Skocz do zawartości
okupant

Projekt Zwodowania Podzespołów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

To mój pierwszy post na forum i od razu z grubej rury ;) : czy mógłby mi ktoś pomóc w projekcie zwodowania podzespołów?

 

Elementy komputera podlegające zwodowaniu:

 

Asus Commando

Q6600 rev. B3

Gainward Bliss 8800 GTS 640MB

NB

Mosfety (?)

 

Pozostałe elementy:

 

Obudowa to jakiś "No name" Big Tower

Antec True Power Trio 550W

HDD x 3

Czytnik optyczny x 3

S. Blaster Live

Karta z portami USB

FDD

 

 

Elementy chłodzenia, które zakupiłem już po drodze:

 

1 x Laing DDC1+ 12V ULTRA Pump

1 x Alphacool Laing DDC Plexi Pump Attachment

 

1 x D-TEK FuZion v2 CPU Block Barb - Size: 1/2" Barbs

1 x D-TEK FuZion v2 Quad Core Mid Chamber Insert

 

1 x EK Waterblock for 8800 8800GTS, Black (uzywka)

 

1 x Thermochill 120.3 water cooling radiator (uzywka)

1 x ThermoChill PS120 Performance Shroud (Black)

1 x RadGrillz™ Bricky 3x120 Aluminium Black

 

1 x EK NB/SB Asus 2 Acetal

1 x EK-Mosfet ASUS 2 Barb Size 1/2"

 

1 x EK-Multioption RES 250 Rev2 Barb Size 1/2"

1 x EK Anti Cyclone Plate

 

3 x Noctua NF-S12 1200 RPM 120mm Quiet Case Fan

4 x 1m 1/2 ID Tygon R3603 Tubing

1 x ThermalTake CL-W0033 Water Temperature Indicator T-Type

2 x Feser One - F1 - Cooling Fluid - UV BLACK 1l

 

2 x 1/4" BSP Danger Den Delrin L Block

1 x Loctite 55 150 MTRS PTFE TAPE

1 x Artic Silver 5 - 3.5g

 

 

Całą koncepcję oparłem na złączkach 1/2" i widzę teraz, że to był błąd, bo nie uda się podłączyć wszystkiego :-( - węże bedą

 

sie załamywać...

 

 

Założenia:

1. Stabilnie

2. Wydajnie

3. Cicho

4. Chłodno

5. Ładnie

 

Mosfety planowałem chłodzić wodą, ponieważ nie wiem w jaki sposób ugryźć sprawę z rozmontowaniem oryginalnego chłodzenia

 

Asusa (problem również mam z SB) - heatpipe na NB, SB i mosfetach. Komputera nie będę przenosić, ale wolałbym, aby

 

wszystko znalazło się w środku - mam 7-miesięczną córkę, która zacznie za chwilę raczkować i wiadomo co :-)

 

Jestem otwarty na konstruktywną krytykę, rady, uwagi. Mogę oczywiście coś pozmieniać, wydatkować dodatkowe fundusze, by

 

osiągnąć w/w założone cele (BTW nawet nie chcę liczyć, ile mnie to już kosztowało, ale byłoby głupotą teraz zawrócić).

Ciąć bude zamierzałem, o malowaniu nie myślałem. W projekcie nie myślałem również o żadnym oknie, ale po obejrzeniu

 

dziesiątek (jeśli nie setek :-) ) zestawów, zaczynam zmieniać zdanie :-D

Pytanie więc brzmi: jak to wszystko złożyć do kupy?

 

 

pozdro

 

Seba (okupant)

post-153215-1219177808_thumb.jpg

post-153215-1219177816_thumb.jpg

post-153215-1219177823_thumb.jpg

post-153215-1219177833_thumb.jpg

post-153215-1219177839_thumb.jpg

Edytowane przez okupant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki dobrane z głową w budzie też jest sporo miejsca więc tylko montować. Daj znać co i jak. Skompletowałem podobny zestaw(wydajnościowo) gtx, mcw60, d5, bwa123, 3xacutake, o-tanc250, nk12 tylko budę mam feser Achilles więc u mnie z montażem nie będzie tak słodko. Beż rżnięcia :D się nie obejdzie.

