Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

Storm --> to ty cos chlopie wysokie masz wyniki temp.. ja mam procka 11x166 38 st na procu i chipsecie, otwarta buda + wentyl z tylu wyciagajacy.... ale i tak ide w wc, pytanie tylko czy i za ile pchne ten czytnik....

 

a co do testow czytnika to nie wiem, dawidy pisala ( ;D )ze bywa z tym roznie, moze to dzial tylko z mobo ecs-a :))

 

btw sa jakies przejsciowki zeby podlaczyc to cus na zewnetrzne usb ?

no tylko ze ja mam procka na 10x200 otwarta buda boxowy collerek temp. w pokoju w granicach 30 stopni no a na dworze to slonko niezle przgzewa normalnie mialem 40-42 jak bylo troszke zimniej :P ja tez inwestuje w WC a poki co jutro zmienie paste na procku na jakas lepsza powinno pomuc :P :P

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

storm --> ja tez jade na boxie 8) i swojego czasu procek biegal na max co dal drut mod tj 1,92 ale stwierdzilem ze zanim nie poprawie chlodzenia to nebede go gotowal. Po prostu nie mam kasy na to by kupowac nowgo :)

 

A co do wc to zakochalem sie w wygladzie nukleona, tyle ze ta cena... mozna by kupic za to caly zestaw z www.bloki.republika.pl i chlodzic gpu,cpi i chipset:) tyle ze nie moge znalescinformacji jaka bylaby ronica pomiedzy nukleonem, orbitalem czy tanszymi blokami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... sandra zamienia wartości..

wiec jeśli masz już 60 stopni na procu to co Ty jeszcze chcesz kręcic ;)

a z MBM też miałęm problemy..

on czasem tak ma że wariuje.. ja metodą prób i błędów go ustawiałem i jak mi sie już udało to backup configa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dexiak--> w MBM w zakladce temperatury ustawiasz pierwsza wartosc na diodzie a dwie kolejne normalnie :P :P i powinno byc oko :) a co do sandry to tak jak mowi kisio sandra zamienia temp. plyty z prockiem czyli jest zawsze na odwrot :P :P

 

pozdr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zanstalowałem swoją mobo w budzie, podłaczyłęm wszystkie urządzenia, załączyłem komputer, płytka pięknie się zgłasza.

Czas ustawić parametry biosu...... i tu jest problem:

 

W biosie w zakładce hardware.... itd itp.... płyta pokazuje dziwne wartości napięć i temperatur.

Przykładowo napięcie 12V wskazuje raz 6 V raz 8, raz 3 ,itd.,

z temperaturą jest tak samo , zaraz po wejsciu do biosu temp proca 63 stopnie 8O 8O 8O , kciałem się <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za podkręcenie mojego proca ale w tej sytuacji jest to na razie niemożliwe.

Co może być przyczyną takich wariacji i czy jest jakiś sposób aby zniwelować błąd.

Moja mobo L7S7A2 rev 1.1 ( bez cnr i 1 com )

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano.. :) i tak wlasnie mamy... drapal sandre czy mbm'a... juz w biosie jaja takie ze glowa boli . Spotkal sie ktos z podobnymi zjawiskami ?Storm... twoj "uklad" w mbm sie nie sprawdza.. cokolwiek soft ciagnie z biosu to juz w biosie sa przeklamania.

Btw plyki sprawdzane NA_KAZDYM dostepnym biosie , poczawszy na firmowkach do kilroya czy cheepo konczac.

 

HELP NAM :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm no to ECS teraz sobie zalecial w ciach!a :P he niedosc ze wypuscil nowszy rew to jeszce go okroil i zjebal chyba jedynym wyjsciem bedzie oddac do serwisu albo sprobowac zalatwic wczesniejsza wersje plyty :) i sie wymienic :P bo ja nie mam pojecia co z tym zrobic ale jezeli masz przeklamania temp i napiec to np. sprawdz na dotyk czy proc sie tak naprawde grzeje w co watpie i wtedy miej to w [gluteus maximus] :P ale pewnie chcesz krecic tak wiec proponuje te pierwsze wyjscie :P tez bym sie zalamal jakbym na taka plyte teraz trafil :(

 

pozdr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jaki biosik teraz najlepiej zassać do tej płyty ? 

już sam nie wiem jaki i skąd. z którego jesteście najbardziej zadowoleni ?

