Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

hm.. dostalem odpowiedz z komputronika, mozna sprzedawac czytniki, w razie czego gwarancja bedzie uznawana a w razie wymiany mobo dostaniemy bez czytnika. 

 

Mozna tez wymienec chlodzenie nb ale lepei zachowac oryginalne zeby w razie czego przywrocic stan z sprzed modyfikacji

no to kolejna swietna wiadomosc bedzie na WC :) he mam kolesia ktory chcial go ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> za 100zł :) :) fajna sprawa w tym komputroniku hheheheh mozna sie dogadac :) LOL :P

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktos zarejestrowany na forum ocwork-a

 

jesli tak to niech zapyta cheppomana czy mozna w biosie zmienic jeszcze ustawianie napiec (zwlaszcza wieksz regulacja Vmem)

pamiec mi idzie asynchro na 212 Mhz w cl2,5 ale czuje ze moze jeszcze weicej tylko ma niskie napieci (tak chociaz 2,8v zeby bylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w readme z tego biosu nic niema na temat Vcore'a . Nie mam jak sie dorwac a szlag mie juz tu pyka bo moboska nufka lezy, nowa grafa lezy.... w sb dopiero next przyplyw gotowki i dopiero jakis ramik + hdd...

 

Btw.. na "podkrecaniu " ( http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=27072&start=420 )jest topik o mnoznikach 12,5< , i taaaaka khm khm duza rozpiska o tych drutach/ podkowkach do socketa.. bawiliscie sie w to ? Jak sie zachowuje ecska przy tych drucikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nieciekawie z tymi biosami obydwa zanizaja wydajnosc pamieci biosy chipmana:

 

-2374/2185 Mb/s

 

bios od kilroya :

 

-2729/2505 Mb/s

 

tak wiec ruznica znaczna chyba zostane przy biosie kilroya :P a spodziewalem sie czegos wiecej :P hmmmm coprawda jest wyzsze fsb no ale co z tego jak pamieci i tak nic na tym nie zyskuja :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie testowalem pamieci na starych biosach 

mam nadzieje ze cheppoman to poprawi w kolejnej wersji

tez mam taka nadzieje a narazie zostaje przy starym biosie i tak jeszce nie mam WC :P hehehhe

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw.. na "podkrecaniu "  ( http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=27072&start=420 )jest topik o mnoznikach 12,5< , i taaaaka khm khm duza rozpiska o tych drutach/ podkowkach do socketa.. bawiliscie sie w to ? Jak sie zachowuje ecska przy tych drucikach ?

Jedyny problem jaki napotkalem, to blue screen podczas instalacji win xp. Dopiero po zdjeciu druta udalo mi sie go zainstalowac. Z drut-modem masz mnoznik 13 a na zworkach max to 12.5 wiec w sumie roznica niewielka, kombinowac bardzo nie trzeba i latwiej mnoznik zmieniac. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiększenie regulacji napięcia w biosie nie bedzie mozliwe ponad to co daje ECS. Tak to już jest skonstruowane. Kiedyć Cheepoman pisał że próbował to rozgryźć ale się nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nowych cheepoo biosow... sa 2, zaladowalem ten bazujacy na wczesniejszym oficjalnym i jak narazie jest luzik, zniknelo mase nic niemwoiacych mi funckji w biosie :)

 

jak rany niech mi ktos powie co z tym czytnikiem, od tego zaleza moje plany z wc! dziala czy nie dzial na innych plytach? bo juz spotkalem sie z roznymi wersjami, dzis ide testowac do qmpla na kt266a shuttle-a.

I gdzie jest jaks link do opisu tego cuda? przejzralem chyba caly temat i znalazlem tylko opis masta killa yoshi (pozdro) ktory niesety wiedzial tyle samo co ja o tym czytniku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nowych cheepoo biosow... sa 2, zaladowalem ten bazujacy na wczesniejszym oficjalnym i jak narazie jest luzik, zniknelo mase nic niemwoiacych mi funckji w biosie :)

 

jak rany niech mi ktos powie co z tym czytnikiem, od tego zaleza moje plany z wc! dziala czy nie dzial na innych plytach? bo juz spotkalem sie z roznymi wersjami, dzis ide testowac do qmpla na kt266a shuttle-a.

