Skocz do zawartości
pix3l

Pompka

Rekomendowane odpowiedzi

Laing DCC /Swiftech MCW355 - w grudniu mój skończy 3 latka - czy potrzebna jest lepsza rekomentacja? Jest o wiele mocniejszy od tego d-tek'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod koniec czerwca razem z Omenem i $ecundo (z ocforum) montowaliśmy Omenowi układzik - oparty właśnie na Laingu DCC - po podłożeniu gąblki pod pompkę żaden z nas nie zauważył by była głośniejsza jakoś... Omen był (nadal jest) zachwycony swoim układzikiem - BW123 + 3xQtek + Prisony na CPU i GPU i wspomniany Laing - możliwe że ten egzemplarz nie był poprostu wadliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat był poruszany wiele razy ... by mieć w miarę cichego lainga trzeba kupić dodatkowo top. Obecnie nie ma wadliwych laingów tak jak było to 1,5 roku temu co większość wyła niemiłosiernie. Stare laingi miały większy przepływ i lepszą kulturę pracy niż obecnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare laingi miały większy przepływ i lepszą kulturę pracy niż obecnie

Dokladnie, ale takie ktore maja okolo 3 lat albo lepiej... takowego posiadam, pol rocznego tez :)

Starszy jest faktycznie cichszy, zreszta teraz oba maja topy watercoola rozwiercone delikatnie i do tego zamocowane sa w zatokach 3,5 cala na zestawie montazowym... tak ze po takich zabiegach roznica miedzy starym a nowym laingiem nieco sie zniwelowala, na fabrycznych topach ten starszy faktycznie byl duuuzo cichszy, teraz sa niemal porownywalne.

 

Co do pompki to jesli teraz mial bym jakas kupowac zdecydowal bym sie na MCP-355 za 219pln, czyli odpowiednik DDC 1T+ w cenie nizszej niz nowe DDC, i do tego jakis topik poprawiajacy przeplyw a tym samym wydajnosc zwiekszajacy, pewnie ten od EK bym wziol, choc Koolance mnie kusi, lecz ma taka wade ze oprocz dosc wysokiej ceny trzeba kupic dosc drogie zlaczki Koolance, lub bawic sie w obcinanie jakichs standardowych... Ostatecznie jesli priorytetem jest cena kupil bym XSPC, choc nie uzywalem go jeszcze i ciezko mi wydac jakas opinie na jego temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli twierdzisz, ze wszystkie laingi, ktora sa glosne sa wadliwe ?

Czyli twierdzisz że Omen ma wyjątkowy egzemplarz skoro ma wysoką kulturę pracy bez zmiany topu?

 

Bardziej dowodzi to tego iż nie wszystkie pompki są tej samej jakości - częś jak widzę po wypowiedziach może być trochę niższej jakości.

 

EDIT :

 

No ok. przeczytałem dokładnie wszystkie wypowiedzi i przyznaje że rzeczywiście może być sytuacja iż nowe są zauważalnie gorsze. Jednak zagadką w takim razie pozostaje dla mnie Laing kolegi Omena (z ocforum klik ) , który ma kulturę pracy porównywalną z moim ( niespełna 3-latkiem). Żaden z nas nie miał najmniejszych zastrzeżeń.

Edytowane przez Kyniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja, jeśli chodzi o moją skalę to jestem w stanie zaakceptować wentyle na 7V (ok 700-800 rpm dla 120x120). Denerwują mnie dyski twarde - fakt można wygłuszyć zamykając w kieszeni (np Scythe) ja wyłożyłem matami całą budę i jest lepiej. Pedantem ciszy nie jestem ale też nie jestem ignorantem. Jednak im bardziej wyciszam kompa, to po zlikwidowaniu jednego źródła dźwięku okazuje się że coś innego teraz hałasuje i tak w kółko... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do tego jakis topik poprawiajacy przeplyw a tym samym wydajnosc zwiekszajacy, pewnie ten od EK bym wziol, choc Koolance mnie kusi, lecz ma taka wade ze oprocz dosc wysokiej ceny trzeba kupic dosc drogie zlaczki Koolance, lub bawic sie w obcinanie jakichs standardowych... Ostatecznie jesli priorytetem jest cena kupil bym XSPC, choc nie uzywalem go jeszcze i ciezko mi wydac jakas opinie na jego temat...

