Skocz do zawartości
Stalovy

Tani Zestaw - Pomoc Przy Doborze Komponentów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Postanowiłem upgrade'ować swojego wysłużonego kompa (Barton 2500@3200, Patriot 2GB DDR CL2, ASUS A7N8X DLX, XFX GF7800GS 256MB) na coś nowocześniejszego, ale niekoniecznie najnowszego.

Poniższy wybór ograniczony jest przede wszystkim kasą (ma być jak najtańszy) i wymogami (możliwie największa cisza komputera; mała prądożerność zestawu; procesor 2-rdzeniowy; grafika na PCI-Ex16; min. 4 porty USB, 4GB RAM CL4; możliwość spokojnej gry w nowsze tytuły - wcale nie muszą być w najwyższych rozdzielczościach, ani w max.ustawieniach).

 

Oto wytypowany przeze mnie konfig:

 

CPU - AMD Athlon X2 Dual-Core BE-2400 BOX (Socket AM2, 45W)

mobo - Gigabyte GA-M61PME-S2 nVidia GeForce 6100/nF430

RAM - GeIL Dual Ultra 2x 2GB DDR2 800 MHz

GFU - Radeon 3870 Sapphire 512MB (DDR4) 2xDVI Ultimate FullBox

buda - Logic B6 srebrna - bez zasilacza

 

Proszę nie sugerować się tym, że powyższy asortyment pochodzi akurat z Komputronika - po prostu użyłem ich konfiguratora; ostateczny wybór sklepu będzie raczej inny, jako że akurat Komputronik do najtańszych nie należy. Zasilacza nie będę raczej zmieniał, ponieważ obecnie posiadany przeze mnie Chieftec 420W zdaje się być wystarczającym do pociągnięcia tego zestawiku - chyba że się mylę (wydajność prądowa na poziomie 75%, więc efektywne zaopatrywanie w prąd wynosi mniej więcej 315W, czyli tyle, ile nowy zestaw będzie max. ciągnął).

 

Miałbym prośbę: jeżeli możecie to wskażcie elementy, które waszym zdaniem nie pasują do pozostałych (np. za silna grafika w stosunku do procka, itp.) i zaproponujcie alternatywę. Może znacie jakieś podzespoły, które mogłyby zastąpić obecnie wybrane bez szkody dla wydajności? Prosiłbym o ich podanie.

Z góry dzięki za pomoc!

 

Pozdrawiam,

Stalovy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton 2500@3200, Patriot 2GB DDR CL2, ASUS A7N8X DLX, XFX GF7800GS 256MB

 

Mam nadzieję, że sprzedałeś ten sprzęt ? Bo za niego można jeszcze sporo wziąć ! 2GB RAM DDR ze 100zł warte :P Grafika też niczego sobie 100zł można za nią liczyć :P

 

Zasilacz pociągnie to.

Edytowane przez Stachuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że sprzedałeś ten sprzęt ? Bo za niego można jeszcze sporo wziąć ! 2GB RAM DDR ze 100zł warte :P Grafika też niczego sobie 100zł można za nią liczyć :P

 

Zasilacz pociągnie to.

Jeszcze nie zastanawiałem się, czy sprzedam starego kompa, czy też zostawię go sobie jako zestaw awaryjny.

A co sądzisz o tym konfigu, który ułożyłem? Dobry? Nic się tam nie będzie gryzło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie podałeś sumy jaką mógłbyś przeznaczyć na ten upgrade. Zestaw jest raczej ok, mobo mógłby jeszcze troszkę myszką trącić ale jest ok. Ramy bardzo dobre. Miałbym chyba jedynie zastrzeżenia do karty bo czytałem gdzieś jakiś czas temu, ze te DDR4 się nie sprawdza ale to nic pewnego tak więc raczej ok. Stachuuu wyraził bardzo subiektywną ocenę tak więc nie bój nic żaby tymbardziej teraz gdy Ati pokazało serią 4000 kto powinien mieć koronę w dziedzinie kart graf. :D

 

Pozdrówka ;)

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...