Skocz do zawartości
Goglin

Geforce Gtx280 I Do Tego Kilka Częsci

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Mam pytanie mianowicie czym roznią się te karty ... cena pomiedzy nimi jest dośc spora; gigabyte za 1250 a Zotac za 1450 ... ? Chciałbym sobie tą karte kupic tylko wlasnie czy warto dolozyc do Zotaca? Czy płaci się za " gratisy " - Grid?

Jesli chodzi o SLI - nie dzięki.

Procesor - warto kupować za 4000zł QX9775 ? Czy narazie nie ma sensu kupować az takiego potwora

Ramy - ... warto pchać się w ddr3 2x2GB które chodzą po ok 700-800zł?

Płyta główna - bardzo prosze o pomoc

Zasilacz - rowniez prosze o pomoc w tym wyborze

Dysk jakiś Samsung 1TB by styknął - co doradzacie

I jakiebyście polecili głosniki 5.1. Zeby naprawde był ładny dzwięk, bardziej do filmów, bo muzyki duzo nie słucham : ]

Monitor - posiadam Samunsga 22' 5ms, wystarcza mi w 100%

Napęd - Blu-Ray + na drugi slot jakieś dvd ...

Obudowa - najmniejszy problem.

**EDITDysk zewnetrzny - I jaki polecacie Dysk zewnetrzny pod port USB, 250GB mi wystarczy, tylko chodzi mi o Firme.**

-

Jezeli juz bedziecie polecac coś innego, od razu bym prosil link do skepu esc.pl bo tam będe zakupy robić. W ostateczności allegro.pl

 

I najbardziej mnie interesujace pytanie

Czy warto cos takiego kupować? Wkoncu troche to pieniędzy jest, a za miesiac nie chce wymieniac bo jakas gra mi nie pojdzie. Sądze ze na tym sprzecie gry beda chodzic, moze nie na fulla ale plynnie sie pogra...

 

 

Jeżeli to wszystko jest OK, warto kupować Viste podto ? Bo jednak zalezy mi, na zobaczeniu " na zywo " jak wyglada ten " boski " dx 10

 

PS. Zadna prowokacja, tylko zarobiłem sobie zza granicą, takie sportowanie dla niektórych.

 

Z góry dzieki : )

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej brac 4870 w cf do tego jakas plytka na x38, procek jakis e8400 a jezeli chesz jeszcze szybciej e8600 [i do 4,5ghz] zasilka jakas corsaira hx 750w ramy ddr2 np a-data czy Ballistixy? po co prakowac sie w przet za 5 tysiace skoro i tak go nei wykozysztasz w 100% a co do dysku to jakis samsung f1? a jezeli juz chcesz cos high-endowego to poczekaj na nehalemy kup najszybszego za jakies 4 tysiace plyta na x58 i ddr3 xD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoł, zacznijmy od początku: jeśli Zotac ma w nazwie AMP! to znaczy, że jest kręcony porządnie. Czy warte jest to 200zl dopłaty? Zależy od ciebie. Jeśli AMP w nazwie nie ma to płacisz za GRIDa. Ale jak myślisz o karcie za taką sumę to może Radeon 4870x2(ja kupiłem gfx280, ale jestem pewny, że Radzia nie tylko ja Ci doradzę:P)

 

Procek..... Weż lepiej Q9550 za niecały tysiąć:P Wydajności różnica będzie, ale taka, że warto dopłacić 150-200zła nie 1500-2000zł:P. IMHO potrzebny ci quad? Bo jak się postarasz to za kasę którą dysponujesz to teraz kupisz mocny komp na E8500, a przy wyjściu Nahalemów kupisz nowe MOBO i procka(powinno wyjść i tak lepiej).

 

RAM- uważam, że na razie lepsze wyjście to DDR2(choćby i 8 czy 16 GB, wąskie gardło to to nie będzie:P), najwyżej jeśli zdecydujesz się na dużą modernizację przy wyjściu Nahalemów możesz wtedy kupić DDR3, które z pewnością stanieją do tego czasu.

 

Ja polecam MOBO od DFi, ew. jakieś topowe Asusy, DFI podane w zestawach(taz za 669zł ma FireWire, ta tańsza nie- w sumie podstawowa różnica:P) Miguela to śliczna opcja. Z Asusów to sam nie wiem, jakiś Striker czy jak to się zwie? Mimo wszystko brałbym DFi-na pewno nie jest to kasa w błoto.... Ps. jeśli teraz wziąłbyś sprzęcik dedykowany do modernizacji przy Intelach nowych to wziąłbym jakieś MOBO za 300zł, a potem kupiłbym x58 z Nahalemem(i choćbyś tego nie lubił to miałbyś możliwość zrobienia SLI na tym układzie, zamiast bawić sie w jakieś CF czy CFX:P)

 

HDD- 1TB? łoł, wielkie to to, ale jak coś takie potrzebne no to oczywiście F1.

