Skocz do zawartości
Tomo666

Co Kupić Do Wc Pod Q6600 Go ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić chłodzenie wodne i nie wiem co wybrać żeby się zmieścić w 600zł tyle mogę wydać bez bólu.

Zestaw będzie chłodzić komputer:

CPU: Q6600 GO docelowo 3.7-3.8 Ghz

Płyta: Asus P5B DELUXE

GPU: GF9600 GT Sonic ( w przyszłości też chce go chłodzić wodą)

Aktualne chłodzenie: Thermaltake SilentTower 4 in 1 (1 wiatrak 90mm) bez OC

1 rdzeń w idle 44C (mierzone core temp) :mur:

Upatrzyłem parę części które też podaje poniżej:

 

Blok na CPU – Swiftech Apogee GTZ 228zł tutej wyboru raczej nie zmienie chyba że na wydajniejszy w tej samej lub niższej cenie jak ktoś wie o takim

 

Blok NB - MNP Channel Pro V3 NK12 89zł może coś innego ?

 

Pompka - Swiftech MCP350 12V (Laing DDC 1T) 219zł

 

Chłodnica - Black Water Advanced 123 rev.3.0 149zł

 

Wąż UV Blue 8/10 – PUR 3metry 24zł

 

Zbiornik z wodą wykonam sam

 

Jaki płyn ? a może woda destylowana ?

 

Koszt to ok. 700zł

Pytanie na czym tu zaoszczędzić ?

A. chłodnica np. z kadeta czy nie będzie mniej wydajna? (nawet 2 z kadeta wyjdą taniej)

B. Pompka jakiś Atman też nie wiem czy nie stracę na wydajności ?

Co sądzidzie o takim zestawie VS COOLIT FREEZONE za 237$ ?

Dodam że cisza w tej chwili nie jest moim priorytetem nie wiem czy hałas Atmana przebije tego GF za pierwszym razem jak go odpaliłem to myślałem że się rozleci i nogi mi urwie ;p Włosy można nim suszyć pod windą zwalnia obroty ale i tak go słychać...

Edytowane przez Tomo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz chcesz kadeta lub atmana kupować to zamiast bloczka lepiej byloby kupic d-teka z drugiej reki (i tu oszczedzisz stówke a roznica bardzo mala w wydajnosci)

blok na nb mysle ze mcw30 daje rade i mozna wyrwać taniej niz te 89zł, wąż moze być chociaz ja uzywałem jakiegoś noname z ogrodowego i miedzy nim a 5x drozszym innovatekiem praktycznie roznicy nie było

Edytowane przez Maniakalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego d-teka masz na myśli ? wolałbym już na tej chłodnicy zaoszczędzić mało wydam przy zmianie na porządniejszą mniej stracę... ale nie wiem czy stracę jedynie miejsce w obudowie czy też wydajnościowo będzie kicha. Gdyby tu zaoszczędzić 100zł i nie stracić na wydajności to reszta tego zestawu by została i myśle że starczyła by na długo, serce zestawu pompka i blok cpu już by nie wymagały wymiany w przyszłości a to największy wydatek.

Możę to ? golf passat

Edytowane przez Tomo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=456936093

wc goscia z tego forum (manhunt) moze poza allegro jeszcze cosik wytargujesz i tak juz z dobrej ceny

czyli 420zł

dokupujesz do tego 3x120 chlodnice i za 550zł masz superwydajne pierwsze WC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już zamówiłem:

 

Black Water Advanced 123 rev. 3.0 149.00PLN

2x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta 12.00PLN

 

MNP Channel Pro V3 Intel SM8/10 89.00PLN

 

Swiftech pompa MCP355 12V (Laing DDC 1T + ) 228.99PLN

 

Swiftech Apogee GTZ 228.99PLN

2x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta 12.00PLN

 

Feser One 1L UV Green 49.00PLN

 

Black Water wąż 8x10mm Przezroczysty 22.50PLN

 

2x Szybkozłączka skręcana SM8/10, gwint 1/4" - prosta 12.00PLN

Na rez

 

Niestety wyszło więcej niż chciałem wydać będzie trzeba się finansowo podreperować w następnym miesiącu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black Water wąż 8x10mm Przezroczysty 22.50PLN

Ten wąż ma same negatywne opinie bo jest gów***ny a co chwila znajduje sie ktos kto go kupuje do pierwszego zestawu.

 

LUDZIE, NIE KUPUJCIE WĘŻA BLACK WATER, JEŚLI NIE BĘDZIECIE KUPOWAĆ TO MOŻE WRESZCIE ZAPRZESTANĄ PRODUKCJI. :dontfeedtrolls:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystko już mam zamontowane za wyjątkiem bloku na NB. Na chłodnicy są 3 wiatraki a bebechy kompa leżą luzem nie są w obudowie.

