Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

oto wymiary :

- proc

- krotki bok -    39 mm

- dlugi bok -  68 mm

-przekatna -      75 mm

-chip polnoc (?) ten "zloty" :) - 60 mm

-chip poludniowy SIS963 -    49 mm

 

wymiary w tolerancji +/- 1,5mm  ( mierzone suwmiarka - odleglosci do srodkow otworow)

pzdr

dzieki bardzo, dobra robota :)

teraz sie zastanawiam, czy da rade przerobic zapinke na blok na chipset, bo na zapince rozstaw jest 52mm, czyli o 8mm za wasko, pewnie bede probowal wiercic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy ktoś z Was odpalał na tej płycie 2 karty graficzne, tzn. jedną na AGP a drugą na PCI.

Najlepsze jest to, że zawsze odpala się system z PCI, bez względu na to co jest ustawione w PrimaryGraphicAdapter w Biosie czy AGP czy PCI, nie zależy też to od opcji AssignIRQ4PCIGraphicCard ;(

 

Czy ktoś miał podobny problem/może wie jak go rozwiązać?

 

PS. Mam bios 13/03/03 ale na starszym też nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wyniki w sandrze?

juz ci mowie:

 

Memory Bandwitch Benchmark

- 2752/2522 MB/s

 

CPU Arithmetic Benchmark

- 5578/3002

 

CPU Multimedia Benchmark

- 10961/11728 it/s

 

pozdr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde dalej mam to smao nwet jak jest cl 2,5 dalej wisa, już nie wiem co jest cholera....

hmm podaj napiecia z zasilacza czyli: +3,3v , +5.00v , +12.00v itd. nie napiecia procka i pamieci :P

 

pozdr :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podaje:

+3,3V  -  3,312

+5V    - 4,945

+12V    - 12,160

SB+3,3V   - 3,424

-12V       -   -13,804

SB+5V   -    4,919

hmmm napiecia masz wpozadku :P hmmmm moze sprobuj z wyzszym pci/agp albo ktorys mostek ci sie przegrzewa no nie wiem poprobuj :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już podaje:

+3,3V  -  3,312

+5V    - 4,945

+12V    - 12,160

SB+3,3V - 3,424

-12V    - -13,804

SB+5V -    4,919

hmmm napiecia masz wpozadku :P hmmmm moze sprobuj z wyzszym pci/agp albo ktorys mostek ci sie przegrzewa no nie wiem poprobuj :P

Wydaje mi się że mostek mi się przegrzewa, ale neiw iem w sumie jak go zamocowac inazej mam zalmana na północnym i jest przyczepiony na tych kołeczkach, i pasta, ale troche się rusza nie wiem może jszcze go przykleić na ten klej zalmana dwu składnikowy?

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM ytanie czemu masz takie słabe wyniki rpocka w sandrze CPU Arithmetic? ja mam 74882994

Nie wiem co z tymi wisami, ale robi misię tak jak zapodam jakąś giere to po 10-15 min zwis, wydaje mi się że to mostek, ale nie wiem jak na nim lepiej zamocować radiator.:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM ytanie czemu masz takie słabe wyniki rpocka w sandrze CPU Arithmetic? ja mam 74882994

Nie wiem co z tymi wisami, ale robi misię tak jak zapodam jakąś giere to po 10-15 min zwis, wydaje mi się że to mostek, ale nie wiem jak na nim lepiej zamocować radiator.:(

hmm nie mam pojecia dlaczego taki wynik sam sie zastanawiam :P jezeli masz luzny mostek to znaczy ze nie przylega on dobrze do chipsetu a co za tym idzie wzrasat temperetura mozesz dac na kropelke na rogach male kapki i bedzie git tzn na dwoch przciwleglych i powinno grac :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że ECS daje jakiegoś gluta pod radiatory zamiast za te 5gr więcej zarzucić jakiś klej łatwo schodzący lub zwyczajnie na kołki przymocować. psuje to renomę firmy i na prawdę pozytywne odczucia co do tego akurat modelu.

