Skocz do zawartości
mpeg-4

Głośniki Vigoole Czyli Nowy Gracz Na Polskiej Scenie

Rekomendowane odpowiedzi

;) z przymruzeniem, dane od kk to dokumenty nadawcy, skan kontrolny kk to paczka dostarczona przez kuriera albo nadawce do regionu nadawcy ;)

Czasami jak sie wzywa kuriera to albo nie starcza miejsca na pace przez 2 dni ;) albo kurier zapomina przyjechac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie dotarły na teraz mogę powiedzieć, że potrafią głośno zagrać. Bassu im nie brakuje, wysokie tony wyraźne, ogólnie pozytywne odczucia, ale to po dosłownie 10min słuchania. Jak posłucham więcej to napiszę coś bardziej konkretnego.

Pozdrawiam

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli mam na stronie gls coś takiego :

2010 2008-09-19 8:12 W doreczeniu

to jest szansa ze dostane paczkę dzisiaj ? :)

Na tak ciężkie pytania nie potrafimy Ci odpowiedzieć.

 

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Czasami mam wrażenie że jestem na innym forum.....

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tak ciężkie pytania nie potrafimy Ci odpowiedzieć.

 

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Czasami mam wrażenie że jestem na innym forum.....

Nie rozumiem Twojej frustracji. Status paczki może być "w dostarczeniu" ale nigdzie nie jest podane czy paczka będzie dzisiaj dostarczona czy np jest przesyłana z jednego oddziału firmy do drugiego. Pierwszy raz korzystam z funkcji

"Tracking & Tracing" w tej firmie i nie orientuję się jeszcze w ich oznaczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Balus , olej to co na www GLSa jest napisane. Wg tego moje zamownienie z Wroclawia do Wroclawia szlo i szlo , zas paczka zostala wyslana z Krakowa. Oni maja jakis dziwny ten system. Pamietam , ze bylo mniej wiecej cos takiego :

-600 Wroclaw

-800 w doreczeniu

Myslalem , ze bede mial kolo 8 , dostalem cos miedzy 17 , a 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to najlepiej olać temat kurierów w temacie o głośnikach Vigoole =O

Zgadzam się .. zrobił się mały Off Topic

 

Głośniki jednak dotarły do mnie dzisiaj :D (zamówiłem wczoraj ok 14) B-)

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :) Mój paroletni zestaw 5.1 Media-techa nie ma szans z tymi głośniczkami.

Myślę że w tej klasie cenowej nie znajdzie się nic lepszego.

Może jutro wstawię parę fotek i napiszę coś więcej..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się .. zrobił się mały Off Topic

 

Głośniki jednak dotarły do mnie dzisiaj :D (zamówiłem wczoraj ok 14) B-)

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne :) Mój paroletni zestaw 5.1 Media-techa nie ma szans z tymi głośniczkami.

Myślę że w tej klasie cenowej nie znajdzie się nic lepszego.

Może jutro wstawię parę fotek i napiszę coś więcej..

Pozdrawiam

A tak z ciekawości: na głośnikach jest napisane "Vigoole" czy "KIII"? Pytam, ponieważ wyczytałem, że ta sama spółka wydaje właśnie te same głośniki pod marką KIII z tą różnicą, że są to poprawione wersje podstawowych modeli. Można czasem na rysunkach dostrzeć, że ten sam model raz ma na tym czarnym coverze napis "Vigoole" a innym razem "KIII".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vigoole.ru/morenews/4.html

 

http://www.vigoole.ru/distributer.php

 

Firma "KIII" jest dystrybutorem Vigoole na Rosyjski rynek :

 

W nowy rok z nową jakością. Pracując intensywnie w 2007, zrozumieliśmy wszystkie'' swoje'' plusy i ''minusy'', i Vigoole przedstawi do świąt na rynek WNP poprawione warianty swoich modeli.

 

Udoskonalona technologia pozwoliła usunąć te'' niedoskonałości'', które przeszkadzały vigoole zająć górną pozycję w liście liderów w swoim segmencie.

