Skocz do zawartości
Goglin

Geforce Gtx280 I Do Tego Kilka Częsci

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem fanbojem : =]

Tylko sam mowisz po co przeplacac jak nie widac roznicy. Czyli ... 280gtx jest lepszy, za pol roku juz pewnie wyjda takie gry na ktorych bedzie potrzebny zapas mocy, tak sadze.

 

 

Ale o jakim wyrzucaniu poltora tysiaca ty mowisz? Kazdy mi doradza Tego radeona x2, a on jest w tej samej cenie? Chyba sam nie wiesz co mówisz

 

 

Co to takiego Crossfire'a?

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Każdy Ci doradza 4870x2 , bo skoro już chcesz wydać tyle kasy na grafikę to lepiej chyba kupić mocniejszą (a x2 jest mocniejszy od gtx280)

2. CrossFire możliwość połączenia mocy dwóch kart graficznych w celu zwiększenia wydajności (do tego potrzebujemy płyty z obsługą CF i kart Ati) , należy jednak pamiętać że dwie kary grafiki nie dają mocy obliczeniowej 2x większej niż pojedyncza karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci radze 4870 pojedynczy :P jak ci bedzie brakowalo mocy za rok to kupisz drugiego [za rok 4870 bedzie hulac po 400-500zl] i bedziezs mial to samo co 4870x2 a wydasz o wiele mniej. watpie zeby za rok wyszy takie gry zeby 4870 nie wytrzymywal [tzn klatkowal]. jak juz pisalem twoja kasa. sam zarobiles. rob co chcesz ja ci tylko doradzam ale itak sie nie znam wiec po co pisac? kupuj qx9750 i do tego najlepiej gtx 280 3 way sli [trzy gtx280] i z 16gb ramy na 32bitowej viscie home basic [xDDD] i wtedy ci nie zabraknie mocy. ale po co to?

 

Każdy Ci doradza 4870x2 , bo skoro już chcesz wydać tyle kasy na grafikę to lepiej chyba kupić mocniejszą (a x2 jest mocniejszy od gtx280)

no nie zawsze raz nv z przodu z gtx raz radoslaw zalezy od gry/testu/benchmarku

 

 

2. CrossFire możliwość połączenia mocy dwóch kart graficznych w celu zwiększenia wydajności (do tego potrzebujemy płyty z obsługą CF i kart Ati) , należy jednak pamiętać że dwie kary grafiki nie dają mocy obliczeniowej 2x większej niż pojedyncza karta.

juz nie dlugo :DDD Hydra 100 :DDD

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeForce z serii 8 był wprowadzone pod koniec 2006 roku (z tego co pamiętam) i jakoś sobie jeszcze co silniejsze modele radzą. Tak więc hd4870, a już na pewno w crossfire, hd4870x2 albo 280gtx będą sobie spokojnie przez dłuższy czas też radzić z nowszymi grami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez CF P5Q-E, jeśli namyślisz sie na jakieś CF to wtedy P5E/DFI DK X38/X48. Chodzi o to że na p5Q-E tez zrobisz CF ale jeśli robić to już pełnowartościowe IMO więc wtedy najlepiej coś na X38/X48 chyba wiadomo o co chodzi ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mu cf jak widzi jak sie upiera przy gtx 280 wiec kazda moze byc [zastrzegal tez ze oc nie wchodzi w gre] a jezeli mu sie zachce sli to by musial brac cos na nforceie np EVGA nForce 790i. tylko jeszcze raz sprawdz wyznacznik cena/jakosc ale skoro masz 10 tysiecy to kupuj to co najdrozsze [xD] tez bedzie dobre a czy to wykorzystasz to juz inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mu cf jak widzi jak sie upiera przy gtx 280 wiec kazda moze byc [zastrzegal tez ze oc nie wchodzi w gre] a jezeli mu sie zachce sli to by musial brac cos na nforceie np EVGA nForce 790i. tylko jeszcze raz sprawdz wyznacznik cena/jakosc ale skoro masz 10 tysiecy to kupuj to co najdrozsze [xD] tez bedzie dobre a czy to wykorzystasz to juz inna sprawa

Ja sie uparlem? To ty caly czas gadasz o tym Radku : D Jak coś wymienie tego GF na tego 4750x2 czy jak mu tam ... Nie ma problemu przeciez nie? Jak cos kupie sobie drugą 280 i 280x2 ( za 3tysiace ) będzie chyba lepsze niz 4750x2 ( za 1,5 tysiaca ) : -]

 

 

@Fredek

Dzieki biore P5Q-E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm masz pieniadze to kupuj wez najlepiej cos evgi za 2 tysiace + 3waysli 3x gtx280 do tego z 16gb ramu zeby ci przypadkiem nie zabraklo i crysis poszedl na full detalach na plazmie 100'' [ktora tez sobie wez]. i na tych playtach nie dolozysz drugiej nvidii bo to sa playty pod crossfire nie sli!!!!! ale zreszta rob co chcesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm masz pieniadze to kupuj wez najlepiej cos evgi za 2 tysiace + 3waysli 3x gtx280 do tego z 16gb ramu zeby ci przypadkiem nie zabraklo i crysis poszedl na full detalach na plazmie 100'' [ktora tez sobie wez]. i na tych playtach nie dolozysz drugiej nvidii bo to sa playty pod crossfire nie sli!!!!! ale zreszta rob co chcesz

To po co sie udzielasz?

