Skocz do zawartości
maxymili

Radeon Hd 4550/4350

Rekomendowane odpowiedzi

Następcą kart 3450 będą dwie nowe oparte o chip RV710. chip ma być jako pierwszy w ofercie ATI produkowany w wymiarze 40 nm. ATI pominie w ogóle wymiar 45 nm i przejdzie od razu do pośredniego 40 nm.

Karty będą miały 120 procesorów strumieniowych i 128 bit. Droższe 4550 będą wyposażone w DDR3 a tańsze 4350 w DDR2. Nie wiem, czy wszystkie będą oferowane w low profiil czy tylko te tańsze, ale mimo wszystko oferta wygląda bardzo atrakcyjnie dla komputerów HTCP z opcją prostych gier oraz jako doposażenie komputerów biurowych Dell lub HP wykonanych w low profil, które ostatnio po odsłużeniu kilku lat w biurach coraz częściej trafiają na allegro w całkiem atrakcyjnych cenach.

Więcej o RV710 i kartach na nim opartych tutaj.

Edit: TDP jest planowane na zaledwie 20W. To naprawdę niewiele.

Edit:

4550

Wg Expreviev 4550 ma mieć tylko 64 bit szynę danych i 80 procesorów strumieniowych, ta informacja jest sprzeczna z tym co podawała wcześniej Fudzilla i oznaczała by, że karty te dalej będą blokowane wydajnościowo przy natywnych rozdziałkach monitorów panoramicznych 22 i 24".

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40nm :)

ATi sie rozkręca - po udanej serii 4xxx nic, tylko czekać na wydajne 5xxx w procesie 40nm - mocne i oszczędne?

ładna konkurencja dla potworów GTX200B w 55nm

 

a taka karta 20W może zawita w moim 'media center' :) do filmów jak znalazł

 

ciekawe jak z ceną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena na razie 60 $ zapowiadają, ale to chyba za 4550 512mb.

40 nm zawita już w serii 4xxx, ale jeszcze nie jestem pewny, czy tak jak napisała Fudzilla 4350 i 4550 od początku produkcji we wrześniu październiku? TSMC ma już technologię, tylko nie ma partnerów, którzy by chcieli brać na siebie tak duże koszty a za darmo nie chce jej rozdać :D nic dziwnego ;) Czy ATI jako jedna z pierwszych firm wprowadzi już ta technologię?

W 4650 i 4670 40 nm będzie tez ale dopiero od stycznia lub lutego 2009.

Edit:

Jak widać poniżej w linkach obie karty będą low profilowe.

Asus 4550

4350

Nie wiem czy czekać na 40 nm edycje czy brać 4550 teraz?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nadal 64bit szynę ma, a już miałem nadzieję na 128 :]

mimo to wyniki zaskakująco dobre w porównaniu do 3450 tki. Znowu myślę o wymianie :) 4550 będzie najmocniejszą kartą low profil mieszczącą się w zapotrzebowaniu na energię w możliwościach mojego dell'owego zasilacza 210W. Wymienił bym zasilacz, ale jest niestandardowy i nie ma mocniejszych zamienników, zresztą jak by były to taniej by wyszło nowy komp kupić niż coś na oryginalne części wymieniać :D

Nie moje znalezisko, ale bardzo ciekawe japońskie testy 4550 i 4350:

Wszystkich segmentach AMD 4000"Radeon HD 4550" ciekawe ponieważ dobrze i skrupulatnie wykonane.

 

niestety nie 40, a 55nm

czekamy dalej

Niestety narazie nie, ale jest szansa na szybkie przeprojektowanie w proces 40nm jak się ATI dogada z Taiwan Semicondutror.

W kwietniu to nie za rok ale za pół zresztą to u nVidii, ATI może mieć jeszcze w tym roku albo styczeń luty 2009. Ale negocjacje trwają i na pewno liczy się cena, nVidia zaczaiła jakie znaczenie ma rozmiar i chce mieć mniejszy za wszelką cenę i szybciej więc negocjacje będą uciążliwe.

 

Edit:

zdjęcia sapphire 4550

Dołączona grafika

radiator z wentylkiem wygląda jakby był ledwo ledwo i nie daje nadziei na OC. Wymiana chłodzenia na takiej karcie mija się zaś z celem. Jednak na razie Asus dal najciekawszą propozycję.

Dołączona grafika

Tu radiator jest duży i ładnie wyprofilowany a do tego jest zamiast starego TVOut, HDMI.

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się w końcu zapowiedź w sklepach.

Na razie ceny z kosmosu w Komputroniku.

4550 512mb za 219zł

4350 512mb za 149zł

Na stronie mają błędy. Karty zostały opisane jako 128 bitowe.

Z ciekawostek, jeżeli wejdziemy do Komputronika ze strony Ceneo, będziemy mieli tą sama kartę w promocji za 208,05 zł :) to już cena tylko nieco wyższa od planowanej na początek z wszystkimi podatkami. Ja czekam na cenę 150-180, zobaczymy czy się doczekam w tym roku :D

Edit:

Już wyrównali ceny i wchodząc bezpośrednio przez panel komputronika też jest promocja.

Edit:

Nie dość, że promocja się skończyła to jeszcze karty podrożały i to sporo do 250zł. A w dodatku nadal nie są dostępne. Komputronik ma specyficzne poczucie humoru ;) Mogli dać cenę 1 zł jeżeli nie chcieli po tej cenie sprzedać ani jednej karty :lol2:

Edit:

No i jest dostępny, ale szafirek: kirk 237 cene to sobie chyba strzelili w totka :D no i ten szafir prezentuje się znacznie słabiej od asusa. Ale jako, że to pierwsza i póki co najtańsza oferta to podaję. Dodali też 4550 na skąpca więc niedługo powinno być taniej pomimo szalejących walut ;)

59$ *2,9*1,19*1,22=248 eee w sumie to może i jest cena zgodna z zaleceniami producenta :unsure:

Edit 27-10-2008:

W komputroniku teraz nie ma asusa teraz już po po 265 zł.

Oficjalna premiera 4550 została przesunięta na 28-10-2008 tzn na jutro ale już są w sklepach niby szafirki. Tylko, że niby są a faktycznie 0-2 szt na przykład czyli niedostępne w cenach nieprzystępnych.

Cena ładnie pikuje :)

28-10-2008 szafir już kosztuje 222,53zł w www.comp4you.eu

29-10-2008 asus dostępny ale w yalu za 233zł. Sklep moge polecić, kupiłem tam kiedyś ramy po bardzo zaniżonych cenach i przy odbiorze dostałem jeszcze kilka fajnych drobiazgów. Bardzo fajne podejście do klienta jak w USA ;)

a w komputroniku nadal nie ma mimo, że już dwa tygodnie wisi na "wystawie".

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z karcioszką chyba, posiadam Radeona 4350 od MSI. Zainstalowałem najnowsze stery 9.1 pomimo tego gdy ustawie rozdzielczosć mojego monitora czyli 1440x900 to monitor odbiera sygnał 1152x864, lecz gdy ustawiam 1360x768 lub 1680x1050 monitor prawidłowo widzi te rodzielczosci. Sterowniki mojego geforca zostały wyczyszczone z kompa. Co moze być przyczynom takich anomalii? Czy może być uszkodzony monitor?

 

 

Uff okazało sie że po ponownym czyszczeniu sterowników i wgrywaniu na nowo ujawniło się że za takie dziwactwa odpowiedzialne było odswieżanie, co dziwne o tylko jeden Hz a tak kopało obraz. Na moim byłym geforce nie było takich jaj.

Edytowane przez Adler91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...