Skocz do zawartości
Soul_Train

Cichy Zestaw.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę o pomoc w złożeniu zestawu. Sprawa jest o tyle nietypowa, że najbardziej zależy mi na ciszy. Jest to sprawa dosyć subiektywna (hałas) ale ogólnie mówiąc jestem dosyć mocno wyczulony na szumy pochodzące z obudowy. Żadne chłodzenie wodne w grę nie wchodzi ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie. Na "skrzynkę" mam do wydania w okolicy 2000zł. Parametry nie muszą być wyśrubowane. Najbardziej zależy mi na poleceniu naprawdę cichego chłodzenia, wyciszonej budy i cichego zasilacza. Będę bardzo wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Wszystko może być praktycznie pasywne oprócz właśnie zasilacza (żeby jednak cośtam wiało w kompie)

ale musisz bardziej przybliżyć do czego ten komp, jakie wymagania itp, jaka pojemność dysków Ciebie interesuje itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tak uściślę troszkę. Komputer do pracy ale i do grania, oglądam też dużo filmów. Chciałbym móc włączyć bez obaw (oczywiście nie na max detalach) jakieś nowe tytuły typu FEAR.

 

Procesor : Intel Core2Duo E8400 lub coś podobnego.

Płyta Główna : Asus P5Q Pro

RAM : Kingston 2x1GB 1066MHZ HyperX

Karta Graficzna : Gainward Radeon HD4870 512MB -co do karty to coś o podobnych parametrach, nie znalazłem tego modelu z pasywnym chłodzeniem (może źle szukałem).

HDD : Samsung 640GB 16MB Cache F1 - nie wiem jak głośne są te nowe Samsungi, mam starego 120GB i jest cichutki.

 

Ponowię pytanie o chłodzenie do procka i jaką budę polecacie, którą można dobrze wyciszyć.

Edytowane przez Soul_Train

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doedukowałem się troszkę i mam taki pomysł na zasiłkę KILK

Budę myślę kupić taką KLIK

Może rzucie jakąś propozycję co do chłodzenia procka?

Enermax jak najbardziej.Jeżeli nie potrzebujesz odpinanych kabli to wez wersje Pro82+ bo to identyczne zasilacze co Modu92+ a wychodzi dużo taniej.

 

C odo chłodzenia cepa to jak masz kase to Thermalright 120 Extreme a jak jej nie masz do dozbieraj do niego :D

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...