Skocz do zawartości
mpeg-4

Głośniki Vigoole Czyli Nowy Gracz Na Polskiej Scenie

Rekomendowane odpowiedzi

to dobrze wiedziec bo ktos na forum na pytanie przekonywal ze solo 6C waza 23 kg dzis dzwonilme do midasa i tez gosc mowil ze kolo ~23 kg :D, chbya im wszystkim o solo 7c chodzilo albo ja za duzo alkoholu ostanio spozywam

 

Ma ktos fote solo 6C bebechy???????

 

Na allegro wisi 30 sztuk Vigoole C2180 ale nikt nie kupuje, wszyscy czekaja na solo 6C :D

Edytowane przez szatis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dobrze wiedziec bo ktos na forum na pytanie przekonywal ze solo 6C waza 23 kg dzis dzwonilme do midasa i tez gosc mowil ze kolo ~23 kg :D, chbya im wszystkim o solo 7c chodzilo albo ja za duzo alkoholu ostanio spozywam

 

Ma ktos fote solo 6C bebechy???????

 

Na allegro wisi 30 sztuk Vigoole C2180 ale nikt nie kupuje, wszyscy czekaja na solo 6C :D

 

A ja nie moglem się doczekać i kupiłem te Vigoole C2180 teraz trzeba czekać aż przyjdą i zobaczymy jak zagrają :) Jak Microlaby będą bardziej dostępne to kupię sobie Slolo 7C a Vigoole C2180 pójdą na tył jako głośniki surround :D Wyjdzie i tak taniej niż Logitechy Z-5500 a napewno lepiej to będzie grało :)

Mam do tego zakupioną wczoraj kartę dźwiękową Asus'a Xonar DX więc domownicy będą mieli ciężkie życie teraz ;)

A 5 - letnie Creative'y będą mogly odejść na zasłużoną emeryturę.

 

Pzdr

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w SOLO bas też był na końcu pokoju -> głośniki wylądowały 30cm od ziemi około, 1m przedemnie (a 0.5m za krańcem biurka), wysokie na wysokości mojej szczęki obrazując...

I nie muszę teraz już naprawdę podbijać pasma... a niektóre kawałki na +8 powodują ból głowy - silny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze jakiegos znawce tematu zeby sie cokolwiek wypowiedział o tych głośnikach: Trust SP-2697 (http://www.ceneo.pl/1357036). nigdzie nie moge znalezc dokłądnych danych technicznych a chcę je kupić. Tzn. mam solo 6c juz jakis czas ale chce jeszcze jakieś niedrogi do garażu;] te wyglądają fajnie nawet..a moze ktos je miał? proszę o jakąś mini recenzję;] pzdr aha i nie krzyczcie ze to nie tu, nie chce zakladac nowego tematu, w microlabach napisalem to samo. Chodzi mi tylko i wylacznie zeby ktos szybko zauwazyl i odpisal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, jest to temat o głośnikach Vigoole =o Krzyczeć nie będę, tylko grzecznie zwracam uwagę :)

To ja bym w takim razie prosił o pomoc :) Związaną z tematem :P Który z tych 4 modeli wybrać? Otóż sprzedałem wlaśnie swoje z-2300 - nie ukrywam rozczarowania z tych głośników. Chciałbym teraz coś lepszego więc zastanawiam się nad SOLO6c albo właśnie któreś z tych:

 

Vigoole - C2038

Vigoole - C2039

Vigoole - C2048

Vigoole - C2138

 

Najbardziej z wyglądu podobają mi się C2038 i C2048 no ale wiadomo, że wygląd to nie wszystko. W specyfikacji technicznej tak bardzo te 4 modele się nie różnią, głównie to wyglądem i wymiarami. No albo czekac na Solo6c. Jakaś dobra rada mile widziana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy głosniki vigoole które są na allegro mają lepszy bas niż 6c? Bo troche mi go brakuje ( jest bass ale po odejściu na koniec pokoju )

Wg testu porownawczego do solo 6C bas w vigoole 2180 jest mocniejszy, ogolnie porownano glosniki tak: solo 6C naturalne dzwieki, vigoole 2180 znacznie lepsza imponujaca scena - przy dobrym ustawieniu glosnikow, dzwieki zywe.