Temperatura wygląda tak pytanie brzmi co kłamie core temp czy soft z płyty ?

Dołączona grafika

Edytowane przez Tomo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze core temp pokazuje 10-12 stopni więcej...

Czy to jest prawdziwa temp. rdzeni nie wiem, ale zawsze lepioej brać pod uwagę gorszy scenariusz....

To tempy w idle, tak? Mozesz napisac ile masz w stresie i ile miales na ac i jakim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem dać jakieś porównanie tem. w idle i w stresie ale nie umiem wyłączyć speedstepa :/ mam już go wyłączonego w biosie nawet mnożnik dany z auto na 9x i dalej core temp pokazuje raz 2,4 - 1,6GHz :/ co jest grane ?

Teraz jest tak przy tem. pomieszczenia 18C w idle

Core temp 34C Asus prube 19

Vcore 1.128V ( cpu-z)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzymy a nie widzimy … masz temperaturę płyty głównej =40`C co znaczy, że masz źle wentylowaną obudowę co przekłada się na złe temperatury, zwłaszcza, że czujniki programowe zlokalizowane są na płycie głównej (no bo jak inaczej) i dlatego wskazują temp. średnią - bliższą temp. płyty niż rzeczywistym np. procesora.

 

1/ w biosie … Advanced->CPU Configuration->C1E Suport [Disabled]

2/ w biosie (tam gdzie zmiany napięć) Ledline Calibration na [Enabled] – dla quada wskazane bardzo

3/ CoreTemp dla 65nm procesorów pokazuje dobrze

4/ wskazań Tcpu wg PC Probe nie patrz (żle pokazuje)

5/ zdaje mi się że pasta słaba-ciekły metal najlepszy ale dobrze rozprowadzony np. kartą bankomatową cieniutko po całości

6/ masz niskie VID=1,25v co wskazuje że możesz pokusić się o 3,8-4GHz na co dzień (max VCPU=1,45v) i najlepiej 1:1 z RAMem, np. FSB 450mhz –dlatego Ramy nie muszą być super.

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na chłodnicy są 3 wiatraki a bebechy kompa leżą luzem nie są w obudowie." o wentylowaniu niema co pisać ;p co do pasty to może być racja jest posmarowane tak jak pisałeś ale zwykłą pastą za 6 zeta ...żeby taka różnica była ...

W biosie mam tylko takie opcje :

CPU ratio setting

C1e support

max cpuid value limit

vanderpoof technology

cpu tm function

execute disable bit

speedstep

 

nigdzie nie doszukałem się"Ledline Calibration" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że obudowa spoczywa swobodnie, ale to nie oznacza, że jest wentylowana. Pastę zmień (tak, róznica nawet 10`C), w biosie pisałem-przeczytaj uważnie.

 

podpowiedź..

post-154373-1227785977_thumb.jpg

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bebechy kompa leżą luzem nie są w obudowie" to znaczy ni mniej ni więcej moja płyta główna leży na stole tak jak i dyski i cała reszta obudową to tu jest teraz mój pokój :P mam go wentylować jakie wiatraki polecasz :)

 

No a tej opcji szukałem tylko w biosie cały bios przegrzebałem chyba że u mnie inaczej się to zwie. Wiem że pisałeś żę tam gdzie zmienia się V na proca ale tam to już nic niema ;p dlatego napisałem co mam ...

 

Napiszcie mi co i jak ustawić żeby uzyskać 3,8Ghz chodzi mi o napięcia na SB NB CPU na SB mam tylko radiatorek niema nawet wiatraczka to też nie wiem czy konieczne jest dowoltowanie wolałbym go zostawić w spokoju.

 

to będzie chyba dobre ?

ARCTIC COOLING MX-2 30g. AAB

 

To moja płyta:

Dołączona grafika

Chłodzenie NB jest połączone z chłodzeniem mosfetów (pod którym jest jakaś guma).

Czy jak to ściągnę to będę musiał chłodzić te mosfety czymś ? Niby z płytą dostałem wiatraczek na tą część nad nimi ( zalecane przy chłodzeniu wodnym)

ale nie umiem tego oddzielić od chłodzenia NB ktoś wie jak ? bo już to pogiołem a dalej się trzyma :/

Mam to teraz po prostowane trochę i założone na płycie ale jutro przyjdzie pasta i chce z tym wszystkim już porobić. Proszę o szybką odpowiedz

Edytowane przez Tomo666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...