Skocz do zawartości
LUKY

Upgrade Sprzetu Po 5 Latach :) Dylematy W Wyborze

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam skłonność do bardzo żadkiej zmiany komputerów. Wynika to przede wszystkim chyba z tego że samo doprowadzenie systemu/aplikacji do moich potrzeb trwa z tydzień :D. Ale mniejsza o to. Mój sprzęcik jakoś pomalutku sobie radzi pod naporem - wirtualnej maszyny VMware i środowisk programistycznych [VisualStudio,Eclipse] ale miłoby było popracować szybciej. W gry nie gram zupełnie...

 

Obecnie mam coś takiego:

Athlon 2000+Xp @ 2600+xp

Asus A7N8X Nforce2

512 RAM DDR

zasilacz Modecom MC-350

i naprawdę nie jest źle :)

 

Chce wydać ~500złoty na płyte,procesor,pamięć,nagrywarkę dvd, wiem brzmi okrutnie :), ale przekonałem się że nie warto inwestować dużo kasy, bo sprzęt tanieje okrutnie.

Myśle o takim zakupie:

Płyta główna Socket AM2/AM2+ Asus

M2N-VM HDMI (GeForce7050PV VGA PCI-E SATA2) 187.00 Potrzebuje DVI...

Pamięć DDRAM2 Kingston

2048MB 800MHz CL5 (2x1024) 97.00 VMware lubi dużo ramu...

Nagrywarka DVD LG

GSA-H66N SecurDisc SATA czarna 63.00 niestety moja po 3 latach pomultku umiera...

Procesor Athlon 64 (AM2/AM2+) AMD

X2 4400+ 2x512KB BOX 65W 128.00 - tu mam największy dylemat - opłaca się dopłacić 80zł do 5200+ z 1Mb Cache'u?

 

pytanie: czy zmiana sprzętu da wyraźną poprawę - odczuje ten przeskok technologiczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam skłonność do bardzo żadkiej zmiany komputerów. Wynika to przede wszystkim chyba z tego że samo doprowadzenie systemu/aplikacji do moich potrzeb trwa z tydzień :D . Ale mniejsza o to. Mój sprzęcik jakoś pomalutku sobie radzi pod naporem - wirtualnej maszyny VMware i środowisk programistycznych [VisualStudio,Eclipse] ale miłoby było popracować szybciej. W gry nie gram zupełnie...

 

Obecnie mam coś takiego:

Athlon 2000+Xp @ 2600+xp

Asus A7N8X Nforce2

512 RAM DDR

zasilacz Modecom MC-350

i naprawdę nie jest źle :)

 

Chce wydać ~500złoty na płyte,procesor,pamięć,nagrywarkę dvd, wiem brzmi okrutnie :) , ale przekonałem się że nie warto inwestować dużo kasy, bo sprzęt tanieje okrutnie.

Myśle o takim zakupie:

Płyta główna Socket AM2/AM2+ Asus

M2N-VM HDMI (GeForce7050PV VGA PCI-E SATA2) 187.00 Potrzebuje DVI...

Pamięć DDRAM2 Kingston

2048MB 800MHz CL5 (2x1024) 97.00 VMware lubi dużo ramu...

Nagrywarka DVD LG

GSA-H66N SecurDisc SATA czarna 63.00 niestety moja po 3 latach pomultku umiera...

Procesor Athlon 64 (AM2/AM2+) AMD

X2 4400+ 2x512KB BOX 65W 128.00 - tu mam największy dylemat - opłaca się dopłacić 80zł do 5200+ z 1Mb Cache'u?

 

pytanie: czy zmiana sprzętu da wyraźną poprawę - odczuje ten przeskok technologiczny?

Jakiś czas temu przesiadałem się z podobnego sprzętu na taki pod AM2 i z integrą. Po pierwsze odczujesz zmianę dzięki 4 krotnie większej ilości ramu.