Edytowane przez szatis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam właśnie głośników do kompa w związku z małym przemeblowaniem, chyba skusze się na

 

http://allegro.pl/item432880442_vigoole_c2...solo6c_hit.html

 

ale zastanawiam się też nad :

 

http://allegro.pl/item431150062_glosniki_s...mocne_basy.html.

 

Główne zastosowanie to możliwość puszczenia muzyki z komputera (od ciężkiego brzmienia po muzykę filmową), ewentualne jakaś muzyka z gier (dodatkowo, nie potrzebuje 5.1 - mało grywam) i może jakiś film.

 

Czy to będzie dobry wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vigoole C2138, albo C2180, które na Allegro sprzedaje electricmidas. Te dwa modele wydają się być w miarę sensowne :)

Z tych dwóch 2138 wydają mi się lepsze, niemniej jednak cena C2048 (różnica 10 zł pomiędzy tymi a 2138) podpowiada, że chyba też nie są najgorsze. Tak BTW to czy numeracja tych głośników znaczy, że wyższa = lepsze głośniki/wyższy model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch 2138 wydają mi się lepsze, niemniej jednak cena C2048 (różnica 10 zł pomiędzy tymi a 2138) podpowiada, że chyba też nie są najgorsze. Tak BTW to czy numeracja tych głośników znaczy, że wyższa = lepsze głośniki/wyższy model?

2138 to 360 zl troche zbyt duzo w tej cenie mozesz kupic tannoy juz i nie ma zadnych testow odnosnie modelu 2138, wg specyfikacji na stronie 2138 wazy 6,5 kg wiecej niz 2180, napewno sa to glosniki wyzszej klasy ale czy cena/jakosc beda atrakcyjne to juz inna bajka. Jak sprzedadza na allegro te 30 sztuk 2180, przetlumacza porowania i test z rosyjskiego to nastepna partia bedzie juz po 290 :D wtedy faktycznie moze bedzie sie oplacalo 2138.

2180 dobrze wychodza w testach i porownaniu, sa w atrakcyjnej (choc i tak podwyzszonej cenie :P), do tego kolorystycznie to najladniejsza wersja.

 

Zawsze mozna teraz kupic 2180 pozniej zamowic solo 6c jak beda dziury w dostawch i popyt to wystawic vigoole na allegro :) cena moze sie bardzo zblizyc do obecnej a nawet ja przekroczyc.

Edytowane przez szatis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na 2149, są najładniejsze z tych wszystkich a do tego mają dobre parametry :) http://www.soundshop.ee/index.php?act=viewdetails&id=443

 

No i może uda mi się je dostać za niecałe 320 zł + koszty wysyłki :D

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o link do kompletu dwóch nowych monitorów Tannoy :) Oczywiście z jakimś wzmacniaczem bo same nie zagrają... też nowym oczywiście...

Za taką cenę.

nic o nowym nie bylo :), takie porownanie klasy sprzetu, nie chodzi o to czy jest wzmacniacz,

zawsze mozna kupic nowe magnat`y i tani wzmacniacz diory (stare badziewie a gra jak harman kardon :) ) i juz bedzie gralo lepiej

 

Chyba się zdecyduję na 2149, są najładniejsze z tych wszystkich a do tego mają dobre parametry :) http://www.soundshop.ee/index.php?act=viewdetails&id=443

 

No i może uda mi się je dostać za niecałe 320 zł + koszty wysyłki :D

Na twoim miejscu sprowadzilbym takich 50 i sprzedal 200 zl drozej..

 

Vigoole С2118

2821 руб.

Vigoole С2038

1580 руб.

Vigoole С2028

2581 руб.

Vigoole С2138

4734 руб.

Vigoole C2149

7003 руб.

