Skocz do zawartości
korn85

Wymiana Płyty Głównej - Prośba O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Obecnie posiadam taki o to zestaw:

- procesor Amd Athlon X2 6000+ (standardowe chłodzenie);

- płyta główna MSI K9N SLi Platinum (chipset nForce 570 SLi)(chłodzenie http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,34562/ );

- pamięć Patriot 4x1GB 667MHz Dual Channel (chłodzona http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,29358/ );

- karta graficzna Galaxy GeForce 7900GS;

- karta muzyczna Sound Blaster Audigy;

- dysk twardy Western Digital 250GB Sata2 16MB Cache;

- zasilacz Tagan U33 2-Force II Series 800W;

- obudowa Chieftec z serii Dragon DX 01B-D-U;

- nagrywarka DVD-RW Samsung SH-S182D.

 

Chciałbym wymienić płytę główną na nowocześniejszą, a w późniejszym czasie i kartę graficzną. Zastanawiam się nad taką płytą:

 

http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Mode...dB&s=AM2%2b

 

Co o niej sądzicię? Czy jest warta 280 zł, czy rozejrzeć się za czymś innym? Czy jest wydajniejsza od obecnej, którą posiadam i czy złącze PCI-E 2.0 jest odczuwalnie szybsze niż 1.0 (chodzi o późniejszą zmianę karty VGA).

Jeżeli chodzi o możliwości OC to jest to najmniej istotne. Najważniejsze to wydajność, stabilność działania i żywotność.

Czekam na fachowe opinie.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Edytowane przez korn85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie bardzo na plytach AM2 wiec nie polece konkretnego modelu ale mialem kilka asrockow i wiem jedno - nigdy w zyciu nie kupie nastepnego

co do PCI-E 2.0 - odczuwalnej roznicy nie bedzie, w testach tez prawie to samo (sprawdzalem radeona hd4850 na plycie z pcie 1.0 i na plycie z pci-e 2.0 z tymi samymi podzespolami i odczuwalnej roznicy nie bylo wcale, w testach tez prawie to samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz masz kozacki :D

Nie widzę sensu wymiany tej płyty na tą którą podałeś. No i pytasz czy jest wydajniejsza, a jak się objawia wydajność płyty głównej to ja pojęcia niemam.

Zmień karte graficzną i na tym koniec.

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że na zasilaczu nie ma co oszczędzać i trzeba pomyśleć o nim także o przyszłej rozbudowie komputera:) Zestaw ma już roczek ale na wydajność nie narzekam.

Czyli generalnie rzecz biorąc to pomimo, że są jakieś nowe wersje złączy, chipsetów itd. to oprócz wyższych cyferek to nic rewolucyjnego nie wnoszą. Wydajność jest minimalnie wyższa, nieodczuwalnie po prostu. W takim razie dołożę te pieniądze do chłodzenia wodnego, a później do nowej karty graficznej:)

 

Temat można już zamknąć i usunąć.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wodne na nie kręconym amd ? niezły żart :)

 

Jeśli już chciałbyś wymienić płytę główną to na pewno nie na asrocka i nie na nForcie , jakiś asus , gigabyte ,msi na amd 770/790 to można by się zastanawiać , ale nie wiem czy jest sens. Lepiej wyłożyć trochę kasy na grafikę HD4850/4870 , chociaż ten zasilacz i sli z dwóch gtx280 spokojnie dźwignie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyt Asusa nie mam przekonania. Szwagier miał płytę Asusa w wersji deluxe i padła mu po dwóch latach. Przyjaciel miał również Asusa i również deluxe i padła mu po półtora roku. Tak więc Asus jakoś mi nie podchodzi i stąd też mam MSI. Co do chipsetu to jakoś nie narzekam na niego. Znajomi mają płyty Gigabyte na chipach 770/790 i narzekają na wydajność i stabilność. Poza tym, czy przyrost wydajności rzędu 5% jest warty kupowania nowych rzeczy? Nie sądzę:) A chłodzenie wodne dlaczego nie? Przecież nie jest napisane, że można je stosować tylko w podkręconych komputerach. A cisza i brak kurzu są kuszące, zresztą dość duża uniwersalność w porównaniu do dedykowanych do konkretnych podzespołów radiatorach z wentylatorami. Zasilacz mam jaki mam, jestem elektronikiem z wykształcenia więc wiem, jak zachowują się elementy elektroniczne pod różnym obciążeniem i jak wygląda ich żywotność.

Co do karty to właśnie zastanawiam się nad HD4870 lub x2 albo GTX260... Szkoda, że 4870 ma tylko 512MB pamięci, a nie np. tyle, co GTX260.

Edytowane przez korn85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...