Skocz do zawartości
Tresbien

Komputer Do 2000 Zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Pomozcie mi zlozyc kompa do 2 tys zl.

 

Zastanawialem sie nad czyms takim z zestawu Miguela:

 

Procesor : Intel Core2Duo E7200 - 339 zł

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum - 90 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte EP45-DS3L - 295 zł

RAM : A-Data 2x2GB 800MHZ Extreme Edition - 220 zł

Karta Graficzna : Palit Radeon HD4850 Sonic 512MB - 499 zł

Zasilacz: Pentagram PSF-460-P12S - 140 zł

HDD : WD 320GB 16MB Cache AAKS - 165 zł

Obudowa Antec Three Hundred - 199 zł

 

Watpliwosci mam co do procka i mobo.

Procek moze wziazc e5200 - 220 zł

a plyte moze Asus P5Q Pro - 369 zł

 

Jaka roznica miedzy plytami Asus P5Q Pro a Gigabyte EP45-DS3L ?

 

Bede robil OC procesora.

Komp ma sluzyc do grania w GTA 4, fallout 3, Mafia 2.

Edytowane przez Tresbien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wyskrobałbym parę złotych i kupił E8400

Takim maniakiem az nie jestem, pracowalem to moglem cos wyskrobac, ale teraz od pazdziernika jestem biednym studentem to nie mam z czego wyskrobac.

 

e5200 jest tani, moze doloze 100 zl i kupie e7200 ale 250 zl juz nie bede dokladal.

 

teraz tylko nie moge zdecydowac sie na plyte.

 

Asus P5Q Pro, Gigabyte EP45-DS3L ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do E5200 w zupełności wystarczy ASUS P5K Epu ;-)

 

Jeśli weźmiesz E7200 można wsadzić go na MSI P45 Neo2 FR,ASUS P5Q.Zobacz ile oszczędzisz...

 

tylko bede robil oc procka wiec plyta musi byc dobra

w gre wchodza tylko te dwie plyty co wymienilem bo Miguel tak zlozyl zestaw a ja sie na nim opieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to starta kasy,ale cóż.Ja na P5K Pro spokojnie kręcę,a szykują się przecież rewolucje i następna wymiana mobo..

 

Z tych dwóch,na pewno ASUS P5Q Pro. :damage_wall:

 

macias ta plyta co masz p5k pro to kosztuje 330 zl w esc. a p5q pro 360 zl.

wiec duza roznica nie jest w cenie czyli nie strace kasy.

odpisz jak mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5K Pro kupiłem za 315zł.Teraz troszkę podrożała.Jednak w tej chwili nie opłaca się myśleć o P5K Pro.

 

Wracając do twojego problemu.

Można też pomyśleć o DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL.Co prawda na P35,ale bardzo dobra płyta.Cena ok.345zł.

Zobacz taki krótki test.

Edytowane przez macias173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden proc nie jest zły.

Przy większości nie zauważysz różnic w wydajności.Uwidocznią się dopiero w benchmarkach i ciężkiej pracy.

 

Osobiście nie widzę większego sensu miast E5200 kupić E7200.Lepiej kupić tańszy i czekać na nadchodzącą rewolucję od Intel-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wyskrobałbym parę złotych i kupił E8400

Nie rozumiem, jaki jest sens płacić 100 złotych więcej za dodatkowe 3MB Cache'u ? E7200 kręcą się dobrze, 3,2Ghz robią na default vCore (u mnie nawet na mniejszym niż default :D), a różnica w dodatkowej pamięci cache jest tylko zauważalna przy kompresji filmów, programach graficznych etc. W grach to nie ma najmniejszego znaczenia bo gry, które się sporo opierały na prędkości procesora już dawno na obecnym sprzęcie robią po 70 i więcej klatek na sekundę, a te nowsze, bardziej wymagające (Crysis), są w marginalnym stopniu zależne od procesora (pod warunkiem, oczywiście, że procesor nie blokuje GPU).

Reasumując, jeśli kupisz E7200 i go lekko podkręcisz (np. na te 3,2Ghz) to IMHO nie ma sensu się pchać w droższy E8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, jaki jest sens płacić 100 złotych więcej za dodatkowe 3MB Cache'u ? E7200 kręcą się dobrze, 3,2Ghz robią na default vCore (u mnie nawet na mniejszym niż default icon_biggrin3.gif)

Baju,baju.Zależy od farta.Chociaż twój ładnie poszedł...

 

jeśli kupisz E7200 i go lekko podkręcisz (np. na te 3,2Ghz) to IMHO nie ma sensu się pchać w droższy E8400.

E8400 gniecie,nawet w przenośni każdego 2 jajowca i 4 jajowce w grach.No może jego serwerowa wersja lepiej się kręci,ale...

E8400 jest wart tej kasy.Przy lepszym chłodzeniu i łudzie szczęścia zaliczysz nawet 4.5\5ghz.

Więc reasumując.E8400\Xeon to najlepszy 2 core na rynku.

Edytowane przez macias173

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8400 gniecie,nawet w przenośni każdego 2 jajowca i 4 jajowce w grach.No może jego serwerowa wersja lepiej się kręci,ale...

E8400 jest wart tej kasy.Przy lepszym chłodzeniu i łudzie szczęścia zaliczysz nawet 4.5\5ghz.

Więc reasumując.E8400\Xeon to najlepszy 2 core na rynku.

Masz rację, ale pomijasz to o czym tu rozmawiamy. Nie interesuje nas super-wydajny procesor, tylko interesuje nas wystarczający procesor. Zgadzam się, że w komparatystyce E8400 wypada lepiej, ale czy różnica rzędu 65 a 72 FPS jest aż tak istotna ? Obydwie wartości są płynne i IMO nie warto płacić za procesor "stówy" więcej tylko po to, żeby uzyskać parę punktów więcej w 3DMarku, czy parę FPS'ów więcej w i tak już płynnej grze, zgodzisz się ze mną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P5K Pro kupiłem za 315zł.Teraz troszkę podrożała.Jednak w tej chwili nie opłaca się myśleć o P5K Pro.

 

Wracając do twojego problemu.

Można też pomyśleć o DFI Infinity Blood Iron P35-T2RL.Co prawda na P35,ale bardzo dobra płyta.Cena ok.345zł.

Zobacz taki krótki test.

Macias173 a co oznacza, ze infinity blood jest na p35 ? A p5q pro na czym jest?

E5200/e7200 na tescie egieldy byl test w grach i roznica miedzy tymi procesorami byla srednio 5 klatek czasami 10. A ONI napisali, ze tutaj e7200 juz znacznie przewaza nad e5200. Czy ta roznoca naprawde jest tak spora?

 

 

edit: jeszcze co do tej plyty blood infinity to minus ma taki Only one x16 PCIe slot czy to znaczy ze nie bede mogl w przyszlosci podlaczyc 4870x2 ?

Edytowane przez Tresbien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...