no ja jestem najbardziej zadowolony z biosiku od kilroya MOD23219 jak dla mnie narazie najlepszy nie zaniza wydajnosci pamieci :) a tak btw. to z twojego opisu nie wynika ze masz ECSa :P :P

 

pozdr :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

storm... ale zeby to byla 1 sztuka... a tu zonk dwie kupione , dwie o <span style="color:red;">[ciach!]</span> rozbic. Propo niedorobek ( pomijam 1 coma i cnr) brakuje kilku grzebieni na plycie (INCD1 czy cos takiego - za USB), nie ma jednej wtyczki do wiatraka do budy ( kolo flopa ) .Nie ma rowniez radiatora na SIS 9xx ( ten nizej). Wszystko to kosztem tego ze jest LAN :).

 

Co do temp.. of kors nie ma takich.. spokojnie mozna trzymac reke na radiatorze od proca przez 5-10 minut , cieplejszy jest chip 7xx ( ten wyzej ) i naprawde goracy ten bez radiatorka (9xx)

 

Co ciekawe plyta dobrze czyta rpm'y z wiatrakow jak rowniesz napiecie z bateryjki .

 

Wlasnie zapuscilem HWinfo32 ale zgodnie z sandra i mbm'em mozna tylko poczytac kwasy typu 8V w miejscu gdzie ma byc 12 itp ;]

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

storm... ale zeby to byla 1 sztuka... a tu zonk  dwie kupione , dwie o <font color="#FF0000">[ciach!]</font> rozbic. Propo niedorobek ( pomijam 1 coma i cnr) brakuje kilku grzebieni na plycie (INCD1 czy cos takiego - za USB), nie ma jednej wtyczki do wiatraka do budy ( kolo flopa ) .Nie ma rowniez radiatora na SIS 9xx ( ten nizej). Wszystko to kosztem tego ze jest LAN :).

 

Co do temp.. of kors nie ma takich.. spokojnie mozna trzymac reke na radiatorze od proca przez 5-10 minut , cieplejszy jest chip 7xx ( ten wyzej ) i naprawde goracy ten bez radiatorka (9xx) 

 

Co ciekawe plyta dobrze czyta rpm'y z wiatrakow jak rowniesz napiecie z bateryjki .

 

Wlasnie zapuscilem HWinfo32  ale zgodnie z sandra i mbm'em mozna tylko poczytac kwasy typu 8V w miejscu gdzie ma byc 12  itp ;]

pzdr.

hmm dlaczego wszystko kosztem lanu przeciez na wczesniejszym rev. tez jest lan :P no a z ta juz droga plytka to naprawde wtopa a mozna spytac gdzie kupowales ?????????

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamieniam abita na ECS, niby głupio ale kt133a ma już 2 lata, sis 746 jest nowy i wydajny jak kt400 i ma blokowany pci/agp, obsługę DDR i ata 133 itp.

mam nadzieję że się nie zawiodę ale nie widziałem jeszcze negatywnych opinii o tej płycie więc się skuszę. gdyby nie forum to na 10000% nie kupiłbym ECS i to na SIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamieniam abita na ECS, niby głupio ale kt133a ma już 2 lata, sis 746 jest nowy i wydajny jak kt400 i ma blokowany pci/agp, obsługę DDR i ata 133 itp.

mam nadzieję że się nie zawiodę ale nie widziałem jeszcze negatywnych opinii o tej płycie więc się skuszę. gdyby nie forum to na 10000% nie kupiłbym ECS i to na SIS.

heheheh no to zycze milego uzytkowania ECS-ika :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

storm... ale zeby to byla 1 sztuka... a tu zonk  dwie kupione , dwie o <font color="#FF0000">[ciach!]</font> rozbic. Propo niedorobek ( pomijam 1 coma i cnr) brakuje kilku grzebieni na plycie (INCD1 czy cos takiego - za USB), nie ma jednej wtyczki do wiatraka do budy ( kolo flopa ) .Nie ma rowniez radiatora na SIS 9xx ( ten nizej). Wszystko to kosztem tego ze jest LAN :).

 

Co do temp.. of kors nie ma takich.. spokojnie mozna trzymac reke na radiatorze od proca przez 5-10 minut , cieplejszy jest chip 7xx ( ten wyzej ) i naprawde goracy ten bez radiatorka (9xx) 

 

Co ciekawe plyta dobrze czyta rpm'y z wiatrakow jak rowniesz napiecie z bateryjki .