Vigoole C2048

4068 руб.

Vigoole C2018

1716 руб.

Vigoole C2128 (2180 cena taka sama)

3535 руб.

 

zrodlo: http://www.uti-digit.ru/product213512303/

Edytowane przez szatis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takich funduszy :) Vigoole 2149 = 95 EUR + 30 EUR koszty wysyłki = 125 EUR za C2149 to chyba się opłaca (http://www.pult.lv/index.php?productID=2611), jak myślicie? Ciągle się wacham nad C2138 albo poprostu Solo6C :P

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic o nowym nie bylo :), takie porownanie klasy sprzetu, nie chodzi o to czy jest wzmacniacz,

zawsze mozna kupic nowe magnat`y i tani wzmacniacz diory (stare badziewie a gra jak harman kardon :) ) i juz bedzie gralo lepiej

Nie zgadzam się z taka opinią.

Po pierwsze Vigoole i Solo są dość podobne do siebie. Ta sama filozofia chińskiego przemysłu aktynych głośników do kompa. A Solo były porównywane już do hi-fi. I wg co najmniej jednego człowieka, który ma styczność ze sprzętem wyższej klasy Solo grają lepiej niż wszystko co samemu można złożyć do 1000zł. Jestem w stanie w to uwierzyć, bo co nieco już w życiu słyszałem. Wyjątkiem będzie Manta V5, ale jej nie ma już w sprzedarzy.

Co wiecej marcin_gps porównał Solo 7c ze swoim hi-fi za ~2500zł. I Solo nie zostały zmasakrowane. Ba, ponoć zagrały inaczej, ale na bardzo wysokim poziomie.

 

A tymczasem Ty proponujesz jakiekolwiek Magnaty i wzmacniacz Diory?? <lol> Diora zrobiła kilka dobrych wzmacniaczy, ale te dobre są drogie nawet dzisiaj. Prawdą jest jednak, że Diora to raczej słabe wzmacniacze. Stwierdzenie "gra jak hartman kardon" jest bardzo dziwne i nieprecyzyjne.

 

Za Solo lub Vigoole trzeba zapłacić od 200zł do prawie 400zł. Ale za te pieniądze mamy rewelacyjny zestaw. A złożenie samemu zestawu kolumny plus wzmacniacz wcale nie jest łatwie ani tanie. To kwestia dobrania kolumn do wzmaka lub odwrotnie. Przyładowo moje Onkyo z kolumnami od Manty V5 ma zdecydowanie za dużo basy i bas ten czasami łupie.

 

Cały mój wywód ma tylko na celu przypomnienie tego o czym już nie raz była mowa w tematach o Solo i teraz o Vigoole. Nie wystarczy kupić pierwszy lepszy wzmacniacz i jakiekolwiek tanie kolumny, połączyć to razem i mieć coś lepszego od Solo. To właśnie dlatego Solo i Vigoole to taka rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodać jeszcze trzeba, że głośniki produkują małe żółte ludziki, które nie dostają rewelacyjnych gaż za składanie tego :P Stąd taka mała cena. Jakby one były produkowane w europie, to cena byłaby znacząco wyższa. Sorry oni mają prawie 6mld ludzi, to mogą sobie pozwolić na takie windowanie cenami.

 

Tak czy siak, Asturas dobrze podsumował temat głośników Vigoole oraz Microlab.

Edytowane przez Hansu (-+)''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w porzadku faktycznie moze przekolorowalem nie znam w sumie tej marki harman kardon.

Co moge ci rzec niektorzy wola sluchac plyt z gramofonu albo 8sciezkowca, melomani z prawdziwego zdarzenia i beda przekonywac innych ze dzwiek jest lepszy ;) dlatego nie bede sie spieral :).

 

I jeszcze jedna sprawa koszt wykonania takiego pyci ukladu wzmacniajacego zastosowanego w glosnikach jest naprawde niewielki wiec nie rozumiem dlaczego sie zaklada ze byle wzamacniacz poradzi sobie gorzej, tak jakby w tych microlabach czy vigolach bylo cudo conajmniej, nikt nie wiedzi tu sprzecznosci.

