Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Kisio ---> fucktycznie Uzurpator moze miec racje co do pamieci, zaczymam wlasnie moje kiepskie noname podejrzewac o to ze powoduja zwisy w prime.

 

 

A tem moj dlt jakis dziwny jest, na mniejszym v-core (1,62) grzeje sie okilka stopni wiecej niz dut na 1,92.. a cale chlodzenie i temp otoczenia jest taka sama....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym przedstawic kilka spostrzezen dotyczacych tej plyty i podkrecania procka.

 

No wiec tak, bez zmiany napiecia (tylko +5%) na moj dlt wstaje spokojnie przy 177x12.5 co daje troche ponad 2200Mhz. Windows sie odpala, testy sandry przechodzi, troche gralem w mafie, divx, ie, word - nie ma problemow.

Dopiero jak odpale 3D marka 2001... - freeze juz na pierwszym tescie (karta nie podkrecana).

Zauwazylem, ze przy takim fsb MM pokazuje mi temp chipsetu o 10 stopni wyzsza niz na 133, czyli jakies 37-38. Na sis746 mam wiatrak od jakiegos pentiuma, taki nie za duzy, ale radiator jest juz prawie zimny, na drugim mostku jeszcze nic nie robilem.

 

Postanowilem wiec schlodzic troche wnetrze komputera...

 

Obok otwartej obudowy postawilem, wielki, ogromny, naprawde zajeb..e duzy wentylator, prawie wielkosci komputera. Wlaczylem to monstrum i juz po chwili temp proca spadla mi do 27-28 stopni (przy 12.5x177 i wc), natomiast temp chipsetu spadla zaledwie o 2-3 stopnie.

 

Odpalilem kilka razy 3d marka, znowu byly freezy, ale juz duzo pozniej, a nie tak jak wczesniej na pierwszym tescie.

 

Wniosek z tego taki, ze cos sie za bardzo grzeje, tylko co? Przy wlaczonym ogromnym wentylu dotykalem roznych elementow i wszystkie byly prawie chlodne, najcieplejszy byl chyba ten mostek z malym czarnym radiatorem (nigdy nie wiem czy to NB czy SB :wink: )

Sproboje cos z nim zrobic i zobacze co dalej, bo mysle ze moj procek moze jeszcze duzo :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć uszkodzony moduł kóry nie za bardzi lubi wysokie fsb lub który uszkodziłeś przy pierwszych O/C na wysokich fsb.

to do mnie czy do kisia?

a tak wogole to co to za modul?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ubu :P

 

Kisio - mój moduł nie wstaje powyżej 169 mhz, ale na 166 myka na CL2. TO na ile leciał nie ma tu znazcenia - za dużo dla taniego ramu może oznaczać uszkodzenie układu.

 

BTW - moją śp k6 450 też na chwilkę puściłem na 3.4V vcore. Cztery dni póxniej wywaliła sie w Poście i pój godizny później zawisła na ścianie obok dumnej płyty Lucky Star na MVP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja kostka elixir 266 spokojnie pomyka na magistrali 150, kiedys na k7s5a, teraz na l7s7a2, wyzej nigdy nie probowalem, bo to i tak duzo jak na taka kosc, mam ja juz ponad pol roku i na poki co jest git, ale i tak wkrotce ja sprzedaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że nie masz racji..

chociaż w sumie.. kostka na gwarancji.. jakby sie okazało że to to to przynajmniej by sie kłopoty skończyły.. tylko co ja w sklepie powiem.. że mi sie Prime zawiesza jak puszcze kompa na 12,5*166 ? ;)

oni nawet nie mają tego pewnie jak sprawdzić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW - moją śp k6 450 też na chwilkę puściłem na 3.4V vcore. Cztery dni póxniej wywaliła sie w Poście i pój godizny później zawisła na ścianie obok dumnej płyty Lucky Star na MVP3.