 

Wlasnie zapuscilem HWinfo32  ale zgodnie z sandra i mbm'em mozna tylko poczytac kwasy typu 8V w miejscu gdzie ma byc 12  itp ;]

pzdr.

Ja nie maiłem takiego pecha, mam już druga płytke i wszystko jest ok, pierwszą skopałem w głupi sposób bo zdejmowałem radiator z północnego chipsetu i te kołeczki musiałem wyjąć i [ciach] drasnąłem płyte i przerwałem dwa przejścia i sorry, ale mozę da sie cos zrobić, drug ami przysłali i wszstko to samo jest ale nie było już czytnika, czyli komputronik chce więcej ejszcze zarobić na czytnikach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

storm... ale zeby to byla 1 sztuka... a tu zonk  dwie kupione , dwie o <font color="#FF0000">[ciach!]</font> rozbic. Propo niedorobek ( pomijam 1 coma i cnr) brakuje kilku grzebieni na plycie (INCD1 czy cos takiego - za USB), nie ma jednej wtyczki do wiatraka do budy ( kolo flopa ) .Nie ma rowniez radiatora na SIS 9xx ( ten nizej). Wszystko to kosztem tego ze jest LAN :).

 

Co do temp.. of kors nie ma takich.. spokojnie mozna trzymac reke na radiatorze od proca przez 5-10 minut , cieplejszy jest chip 7xx ( ten wyzej ) i naprawde goracy ten bez radiatorka (9xx) 

 

Co ciekawe plyta dobrze czyta rpm'y z wiatrakow jak rowniesz napiecie z bateryjki .

 

Wlasnie zapuscilem HWinfo32  ale zgodnie z sandra i mbm'em mozna tylko poczytac kwasy typu 8V w miejscu gdzie ma byc 12  itp ;]

pzdr.

Ja nie maiłem takiego pecha, mam już druga płytke i wszystko jest ok, pierwszą skopałem w głupi sposób bo zdejmowałem radiator z północnego chipsetu i te kołeczki musiałem wyjąć i [ciach] drasnąłem płyte i przerwałem dwa przejścia i sorry, ale mozę da sie cos zrobić, drug ami przysłali i wszstko to samo jest ale nie było już czytnika, czyli komputronik chce więcej ejszcze zarobić na czytnikach:)

hmmm no wlasnie bo wisz jaka jest teraz cena tej plyty w komputroniku 229zł co oznacza ze jest juz bez czytnika ale zaczeli sobie zarabiac :P :P na jednym produkcie :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

storm... ale zeby to byla 1 sztuka... a tu zonk  dwie kupione , dwie o <font color="#FF0000">[ciach!]</font> rozbic. Propo niedorobek ( pomijam 1 coma i cnr) brakuje kilku grzebieni na plycie (INCD1 czy cos takiego - za USB), nie ma jednej wtyczki do wiatraka do budy ( kolo flopa ) .Nie ma rowniez radiatora na SIS 9xx ( ten nizej). Wszystko to kosztem tego ze jest LAN :).

 

Co do temp.. of kors nie ma takich.. spokojnie mozna trzymac reke na radiatorze od proca przez 5-10 minut , cieplejszy jest chip 7xx ( ten wyzej ) i naprawde goracy ten bez radiatorka (9xx) 

 

Co ciekawe plyta dobrze czyta rpm'y z wiatrakow jak rowniesz napiecie z bateryjki .

 

Wlasnie zapuscilem HWinfo32  ale zgodnie z sandra i mbm'em mozna tylko poczytac kwasy typu 8V w miejscu gdzie ma byc 12  itp ;]

pzdr.

Ja nie maiłem takiego pecha, mam już druga płytke i wszystko jest ok, pierwszą skopałem w głupi sposób bo zdejmowałem radiator z północnego chipsetu i te kołeczki musiałem wyjąć i [ciach] drasnąłem płyte i przerwałem dwa przejścia i sorry, ale mozę da sie cos zrobić, drug ami przysłali i wszstko to samo jest ale nie było już czytnika, czyli komputronik chce więcej ejszcze zarobić na czytnikach:)

hmmm no wlasnie bo wisz jaka jest teraz cena tej plyty w komputroniku 229zł co oznacza ze jest juz bez czytnika ale zaczeli sobie zarabiac :P :P na jednym produkcie :P :P

 

pozdr :P

Tylko że ja jeszcze kupiłem za 270 zł i czytnika już nie miałem, ale mam od tej pierwszej więc... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COOO ? Sprzedaja niekompletne ? Bog zaplac ze tam nie robie interesow bo przeciez jak wół stoi w manualu w checklist "one I/O panel" .Rozumiem ze kiedys sprzedawali 126p bez dywanikow i korka paliwa ale te czasy mamy za soba...