Edytowane przez szatis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle jaki wzmacniacz byle jak dobrany do jakiś głośników poradzi sobie gorzej...

Byle jaki wzmacniacz odpowiednie i dobrze dobrany do odpowiednich głośników - tu może być różnie...

Ale nie można zakładać z góry, że Diora + Magnaty > Vigoole/Microlab.

 

Nam nie chodzi o to, że wbudowane wzmaki w Vigoole/ML to 8-sme i 9-wiąte cuda świata... poprostu tu mamy o wiele większą pewność, że ten wbudowany wzmak poradzi sobie lepiej z ML niż przypadkowy zestaw wzmak + głośniki...

 

Aczkolwiek w zamyśle nie chcę się spierać, że Solo/Cxxxx to best buy w tej kategorii cenowej (choć konkurencji w PL nie mają zabardzo)...

Sam bym chciał mieć fundusze na skompletowanie takich SOLO-7C + PURE100 + Vigoole z parę modeli + jakiś 1. lepszy wzmak + Magnaty + coś znacznie droższego... żeby móc sobie porównywać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Oryginalny test na ixbt

 

Aktywne głośniki stereo Vigoole S2038

 

Firma http://www.vigoole.com/'>Vigoole produkuje głośniki od wiosny 2005 roku. Na moment pisania tego artykułu producent oferował trzy linie głośników aktywnych: linię kolumn stereo, zestawów - 2.1 i wielokanałowych zestawów - 5.1. Vigoole dedykuje swoje głośniki dla podłączenia do komputera, urządzeń przenośnych, odtwarzaczy CD i dla stworzenia kina domowego.

 

Największe zainteresowanie dla naszego czytelnika przedstawia linia kolumn stereo. W wyższych modelach z tej linii zastosowane są jedwabne kopułkowe tweetery i ŚCZ-głośniki z kewlarowmi membranami. Również charakterystyczną cechą kolumn z linii stereo są umieszczone na bocznym panelu elementy regulacyjne.

 

Dzisiaj poznamy model S2038. Ale w najbliższym czasie przetestujemy topowy model kolumn stereo S2138.

 

 

Dołączona grafika

Wygląd kolumn S2038 zrealizowany jest w klasycznym stylu. Wymiary kolumn wynoszą 21 х 24,5 х 35 centymetrów. Siatki ochronne w całości zakrywają panel przedni, są one zrobione z drewnianego szkieletu z naciągniętą tkaniną akustyczną.

 

Dołączona grafika

Akustyczna oprawa kolumn wykonana jest w układzie bas reflex. Otwór portu fb wyprowadzono na ściankę tylną i umieszczono w górnej części obudowy. Obudowa kolumn wykonana jest z fibrolitu. Grubość ścianek wynosi 12 milimetrów. Do wytłumienia zastosowano wełnę ,którą przymocowano do pionowych bocznych ścianek .

 

Dołączona grafika

Zastosowane w kolumnach głośniki dynamiczne posiadają ekranowanie magnetyczne. Średnica membrany średnio częstotliwościowego głośnika, włączając zawieszenie wynosi 14,5 centymetrów. Elastyczne zawieszanie wykonane jest z gumy miękkiej w dotyku. W charakterze wysoko tonowca zastosowano tekstylny kopułkowy twitter. Średnica kopułki wynosi 27 milimetrów. Podłączenie głośników jest równoległe, przez filtr pierwszego rzędu.

 

Dołączona grafika

Panel sterowania umieszczono na bocznym panelu kolumny aktywnej. Zawiera on regulatory ogólne od głośności, oddzielnie dla niskich i wysokich częstotliwości i wskaźnik zasilania. Podłączenie kolumny biernej do wzmacniacza odbywa się za pomocą zacisków sprężynowych pod odizolowany przewód. Długość przewodu dla podłączenia wynosi dwa metry. Na tylnej stronie kolumny aktywnej umieszczony jest wyłącznik zasilania, dwa liniowe wejścia i sprężynowe zaciski dla podłączenia kolumny biernej.