 

Napęd weż z high performance Miguela;) Nie obrazi się myślę;). A i przepraszam za wścibstwo itp, ale czy branie Blu-ray które w sumie jedyne c na razie robi to odtwarza filmy w super jakości ma sens do monitorka z taką rozdzielczością?

 

Sory, że nie dałem ci linków, ale wystarczy skopiować nazwy do wyszukiwarki ESC:P

Edytowane przez Elvith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prawie to samo co ja napisalem xD :P ja niedawno kupilaem asusa maximus formula [x38] ddr2 ocz 4gb [800 - strzaszne padaki :P i tak musze zmienic], grafe 4870 i proca e8400 [krecony do 4,2]. komp bardzo wydajny, mysle ze na dwa lata by ci starczyl i kosztuje ulamek centy tego zestawu co ty podales.

 

ja bym radzil:

 

mobo:ASUS lub DFI cos na x38 np DFI LanParty DK X38- T2R lub ASUSa maximusa lub p5e3

grafa: 4870x2 lub 2x 4870 xD

zasilka: corsair hx750w

proc: e8400, e8500 lub e8600 [zalezy czy bedziesz podkrecal]

ram: ddr2 cos 1066mhz jakies ballistixy czy a-daty [jak juz psialem]

buda: to sobie wybierzesz najfajniesze pod wzgledem estetyki to cm cosmos oraz Stacker fajne sa takze anteci]

chlodzenie:woda [chlodnica 3x120 bloczki na cpu i cpu#1 i #2, np i sp i np laind ddc 12v]

dysk: oczywisci samsung f1

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoł, zacznijmy od początku: jeśli Zotac ma w nazwie AMP! to znaczy, że jest kręcony porządnie. Czy warte jest to 200zl dopłaty? Zależy od ciebie. Jeśli AMP w nazwie nie ma to płacisz za GRIDa. Ale jak myślisz o karcie za taką sumę to może Radeon 4870x2(ja kupiłem gfx280, ale jestem pewny, że Radzia nie tylko ja Ci doradzę:P)

 

Procek..... Weż lepiej Q9550 za niecały tysiąć:P Wydajności różnica będzie, ale taka, że warto dopłacić 150-200zła nie 1500-2000zł:P. IMHO potrzebny ci quad? Bo jak się postarasz to za kasę którą dysponujesz to teraz kupisz mocny komp na E8500, a przy wyjściu Nahalemów kupisz nowe MOBO i procka(powinno wyjść i tak lepiej).

 

RAM- uważam, że na razie lepsze wyjście to DDR2(choćby i 8 czy 16 GB, wąskie gardło to to nie będzie:P), najwyżej jeśli zdecydujesz się na dużą modernizację przy wyjściu Nahalemów możesz wtedy kupić DDR3, które z pewnością stanieją do tego czasu.

 

Ja polecam MOBO od DFi, ew. jakieś topowe Asusy, DFI podane w zestawach(taz za 669zł ma FireWire, ta tańsza nie- w sumie podstawowa różnica:P) Miguela to śliczna opcja. Z Asusów to sam nie wiem, jakiś Striker czy jak to się zwie? Mimo wszystko brałbym DFi-na pewno nie jest to kasa w błoto.... Ps. jeśli teraz wziąłbyś sprzęcik dedykowany do modernizacji przy Intelach nowych to wziąłbym jakieś MOBO za 300zł, a potem kupiłbym x58 z Nahalemem(i choćbyś tego nie lubił to miałbyś możliwość zrobienia SLI na tym układzie, zamiast bawić sie w jakieś CF czy CFX:P)

 

HDD- 1TB? łoł, wielkie to to, ale jak coś takie potrzebne no to oczywiście F1.

 

Napęd weż z high performance Miguela;) Nie obrazi się myślę;). A i przepraszam za wścibstwo itp, ale czy branie Blu-ray które w sumie jedyne c na razie robi to odtwarza filmy w super jakości ma sens do monitorka z taką rozdzielczością?