Edytowane przez hoobcio540

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zamówiłem do powyższego zestawu wcześniej termometr Tt CL-W0033, ale koleś mi przysłał przepływomierz ze zintegrowanym termometrem Tt CL-W0138 (nie musiałem dopłacać).

 

post-153215-1219248114_thumb.jpg

 

Problem polega na tym, że W0033 ma dodatkowe króćce 1/4", 3/8" i 1/2" natomiast W0138 ma tylko 3/8". I teraz nie wiem co zrobić? Czy wystarczy, że wymienię króćce i "po sprawie", czy tego sie zrobić nie da?

 

Nie chce rozwalać blistra, bo potem tego ustrojstwa nie zwrócę :-(

 

 

edit:

poniżej link do W0033

 

http://www.thermaltake.com/product/liguid/...33/cl-w0033.asp

 

i do W0138

 

http://www.thermaltake.com/product/liguid/...38/cl-w0138.asp

 

nie rozumiem jednego: oba maja dokładość do +/- 1st. C , a wskazania są z dokładnością do 0,1 st.C (resolution -?)

Edytowane przez okupant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gregor666, ale dlaczego? Ciśnie mi się na usta (może dlatego, że jestem laikiem w sprawach chłodzenia) "co ma piernik do wiatraka?"

Przecież to jest tylko sposób połączenia elementów, nie mający - moim zdaniem - żadnego wpływu na przepływ cieczy w układzie. Popraw mnie, jeśli się mylę...

 

edit:

tzn "fi" wewn. jest to samo

Edytowane przez okupant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz się jakbyś zmierzył średnice wewnętrzną złączek hi-flow na g1/4" to byś ujrzał 10mm tu jak będziesz miał 6 to będzie kosmos...

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

Zlaczki proste G1/8 cala maja srednice wewnetrzna identyczna jak kontowe na gwincie G1/4... Oczywiscie na waz 8/10 czy tam 8/11.2

Podobnie z kontowymi 10/13 maja taka srednice wewnetrzna jak proste 8/10, wszystko na G1/4

 

Tak ze jesli nie chcesz mies ograniczen przeplywu powodowanych przez zlaczki unikaj kontowek, jak masz waz 8/10 i jakies zlaczki kontowe to wszystko jedno czy proste sa na 1/8 czy na 1/4 cala.

 

W kazdym badz razie uklad bedzie mniej wiecej mial taka wydajnosc jak najbardziej ograniczajacy go element, oczywiscie im wiecej ograniczen tym gorzej, ale widac wyrazna roznice np miedzy 2 kontowkami w ukladzie a ich calkowitym brakiem

 

Sam ostatnio skladalem uklad na DD G1/4 NK12 Hiflow i niestety mialem problem z polaczeniem NB - GPU przy wezu 9.5/12.7 dalem jedna kontowke 10/13, wczesniej mialem same proste 8/11.2 wiec przy takim tygonie jakos dalo sie to polaczyc, przy tym grubszym bylo gorzej i okazalo sie oczywiscie ze [gluteus maximus] i praktycznie bez zmian w przeplywie i tempach, w drugim ukladzie po zmianie na same NK12 hiflow byla poprostu masakra, nie moglem odpowietrzyc bo w rezie taki kociol ze pompa lykala z powrotem bombelki, roznica znaczna i baaaardzo widoczna.

 

Jak tylko zmienie grafe i blok w tym drugim kompie wypiernicze w cholere ta kontowke i tez powino byc lepiej, no chyba ze jeszcze dorwe w qulingu sprezyny na waz i jakos uda sie to polaczenie bez zalaman pociagnac na prostych zlaczkach...

 

EDIT:

wez jeszcze pod uwage ze przeplyw nie zalezy proporcjonalnie do srednicy zlaczek tylko powierzchni otworu, wiec rosnie kwadratowo do srednicy, tak ze kazdy mm wiecej jest bardzo cenny, przynajmniej nie meczysz pompki na pchanie przez zlaczki... do tego niektore bloki bardzo lubia jak duzo wody przez nie plynie :)

Edytowane przez jedras77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślę wszystko połączyć. Co Wy na to?

