Skocz do zawartości
lesiu234

Nowy Komp Sie Muli

Rekomendowane odpowiedzi

taki problem: włączam kompa, pojawi się już pulpit, antywirus i wszystkie programy już się załadują itd, i po około pięciu sekundach komputer się muli przez 3-4 sekundy. Nie jest to wina pamięci ani dysku bo sprawdzałem inne i jest tak samo. Płyta główna też nie bo mam już trzecią i zawsze to samo. Karta graficzna na pewno nie bo co ona ma do tego, zresztą też sprawdzałem trzy karty i nie ma różnicy. Dzieje się tak tylko przy włączaniu, póżniej wszystko ok. I nie jest to wina żadnego programu bo dzieje się tak zaraz po instalacji systemu. Mój sprzęt:

 

Intel Core 2 Duo E8200

Asus P5NT WS (chipset nForce 680i - na Gigabyte GA-P35-DS4 też były takie zmuły)

2 x 1GB 800 MHZ OCZ

GeForce 8800 GS XFX

Seagate ST3250410AS 7200.10 250 GB

Corsair VX550 (550 W)

 

Co mam z tym zrobić? :mur:

Edytowane przez lesiu234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam podobny problem z win XP Sp3 od wczoraj, nagle coś się mu nie spodobało i mocno zwolnił. Otóż po uruchomieniu jakiegokolwiek komunikatora następuje zalogowanie ale nie można z nikim rozmawiać (nie pojawia się okno rozmowy) - następuje to po około 2 min. Podobna sytuacja ma miejsce przy uruchomieniu Adobe Reader. Dziś spróbuję to poprawić naprawą systemu. Drugi system śmiga jak należy: antywirus hijack, ccleaner, nic nie znajdują a w procesach nie ma nic niewłaściwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście Windows to wirus ale to nie wina systemu bo instalowałem xp z tej samej płyty na starym, słabowitym komputerze i tam wszystko było ok, żadnego mulenia się. Jeżeli chodzi o procesy to żaden nie obciążą ani procesora ani pamięci. Jedyne zmiany jakie zaobserwowałem podczas tej chwilowej zmuły to użycie pliku stronicowania - zmniejsza się o około 10 mb. Ale po całkowitym wyłączeniu pliku stronicowania dzieje się to samo. Nie wiem już co to może być. Zastanawiam się czy to nie jest wina platformy Intel - może wszystkie Intele tak mają? Kolega który pracuje w serwisie MSI powiedział że może to być wina zasilacza, że jak daje za małe napięcie dla procesora to procek się muli ale zasilacz mam markowy i mocny. Na linii +12V mam napięcie 11,9V i podczas tego mulenia się napięcie się nie zmienia, zresztą gdyby zasilacz dawał za małe napięcia na procesor to komp by się ciągle mulił i mógłby się zawieszać lub wyłączać przy dużym obciążeniu a nic takiego się nie dzieje. Na linii -12V jest wartość -16,7V, nie wiem czy to jest normalne ale nawet jak nie jest to przecież taki odchył nie zmulał by kompa przez 4 sekundy zawsze w tym samym momencie, tylko też były by jakieś zwiechy lub niestabilność. Jest to bardzo denerwujące bo kupiłem nowy komputer myśląc że będzie szybki jak błyskawica ale po każdym włączeniu muszę czekać 10 sekund bo się muli i w tym momencie klikając na jakąś ikonę i tak muszę czekać aż przestanie się mulić. Żal, żal i jeszcze raz żal. Gdy chce komuś coś pokazać to włączam kompa a on myśli że mam złoma bo się muli jak jakiś staroć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

na starym, słabowitym komputerze i tam wszystko było ok, żadnego mulenia się

...

Sprawdzałeś czy muli bez instalowania jakichkolwiek

sterowników i programów zaraz po instalacji systemu ?

Przypuszczam że to jakiś sterownik lub program zawiera coś

niepożądanego w kodzie (jakaś automatyczna aktualizacja i łączenie

się przez sieć bez zgody użytkownika komputera).

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...