Skocz do zawartości
Andrzej Miły

Wymiana Procesora - Komp Przestał Działać.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wymieniłem procesor z Athlona 64 3000+ na Athlona 64 4000+ na płycie Asrock939 Dual-VSTA.

Po wymianie komp się włącza, cały czas się świeci czerwona lampka od HD, wszystkie wiatraki się kręcą, ale komputer nie chce zaskoczyć. Cały czas czarny ekran i zero reakcji.

Co gorsza, po zamontowaniu z powrotem starego procesora jest to samo :sad:

Co się mogło stać ? Czy płyta główna mogła ulec uszkodzeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Po wyjęciu baterii na pół godziny przynajmniej ten stary proc mi działa :wink:

Będę jeszcze raz próbował z tym nowym zaraz.

A zasilacz to Silver Power SP-400P1B 400W.

Różnica w poborze prądu między tym San Diego 4000+ a Venice 3000+ jest taka, że mógłby nie wytrzymać ? Nawet miałem lekko podkręcony na 2Ghz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest sporawa ...

 

co do zasilacza:

ATX12V v1.3

# Obciążalność linii +3.3V i +5V:: 180W

# Obciążalność linii +12V: 216 W

 

słaba, linia 12V .. ale powinien dać radę - chyba że jakąś strasznie prądożerną grafe masz ;]

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s. Może zasilacz nie wytrzymał nowego procka ? Jaki to jest model ( zasialcza )

Chyba miałeś rację z tym zasilaczem. Co jest najśmieszniejsze, ten nowy 4000+ zaczął działać, jak podłączyłem stary zasilacz Tracer4Life.

Na tym Silver Power nie chciał ruszyć. I coś tak dziwnie rzęził. A kupiłem go specjalnie kiedyś, żeby nie jechać na tracerze. Ten silver power był wśród polecanych na pewnym znanym portalu, polecali mi go również panowie w zenfiscie, gdzie go kupiłem. Chyba w takim razie pójdę go zareklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jesli ten silverpower to nowszy zasilacz to moze nie ma on lini -5V? Jesli masz na mobasie coma to ten jest z tego bodajze zasilany i moze dlatego mobo nie chce ruszyc :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten silverpower to nowszy zasilacz to moze nie ma on lini -5V? Jesli masz na mobasie coma to ten jest z tego bodajze zasilany i moze dlatego mobo nie chce ruszyc :|

Ma linię -5V, teoretycznie pod każdym względem jest mocniejszy od tego tracera. Chyba pójdę zareklamować, bo bez przesady że wydałem 150zł i nie może uciągnąć takiego proca. Gdzie tracer za 40zł daje radę. Zresztą już kiedyś mnie dziwiły napięcia tego zasilacza. Wiem, że nie mierzyłem miernikiem, ale wskaźniki pokazywały bardzo duże odchylenia od normy, nie mieszczące się w limicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z płytą Asrock939 Dual-VSTA zmieniłem chłodzenie z WC na AC nawet nie wyjmowałem procesora, a komp przestał wstawać, nie pomogło wyjęcie baterii na całą noc.

 

Proc AMD 64 x2 4600+

Zasilacz Yesico 560W

Edytowane przez novisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...