I gdzie jest jaks link do opisu tego cuda? przejzralem chyba caly temat i znalazlem tylko opis masta killa yoshi (pozdro) ktory niesety wiedzial tyle samo co ja o tym czytniku.....

witam :P :P to wszystko zalezy od tego czy plyta posiada wewnetrzne USB ktos sprawdzal ten czytnik na innych plytach ecs i dzialal ale nie pamietam kto to jest gdzies na poczatku tematu :P :P

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem Magiczne pudełko czytnik w innym kompie 

 

DZIAŁA

 

Płyta ecs p6bat

John_doe--> amoniak sprawdzal z inna plyta i dziala :P :P o tym mowilem wczesniej :) wiedzialem ze ktos to sprawdzil tylko szkoda ze tylko ja jednej trza sprawdzic na innych dzis chyba sie przejde do kafejki i poprubuje na innych plytach :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nb

na sb jest karta dzwiekowa i kontroler ide reszta na nb

OK, czyli musze jakoś schłodzić jeszcze bardziej północny moze podłącze do obiegu jeszcze jeden bloczek na chipset, bo teraz jak mam 10x200 to po niedługiej chwili staje przegrzewa sie kurde musze cos zreobić mam zalmana ZM-NB32j na nim ale może za mało pasty, ale jego podstawa całkowicie nei zakrywa chipsetu może dlatego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm qrde cos jest nie tak na kazdym biosie mam identyczny wynik pamieci w sandrze nawet na tym co zanizal wydajnosc wrocilem do tego na ktorym mialem najwyzsza wydajnosc memorkow i [gluteus maximus] wynik taki sam jak na innych biosach :( dziwne moze to w windzie cos sie zjebalo odinstalowalem sandre i zainstalowalem jeszce raz i [gluteus maximus] :( hmmmmm chyba zrobie format i sprawdze bo moze cos w rejetrze sie pojebalo :P :P

 

pozdr :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry maly OT

dawidy ---> jestes juz lysy ? :D

jeszcze nie :wink: jeszcze dwa dni do konca aukcji

a tak swoja droga, to zdobylem jednego wielbiciela, ktory mi juz nawet wierszyki uklada i prosi zebym nie "scinala" wlosow :lol: :lol: :lol:

az sie boje wyprowadzac go z bledu, to mogloby go zabic!! :lol: :lol: :lol:

 

sorki za OT, ale wlasnie po ciezkim dniu mialem niezly ubaw jak przeczytalem wierszyk dla mnie :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Storm --> to ty cos chlopie wysokie masz wyniki temp.. ja mam procka 11x166 38 st na procu i chipsecie, otwarta buda + wentyl z tylu wyciagajacy.... ale i tak ide w wc, pytanie tylko czy i za ile pchne ten czytnik....

 

a co do testow czytnika to nie wiem, dawidy pisala ( ;D )ze bywa z tym roznie, moze to dzial tylko z mobo ecs-a :))

 

btw sa jakies przejsciowki zeby podlaczyc to cus na zewnetrzne usb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec... stalo sie.. zlozylem all do kupy i chetnie bym cos nie cos pokrecil...ALE! Sandra i mbm totalnie wariuja :( w biosie tez glupoty pokazuje ,

 

bios proc 60^C ( zaraz po starcie )

sandra proc 39^C mobo 60^C

mbm sensor1 81 (!!) sensor2 (24/44/66 skacze) sensor3 (60/81 - skacze)

 

i teraz pytanko. Ten typ tak ma czy potrzeba jakiegos softa "prostujacego" te glupoty , jakis patch or something ? Bo jak tu sie bawic w krecenie nie znajac rzeczywistych wartosci. 8O

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...