No moja k6 450 doznała nawet 3,5V (powyżej 3V nic nie dawało) i przeżyła jeszcze 2 lata ;) @ 585max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kozystal ktos ze zmodowanych przez killeroy-a i svente75 biosow??

 

ja mialem ten od svente i byl bardzo slaby - wydajnosc spadala ok 10% i system dlugo sie uruchamial

 

moze killeroy-a jest lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko

jakiego uzywacie kodeka do dzwieku :?:

 

ja najpierw mialem z cmedia ale teraz uzywam z msi

ladniej wyglada chc funkcje maja identyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kozystal ktos ze zmodowanych przez killeroy-a i svente75 biosow??

 

ja mialem ten od svente i byl bardzo slaby - wydajnosc spadala ok 10% i system dlugo sie uruchamial

 

moze killeroy-a jest lepszy

pewnie etstowales z zmodowanych biosow opartych o oficjalny z marca. Podobno wszystkie dotychczasowe biosy, pozniejsze niz ten z 19.2 (chyba) maja zmmniejszona wydajnosc pamieci o ok 10%. Najlepiej uzywac bazujacych na tym z lutego.

 

BTW maja sporo opcji ktorych znaczenia jeszcze nie odkrylem.

Czy wlaczenie AGP na np fsb77 wplywa (zmienia) tez czestotliwosc pci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki co wy tak z tym radiatorem Zalman ZM-NB32J ? Z czego on jest zrobiony ze jak slyszalem pod wzgledem wydajnosci bije niejeden zestaw radiator + wentylator?Warto wydawac te 30 pln?

 

jakie mieliscie roznice w tem hipsetu po modyfikacji?

 

Korzysatjac z okazji

Jaki tani (do 80pln) cooler polecicie do kreconego dlt? na razie mysle na sprite FalconRock II (68pln) albo jego brat blizniak Jamicon JMC1030BP (65pln)

 

Poradzcie cos bo jutro musze zamowic cooler to przy okzaji i radiator wezme (zmniejszy to koszty wysylki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 nie warto

ja w poznaniu w ck znak kupilem za 25 zl

 

a na procku mam titana i jest mu bardzo chlodno ale nie sugeruj sie tym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki co wy tak z tym radiatorem Zalman ZM-NB32J ? Z czego on jest zrobiony ze jak slyszalem pod wzgledem wydajnosci bije niejeden zestaw radiator + wentylator?Warto wydawac te 30 pln?

 

jakie mieliscie roznice w tem hipsetu po modyfikacji?

 

Korzysatjac z okazji

Jaki tani (do 80pln) cooler polecicie do kreconego dlt? na razie mysle na sprite FalconRock II (68pln) albo jego brat blizniak Jamicon JMC1030BP (65pln)

 

Poradzcie cos bo jutro musze zamowic cooler to  przy okzaji i radiator wezme (zmniejszy to koszty wysylki)

siemka co do raiatora to tez taki kupuje zrobiony jest z aluminium i jest bardzo wedajny nie ma co ie zastanawiac lepszego chyba ie dostaniesz i w siriusie kosztuje 25zł :)

 

a co do coolera to tez mam zamiar kupic jakis i wlasnie tez zastanawiam sie nad spire FalconRock II ale chyba jednak zdecyduje sie na Volcano tylko jeszce nie wiem czy 9 czy 11 iwec tez prosil bym o pomoc :) :)

 

hmm z tego co czytalem gdzies na forum i widzialem testy to swietnie sie spisuje cooler Igloo 2500 mial pierwsze miejsce w tescie bije volcano 7+, 9, 11 i kosztuje tylko 80zł tak wiec niech ktos sie wypowie na ten temat :)

 

pozdr :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 nie warto

ja w poznaniu w ck znak kupilem za 25 zl

 

a na procku mam titana i jest mu bardzo chlodno ale nie sugeruj sie tym :wink:

 

czybiosik doszedl? mam cos ostatnio zpoczta wiec pytam :)

 

bez obrazy ale nasze procki troszke sie roznia :wink: mimo ze swojego niezle wykreciles 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszedl, dzieki