 

Sory, że nie dałem ci linków, ale wystarczy skopiować nazwy do wyszukiwarki ESC:P

Dzieki za wszelkie informacje

 

Karta

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=13068

 

Z tego co piszesz .... Ogolnie to lepiej poczekac na wyjscie tych nahalemów czy jakos tak. Tak nawiasem mówiąc co to takiego ? :D

 

Taki pojemny dysk, bo lepiej aby bylo za duzo niz za malo : P :D F1 Samsung - OK

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=9900

 

Blu-Ray rzeczywiscie do monitora tego złe jest, ale pokombinuje i podłacze do telewizora kompa a telewizor mam full hd 42', a na tym juz bedzie widac : D

Jakie wscibstwo ? : P Jestem wrecz mile zaskoczony ze o wszystko pytasz : -)

 

EDIT

O/C u mnie nie zagości, więc nie piszcie prosze jakie mozliwosci ma procek po podkręceniu, bo nie chce się bawić takimi zabawkami : )

Chlodzenie wodne ? : o Potrzebne to ? Nie lepiej na procka jakis mugen ? Nie bede podkrecac wiec chyba plywac tez nie musze ? : D

Rowniez jak pisałem @mobot w SLI nie chce się pchać, wiesz te radki odpadają.

Co do karty to moze 9800GX2?

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zasiłkę zmienić na BeQuiet jakieś(StraightPower 700W lub Enermaxa 625:) ), e8600 jest jak dla mnie nieopłacalny, już lepiej quada kupić w tej cenie:p za 250zł mniej mamy e8500, które od mocniejszego braciszka nie odstaje po OC:P. RAM wziałbym OCZ z Heatpipem(bo mi się podobają:P, w ogóle sprzeciwię się mobotowi-uważam, że pamiątki OCZ zacne są). Chłodzenie- nie pakowałbym sie w wodę, coolerki wg mnie starczą, szczerze mówiąc uważam, że woda to pmysł nietrafiony- twardziel i zasiłka(chyba, że ją bedziesz chłodził pasywnie:P) będą ci hałasować, a przy twoich zaobach możesz sobie pozwolić na porządną obudowę(np. Atec Nine Hundred:P), z zacnymi coolerkami, ktore i tak zapewnią ci Antarktydę w pudle. O grafie już pisąłem, ale- dwa Hd 4870 to rozwiązanie zupełnie nieopłacalne.... Jelśli chcesz tandem radziów to TYLKO x2.

 

 

EDIT: Widzsz, nie widziałem tego co pisałeś.... Ten Zotac, którego zlinkowałes to podkręcony model, acz moim skromnym zdaniem lepszym wyjściem będzie kupić również kręconego(acz powiedzmy szvczerze-mniej) MSI gtx280za mniejszą kase... Ja właśnie tak zrobiłem. Nie chcesz się bawic w podkręcanie.... No to sam nie wiem- Quady na niskich zegarach sa chyba mimo wszystko mniej opłacalne póki co niz dobre E8x00. Nahalemy to nowe prockiod Intela;) WYDAJE mi się, że warto na nie czekać, w ręku nie miałem także nie wiem jak tam z wydajnością. Ale nawet jeśli nie będą jakieś super to poich wyjściu wszystkie starsze platformy będą taniej- stratny nie będziesz, najwżej kupisz quada który teraz rządzi, a wtedy będzie 3 razy tańszy, żeby Nahalemy zmieściły się na rynku;). 9800GX2 to rozwiązanie bardzo podobne do Radzia 4870x2:P. Tam też masz dwie karty w jednej:p zresztą po rozmiarach tego urządzenia nie można sądzić inaczej:p.

 

Jeżeli nie kręcisz procka i nie jesteś cichofilem to boxówka ci powinna starczyć:P Acz jak chcesz to może być Scytke Mugen np.

Edytowane przez Elvith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakas fajna dzwiekowka by sie przydala jakis xonar d2 lub cos profesjonalnego ale po co ci to xD

 

że pamiątki OCZ zacne są

moze moze :P ale nie moje ocz 2x2 800mhz :P jedyne co mi sie w nich podoba to radiator ah te malowanie moro xD juz niedlugo zmieniam na cruciale 1066 cl5

 

e8600 jest jak dla mnie nieopłacalny, już lepiej quada kupić w tej cenie:p za 250zł mniej mamy e8500, które od mocniejszego braciszka nie odstaje po OC:P

ja to wogole bral bym e8500 i go wkrecil troszke ale jezeli kolega nie podkreca to defacto e8600 szybsze :P ale jezeli juz ma wiecej kasy to moze i brac quada qx9650 czy jak on sie tam zwie

