Skocz do zawartości
QbaS

ECS l7s7a2 - Wszystko o tej płycie

Rekomendowane odpowiedzi

ze zdjęcia wnioskuję że na 100% NB jest na kołeczki a SB na gluta, czyli dobrze. bardziej zalezy mi na NB czyli spox. :)

 

koszel --> może i warto, cena 225 a w lublinie podobno są po 221zł w normalnym sklepie, czyli gwarancja na miejscu - zmieniam jak nic. wyjdę jeszcze na tym do przodu jak czytniczek opchnę.

 

elh --> u mnie nie ma żadnych freezów, płyta stabilna i bezproblemowa tyle że może ta pełna wersja jest jakaś konfliktowa i usunięcie czujników i comma coś poprawiło ???

jak dla mnie jest zdecydowanie lepsza niż ta na KT333, ma AGP x8, i ogólnie ECS robi już dobre płyty na SIS a na VIA IMO lepiej wybrać MSI czy jakąś inną firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co może mieć wspólnego radiatorek na NB do stabilności ? ja mam na NB przyklejony klejem zalmana, na SB nic nie mam bo i tak mało się grzeje.

jesli macie lepsze radiatorki na NB i SB to lepiej, przecież lepsze chłodzenie nie pogarsza stabilności ! wręcz odwrotnie.

zaczynam się zastanawiać czy ta pełna wersja nie jest skulawiona, a chlastanie nowszej mogło soć poprawić. :/ ale i tak wymienie na pełną i wtedy zobaczymy czy będzie dobrze czy jakieś cyrki wyskoczą. oczywiście pozostaję przy ustawieniach FSB 166, najwyżej mnożnik zmienię bo pamięci mam elixir 333 i na 175/350 mogą już cudy robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajny modzik.. tylko mi sie nie chce lutować do płyty.. ;/

co do teorii kojaka..

ja mam teraz 1,79 volta i przy fsb 133 też sie krzaczy więc myśl dalej bo to nie to ;)

 

a co do radiatorka... w tym szaleństfie jest metoda.. ja mam zalmanka.. ;/

Kurde już byłem nastawiony że to procek, ale już nie wiem, zapytam się w sklepie czy jak kupie procka i jak nie będzie chodził u nie to czy moge zwrócić, ale tamten gość miał tez taki problem zmienił procka i jest dobrze więc nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę uwag dotyczących płyty:

:arrow: czhłodzenie mostka północnego i południowego 

radiatory na mostkach są przypięte zapinkami, żadnego kleju  :D czyli to co tygryski lubia najbardziej  :twisted: 

niestety ECS nasmarkał jakiegoś gluta pod ten radiator  :( 

należy bezwzględnie wymienić 

temp przed wymianą 

Dołączona grafika

Po wymianie gluta na AS III temp mostka spadła do 40°-43°

BTW wymieniłem procesor z AGOIA palonimo na  T-breda JIUHB zasilaniw 1,6 V

Moje odczucia :? agoia więcej prądu żarła a kręciła się tak samo  :roll: 

 

:arrow: Następna sprawa to synchroniczne i asynchroniczne taktowanie pamięci. Nie ma znaczenia. Czy synchro czy asynchro SISoft sandra pokazuje prawie identyczne wyniki :)

to co zaskakujące wydajność pamiątek na tym chipsecie jest lepsza niż KT333 i niż nForce 2 przu pojedynczym module .

Tu jest test z sissoft sandry 2003 to na co należy zwrócić szczególną uwagę to jak ja taktuje pamięci 324 MHz bo tak mi chodzi ultra stabilnie 

Dołączona grafika

 

Mam jedno spostrzeżenie co do Twojego paska zadań...zablokój go!! Klikając prawym przyciskiem myszki na tym właśnie pasku wybierz opcję zablokuj pasek zadań. Tak bedzie o wiele lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić jak chce odesłać na gwarnacje tą płytę bo już nawet innego proca miałem i to samo jest już wszystko inne sprawdzałe i to samo się dziej, moge im wtysłać z innym biosem niż na początku?, a jeślk nie to skąd moge wziąć tego orginalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale kurde co mam zrobić już inny proc i się kopie, u mnie włacze prime na 5 min i siada,a lbo włacze 3dmarka 2003 i momentalnie siada, a jest na 1700xp i ramu na normal!! I czytma posty o Abicie NF7 s i nie wiem kurde też mają dużo problemów z ta płytą, jak znowu coś będzie nie tak, boje się zamawiać i dopłącac kolejne 300zł kurde, ale co z tym biosem musze wgrać orginalnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarkB--> najpierw napisz meila do komputroniku i opisz cala sytuacje co sie dzieje i wogole i zapytaj sie czy bedzei mozliwosc podmiany na inne nowe mobo ale na starym rev. :) jezeli tak to slij i czekaj az przyjdzie nowa :) :)

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1700+ CI sie wiesza ? 

wow

No nawet na 1700 kurde ale jak dam ramy na safe to działa jako tak, ale jak np dam na fast to już kicha, a inne ramy też sprawdzałem, to już nie wiem kurde wyśle im płyte a okarze sie że u nich działa i będę miał zapłacić za jakąś dianostyke jeszcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i za przesyłke ;)

może jednak ramy nei wyrabiają ?...

a na normalnych ustawieniach wyżej procek idzie?