no i chyba nie warto było rezygnować z monitorowania napięć itp bo to się przydaje. comm i cnr dobrze że zniknęły ale mogli coś ulepszyć zamiast psuć dobry projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM ytanie czemu masz takie słabe wyniki rpocka w sandrze CPU Arithmetic? ja mam 74882994

Nie wiem co z tymi wisami, ale robi misię tak jak zapodam jakąś giere to po 10-15 min zwis, wydaje mi się że to mostek, ale nie wiem jak na nim lepiej zamocować radiator.:(

hmm nie mam pojecia dlaczego taki wynik sam sie zastanawiam :P jezeli masz luzny mostek to znaczy ze nie przylega on dobrze do chipsetu a co za tym idzie wzrasat temperetura mozesz dac na kropelke na rogach male kapki i bedzie git tzn na dwoch przciwleglych i powinno grac :P :P

 

pozdr :P

Nie wiem czy sie przegrzewa, a jaka masz temp na chipsecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM ytanie czemu masz takie słabe wyniki rpocka w sandrze CPU Arithmetic? ja mam 74882994

Nie wiem co z tymi wisami, ale robi misię tak jak zapodam jakąś giere to po 10-15 min zwis, wydaje mi się że to mostek, ale nie wiem jak na nim lepiej zamocować radiator.:(

hmm nie mam pojecia dlaczego taki wynik sam sie zastanawiam :P jezeli masz luzny mostek to znaczy ze nie przylega on dobrze do chipsetu a co za tym idzie wzrasat temperetura mozesz dac na kropelke na rogach male kapki i bedzie git tzn na dwoch przciwleglych i powinno grac :P :P

 

pozdr :P

Nie wiem czy sie przegrzewa, a jaka masz temp na chipsecie?

hmmm ja mam bez dodatkowego wiatraczka teraz 38-40 stopni a jak zaloncze dodatkowy nawiew to spada do 32-33 ale pomimo wysokich temp u mnie wszystko chodzi spoko :P no ale jezeli mowisz ze jest luzny to gorzej odprowadza cieplo :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mnie moze uswiadomic o co chodzi z tym AGP 77MHz w zhackowanych biosach ? myslalem ze na sisie jest agp/pci lock ?

(btw faktycznie na 200MHz nie idzie i wali grafą a na 198 tak)

witam no wlasnie jak sam widzisz w zmodowanych biosach jest mozliwosc zmiany pci/agp i jak sam zauwazyles max na standardowym agp to 198MHz jezeli jednak ustawisz agp 77 da ci to stabilnosc i mozliwosc pojscia wyzej z fsb tzn 200 i wiecej :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos mnie moze uswiadomic o co chodzi z tym AGP 77MHz w zhackowanych biosach ? myslalem ze na sisie jest agp/pci lock ?

(btw faktycznie na 200MHz nie idzie i wali grafą a na 198 tak)

witam no wlasnie jak sam widzisz w zmodowanych biosach jest mozliwosc zmiany pci/agp i jak sam zauwazyles max na standardowym agp to 198MHz jezeli jednak ustawisz agp 77 da ci to stabilnosc i mozliwosc pojscia wyzej z fsb tzn 200 i wiecej :P :P

 

pozdr :P

Moze u mnie PCI wysiada jak skręcić czy zwiększyć?

A radiator na chipsecie jak masz zamocowany na kołeczkach i kleju?

Kurde ja mam teraz 34 stopnie na chipsecie ale i tak wysiada po jakims czasie jak gram,b o jak zostawiłem na noc kompa to nie wis....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde testowalem ten czytnik na innym sprzecie.. KLAPA....

wykrylo go, zainstalowalo domyslene stery (winxp) ale jakos nie dzialalo (proba odczytania mmc card). jak zachcialem zainstalowac stery z mobo to wywalil ze to nie ecs-owska mobo.. shit...

 

ODPALIL KTOS TEN CZYTNIK NA INNEJ MOBO NIZ ECS?

a moze wszystko gralo, tylko cos zle robilem a komunikat o zlej mobo spowodowaly sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

storm--> a jaki masz radiator na chipsecie ten standardowy czy jakiś zmieniłeś bo ja mam tego zalmana on jest taki że nie zakrywa całej powierzchni chipsetu może dać go na południowy a ten standardowy na północny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...