Skocz do zawartości
Conti

P35 A 3 Kości Po 1gb

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt jak z podpisu.

Najpierw myślałem o dokupieniu 2 x 512MB, ale żadnej sensownej pamięci do tych co mam nie znajdę, a jeśli już to w nieciekawej cenie.

Więc zastanawiam się nad dokupieniem 1 kości 1GB.

Tyle, że w takim przypadku będą obsadzone 3 banki pamięci.

Czy jest sens ??

Jeśli mam stracić na wydajności, to zdecydowanie nie potrzebuję dodatkowej kości, jeśli natomiast nie tracę na wydajności, to 1 GB zawsze się przyda w grach.

Czemu nie 2x1GB -> nie planuję systemu 64bit, więc ponad 0,5 GB leżałoby odłogiem więc jest to już jak dla mnie mało opłacalny zakup.

 

P.S.

Były już takie tematy, sam kiedyś czytałem, ale z tego co pamiętam nie było konkretnego wniosku, tylko propozycje różnych kombinacji, sprzedaży, wymiany itd. Takie rzeczy mnie nie interesują.

Mogą być w zasadzie 3 opcje:

1. przy 3 kościach (1+1 - 1+0) nie ma straty dualch. jakaś tam emulacja działa, nie ma straty wydajności

2. przy 3 kościach (1+1 - 1+0) traci się duala, ale wydajność i tak jest wyższa niż 1 + 1 dual

3. strata na wydajności, zakup nieopłacalny

 

z góry THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie tracisz dual działa kiedyś sprawdzałem dla kogoś z forum na moim msi p35, nawet jak by ci dual nie działał to realnie komp będzie wydajniejszy, możesz wyłączyć swapa a to daje kopa dużo większego jak kilka cyferek w superPI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłączenie swapa powoduje problemy i to powazne(restarty explorera) przy kopiowaniu(ctrl+c) wiekszej ilosci malych plikow

odpalenie bardziej zasobo zernego programu potrafi nawet powaznie zmulic komputer

 

a 3 giga bym nawet nie ladowal - bierz 2x2 bo ram tani jak barszcz a i bedziesz mial mozliwosc rozszerzenia - napewno wydajniej nie bedzie bo niby czemu?bo giga wiecej?

 

nie przechodzisz z 512/1 na wiecj tylko z 2 na 3....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy Twój mobas obsługuje flexa. Wówczas straty będą niwielkie ;)

 

Edit:

Widzę że P35 więc nie powinno być problemów. Ale przejrzyj dla pewności manual.

sorry ale nie wiem co to ten flex i nie wiem gdzie tego szukac, w manualu od plyty nie znalazlem nic na ten temat - moze slabo szukalem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-EP35-DS4 obsługuje flexa.

Zajrzyj na stronę instrukcji, gdzie masz instalowanie modułów pamięci.

Jest notatka - w skrócie: gdy zainstaluje się moduły różnej wielkości i / lub na różnych "chips" to podczas uruchamiania pojawi się komunikat, że pamięć pracuje w trybie "flex memory mode"......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flex

 

Tryb dwukanałowy asymetryczny - jeśli posiadamy dwa różne (o innej pojemności) moduły pamięci, to dane przesyłane są naprzemiennie przez oba kanały aż do osiągnięcia adresu granicznego modułu o mniejszej pojemności. Dostęp do danych powyżej adresu granicznego jednego modułu, w drugim będzie odbywał się jednokanałowo.

Edytowane przez foh_23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za odkop ale nie będę zakładał nowego tematu.

Padła mi jedna kość pamięci OCZ platinum 6400 2x1gb, ale na gware muszę wysłać cały komplet. Nie wiem ile będę czekał z powrotem na nie więc postanowiłem kupić coś w zastępstwie. Myślałem o jednej kości 1gb o podobnych parametrach, po prostu coś taniego. Ale nie wiem jak będzie później. Czy trzy kości, 2x1gb OCZ i np. 1x1 PNY będą działały razem bez problemów?? Nie zależy mi na dual chanel bo to nie wielki %.

Mobo to ASUS M3A78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...