 

post-153215-1219348358_thumb.jpg

 

rez -> pompa -> SB -> CPU -> GPU -> NB -> Mosfety -> Radiator

 

By uniknąć załamań grubego przecież węża :-)

 

edit: mały update :-(

 

radiator na budzie i widac, że mi do środka tak nie wejdzie :cry:

 

post-153215-1219350282_thumb.jpg

 

jeszcze dwie fotki ukazujące, jaka ta moja obudowa jest mała. Pierwsza z rezem po lewej stronie:

 

post-153215-1219350291_thumb.jpg

 

i druga, rez po lewej i radiator dla pokazania skali:

 

post-153215-1219350298_thumb.jpg

 

Co tu począć teraz? A już myślałem, że sprawa opanowana została...

Edytowane przez okupant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie realne i bez sensu...

http://galeria.shackit.pl/nowakjan2000/slides/IMG_1837.JPG

http://galeria.shackit.pl/Malik/7/slides/%A0%20(1).jpg

http://galeria.shackit.pl/dark-redeemer/slides/2fo78c.jpg

więcej mi się nie chce szukać :P ale wzoruj się na tym

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Arni, przejrze galerie :-)

 

Seba, ale nie da się poprowadzić węża od NB do CPU bez złamania go (1/2").

 

Widzę, że będę musiał radiator wywalić na zewnątrz. I rez też, bo obudowa jest strasznie wąska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, coś wymyślę.

Albo na ściance lewej u góry - po prostu przetnę ściankę na dwie części i ta górna o szerokości chłodnicy będzie na stałe, a dolna będzie zdejmowana, by się dostać do "wnętrzności".

Bądź dam ją gdzieś luzem do czasu, jak sobie kupię obudowę (co szybko nie nastąpi).

 

W środę zabieram się do roboty! :-D

 

Dopiero w środę, bo jutro rano jadę do Szkocji na kilka dni :-D

Edytowane przez okupant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

 

Duzy update.

Zaczalem w swieta dopiero ze szwagrem - z roznych wzgledow nie moglem wczesniej.

 

post-153215-1232417546_thumb.jpg

 

Zatrzymalismy sie w momencie, kiedy zorientowalismy sie, ze brakuje nam bloku na mosfety (tego lewego - gorny mialem), bloku na NB (mialem bloczek, ale z "odwrotnym" mocowaniem) i nie mamy srubek, zeby przymocowac blok do grafy. Potrzebne czesci zakupilem i wczoraj - juz samotnie - przystapilem do montazu.

I stalo sie! Okazalo sie, ze chlodnica jest dziurawa. Chyba ja niechcacy uszkodzilem. Znalazlem 4 dziury, ktore probowalem zalutowac - bez powodzenia. No to ja rozwalilem mlotkiem na amen :-(

I teraz stoje znowu przed koniecznoscia dokonania zakupow. Tym razem chlodnica. Do pierwszego zestawu elementow do chlodzenia doszedl mi drugi blok na mosfety, wiec teraz jest 6 blokow. Czy wystarczy 3 x 120 (123)? Probuje znalezc Termochilla, takiego jakiego mialem, ale wszedzie jest "out of stock", cholera. Cos w zamian o podobnych parametrach, czy lepiej zostac przy poprzednim wyborze i poczekac kilka dni, jak wejdzie z powrotem do oferty - w chilledpc ma byc w srode (ooo! to niedlugo).

 

Ponizej prezentuje robocza wersje mojego pierwszego WC. Konstruktywna krytyka BARDZO mile widziana :-) )

 

post-153215-1232418061_thumb.jpg, post-153215-1232419830_thumb.jpg, post-153215-1232419871_thumb.jpg

 

I tak. Na razie zuzylem jedna butelke fesera - mysle, zeby kupic jeszcze dwie (mam jedna). Rez zostanie chyba tak jak jest - z tylu, poza obudowa, chlodnica zreszta tez - dam tylko jakies dystanse pod wentyle moze 2-3 cm wystarczy - i przymocuje ja do gornej czesci obudowy. Oczywiscie weze od reza do pompy i od mosfetow do chodnicy beda w srodku - przebije je przez tylna scianke jakos ;-) i skroce, ile bedzie potrzeba. To na tyle. Co o tym myslicie?