Piszę tutaj, bo trochę dyskusja do tego nawiązuje:

Cooling ma w ofercie właśnie tego topa XSPC, więc powinnien i mieć dostęp do takiego urządzonka:

XSPC Rez

Sam pisałem do niech dwukrotnie, nawet z samym pytaniem choćby i nawet o tego topa XSPC i komletnie głucho. A piszę o tym rezie, bo każdy sobie może łatwo wyobrazić, jak genialnym zestawieniem jest taki rez z tą pomką. A o tym konkretnym rezie wspominam, bo za granicą jest on śmiesznie tani, na poziomie samych topów innych firm. Więc przebitka jest ogromna. Może ktoś ma jakieś znajomości w Coolingu i mógłby zapytać, czy mogliby się oni zainteresować tym produktem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno zadzwonić?

Salon firmowy - mapka

ul. Bruna 34

02-594 Warszawa

 

Godziny otwarcia:

Pn. - Pt.: 10:00 - 18:00

Sob.: 10:00 - 15:00

 

Telefony:

Sklep: +48 22 825 03 77

Wysyłka: +48 22 825 03 77 w.202

Hurt: +48 22 825 03 77 w.206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego rez-top'u chyba kiedys czytalem ze ma sklonnosci do pekania. zas co do wypowiedzi Arniego podał numery telefonu do sklepu. chyba mimo wszystko nie jest to ironia a chec pomocy, "prawie" kazdy moze zadzwonic i zapytac. jak wiadomo bezposredni kontakt lepszy niz pisanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna ironia fakt jest taki że top xspc nie pękał ale ten śmieszny cienki oclabs :

Dołączona grafika

 

natomiast akrylowy raczej nie pęka:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Ale jeżeli 95% osobą które chcą złożyć wc nie chce się użyć google to już nie moja wina :unsure:

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie sklonialem tez do xspc po tych wykresach ale ze nie bylo to wzialem watercoola - nic ze drozszy, ale dostepny .. no i jak na razie po zalozeniu nie chcial pompowac z wylotem na topie .. ;/ to robilismy bypass na normalny wylot.. jak bede wkladal plyte do budy to sie obaczy jeszcze raz ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chciał kupować najwydajniejszego topu na rynku :lol2:

co do tego rez-top'u chyba kiedys czytalem ze ma sklonnosci do pekania. zas co do wypowiedzi Arniego podał numery telefonu do sklepu. chyba mimo wszystko nie jest to ironia a chec pomocy, "prawie" kazdy moze zadzwonic i zapytac. jak wiadomo bezposredni kontakt lepszy niz pisanie :)

Co do mojego pytania do Arniego, to tylko chodziło mi o tą wypowiedz, była ona taka, gdyż ja właśnie widziałem te słupki już dawno temu i wiedziałem, że niby ten top-rez jest najwydajniejszy i dlatego mi to tak troche zabrzmiało, ale nieważne.

 

Tel do sklepu...

No tak, prosta sprawa, ile razy w zyciu miałeś tak, że gdzieś dzwoniłeś i pytałeś o jakiś towar, a koleś w ogóle nie wiedział, że oni coś takiego mają i prosił o meila z linkiem, itp. Oczywiście nie wszędzie tak musi być i w Coolingu za dużo nie kupowałem do tej pory, ale zawsze via mail kupuję przez neta i nie ma problemów. Więc czemu i teraz miałyby być. Każdy po swojemu robi.

 

Dzięki za info Panowie i pozdrawiam.

 

Z mojej strony EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie tam wydaje ze nie powinno byc wiekszych problemow ze sciagnieciem tego przez quling...

Mi na zamowienie bez problemu wlasnie sciagaja HR-11 i IFX-10 od Thermalrighta i to w bardzo fajnej cenie, dla tego sie zdecydowalem, tak ze moge pomeczyc ich jak bym odbieral swoje zamowienie i pewnie sciagna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale jakos mam wrazenie ze przez ten rez pompka bedzie zasysac kolosalne ilosci powietrza

Kolosalne to zasysa przez rez alphacoola montowany na topie... gdyby nie jego wielkosc, ktora miesci mi sie w LainLi PC-V350 nie kupil bym tego...

XSPC z wlotem w gorze reza bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zadzwoniłem do nich, to i tak kazali mi meila przysłać :wink: , o którego reza mi chodzi.

Ogólnie powiedzieli, że za 10 dni dopiero będzie, czekam od wczoraj, no i wprowadzili go tym samym wczoraj do oferty.

Jak będę miał, to zrobię fotki i opiszę, jak działa. Ale go i tak już na forum ktoś ma, bo widziałem, jak już wcześniej coś o nim szukałem, ale nie pamiętam, kto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie cieszy że do swiffa 655 pojawił się top z normalnymi gwintami a nie z tymi niewiadomo jakimi rurkami :/

 

Z tego co wiem to w swiffie 655/Laing D5 wlot na zewnątrz ma 16mm a wylot na zewnątrz 12mm średnicy? Poprawcie mnie jeśli się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...