Skocz do zawartości
Itor

Problem Z Aktualizacja Biosu Asus P4p800-vm

Rekomendowane odpowiedzi

Wow, nie probuj aktualizowac BIOS'u pod Windowsem, a już na pewno nie pod 64 bitowym systemem (wtedy masz jakiś 1% szans na nie uwalenie kości). Na forum Asusa jest taki ładny temat przyklejony, w którym wyraźnie pisze, żeby nie flashowac biosu pod windowsem. Zrób sobie lepiej bootowalna płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie probuj aktualizowac BIOS'u pod Windowsem, a już na pewno nie pod 64 bitowym systemem (wtedy masz jakiś 1% szans na nie uwalenie kości). Na forum Asusa jest taki ładny temat przyklejony, w którym wyraźnie pisze, żeby nie flashowac biosu pod windowsem. Zrób sobie lepiej bootowalna płytę.

wszystkie plyty asusa jakie mialem flashowalem z poziomu windowsa i zawsze bylo ok ale teraz chyba nie mam wyjscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie plyty asusa jakie mialem flashowalem z poziomu windowsa i zawsze bylo ok ale teraz chyba nie mam wyjscia

Niemniej jednak, uważam, że bios >>>NALEŻY<<< flashować tylko i wyłącznie w czystym środowisku DOS, bez żadnych managerów pamięci (vide EMM386) i innych sterowników w tle.

Polecam taką małą lekturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flashowałem BIOS już chyba w 20 płytach, Asua również i wszystkie flashowałem z Windowsa, wszystko pięknie działa. Raz kiedyś flashowałem kartę g. i w trakcie flashowania system sie zwiesił, karta po restarcie była już nie żywa, ale zanalazłem jakiegoś starego Matroxa na PCI i zflashowałem z DOS, a karta działą do dziś (Gigabyte HD2600 Pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...