 

W charakterze wzmacniacza producent zastosował dwukanałowy chip TDA7265 od STMicroelectronics . spojrzyjmy na zaczerpnięty ze specyfikacji grafiki zależności THD od mocy:

 

 

Dołączona grafika

Grafik zależności THD od mocy chipu TDA7265

dla różnych częstotliwości

Wnioskując z grafiku wartości mocy osiągają rząd 18 W przy poziomie zniekształceń nie wyższym niż 1%. Przy mocy mniejszej niż 18 W zniekształcenia wynoszą w sumie 0,01-0,1%.

 

Pomiary w RMAA 5.5

 

Przejdziemy do pomiarów w RMAA 5.5 , przeprowadzonych za pomocą profesjonalnej karty dźwiękowej ESI Juli@ i mikrofonu pomiarowego Behringer ECM 8000.

 

Spojrzymy na grafik ChCZ testowanych kolumn, otrzymany przez odtworzenie testowanym systemem logarytmicznie narastającej sinusoidy (swept sine).

 

Dołączona grafika

Grafik ChCZ kolumny Vigoole C2038, zmierzony na osi WCZ-głośnika

Sądząc po zmierzonym grafiku ChCZ nieliniowość kolumny wynosi ± 9dB w skali 50 Hz — 20 kHz. Na grafiku widzimy duży spadek w zakresie wysokiej częstotliwości, wynoszący 14 dB.

 

Dołączona grafika

Grafik ChCZ kolumny Vigoole C2038,

zmierzony przy różnych położeniach regulatorów barwy

Tu można namacalnie zobaczyć pracę regulatorów barwy. Sądząc po naszych pomiarach amplituda sygnału zmienia się w szczytach 12 dB na częstotliwości 80 Hz i 20 dB (!) na częstotliwości 15 kHz.

 

Dołączona grafika

Grafik ChCZ kolumny Vigoole C2038,

zmierzony przy różnym położeniu mikrofonu

Na grafikach ChCZ, zmierzonych pod różnym kątem, można zauważyć, że przy odchyleniu mikrofonu pomiarowego z osi WCZ-głośnika o 45 stopni, spadek amplitudy na 15 kHz wynosi w sumie 6 dB.

 

Dołączona grafika

Spektrogram zniekształceń harmonicznych (2+3 harmoniczna) kolumny Vigoole C2038

Spektrogram zniekształceń harmonicznych przedstawia średni poziom zniekształceń. W skali roboczej poziom zniekształceń wynosi -40 dB, co odpowiada 1%.

 

Dołączona grafika

Spektrogram zniekształceń harmonicznych 3-j harmonicznej kolumny Vigoole C2038

Na spektrogramie oddzielnie 3-j harmonicznej można zauważyć, że poziom zniekształceń na średnich i niskich częstotliwościach jest praktycznie taki sam. I tylko na wysokich częstotliwościach od 3 kHz można zaobserwować spadek amplitudy do poziomu 0,1%. To świadczy o stosunkowo szczegółowym odtwarzaniu na wysokich częstotliwościach.

 

Dźwięk

 

Przy subiektywnym testowaniu głośniki zostały podłączone do karty dźwiękowej ESI Juli@. W charakterze kompozycji testowych była wykorzystywana płyta DVD-Audio z wysokiej jakości utworami AIX Records i dokładnie podobierane najlepsze nagrania na CD-DA.Odsłuch został przeprowadzony podczas wystarczającej ilości czasu, tak żeby wynieść z odsłuchu wyczerpujące pojęcie o jakości dźwięku.

