Skocz do zawartości
Gwain

Problem Powercolor Hd 3850 512 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Starałem się przeszukać całe forum i nie znalazłem odpowiedzi. Mam nastepujący problem.

Zakupiłem karte PowerColor HD 3850 AGP 512. Odinstalowałem sterowniki od nvidia i włozyłem kartę. Po odpaleniu kompa system XP sp3 komputer sie podniósł i w trakcie instalacji sterowników z plyty wywalił jakis błąd. Po restarcie udało mi się odpalic kompa i po wgraniu pulpitu zaczęły sie problemy bardzo wolna praca kompa, problemy z odświerzaniem kilka bluescreenów i znikający obraz. Odinstalowałem w trybie awaryjnym sterowniki i zessalem ze strony ati sterowniki cryst... 8.8 chyba. Zainstalowały sie juz bez problemów ale po zresratowaniu kompa problem pojawia sie nadal. Zasilacz mam modecom feel II 400w nie wymiatak ale spokojnie powinen te karte pociagnąć. Dokładnie taka sama sytuacja była na Viscie x64. Po zainstalowaniu sterów system juz nie nie podnosi tylko albo bluescreen albo zawiecha albo znika obraz.

Co może byc przyczya? płyte mam MSI. dodamjeszcze ze na poprzedniej karcie 7600GT wszystko smigało az miło:-) jest to moj pierwszy kontakt z ATI:-( szkoda ze taki nie udany.

 

Prosba o pomoc.

 

Jeszcze dodam że wyczytałem tutaj na formum ze te radki maja fabrycznie ustawione 25% cooler czy to prawda? Moze sie przegrzewa ta karta ale nie sądze bo bok obudowy zdjety jest i nie jest gorąco:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje ze inna klasa ale ten zasilacz powinen sobie poradzic z ta karta. Przynajmiej tak wyczytałem. może problem jest własnie w sterach... aaa zapomnialem dodac ze karta na loozie smiga na awaryjnym bez sterow:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wina sterów to najpierw odinstaluj je w sposób tradycyjny, a potem (po resecie kompa) jeszcze wyczyść programem driver cleaner:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&amp...ver+Cleaner+3.3

 

A zasilacz to ja bym wymienił od razu. To wcale nie znaczy że jeśli jest na nim napisane 400W to już pociągnie kartę. Po prostu jest to tani badziew i tyle. Zainwestuj w Modecoma MC-350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zasilacz taki: CORSAIR 450W VX450W CMPSU-450VXEU

o parametrach

OUTPUT SPECIFICATIONS: Corsair VX450W

AC Input 90-264VAC, 5-9A, 47-63Hz

DC Output +3.3V +5V +12V -12V +5VSB

Maximum Output Current 20A 20A 33A 0.8A 3A

Maximum Combined 140W 396W 9.6W 12.5W

 

 

Będzie odpowiedni?

 

Zastanawiam sie nad tym czy to na pewno zasiliacz

 

stary mial na 12v - 14A i 16A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadamy dzisiaj jak wroce na chate. Mam nadzieje ze to naprawde problem zasilacza a nie samej grafiki w sobie:-(

 

Korsarz VX450W zakupiony testy po 19.00 mamnadzieje ze teraz karta sie podniesie bo jak nie to wymiana karty mnie czeka:-(

 

Mam jeszcze jedno pytanie trochę z innej beki czy procek AMD x2 4200 nie bedzie tej karty ograniczał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie. po całonocnej walce z karta i sterami na nowym zasilaczu nieststy nić się nie zmieniło. wlasnie odebrałem 2 egzęplarz tej karty i znowu to samo.. może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? czy ta katra ma jakies problemy z MSI?? bios upgrade

jakie stery dla niej sa najlepsze....

zaczyna mnie ati denerwowac;/

 

Prosze o pomoc

 

CZy ktoś może ma taka sama płyte MSI K8T Neo2-F i tego radeona i wie jak ustawić aby on smigał. Wyczytałem na jakims niemieckim forum ze problem jest z ta plyta i chipsetem i tym radkiem

trzeba zmienic agp na x4 i voltage podkrecic tak napisali na 1.6-1.7v ale chyba to jakas sciema

Zmieniłem na agp x4 i nie było problemu po za jednym że odświerzanie działało makabrycznie wolno:-( tzn nie dalo sie pracować.

może jakieś starsze sterowniki?

 

HELP

 

CZy jest jakas szansa że ktos ma MSI Neo2-F KT880Pro i HD 3580?

Na jakich sterach pracuje i czy ten Corsair VX450W z voltage 12V - 33A pociagnie?

Edytowane przez Gwain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wątek bardzo podobny do mojego problemu więc się podczepię:

 

też mam wspomnianą kartę (PowerColor HD 3850 AGP). Do tego zasilacz Chieftec 360 WAT (mniej więcej półtoraroczny).

 

Karta ładnie zagrała z catalystami 8.8, ale jest pewien problem, mianowicie w takich oto przypadkach:

 

- pod systemem bez zainstalowanych sterów

- w biosie/bootloaderze/w czasie ładowania windows

- czasem w samym systemie, ale minimalnie, na granicy widoczności

 

Zdarza się w wyżej opisanych przypadkach, że obraz faluje sobie, po prostu delikatnie drgają na boki poziome paski obrazu (w biosie nawet niedelikatnie, w windowsie rzadko i ledwo zauważalnie). Taki zachowanie (uzależnienie od sterowników) chyba eliminuje możliwość żeby karta była sprzętowo spieprzona. Tak więc, co za tym idzie, mam pytanie co w takim razie może powodować błąd? Ja obstawiam tego nieszczęsnego chiefteca, ponieważ to ile teraz komp bierze jest na granicy jego wydolności (P4 2,8 GHz, 2 x DDR 3200, dwie karty pci, dwa napędy, dwa wiatraki i jakieś tam duperelki jeszcze). Ale wolę się upewnic, bo niechciałbym po próżnicy inwestowac w droższy zasilacz, jako że ten 360 do tej pory ładnie służył (z radkiem 9800).

 

A i jeszcze do tego są jakieś dziwne anomalie wydajnościowe, np okazjonalnie przy antyaliasingu i pixelShaderach na kilka chwil pojawiają się na krawędziach modeli artefakty w postaci białych pikseli (ale niedużo i zazwyczaj znikają po chwili, ma to miejsce przy załadowaniu modelu do pamięci). Albo zdjęcia AA w grze z 4x na 0x daje przyrost wydajności rzędu 1 procenta. To tez może powodować zasilacz? Jeśli wymiana zasilacza to nie jest rozwiązanie to co w takim razie należy zrobić? Bo karta wydaje się sprawna technicznie, a kopa też niezłego daje (350% wydajności radka 9800 u mnie wyciągnęła :wink: ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie tylko ja mam problemy z PowerColorem.

 

Mój wygląda tak, że po zainstalowaniu sterowników strasznie zacina się dźwięk. Nie da się normalnie nic robić (o słuchaniu nie wspominając). Najbardziej na Viście, na XP w trakcie grania. Jest to o tyle dziwne, że świeżo po zainstalowaniu wszystko śmiga pięknie, problemy zaczynają się po zrestartowaniu komputera.

 

Już nie mam pojęcia co z tym zrobić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...