 

możesz sobie pozwolić na porządną obudowę

a cm cosmos to nie pozadne? :P

 

ale- dwa Hd 4870 to rozwiązanie zupełnie nieopłacalne.... Jelśli chcesz tandem radziów to TYLKO x2

ja wiem? wydajnosc porownywalna cena dwoch 4870 nizsza na tocku napewno i tempy nizsze ja tam wolla bym 2x 4870 niz taka wielka krowe x2 [chyba ze bym rozwazal 2x 4870x2 xD mi tam 4870 na zegarach 900/1100 styknie no chyba ze kolega zamierza grac na tym 42' ekraniku w ekstremalnych rozdzialkach ale w ogole jedna 4870 by starczyla tak mi sie wydaje Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jakas fajna dzwiekowka by sie przydala jakis xonar d2 lub cos profesjonalnego ale po co ci to xD

Profesjonale nic mi nie jest potrzebne, zadnych Dj nie jestem : D Integra styknie w dobrej płycie : -)

 

 

Czyli " postanowione "

Procek Q9550 - dobrze wybralem bo juz sie gubie ponmiedzy 2rdzeniach a 4

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=13719

Ramy OCZ 2x2GB 1066

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=12236

Dysk Samsung 1TB -F1

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=9900

Zasilacz StraightPower 700W

http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...roducts_id=6806

Plyta glowna

HELP!

 

 

 

@ty3

Troche drogie te glosniki : D, myslalem nad wydatkiem ok 400-500 zł na glosniki : P

 

 

@Elvith

Czyli 9800GX2 będzie dobry?

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie o dźwiękówce zapomniałem, jakiś topowy(acz nie do przesady) Xonarek to by było to. Ewentualnie jeśli chcesz kompem szpanować po dzielni, albo podrywać dziewczyny na bajery przy dzwiękówce to kup Creative:p

 

Znów mnie wyprzedziłeś:P. Głośniki za 400-500zł będą się dusić przez Integrę.

 

 

Płytki od DFi: tu masz tanią(stosunkowo) jeśli rzeczywiście przy Nahalemach będzies zmieniał:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11169

 

Tu droższa, którą zakupiłem i która jest ekstremalnie super:P

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=11603

 

Tiu masz konkurencyjnego Asusa, ale na x38:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=9340

 

Tu masz topowego Asusa, którego po wymianie platformy będziesz mógł sobie zawiesić na szyi i być gość:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=10163

 

 

Ja bym brał tańszego DFI:p

Edytowane przez Elvith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie o dźwiękówce zapomniałem, jakiś topowy(acz nie do przesady) Xonarek to by było to. Ewentualnie jeśli chcesz kompem szpanować po dzielni, albo podrywać dziewczyny na bajery przy dzwiękówce to kup Creative:p

lol : D

CarAudio to ja nie chce w domu : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no, przecież napisał że nie będzie podkręcał, to po co ma brać jakieś super pamięci do OC?? Njalepiej pierwsze lepsze 1066, choćby A-data EE, w razie czego też się podkręcą, a i bez tego będą szybkie i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi, Gamesurround Fortissimo IV, TerraTec Aureon 7.1 i wtedy jest szpan :P

 

Ej no, przecież napisał że nie będzie podkręcał, to po co ma brać jakieś super pamięci do OC?? Njalepiej pierwsze lepsze 1066, choćby A-data EE, w razie czego też się podkręcą, a i bez tego będą szybkie i tanie.

no ale jak jest zdecydowany wydac na kompa 7 tysiecy to po co ma kupowac jakies shitowe pamiatki? jak szpan to na calego <joke> :P

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi, Gamesurround Fortissimo IV, TerraTec Aureon 7.1 i wtedy jest szpan :P

 

 

 

no ale jak jest zdecydowany wydac na kompa 7 tysiecy to po co ma kupowac jakies shitowe pamiatki? jak szpan to na calego <joke> :P

7 tysiecy? Myslalem ze wydam cos ok 10 :P

E no to super : -)

 

Pomozcie z wyborem plyty glownej i karty graficznej plx =]

 

EDIT

@Elvith

Płyte głowną, jezeli tak mowisz to bym wziął Asus Maximus Extreme/intel X38/, 800zł to nie dużo nawet jak na " wyższa półkę". Sprzdawac narazie tego nie będe.

 

 

Dobra teraz podstawowe pytanie; Da sie na czyms takim pograc?