 

Zmiany dotknęły również wyglądu. niektóre modele zyskały wyższej jakości wykończenie - fornir. Dla przykładu, model «K-3» С2118 odszedł od buku na korzyść i jasnego tiku z fakturą. Odejdą od buku w najbliższym czasie zestawy 5.1 A5041 i A5061. Głośniki kina domowego, dostaną wiśniowy fornir.

 

Jako symbol dobrej jakości na wszystkich kolumnach Vigoole będzie teraz obecna litera«К» od rzymskiej cyfry trzy, ukształtowana w romb.

 

Oficjalnym przedstawicielem Vigoole w Rosji - jest firma «К-три» («К-3»).

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko jasne ;)

 

Mam takie pytanie techniczne. Kabel do podłączenia Vigooli to 2RCA - minijack. Moja karta dzwiękowa (X-fi Surround 5.1) posiada wejscie RCA left i right. Oczywiście w komplecie był też konwerter minijack--->2RCA bo inaczej nie podłączyłbym zwykłych głośników takich jak np Logitech Z-2300. I teraz sie zastanawiam, skoro mam już głośniki z wyjściem 2RCA to czy nie lepiej podłączyc ich z tą kartą kablem 2RCA - 2RCA http://sklep.rms.pl/index.php?p1428,interk...-2-c2-0-5m-0-5m

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Dostałem wczoraj Vigoole C2180 kurierem (kupowane u Midasa), podłączyłem wszystko, odpalam i...

Prawy głośnik sobie ładnie gra, a lewy siedzi cicho, jakby w ogóle nie był podłączony, a wszystko oczywiście dobrze podłączone :mur: Ktoś może miał podobny przypadek ? :mur: Nie ma to jak odsyłać sprzęt na gwarę po 1 dniu użytkowania :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oskubałes kabel głośnikowy? Nie wiem jak to jest w Vigoolach, ale w Solo trzeba było samemu oskubać końcówki.

W Vigoolach kabelek jest oskubany :)

Jestem po kilkugodzinnym osłuchaniu się z głośnikami. Wcześniej zastanawiałem się nad Solo 7c bo myślałem, że te 80Watt w Vigoolach będzie za mało... ale się myliłem już przy ustawieniu głośności na połowę na głośnikach i max na karcie dźwiękowej trudno w pokoju wysiedzieć :D co prawda mam je na biurku i będę musiał pomyśleć nad jakim sensowniejszym ich rozstawieniu. Głośniki są dosyć duże

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Monitor jest 19"

 

Nie umiem za bardzo o dźwięku pisać, ale spróbuję opisać moje wrażenia. Bass nie dudni nawet jak słucha się dosyć głośno. Tony wysokie wyraźne. Ogólnie jestem z nich bardzo zadowolony. Kiedy słuchałem na nich sowich starych mp3 (192 -320) usłyszałem dźwięki, których wcześniej nie było słychać. W filmach spisują się świetnie, wszystkie wybuchy, strzały brzmią "mocno".

Na koniec jeszcze jedno - wyglądają bardzo ładnie. Są solidnie wykonane i wyglądają, że tak napiszę drogo B-)

Edytowane przez aarekk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ładne i duże te głośniki. Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać, czy dobrze zrobiłem zamawiając C2149, szczególnie, że mój pokój do dużych nie należy. No i trochę zmartwiły mnie testy tych głośników od środka. W dotychczasowych recenzjach estetykę wnętrza Vigooli określono jako marną :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe żeby wogóle nie grał. Musiałeś źle podłączyć. Ja miałem podobnie w przypadku Solo 7c.

Jak można źle podłączyć kabelek, jeśli do głośnika podłączamy tylko + i - i tyle naszej roboty w połączeniu głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego modelu jest tylko jedna wersja kolorystyczna. Możesz natomiast rozglądnąć się za innymi modelami.

 

Pytanie z innej beczki. W którejś z recenzji, o ile dobrze zrozumiałem, było napisane, że można na własną rękę trochę "polepszyć" Vigoole, np "wymiana transformatora, ponownie filtrów". Czy ktoś może to potwierdzić i ocenić słuszność takiego działania?

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update: Lewy głośnik działa, po podłączeniu do wieży. Czyli jest coś padnięte w prawym Vigoolu, który to nie przesyła sygnału na wyjściu dźwięku i tyle :mur:

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...