Hyh... ja z Xanderem dostalismy walniete plytki.. ale zeby niekompletne... ? Jak mozna dac sie tak wyruchac ? OOO ale mi agresor skoczyl :/ W poniedzialek odsylamy plytki.. k*fa mac 14 dni roboczych jest termin.Maja "naprawic" albo wymienic. Zobaczymy co wymysla :) Ehh.. czlowiek czekal z utesknieniem na plytke jak baba na porodowce a tu zonk.. moge se pokrecic palcem w ... :) Chyba ze bede mierzyl temp. palcem hehehe ;]

 

AA mam "rekord " 4.43 V w miejscu 12 :D

 

kufa.. sam juz nie wiem.. smiac sie czy plakac

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzby to staly "syndrom ecs-a" ? najpierw 1 seria plyt jet cool, stabilna dobrze wyposazona itd a pozniej k.u.p.a ciecia w konstrukcji i zwiekszona awaryjnosc... to wyglada jakby kolejne rev. skladaly sie z plyt ktore nie przeszlytestow jakosci za pierwszym razem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i tak być. dobrze że nabyłem używaną (całe 3 tygodnie :) ) w pierwszej wersji z 2 serialami i "pełnymi" radiatorami. ta ostatnia wersja jest c oprawda tańsza ale okrojona lekko. o ile portu szeregowego nie żal to mogli coś dołożyć zamiast ciąć wyposażenie.

kurde kto kupuje nawet za te 229zł bez czytnika ? lepiej dać te 260 i czytnik sprzedać za 80-100zł. no chyba, że nie ma jak sprzedać.

 

do czego to doszło, wymieniać abita na ECS :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie mam bo nawet nie mam jeszcze tej płyty. poszukam w necie.

wpisz symbol czytnika w wyszukiwarkę albo poszukaj na stronie ECS'a. wyszukiwarka powinna dojść do strony producenta lub uda się uzyskaćwięcej informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dojdzie płyta i będzie już wszystko śmigać to poszukam i sprzedam czytnik. oby poszedł jak najdrożej. może są ludzie którym takie coś się przyda, mi na pewno nie. :) thx, już chociaż wiem, że gdzieś jest jakieś info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H16223E30909358 to numerek mojej moboski .Nie wiem czy sie to na cokolwiek nada. Xander ma koncowke 357. Teraz pytanie... dwie felerne czy cala partia dupnieta ?

Wyslalismy maila do ecsa z zapytaniem czy to wina wczesnej wersji biosu czy hardwarowy terror.Zobaczymy co nasmaruja.. o ile wogole ;] Jak bedzie jaki odzew to sie pochwalimy ;] Narazie poki co to l7s7a2 do wora i powrot na wpol zywa k7vza .

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dear User

 

We have received your support request, however due to the number of e-mail’s requesting support; we are unable to respond to everybody's questions immediately.

In the first instance please contact your vendor for direct support or check the support, BIOS and driver section on WWW.ECS.UK.COM or WWW.ECS.COM.TW to see if your question is answered there.

If your query is urgent please email SUPPORT_TPE@ECS.COM.TW.

If your question is on a PCCHIPS motherboard please check WWW.PCCHIPS.UK.COM or WWW.PCCHIPS.COM.TW for support, BIOS's and drivers.

Or if you are a direct trade customer please speak to your sales contact for the email address.

Thank you for your patience in this matter.

Regards

Technical Support

 

... bla bla bla popisali sie w ecs.com.uk. Automatem maile slac.. yhhh..

 

na http://www.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultimat...c;f=35;t=002639 mozna zauwazyc ze koles tez ma problemy z temperaturami. W podpisie klient ma USA. Staram sie te wiadomosci pozenic pod katem "wadliwej serii" . Moze splodze cos po hamerykandzansku na ocwokbench ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...