Skocz do zawartości
hardy99

Pentagram Cav-500-a12s Vs. Ocz Stealthxstream 500w

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Piszczenie mojego Huntkeya stało się już tak dokuczliwe (próbowałem zalewania cewek, ale to nic nie dało i nikt na tym forum nie może mi pomóc), że z ciężkim sercem postanowiłem wymieć zasilacz.

 

Potrzebne mi coś do zestawu w sygnaturze (za rok planuje wymieć wymienić proca na Quada Q9400 i kupić jakąś nową kartę ze średniej półki, więc nie powinna ciągnąć więcej niż HD4870/ GTX260). Zastanawiam się nad jakąś 500 W, gdyż wg FAQ powinna mi wystarczyć. Dokładniej to myślę nad tymi dwoma co w tytule - Pentagram CAV-500-A12S lub OCZ StealthXStream 500W.

 

Wiem, że Pentagram ma ATX 12V 8pin i 2 PCI-E 6pin, dwie linie 12V po 18A i łączne obciążenie 12V - 432 W. Do tego to Sirtec, czyli ten sam producent co Chieftec. Mogę go mieć za 170 zł.

 

O OCZ StealthXStream 500W są dość sprzeczne informacje. Na Zenfist.pl można wyczytać, że ma dwie linie 12V po 18A i łączne obciążenie 12V - 481 W, więc trochę więcej niż Pentagram i ATX 12V 4/8pin + 1 PCI-E 6pin i 1 PCI-E 6/8pin. Na sirius.pl jest napisane, że ma 1 P4 12V czyli 4pin i 2 PCI-E 6/8pin. Wie ktoś jakie on ma wtyczki ? Producent OCZ to FSP, więc też źle nie jest. Cena to 175 zł.

 

Może coś poza tymi dwoma ? Corsaira VX450 nie bardzo mam ochotę kupić. Naczytałem się, ze piszczy, a już tego to ja mam dość. Amacrox 500W nie ma złącza ATX 12V 8pin i słabszą linie 12V - 372 W. Coś jeszcze może do 200 zł ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to OCZ 500W ma jednak 8pin ATX 12V i 1 PCI-E 6pin + 1 PCI-E 6/8pin i jestem bliżej tego OCZ.

 

@ omgwtf

 

Jest aż tak źle z tym wentylem w OCZ ? Na zenfist.pl pisze, że to Yate-Loon, tego samego producenta wentyl mam w HuntKeyu i jest bardzo cichy, by nie powiedzieć bezgłośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram jest bardzo cichy praktycznie niesłyszalny i wiem to bo sam mam. Nie ma za to 8pinowegpo zasilania PCI-E ale można zastosowć przejsciowkę. OCZ też jest dobry i też go brałem pod rozwagę kilkanaście dni temu gdy kupowałem nowy zasilacz. Wybor padł na Pentagrama bo akurat mieli go w sklepie gdzie kupuje w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...