Skocz do zawartości
kassiunia

Komputer Do Grafiki "prawie"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam ogromną prośbę, czy możecie mi drodzy koledzy, doradzić komputer do grafiki. Od razu napiszę, iż nie do programu typu AutoCad, czy inne podobne, komputer ma szybko liczyć program ARCON, w zakresie wizualizacji powierzchni biurowych" meble, etc. "nie budynki". Ogólnie wypadłam z obiegu jakieś 2 lata temu i nie mam czasu na szukanie, czytanie "dzieci pochłaniają zbyt wiele czasu". Będę wszystkim ogromnie zobowiązana . Kwota to około 3000 zł brutto " fajnie jakby można było w tej kwocie jakiś monitor dobrać ", musi być nowy na fakturkę.

 

pozdrawiam

\

kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

program nie jest bardzo wymagajacy, bez problemu zmieścisz sie w 3k z duzym monitorem

intel e8400. lub nawet słabszy, ale wiem jak to bywa w biurze + ciche chłodzenie

płyta główna - właściwie dowolna na i965/p35/p45 z obsługą raid

karta graficzna - z nowych to chyba GeForce9600GT (szeroka szyna, a ten program wymaga) najlepiej wersja z chłodzeniem pasywnym, zeby nie męczyło w buirze

2x1gb ram ddr2

pojemnośc dysku twardego - sama powinnaś ocenic ile Ci potrzeba, a potem pomnożyc x4 ;) przydałoby sie zrobic raid 5

ciche DVD

markowy zasilacz z lekkim zapasem mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

program nie jest bardzo wymagajacy, bez problemu zmieścisz sie w 3k z duzym monitorem

intel e8400. lub nawet słabszy, ale wiem jak to bywa w biurze + ciche chłodzenie

płyta główna - właściwie dowolna na i965/p35/p45 z obsługą raid

karta graficzna - z nowych to chyba GeForce9600GT (szeroka szyna, a ten program wymaga) najlepiej wersja z chłodzeniem pasywnym, zeby nie męczyło w buirze

2x1gb ram ddr2

pojemnośc dysku twardego - sama powinnaś ocenic ile Ci potrzeba, a potem pomnożyc x4 ;) przydałoby sie zrobic raid 5

ciche DVD

markowy zasilacz z lekkim zapasem mocy

Witamy kasssiunia! Pamiętamy Ciebie sprzeda dwóch lat :-D

Dołączam się do postulatów kolegi.

 

E8400 wystarczy, bo ARCON nie wykorzysta więcej rdzeni

płyta dobra - np. Asus P5Q Deluxe

grafika 9600GT będzie Ok do biura :-)

dużo RAMu - 4GB mi się wydaje

dysk to właśnie kwestia gustu, ale nie sądzę, żeby RAID był konieczny

DVD Pioneer

Corsair 450-550W

monitor - tu trzeba samemu ocenić czy potrzeba ci panoramy, bo w biurze większe zastosowanie ma 4:3, ale z kolei przy takich programach panorama mogłaby się sprawdzić - ogólnie dobre monitory 22" są już bardzo tanie (600) a powierzchnia widzenia w pionie jest mniej więcej taka jak w 19" 4:3

system, office? coś ma być?

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy kasssiunia! Pamiętamy Ciebie sprzeda dwóch lat :-D

Dołączam się do postulatów kolegi.

 

E8400 wystarczy, bo ARCON nie wykorzysta więcej rdzeni

płyta dobra - np. Asus P5Q Deluxe

grafika 9600GT będzie Ok do biura :-)

dużo RAMu - 4GB mi się wydaje

dysk to właśnie kwestia gustu, ale nie sądzę, żeby RAID był konieczny

DVD Pioneer

Corsair 450-550W

monitor - tu trzeba samemu ocenić czy potrzeba ci panoramy, bo w biurze większe zastosowanie ma 4:3, ale z kolei przy takich programach panorama mogłaby się sprawdzić - ogólnie dobre monitory 22" są już bardzo tanie (600) a powierzchnia widzenia w pionie jest mniej więcej taka jak w 19" 4:3

system, office? coś ma być?

Lepiej brac raid niz taka plyte. Asus deluxe, ciekawe po co. Pierwszy lepszy gigabyte na p35 bedzie doskonaly (czytaj tani i bezproblemowy). 450W to absolutne maximum, corsair jest dobrym wyborem. Reszta OK, 22' w sam raz beda, szkoda brac cos mniejszego, bo oszczednosc zadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 wystarczy, bo ARCON nie wykorzysta więcej rdzeni

płyta dobra - np. Asus P5Q Deluxe

grafika 9600GT będzie Ok do biura :-)

dużo RAMu - 4GB mi się wydaje

dysk to właśnie kwestia gustu, ale nie sądzę, żeby RAID był konieczny

DVD Pioneer

Corsair 450-550W

monitor - tu trzeba samemu ocenić czy potrzeba ci panoramy, bo w biurze większe zastosowanie ma 4:3, ale z kolei przy takich programach panorama mogłaby się sprawdzić - ogólnie dobre monitory 22" są już bardzo tanie (600) a powierzchnia widzenia w pionie jest mniej więcej taka jak w 19" 4:3

system, office? coś ma być?

Witam, po latach :P. Odezwę się na Priv a, reszcie forumowiczów bardzo dziękuję. Konfiguracja całkiem ok. Myślałam tylko o lepszej karcie graficznej coś 9800Gtx lub podobne, ram faktycznie 4 giga, dysk to max 160-250 giga" w miarę szybki", zasilacz podstawa " do OC oj kiedy to było :P". Komp oczywiście nie do OC, CHYBA że znowu mnie najdzie w pracy :-) .

 

WIELKIE DZIĘKI PANOWIE

Edytowane przez kassiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli na xp to 4gb nie są konieczne, nie wiem czy jest sens ładowac sie w 64bit i viste

 

ja w pracy mam niestety tylko 1gb ram i nie jest to najsłabsza część zestawu ;)

a ciągle odpalony fireworks cs3 z kilkoma 'grubymi' projektami, z 10paneli w IE7 kilka w FF 3.0, phptriad, do tego jakis mjuzik na uszy, kilka edytorów HTML itd..

 

9600gt będzie cichszy i starczy do tego programu z nawiązką

 

250gb to za mało - wierz mi :)

a i raid sie przyda - polecam raid 5, bo szybki jak 0, a w razie padu jednego z dysków nadal działa

 

mobo po prostu stabilna, bo rozumiem, że kręcone nic nie będzie

 

panorama czy 4:3 to kwestia preferencji - w pracy mam panoramkę i mi brakuje miejsca, a w domu 4:3 i tylko przy filmach przeszkadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...