem pod 12v w zasilaczu. Dolutowałem molexa do kabli w ogniwie.
 23. Może grzeje z dwóch stron bo nieodpowiednio schładzasz ogniwo? Na zwykłym zasilaczu komputerowym odpalałem takie ogniwa i było ok.
 24. To był tylko jeden element ze szkolenia! Dotrze to do Ciebie wreszcie? Wojsko szkoli się we WSZYSTKICH zakresach działań. Czy to obrony granic, otwartego konfliktu, walki z terroryzmem czy działań porządkowych! Zapraszam na poligon to zobaczysz pełne spektrum działań w warunkach szkoleniowych. Włącznie z natarciem na pozycje przeciwnika lub obroną pozycji przed natarciem sił nieprzyjaciela. Nie działano w obronie tych co kradli i rabowali, ale działano przeciw samosądowi publicznemu i otartej rzezi... Poza tym, scenariusz nie zakładał działania na terenie Polski tylko w ramach TOC-u, który może zostać rozmieszczony poza granicami naszego państwa. To tylko scenariusz. W scenariuszu imigranci nie byli muzułmanami, a lokalna ludność nie była Polakami! Przypuśćmy, mamy na naszym obszarze ten nieszczęsny obóz imigrantów, bo kazała nam go stworzyć ta cała lewacka Unia Europejska. Imigranci okradli pobliskie sklepy, trwa dochodzenie i łapanka podejrzanych o kradzieże. Tłum ludzi przychodzi pod obóz i domaga się linczu na imigrantach, imigranci nie są niewinni, są gotowi do konfrontacji z ludźmi, którzy przybyli pod bramy obozu. Policja odmawia zaprowadzenia porządku, TOC nie bierze udziału w akcji pacyfikacyjnej, dochodzi do samosądu. Demonstranci ścierają się z imigrantami, dochodzi do rozlewu krwi, jest masa rannych i zabitych. Tak wg Ciebie wygląda państwo prawa? To anarchia, nawet więzienia pilnuje się w obie strony!
 25. Dobra dobra, gdyby nie te "sterowane" wojsko to już dawno byś mówił po rosyjsku lub niemiecku. Żołnierze to w dużej mierze patrioci, są też tacy co lecą na kasę i tacy co ich ZSW wessała i pozostali w wojsku bo nie mogli się odnaleźć w cywilu. Możesz sobie myśleć co chcesz, ale szacunek do gości, którzy będą w razie czego nadstawiali swoje [gluteus maximus] dla Twojego dobra to warto jednak mieć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.