 

a co do prockow to pisalem zebys sie nie sugerowal za bardzo

choc ten wiatrak spoko chodzi athlona 1700+ palomino

ale nie polecam do podkrecania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka co do raiatora to tez taki kupuje zrobiony jest z aluminium i jest bardzo wedajny nie ma co ie zastanawiac lepszego chyba ie dostaniesz i w siriusie kosztuje 25zł :)

 

a co do coolera to tez mam zamiar kupic jakis i wlasnie tez zastanawiam sie nad spire FalconRock II ale chyba jednak zdecyduje sie na Volcano tylko jeszce nie wiem czy 9 czy 11 iwec tez prosil bym o pomoc :) :)

 

hmm z tego co czytalem gdzies na forum i widzialem testy to swietnie sie spisuje cooler Igloo 2500 mial pierwsze miejsce w tescie bije volcano 7+, 9, 11 i kosztuje tylko 80zł tak wiec niech ktos sie wypowie na ten temat :)

 

pozdr :) :)

Hm.. to z czego zrobiony jest ten na mobo? :oops: wygladal sobidnie wiec myslalemze po prostu zle styka albo jeste jakies poskudztwo pod nim.

faktycznie 35 pln anie 30 zle looknalem do siriusa.... tylko nie wide jakis bolcow a na klej nie chcialbym go brac ....

Moze lepie jakis wiatraczek od PI albo jakis orb :?:

 

cooler Igloo 2500 bjacy v 7+ ? chyab wersja cooler Igloo 2500 pro ale ta nie ejst cicha i nie w wydajnosci tylko stosunku wydajnosc/glosnosc/cena/

 

im wiecej czytam testow tym glupszy jestem :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

siemka co do raiatora to tez taki kupuje zrobiony jest z aluminium i jest bardzo wedajny nie ma co ie zastanawiac lepszego chyba ie dostaniesz i w siriusie kosztuje 25zł :)

 

a co do coolera to tez mam zamiar kupic jakis i wlasnie tez zastanawiam sie nad spire FalconRock II ale chyba jednak zdecyduje sie na Volcano tylko jeszce nie wiem czy 9 czy 11 iwec tez prosil bym o pomoc :) :)

 

hmm z tego co czytalem gdzies na forum i widzialem testy to swietnie sie spisuje cooler Igloo 2500 mial pierwsze miejsce w tescie bije volcano 7+, 9, 11 i kosztuje tylko 80zł tak wiec niech ktos sie wypowie na ten temat :)

 

pozdr :) :)

Hm.. to z czego zrobiony jest ten na mobo? :oops: wygladal sobidnie wiec myslalemze po prostu zle styka albo jeste jakies poskudztwo pod nim.

faktycznie 35 pln anie 30 zle looknalem do siriusa.... tylko nie wide jakis bolcow a na klej nie chcialbym go brac ....

Moze lepie jakis wiatraczek od PI albo jakis orb :?:

 

cooler Igloo 2500 bjacy v 7+ ? chyab wersja cooler Igloo 2500 pro ale ta nie ejst cicha i nie w wydajnosci tylko stosunku wydajnosc/glosnosc/cena/

 

im wiecej czytam testow tym glupszy jestem :roll:

hmmm prawde mowiac nie wiem z czego jest zrobiony ten radiator na plycie ale ten zelman ma bolce kliknij i powieksz zdjecie to bedziesz widzial reszte czesci :) ale mam jeszce pytanko czy tez ci sie tak grzeje ten radiator na NB bo muj jest gorocy jak cholera wiec trzeba szybko cos innego zalozyc i to nie wazne czy jest krecony czy nie :( a z tym wiatraczkiem to nie taki glupi pomysl tylko czy ktos juz zakladal i z jakim efektem ???????

 

co do coolera to wlasnie zapomnialem dodac ze to jest pro :P i tez im wiecej czytam tym mniej wiem i juz sam ie wiem co bedzie najlepsze :)

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...