Skocz do zawartości
FaFa

Prosba O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam zamiar kupic kompa chcialem poskladac go sam ale znalazlem niezly zestawik na necie ktory mnie pozytywnie zaskoczyl:

 

Procek: Intel E8400 Core 2 Dou podkrecony do 3,6 MHz

Plyta glowna: Asus P5Q Pro Intel P45 DDR2 Crossfire Motherboard

Grafika: Gigabyte ATI Radeon GV-R487-512H-B 4870 512MB GDDR5 PCI-Express 2.0

RAM: OCZ DDR2 PC2-8500 4GB 2x 2GB Reaper HPC Edition Dual Channel Memory

Dysk: Samsung Spinpoint F1 HD753LJ 750GB SATA II 32MB Cache

Obudowa: Antec Sonata III Quiet Super Mini Tower - 500W PSU

 

A teraz moje pytanie. Jak widac procek jest juz podkrecony. Z tego co sie dowiedzialem to niestety nie ma na nim zadnego wentyla dodatkowego. Koles w sklepie stwierdzil ze obudowa ma tak dobry obieg powietrza ze nie potrzeba dodatkowego chlodzenia. Nie jestem jednak tego tak do konca pewien czy brak chlodzenia nie bedzie wplywal na prace komputera. Zaznaczam ze sklep daje mi roczna gwarancje na caly zestaw wiec niby jestem zabezpieczony a ludzie w sklepie powinni byc raczej swiadomi swoich decyzji. Chcialbym jednak zasiegnac jezyka bo nie wiem co o tym myslec. Zgory dziekuje za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic kompa chcialem poskladac go sam ale znalazlem niezly zestawik na necie ktory mnie pozytywnie zaskoczyl:

 

Procek: Intel E8400 Core 2 Dou podkrecony do 3,6 MHz

 

A teraz moje pytanie. Jak widac procek jest juz podkrecony. Z tego co sie dowiedzialem to niestety nie ma na nim zadnego wentyla dodatkowego. Koles w sklepie stwierdzil ze obudowa ma tak dobry obieg powietrza ze nie potrzeba dodatkowego chlodzenia.

 

Pozdrawiam

to wlasciwie czym jest chlodzony procesor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za to milczenie, ale zostalem zablokowany za umieszczenie dwoch takich samyh postow. Moj blad.

Odzyskalem wlasnie wladze i wreszcie moge odpisac.

 

Procesor jest chlodzony standardowym intelowskim wentylem ktory ktory byl w pudelku z prockiem.

 

Co do linku to jak najbardziej juz podaje:

 

http://www.awd-it.com/scripts/prodView.asp...66Mhz+%2D+750GB

 

musze tylko zaznaczyc ze jstem obecnie w angli i zestaw wypatrzylem w angielskim sklepie internetowym, wiec ceny tez sa w funtach :rolleyes:

Mam jeszcze pytanko czy 500W zasilacz ktory jest w obudowie antka wystarczy do uciagniecia zestawu.

 

Zastanawiam sie rowniez jaki monitor do tego wybrac. Nastawiam sie na 22" myslalem o HP W2207H nie jestem tylko pewny tej szyby troche sie to jednk odbija. Czy mozecie cos polecic??

 

Za wszelka pomoc dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nie powiem jak na gotowy całkiem niezły ale za około 3000zł bo tyle gdzieś wyjdzie jak widze po cenie to można złożyć lepszy zestaw z HD4870 X2 ;] Albo kupić podobny z 500zł taniej i wtedy zostaje Ci na lepszy monitor czy inne dodatki, wyciszenie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nie powiem jak na gotowy całkiem niezły ale za około 3000zł bo tyle gdzieś wyjdzie jak widze po cenie to można złożyć lepszy zestaw z HD4870 X2 ;] Albo kupić podobny z 500zł taniej i wtedy zostaje Ci na lepszy monitor czy inne dodatki, wyciszenie komputera.

 

 

Z tego co licze po dzisiejszym kursie PEKAO SA to wychodzi ze w zlotowkach wyszloby to jakies 2625.- wiec do 3000 troche brakuje. Wiem ze moznaby dolozyc jeszcze troche i kupic troche lepszy a potem jeszcze troche i jeszcze lepszy ale musze gdzies powiedziec stop bo inaczej zbankrutuje :D. A jaki tanszy zestaw w takiej cenie moglbys polecic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core2Duo E8400

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1

Płyta Główna : Asus P5Q Pro

RAM : A-Data 2x2GB 800MHZ Extreme Edition

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4870 512MB

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W

HDD : Samsung 640GB 16MB Cache F1

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA

 

Za takie coś wyjdzie 2500zł a jak masz na kompa około 2700zł to wyrobisz się z nieco wydajniejszym (choć nie zawsze) GTX-em 260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core2Duo E8400

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1

Płyta Główna : Asus P5Q Pro

RAM : A-Data 2x2GB 800MHZ Extreme Edition

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4870 512MB

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W

HDD : Samsung 640GB 16MB Cache F1

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA

 

Za takie coś wyjdzie 2500zł a jak masz na kompa około 2700zł to wyrobisz się z nieco wydajniejszym (choć nie zawsze) GTX-em 260.

Dziekuje za podpowiedz. Faktycznie sprzet bardzo zblizony, tylko jedna mala uwaga. W swoim zestawieniu nie wliczyles zadnej obudowy na ktora trzeba wydac pewnie okolo 100 plus wiatrak, a w zestawie o ktorym pisze jest calkiem dobra obudowa Antka z wydajnym wiatrakiem wiec roznica sie odrobine zmniejsza. Na plus trzeba jednak przyznac lepsze chlodzenie na procku, ktore w gotowym zestawie jest raczej podstawowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...