Co do podzespolów:

płytę brał bym na chipsecie AMD ja mam taką: http://www.znak.pl/index.php?cid=327&s...2GigGAMA69GS3H

ale mogą być też inne, może ktoś co innego zaproponuje. Nie ma co inwestować w AM2+. Różnica między AM2 niewielka. Moim zdaniem nie opłaca się dopłacać tych 80zł. Ja bym brał taki RAM

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&s...al1024800Ge+CL5 .

Pozdro

Edytowane przez faro666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniejsze graficznie są obecnie chyba płyty na AMD 780G. Np Asus M3A78-EMH 250zł w komputroniku. Słabiej wypada Geforce 8200 ale tez nieźle. A w ogóle to bym kupił tańszą płytę i do tego np GF 6600GT / 7600Gs 30/60zł na allegro różnica wydajności będzie nieporównywalna

 

http://pclab.pl/art32241-20.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwydajniejsze graficznie są obecnie chyba płyty na AMD 780G. [/url]

no i wezmę na tym chipsecie z Gigabyte'a za 230 -tą testowaną http://x-kom.pl/index.php?show_prod=27107. Myśle że będzie odpowiednia. Jak bedzie za mało to sie dokupi coś na PCI-E, Teraz zastanawiam się jeszcze nad tym procem, jak podkręca się ten X2 4400 na takiej płycie zintegrowanej [wiem że userzy po 3Ghz osiągali na box'owym chłodzeniu ale nikt nie miał płyty zintegrowanej? Wiem że ma 2300Mhz standardowo. I czy nie lepiej dopłacić 80zł do 5200+ z 2x1Mb Cache :)

Edytowane przez LUKY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta mobo to rzeczywiście najlepsze co można dostać w dziedzinie zintegrowanej grafiki. Wydajnościowo jest porównywalna ze zwykłym X800. Potem na PCI-E możesz kupić jakiegoś nowego radka, a chipset pozwoli na jego wyłączenie, kiedy nie jest potrzebny (wszędzie oprócz gier). Co do procka, to bierz najtańszego X2 z allegro (i tak poczujesz ogromy przeskok), a jak już dokupisz grafę i wciąż będzie mało, to wrzucisz Phenoma x3/4 albo Deneb'a (ale to dopiero na początku 2009), bo płyta obsługuje AM2+.

Ram z najtańszych, to Kinston Elpida, najlepiej 2x1GB (jednak jak używasz VS'a, to 4GB da sporo więcej komfortu). Kości Elpida poznasz po napisie na naklejce oraz po tym, że standardowo są taktowane 667mhz. Nagrywarka tak jak napisałeś, najlepiej na SATA. Jeśli wolisz ciszę, to bierz Samsung'a (+ modowany firmware), jeśli nie dbasz o płyty, to weź LiteON'a (i najnowszy firmware).

 

Ogromny przeskok (taaak, wiem co mówię), zwłaszcza jeśli chodzi o środowiska grafiki 3D i programistyczne.

 

O zasiłkę się nie martw, bo spokojnie da radę, nawet z Radeonem 4850...

No i jak nie masz więcej forsy, to kup procka w wersji BOX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wezmę na tym chipsecie z Gigabyte'a za 230 -tą testowaną http://x-kom.pl/index.php?show_prod=27107. Myśle że będzie odpowiednia. Jak bedzie za mało to sie dokupi coś na PCI-E, Teraz zastanawiam się jeszcze nad tym procem, jak podkręca się ten X2 4400 na takiej płycie zintegrowanej [wiem że userzy po 3Ghz osiągali na box'owym chłodzeniu ale nikt nie miał płyty zintegrowanej? Wiem że ma 2300Mhz standardowo. I czy nie lepiej dopłacić 80zł do 5200+ z 2x1Mb Cache :)

Są też inne ciekawsze i wydajniejsze płytki lepiej nadające się do OC.

Przykładowo Gigabyte GA-MA78GPM-DS2H posiadająca wbudowany RAM DDR3 do integry.

Test innych: http://www.silentpcreview.com/article855-page5.html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...