Tzn

Asus Maximus Extreme/intel X38/

Q9550 bez OC + mugen

9800GX2 bez OC

4GB (2x2) OCZ / ew. coś innego doradzcie bo juz sie pogubiłem ;p

---

 

Zasilacz StraightPower 700W

Dysk Samsung 1TB F1

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dalej chcesz x48 i ddr3 czy lepiej x38 i ddr2?

 

moim skromnym zdaniem tylko wyrzucisz kase w bloto no ale jak masz 10k to mozesz poszales i kupowac procki za 4 tysiace ktych nigdy nie wykozystasz. ja byl zlozyl kompa za 3 tysice i by byl na 3 czy 4 lata [tzn wszystekie gry na full plynnie programy bez zawiech w miare szybko dialajace] ale twoja kasa ty decydujesz wejdz na komputronik i berz wszytko co najdrozsze. ja tam sie nie znam ale...

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie że kupowanie ddr3 1066 to kretynizm , kosztują 2x tyle co porządne ddr2 1066 , mają koszmarne timingi więc zysku nie masz żadnego.

 

Kolejna sprawą to taka że jeśli nie masz zamiaru kręcić branie czegokolwiek powyżej HD4850 mija się z celem bo będzie hamowane przez procesor.

 

Jeśli masz zamiar tylko i wyłącznie grać i oglądać filmy branie quada jest kolejnym nieporozumieniem , w grach lepiej sprawi się wyżej taktowany c2d niż c2q

 

Najlepiej kup sobie zestaw za 4tyś z zestawów Miguela , a jeśli już naprawdę musisz mieć quada i inne duperele to no-limit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz to zauważyłem: Nie 9800GX2 NIE będzie dobry:P Po pierwsze nie chces z mieć układu dwóch kart(i własnie dlatego nie chcesz polecanego przez wielu układu 4870x2, który działa podobnie jak Gx2 czyli jest dwoma chipami w jednej długiej płytce i to się sprzedaje jako karte jednoslotową), po drugie jest on gorszy tak od Radziów jak i Gtx280(tzn w większości testów, takie w których dwie karty dają kopa wychodzą na korzyść 9800), a jeśli już byś chciła jakieś dwa w jednym to własnie 4870x2:P. No i tak karta tak przytlacza wielkością, że ja bym jej w życiu nie montował:P

 

 

Blit ma rację:P Ja kupowalem dla siebie podobny zestaw i już tak się oswoiłem z myslą kręcenia q9550, że nie pomyślałem, że niekręcone to to będzie o wiele słabsze. Ale nie przesadzajmy- standardowe zegary E8600 spokojnie udźwigną jednego 4870. A co do płytek to gdzies ci dałem parę linków- nawet napisałem, którą wybrałbym na twoim miejscu. I czytałem, że wg kogoś zestaw za 3-4 tys pociągnie ci najnowsze gry przez 4 lata.... Nieprawda:p Jak dla mnie szans nie ma:P Nie przy rozdzielczości 22', tzn może i będziesz mógł grać, ale będzie to niezbyt śliczne

Edytowane przez Elvith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dalej chcesz x48 i ddr3 czy lepiej x38 i ddr2?

 

moim skromnym zdaniem tylko wyrzucisz kase w bloto no ale jak masz 10k to mozesz poszales i kupowac procki za 4 tysiace ktych nigdy nie wykozystasz. ja byl zlozyl kompa za 3 tysice i by byl na 3 czy 4 lata [tzn wszystekie gry na full plynnie programy bez zawiech w miare szybko dialajace] ale twoja kasa ty decydujesz wejdz na komputronik i berz wszytko co najdrozsze. ja tam sie nie znam ale...

Tak, ale ty byś podkręcał. Ja nie chce, bo nie chce miec rzeczy typu, gram i po 5 min res. Nie mam szcescia do " dobrych " czesci do krecenia tzn sztuk.

Wole kupic coś co jest dobre, a drogie, ale którego nie trzeba krecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko od siebie że kupowanie ddr3 1066 to kretynizm , kosztują 2x tyle co porządne ddr2 1066 , mają koszmarne timingi więc zysku nie masz żadnego.

 

Kolejna sprawą to taka że jeśli nie masz zamiaru kręcić branie czegokolwiek powyżej HD4850 mija się z celem bo będzie hamowane przez procesor.

