Skocz do zawartości
pix3l

Pompka

Rekomendowane odpowiedzi

Zewnętrzne po 16mm - węże 12/15 daje się bezproblemowo naciągnąć.

Dołączona grafika

Średnica wewnętrzna to 9,8mm a można fajnie powiększyć do ponad 11-12mm.

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica wewnętrzna to 9,8mm a można fajnie powiększyć do ponad 11-12mm.

Zwieksza to jakoś znacząco wydajność pompy?? (która i tak jest potworem przy 1500l/h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5k lph to ona ma na papierze

Czy w sieci było porównanie rzeczywistego przepływu tej pompki - powiedzmy z Laingiem DCC? Jeśli było to zapodałbyś linka?

 

Ostatnio zaczęło mi chodzić po głowie czy nie zmienić swojego wysłużonego Lainga na coś mocniejszego... myslałem nad Laingiem D5/swiff 655 oraz o pompie CO... choć zastosowanie pompy CO wymagało by grubszych węży - takie tygon 12mm :| bo 10/13 to chyba za mało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedras77 alpha Ci zasysa bo nie użyłeś gąbki jaka można kupić ...

Mogl bys sprecyzowac o co chodzi?

Nie zauwazylem czegos takiego w ukladach z galerii na forum.

Ja mam taki rez jak Kyniek w swoim ukladzie

wookie85 ma rez w wlotem w rezie, tam faktycznie dala by troszke, ja musze korzystac z przednich wlotow i wylotow w topie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arni ty czytaj dokladnie co napisalem zanim odpowiesz...

Przeciez wyraznie napisalem ze moj rez nie ma wlotu.... korzystam z tych z topu... wiec taka gabke mogl bym sobie wsadzic w .... i tam by lepiej dzialala niz w moim rezie... tylko by jeszcze utrudniala odpowietrzanie...

 

Gdybym mial wlot w rezie nie bylo by problemu, pusciel bym pompke na 5V przy zalewaniu i nie ssala by tak... pech chcial ze kupilem nieco zbyt szybko stara rewizje... no coz, jakos przezyje, uklad troszke popracowal i jakos sie odpowietrzyl, dolozenie Fesera 1x120 z tylu pomoglo, bo czesc powietrza wypuscilem korkiem w chlodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam najmniejszych problemów z zasysaniem powietrza przez Lainga, a mam reza alphacoola. Zalewam go do pełna i nie ma takiej możliwości ;) aż po sam korek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam najmniejszych problemów z zasysaniem powietrza przez Lainga, a mam reza alphacoola. Zalewam go do pełna i nie ma takiej możliwości ;) aż po sam korek.

Tak, tylko Twoj uklad jest w dosc duzej obudowie i jest nieco inaczej skonstruowany... Zreszta mimo tego nie lyka powietrza z poerotem w wirnik?

Moze to i jeszcze troszki kwestia plynu, mi feser sie strasznie spienia wtedy jak lyknie jakis babel...

 

U mnie wyglada to tak ze uklad jest w malutkiej obudowie, LainLi PC-V350. Jest to jeszcze rev beta i bardzo wczesna, mimo kilku zmian, jak dorobie jakies mocowanie DDC do scianki obudowy gdzies w srodku pewnie sie troski poprawi. Mam w niej F3D, MCW30, Koolance na gf7900 - taki jakby fullcover, do tego BIP2, wszystko w srodku, na zewnatrz fesera 1x120 a DDC z topem i rezem siedzi w miejscu na dyski. Zalewam i odpowietrzam uklad z pompka na zewnatrz i potem musze sie mordowac zeby ja wsadzic do srodka... troche to meczace, flow dosc dobry wiec posysa z powrotem czesc wypychanego powietrza, z wlotem w rezie bylo by znacznie lepiej, a tak wali nad wirnikiem od razu...

 

Jak by mi nie padly szczotki w szlifierce, ktore troszki ciezko znalezc juz bym sie tym zajol i jakos lepiej wszystko rozmiescil...

Ok, ale moze skonczmy ten OT... naprawie szlifierke, delikatnie "poprawie" obudowe, przebuduje uklad i zobaczymy czy sie poprawi odpowietrzanie... ewentualnie sprzedam rez alphacoola i zamiast fesera wsadze Swifa 1x120 z rezem, ktory mi sie poniewiera, bedzie troszke lepiej, ale jednak wolal bym zostac przy tym, bo przy ladnym mocowaniu wewnatrz obudowy nad mobo ladniej by to wygladalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolosalne to zasysa przez rez alphacoola montowany na topie... gdyby nie jego wielkosc, ktora miesci mi sie w LainLi PC-V350 nie kupil bym tego...

XSPC z wlotem w gorze reza bedzie ok.

Ja zrozumiałem że masz rezik + top alha ale cóż nie widziałem fot to pozostaje zgadywanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...