Widze ze nie wzialem radeona to niezle na mnie jedziesz s)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezu dobra juz sie nic nie odzywam chodzi mi o to ze sie nie OPLACA ale skoro chcesz wydac 800zl na 5 klatek w grze to prosze cie bardzo. poczytaj jakies testy. i zobacz wydajnosc/cena i zobaczysz co sie oplaca. jakos mi sie wydaje ze radeony sa sprzodu [chociac na samym topie jest chyba 8600gt :P]

 

edit o mam:

 

>>> http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=479&...tr_str_numer=13

 

gtx280 jest na samuskim koncu a zobacz na wydajnosc 4870 czy 4850

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz oplacalnosc i popatrz na ostatnia pozycje :P ty patrzysz na wydajnosc chyba i tak 4870x2, 4870 cf i 4850cf sa lepsze :P i ty obroc monitor

Edytowane przez mobot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz oplacalnosc i popatrz na ostatnia pozycje :P ty patrzysz na wydajnosc chyba i tak 4870x2, 4870 cf i 4850cf sa lepsze :P i ty obroc monitor

Nie rozumiem cie .... Powiem tak jak kilku set innych forumowiczow z innych portali.

W jednej grze to jest lepsze, w drugiej to.

 

I koniec tematu, mozna zamknac dzieki wszystkich za wszelką pomoc : -)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej p5q deluxe, sam mam i jestem z niej zadowolony

 

 

 

 

 

PS. CF na p45 z vistą nie działa, sam testowałem. Pożyczyłem od kolegi drugiego hd4870, podłączyłem i komp nie wstał, a jak wyjąłem to wszystko pięknie chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh napewno nie wykorzystasz mocy obliczeniowej tego komputera. pytales co sadzimy o zestawie, to ja wyrazilem swoja zdanie. raczej nie powinno nic hamowac bo to sa komponenty z najwyzszej polki :P szybszych nie ma :P quad extreme hmmm xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm procek 2,8ghz i GTX280 to średnio mi sie widzi 100% wykorzystania mozliwości karty, dobrze jakbyś go podgonił na 3,4ghz to wtedy możemy mówić o wykorzystaniu możliwości karty, ale nie powinno być źle ;) A ten zasilacz jest cichy, nawet bardzo ale jeszcze lepszy jest BeQuiet DarkPower P7 Pro 550W, wystarczyłby spokojnie a jest że tak powiem nowszy technologicznie.

 

p.s a ty mobot dziwnie sie zachowujesz IMO jakbyś zazdrościł mu wydanej kasy na kompa a przecież nie musisz tak ciągle ironizować, chce GTX280? spoko...przecież to nie 8500GT DDR2 za 500zł, na wydajności nie straci.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm procek 2,8ghz i GTX280 to średnio mi sie widzi 100% wykorzystania mozliwości karty, dobrze jakbyś go podgonił na 3,4ghz to wtedy możemy mówić o wykorzystaniu możliwości karty, ale nie powinno być źle ;) A ten zasilacz jest cichy, nawet bardzo ale jeszcze lepszy jest BeQuiet DarkPower P7 Pro 550W, wystarczyłby spokojnie a jest że tak powiem nowszy technologicznie.

 

p.s a ty mobot dziwnie sie zachowujesz IMO jakbyś zazdrościł mu wydanej kasy na kompa a przecież nie musisz tak ciągle ironizować, chce GTX280? spoko...przecież to nie 8500GT DDR2 za 500zł, na wydajności nie straci.

Podkrecic sie postaram, ale troche sie boje. Nowe chlodzenie do niego kupie, moze Mugena - ciche to ? I postaram sie, płyte glowna bede mial P5Q-E, na niej osiagne chociaz to 3GHz ?

 

I jak mozesz napisz jakas polecilbys nagrywarke DVD, ktora ma mozliwosc nagrywania DL, i jest dość szybka. Jakis Pionner? - cos na sATA

 

PS. Zalezy mi na cichych " czesciach " bo komputer mi nocami " chodzi " ; D

Edytowane przez Goglin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrecic sie postaram, ale troche sie boje. Nowe chlodzenie do niego kupie, moze Mugena - ciche to ? I postaram sie, płyte glowna bede mial P5Q-E, na niej osiagne chociaz to 3GHz ?

 

I jak mozesz napisz jakas polecilbys nagrywarke DVD, ktora ma mozliwosc nagrywania DL, i jest dość szybka. Jakis Pionner? - cos na sATA

 

PS. Zalezy mi na cichych " czesciach " bo komputer mi nocami " chodzi " ; D

Podkręcania się nie bój, spróbujesz raz i będziesz chciał więcej ;] 3ghz? Ja myślę że przy dobrej sztuce to i 3,5ghz na codzień ten procek będzie mógł pracować. W dodatku będziesz miał Mugena i tak jest cichy, jak będzie ci mało zawsze możesz kupić lepszy wentyl typu Scythe X-flex, Noctua, Zalman. A więc podsumowując na procka dajesz Mugena (ewentualnie pentagram Karakorum+Cichy wentylator), grafikę uciszysz programowo chyba że będzie i tak nie do zniesienia to musiałbyś się nad jakimś chłodzeniem zastanowić, dysk możesz wpakować do Scythe Quiet Drive. i oczywiście do budy coś z cichych fanów w.w.

 

nagrywarka to będzie Pioneer DVR-215

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...