 

Jeśli masz zamiar tylko i wyłącznie grać i oglądać filmy branie quada jest kolejnym nieporozumieniem , w grach lepiej sprawi się wyżej taktowany c2d niż c2q

 

Najlepiej kup sobie zestaw za 4tyś z zestawów Miguela , a jeśli już naprawdę musisz mieć quada i inne duperele to no-limit

 

dokladnie dobrze prawi polac mu. juz 3 raz pisze

 

mobo:dfi lub asus na x38 [patrz wyzej]

ram:1066 2x2gb cruciale czy nawet te padaki oczty xD

grafa: 4870

proc:e8500

zasilka:bequiet lub corsair

buda:cm cosmos [zajebiscie mi sie podoba:P]

dzwiekowka:xonar d2

 

i zaplacisz 4tysiace, a nawet chyba nie, odloz kase i za rok kupisz cos na x58 i nehalemy

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 nie

ad2. zalezy co robsz? jezeli kompilacje jakis dlugich programow to tak , a jezeli bedziesz gral + jakies programy typu ps to e8500 ci styknie w 100%

ad.3 tak ale moze lepiej wez dfi ale jezleli nie podkrecasz to wssytko jedno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo:dfi lub asus na x38 [patrz wyzej]

ram:1066 2x2gb cruciale czy nawet te padaki oczty xD

grafa: 4870

proc:e8500

zasilka:bequiet lub corsair

buda:cm cosmos [zajebiscie mi sie podoba:P]

dzwiekowka:xonar d2

 

 

No to jest jakaś solidna podstawa, z Ramu możesz też dać Apogee(o których dowiedziałem się na tym forum:p Podobno dobre, ale ja mam to info z drugiej ręki), tylko, że ich w esc nie kupisz. Obudowa, którą podaje ci kolega to jużw ogóle jakaś nietrafiona opcja:p Za to coś kupiłbyś drugiego 4870 i zostaloby ci jeszcze na obudowe noname:p Weź lepiej jakieś Antec czy to chińsko brzmiące na L(LianLi? Zawsze zapominam), ewentualnie Cooler Master Centurion 590 czy NZXt jakieś. A co do zasiłki, ja korsarzy nie polecam, już lepiej wg mnie coś Topowera albo OCZa:P. Aha i zamiast 4870 możesz brać gtx 260 jeśli wolisz Nvidia niz Ati:p. Mobo brałbym na x38 DFi(ale to nie ma Firewire:P), jeśli zmiana kompa na 1000 razy mocniejszego przy Naha;lemach jest realna to dobra opcja:P.

 

 

Byliście szybsi, tylko właśnie jak komp ma być na rok- dwa to po co dopłacać do gtx280 czy e8600 skoro ten komp w SLABSZYM konfigu nie zestarzeje się na tyle, żeby zadyszkę mieć przy jakiejś grze/programie czy coś.

 

A 4870x2 i gtx280 to śmieszna sprawa:p Ja uważam, że lepszy jet procek zielonych, ale tabuny ludzi woli Ati i nawet częściowo się z nimi zgadzam:p Choć w wielu testach 280 wypada conajmniej równie korzystnie jak Radzio.

Edytowane przez Elvith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad.1 nie

ad2. zalezy co robsz? jezeli kompilacje jakis dlugich programow to tak , a jezeli bedziesz gral + jakies programy typu ps to e8500 ci styknie w 100%

ad.3 tak ale moze lepiej wez dfi ale jezleli nie podkrecasz to wssytko jedno

ad.1 Dobra, radeon wygrał

ad.2 Czasami duzo rzeczy naraz. Czy z tym E8500 da się nagrywać płyte przy włączonej Operze słuchając muzyke i w tym samym czasie grać w gre pokroju HL2 badz Mass Efect, lub Crysis?

ad.3 Nie bede krecic.

 

Jeden proponuje GTX'a a drugi Radeona ... Nie rozumiem juz was : P I co z ramami? Maja byc szybkie, i pojemnosc 4GB firma obojetna - jak najlepsza

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa, którą podaje ci kolega to jużw ogóle jakaś nietrafiona opcja

xD ale jest mega zajebista xD wiem ze kosztuje tysiac sam bym jej nie kupil ale gdybym mial do dyspozycji 10k to raczej bym sie skusil. albo bude od commodore gaming to jest to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD ale jest mega zajebista xD wiem ze kosztuje tysiac sam bym jej nie kupil ale gdybym mial do dyspozycji 10k to raczej bym sie skusil. albo bude od commodore gaming to jest to

Tysiac za obudowe ? : O te te ... ja az taki materialista nie jestem, tyle na obudowe nie wydam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...