Skocz do zawartości
traktor

Includowanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pewien problem. Otóż załóżmy, że mam szablon html. Zamieniam index.html na index.php, do środka wstawiam kod php i includuje to: http://www.graficzna.boo.pl/tapeciak/skrypt/kategorie.php

 

Wszystko pięknie, kategorie wyświetlają się w środku strony, ale po wybraniu jakiejkolwiek kategorii ( w tym przypadku jest tylko Anime ), treść skryptu nie otwiera się już w szablonie, tylko działa jak link i otwiera nową stronę.

 

Wiem, że można zaradzić na to w ten sposób:

 

<IFRAME frameborder="0" width="400" height="300" src="http://abc.pl/blebleble.php"></IFRAME>

Ale ja jednak szukam jakiegoś sposobu w PHP. Czy ktoś może mi pomóc?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

 

Przykład strony zrobionej w ten sposób to: www.tapety-na-pulpit.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np

index.php jest twoją "ramką".

 

link:

<a href="index.php?page=anime">anime</a>

php:

$page = $_REQUEST['page']; //lub $_GET['page'];switch($page){	case 'anime':		include('anime.php'); 		break;	default:		include('menu.php');		break;}

to tylko jeden ze sposobów

 

pozdrawiam

m

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tej strony się chyba tego skryptu zajść nie da...

 

Próbuje teraz z innej strony, mianowicie: nakładanie szablonu na skrypt, a nie includowanie skryptu do szablonu. Na razie wygląda to tak jak wygląda, ale wiem, że idę dobrym tropem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...