Właśnie sprawdzałe jeszcze raz i nic dałem procka 166 ramy 133 soft mode cl spd i [gluteus maximus] też siada. Masz moze orginalenego biosa bo może będę musial wgrac żeby się nie czepiali, chyba zmienie na Abita, ale kurde zapłacić i tez będzie się kopał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może links ma : dopiero kupił i może jeszcze nie zmienił biosa.

a co do odsyłania na gwarancji to trzeba im powiedzieć, żeby choćby 3DM zapuścili na godzinkę i niech sobie pochodzi. włączą rano i do popołudnia na pewno się wykrzaczy.

a wydajność pamięci rzeczywiście wychodzi super, płytka jest wydajna tylko po co te problemy ? zaczynam siębać pełnej wersji.

a jak już zmieniać to radzę czekać na abita ale KV7 na KT600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do servisu i pytałem się moge wysłać z biosem taki jaki wgrałem, i pytałem się czy już mieli reklamacje tego typu do tego modelu płyty i odpowiedź była twierdząca!! Czy jednak sa wadliwe te płyty i to nawet te z 2 radiatorkami i 2 comami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale ta moja jest do kito i wymienie na cos innego, jeszcze tylko neiw iem na co, zastanawiam się nad Abitem NF7 S i tkaim samym tyko z oznaczeniem SL obydwie mają sundstorma ale tak nie za bardzo wiem czym się różnią. Może i wadliwa partia, a Ty gdzie kupiłeś w komputroniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostaw taką jaka masz ja już miałem 2 takie płyty i to pełne wrsje i [gluteus maximus], ale nie mówili czy pełne wersje się kopiąc zy okrojone poprostu mieli już takie reklamacje jak ja chce złozyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, to mnie zmartwiłeś bo chciałem mieć te odczyty, zawsze można popatrzej jak zasilacz 3ma napięcia elegancko :/

no ale dobra, zostaję na tym co mam.

 

tylko założę cośna SB bo taki golas ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście pozostaję przy ustawieniach FSB 166, najwyżej mnożnik zmienię bo pamięci mam elixir 333 i na 175/350 mogą już cudy robić.

Przeciez mozna w biosie ustawic inna zaleznosc od czestotliwosci procka, np 5:4 czy jakos tak zeby czestotliwosc ramu byla mniejsza niz procka.

 

Moze to sproboj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taktowanie procka mogę mnożnikiem podbić tylko cooler jeszcze cienki, czekam na lepszy.

ale thx za rady. jakoś FSB 166 jest bezproblemowe, wszystko chodzi ładnie i mimo, że w tej mobo synchro czy asynchro nie ma różnicy to tak zostawię.

 

czy jest ktoś , kto nie ma problemów z pełną wersją L7S7A2 lub czy ktoś ma problemy z wersją okrojoną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żegnam sie niedlugo z ta plytka... Zawiodlem sie na niej. Mimo tego, ze kreci sie calkiem niezle, nie moge pozwolic, zeby nie dzialaly mi karty pci a mam takie problemy. SB Audigy, sieciowki Realteka, tuner - to wszystko sprawny sprzet, ktory smigal mi na PIII-450 a tutaj nie potrafie go poprawnie ustawic i musze korzystac z komponentow onboard. Skandaliczne jest dla mnie, ze moge puscic DDR333 synchro jako 400 Ultra (cpu 8,5x200) i jest w miare stabilnie a przy defaulcie mam zwiechy nawet przy starcie windy. Dodam jeszcze, ze testowalem kilka gier (Gothic II, CMR3, UT2003) z roznymi kartami graficznymi (GF3Ti-200, GF4Ti-4200, R9100) i na kazdej z nich zdarzaja mi sie zwiechy albo crashe i to przy sensownym chlodzeniu wszystkich czesci. Jak dla mnie, okrojona wersja to zero stabilnosci i zero przewidywalnosci. Do komputronika nie chce mi sie nawet jej wysylac, zostawie ja po prostu dla znajomego...

 

PS Pytanie: czy komputronik wymagalby zwrotu plyty z czytnikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...