 

Całościowo dźwięk z kolumn stereo Vigoole C2038 można scharakteryzować jako nie najgorszy(dobry). Podstawowym brakiem w dźwięku kolumn jest podbarwienie w górnej domenie średnich częstotliwości. Podbarwienie barwy tych instrumentów, których skala podpada w górną domenę średnich częstotliwości, która wypada jako nieco zniekształcona. Prawdopodobnie, jest to wywołane niejednolitością w CZCh i spadkiem w zakresie 4 kHz, zubażającym dźwięk instrumentów niewystarczającą amplitudą Szereg_harmoniczny_(muzyka).

 

Poza tym w kolumnach Vigoole C2038 jest wszystko w porządku. Wysokie częstotliwości są wystarczająco czyste i szczegółowe. Regulator poziomu dla wysokich częstotliwości pozwala uczynić dźwięk komfortowym dla dowolnego poziomu głośności.

 

Bass-reflex zaprojektowany jest dobrze. Nasycenie dźwięku niskimi częstotliwościami jest bardzo dobre. Przy tym dudniący (booms) odcień nie występuje . Dla kolumn podobnych gabarytów ilości niskich, jest moim zdaniem,nawet więcej, niż wystarczająca. Amatorom nadmiernych niskich częstotliwości kolumny te przypadną do serca. Jednak nikt nie poleca użytkować kolumn z regulatorem niskich częstotliwości, znajdującym się na krańcowym położeniu . Dla komfortowego dźwięku starcza ustawienie regulatora na 1/3.

 

 

Wnioski

 

Znajomość z głośnikami firmy Vigoole wypadła wystarczająco produktywnie. Podczas testów wyłoniliśmy jeszcze jednego konkurencyjnego producenta na naszym rynku w dziedzinie pełno wymiarowych głośników dla komputera.

 

Model C2038 może wielkim odkryciem nie jest ale w jakości dźwięku staje w jednym szeregu z najlepszymi analogicznymi rozwiązaniami w swojej klasie. Przy tym nie można nie zauważyć widocznej zalety kolumn Vigoole w wygodzie regulacji.

 

 

Plusy

 

>dobry dźwięk na wysokich i niskich częstotliwościach;

>wygodnie rozmieszczone przyrządy regulacyjne;

>duży zapas dla regulacji barwy;

>dodatkowe wejście.

 

Minusy

 

>Podbarwienie dźwięku na średnich tonach .

 

 

 

Grigorij Liadov ( grigory@ixbt.com )

Opublikowany — — 24 marca 2006 r.

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja http://translate.google.pl/translate?hl=pl...6lr%3D%26sa%3DN

 

a tutaj test 2149 (tłumaczenie przez google z rosyjeskiego ale fajny test z obrazkami) http://translate.google.pl/translate?hl=pl...6lr%3D%26sa%3DG

Edytowane przez michal_banszel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sam zakupiłem głośniki firmy Vigoole C2180 u electricmidas. Przejrzałem allegro potem Google i właśnie zobaczyłem ze ktoś tu chce szybko zarobić. cena na oficjalnej stronie sklepu to 209,99 a na allegro 229,99zl nie ma dostępnych microlab solo 6/7 wiec większość decyduje sie na Vigoole, ja tez ze względu na długi okres oczekiwania. Tylko tyle ze już czekam ponad tydzien i dalej nie ma. Ostatnio dostałem informacje ze przesyłka się wydłuży z powodu problemów z dostępnością a na allegro jest wystawionych 30 szt. coś tu nie gra.

a oto link do Vigoole C2180 http://translate.google.pl/translate?hl=pl...cial%26hs%3DJKw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się składa że i ja zamówiłem Vigoole

zobaczymy jak to gra, jak się okaże że nie wystarczająco można zawsze oddać albo sprzedać dalej

tak samo czekam już tydzień i kiedy nie zadzwonię to wysyłka ma być dzisiaj max. jutro :)

Widziałem że ktoś kupował na allegro, może już otrzymał głośniki?

 

A co do różnicy cen allegro - sklep, to dochodzi prowizja i wystawienie na allegro. A po za tym widzę że można płacić paybackiem a za to sprzedający też płaci :)

 

Jak by ktoś dostał głośniki od midasa to niech da znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...