Skocz do zawartości
Janekk

Foxconn Renaissance / Bloodrage

Rekomendowane odpowiedzi

Blue zapodaj na re2 prime 95

na bclk 224 masz u mnie browarka

jak dasz radę

 

Jaki browarek? bo jak z Biedronki to Blue sie nie opłaca do Biosu wchodzić a co dopiero podkręcać.

 

a może ty też chesz browarka za 224 na RE2

Jarku misiu, chętnie bym Ci tryknał 224 na RE2 ale niestety już sprzedałem ta dobrą płyte jaką jest RE2.

Za jedno piwo nie opłaca mi sie u Ciebie kupować moba zeby Ci pokazać takie BCLK.

Jakie wogole piwo stawiasz?

 

Blue zapodaj na re2 prime 95

Tyske

Ja na miejscu od Blue bym sie nawet nie brudził za taki trunek.

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ty też chesz browarka za 224 na RE2

 

 

Jarku misiu, chętnie bym Ci tryknał 224 na RE2 ale niestety już sprzedałem ta dobrą płyte jaką jest RE2.

Za jedno piwo nie opłaca mi sie u Ciebie kupować moba zeby Ci pokazać takie BCLK.

Jakie wogole piwo stawiasz?

 

Tyskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Notepad stable ;)

żeby... :P

 

a tak poważnie to bios G25, a i owszem, pozwala przekroczyć granicę bclk 220, ale stabilność przy QPI>4000MHz pozostawia wiele do życzenia...

Inna rzecz to problem z "turbo mode"... mnożnik pod obciążeniem albo zaraz spada do x20, albo skacze pomiędzy x20 i x21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby... :P

 

a tak poważnie to bios G25, a i owszem, pozwala przekroczyć granicę bclk 220, ale stabilność przy QPI>4000MHz pozostawia wiele do życzenia...

Inna rzecz to problem z "turbo mode"... mnożnik pod obciążeniem albo zaraz spada do x20, albo skacze pomiędzy x20 i x21

Ja nie zanotowałem takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mato22:

Pietrek ma ten sam problem z TM, na XS też się pojawiają wpisy, że TM działa wadliwie....

A co do QPI to u Ciebie problem nie wystąpi jeżeli 4,5GHz uzyskałeś poprzez 215x21 (QPI ~3870)

Jak dasz to radę ustaw 225x20 czyli 4,5GHz (QPi ~4050) i sprawdź stabilność.

Rozumiem, że ożywasz G25.

 

Jak będę mieć dziś chwilkę wrzucę bios P08 i zobaczę jak on się sprawuje.

 

EDIT:

Uprzedzając pytania: TAK! notepad stable :P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Ostyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie mogę ustabilizować G25 już mi się wydaję że cacy a po 2-3 dniach sama płyta zmienia na P08, tzn mam tak BIOS1 - G25, BIOS2-P08. Po kilku odpaleniach płyta się przestawia na P08.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładuje bios z kopii zapasowej. Chyba bios się wysypuje i dlatego to robi.

Wygląda, że bios, który chcesz stabilizować jednak nie działa poprawnie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładuje bios z kopii zapasowej. Chyba bios się wysypuje i dlatego to robi.

Wygląda, że bios, który chcesz stabilizować jednak nie działa poprawnie.

A bardo możliwe bo średnio działa jakieś dwa dni i przywraca P08. Czy to możliwe żeby pierwsza pamięć BIOSu była uszkodzona ?? Jakiś czas temu próbowałem wgrać P08 i nastąpiła totalna porażka tzn, zaczęło sypać błędami, resety i w ogóle kupa. Ściągnąłem wówczas G25 i sflashowałem. Niby było OK ale tak jak pisałem po kilku odpaleniach przywraca P08 z kopii zapasowej. Może to nie sam G25 jest lipny tylko cóś mi się zrypało ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że przy wgrywaniu nowego biosu należy:

 

1. przywrócić ustawienia fabryczne - zapisać je

2. uruchomić winde

3. reset

4. flashowanie nowego biosu

5. po automatycznym restarcie wejść do biosu i dla pewności kazać mu ustawić wszystko fabrycznie - zapisać

6. uruchomić winde

7. reset

8. znów bawić się w OC

 

trochę zabawy z tym jest ale ponoć pomaga uniknąć sytuacji, że coś się wali z biosem.

Jak wyczytałem winne są zapisane "profile OC".

 

Ja mam coraz większy problem ze stabilnością.... 210x20 idzie spoko, a przy 211x20 już wali niebieskim ekranem po 5min w prime.

Pamięci kończą mi się w okolicy 1750 (pamięci 145x8, proc 145x20) testowane memtestem, (memtest86+ 7godzin szedł przy pamięciach 1760 - i 0 błędów).

Zwiększanie napięć nie pomaga. zmniejszanie kończy się zwisem systemu lub errorem w prime.

Próbowałem różne kombinacje napięć i dalej nic....

Poćwiczę jeszcze z mnożnikiem pamięci x6

Sugestie mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale coś mi nie bangla. Teraz ustawiłem 190x21 i RAM 1900 CL7 i jest cacy. Jak ustawię bclk 200 i RAM 2000MHz to UnCore mam 4000 i wtedy lipa. Ma ktoś pomysł co z tym zrobić trochę się boję dać za dużo V na QPI. Ile można dać tak na pewniaka żeby nie zjarać - szkoda by mi było sprzętu spalić. Teraz mam ustawione QPI 1,38V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy bclk 200+ ustawiam QPI multi x18, a Ty widzę masz x20. Może zacznij od tego?

 

edit:

 

coś mi się wali w głowie przy poniedziałku...

Ty o UnCore, a ja jak cieć o QPI... przepraszam

 

A próbowałeś z bclk 199?

Edytowane przez Ostyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale chodzi mi o ustawienie UnCore Multi, które wówczas wynosi 4000 a QPI mam ustawione x18. Czyli QPI x18, UnCore x20, Mem x10. Tak próbuję ustawić i troszku jakby nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łał u mnie dzisiaj w idle 55-60 stopni jak zawsze miałem około 40 :huh: Chyba gichnę wiadro wody do środka albo wyłożę lodem.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...