 

pozdrawiam

 

okupant

 

edit:

oczywiscie zaden podzespol typu dyski, karty rozszerzen jest jeszce nie podlaczony z wiadomych wzgledow. Chodzi mi o Wasze zdanie nt. konstrukcji, dobranych podzespolow, montazu, konfiguracji.

Bedzie to dobrze dzialalo, czy lepiej rozbierac i dac sobie spokoj ;-)

Edytowane przez okupant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka duża buda a chłodnica na dachu...

No niestety, te stare big towery są wysokie, ale wąskie i krótkie.

 

@okupant Zrobiłeś błąd, ze nie pomierzyłeś wymiarów budy przy zakupie części. Tez jestem na etapie składania LC, mam podobna budę i wiedziałem ze 3x120 nie wejdzie na gore. Oprócz tego wszystko na pewno da się upchnąć, ale bez kombinowania się nie obejdziesz.

Możesz wyciąć dziurę na tyle obudowy i włożyć w nią część chłodnicy (taki wystający element nie byłby zbyt estetyczny), ale skoro już ja uszkodziłeś :mur: to może poszukaj 2x120. Na upartego ten TC wszedł by na front, ale musiałbyś przenieść dyski (na tyle budy jest nawet mocowanie).

Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Patrząc na to wszystko, na klocki w jakie zainwestowałeś na Twoim miejscu dołożybym trochę i kupił większą budę, w której to wszystko się zmieści. Fajny układ, tylko przez tą obudowę nie jest tak estetyczny i funkcjonalny jak mógłby być.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie smiac sie prosze... Rozwiercalem otwory pod wentyle, a wiertarka byla ciezka. Staralem sie byc ostrozny, ale wpadla mi dwa razy do srodka raz na ok. 2 cm. Troche za pozno strzelilem sie w leb, bo przeciez mam shroud i nie musialem tego w ogole robic :mur:

Lecz coz, glupi placi dwa razy - chlodnica ma przyjsc jutro.

W weekend powinienem skonczyc, jesli nic mi nie wyskoczy :rolleyes:

 

 

pozdr

 

PS. maxhell, ale nie chce kupowac pierwszej z brzegu. Nie mowie, ze chce tylko ta z linka, ale... Fajna jest jest, co nie :D

Edytowane przez okupant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie tworzyć osobnego wątku postanowiłem podpiąć się pod istniejący jeżeli można i autor nie ma nic przeciwko.

 

A więc dzień uruchomienia kibelka zbliża się wielkimi krokami, postanowiłem zasięgnąć opinii co do przebiegu przewodów.

 

Sam układ będzie się prezentował mniej więcej tak (sorki za jakość wizualizacji ale robiona na szybko, bardzo szybko)

 

Dołączona grafika

 

1. BlackWater 122 Ultimate

2. BlackWater 121 Ultimate (jedna już jest druga w planie)

3. Rez 5,25" Reality (musiałem zrezygnować z reza jako butelki po whisky CM690 jest na to za mała)

4. Swiftech MCP-655

5. Swiftech Apogee GTX

6. Bloczek na ram 4 kości od hilfiger'a (planowany zakup)

7. Bloczki na mosfety jak wyżej (planowany zakup)

8. MNP Chanel V3 Pro

9. Aquagrafx G92 lub D-Tek GFX II + D-tek UniSink (czy jakieś zwykłe radiatory klejone na kości i układy zasilania kart.)

 

Wąż Tygon 11.2/15.9 i do tego czerwony Feser plus złączki DangerDena 14/19 Perfect Seal

 

Całość powinna biec tak:

Dołączona grafika

 

Co o tym sądzicie prowadzenie przewodów ok?

Zależy mi na ciszy dlatego chcę zwodować praktycznie wszystko co możliwe, aby ograniczyć do minimum liczbę wentylatorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...