Skocz do zawartości
Gonnzo

Problem Z 1920x1200 Dvi 24+5- Pomocy :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z kablem lub monitorem lub karta graficzna(ale raczej nie ona tu winna jest). OK zaczynam opisywac co i jak :)

Mam monitor 23" HP 2335 ktorego optymalna i maksymalna rozdzielczosc to 1920x1200@60Hz i taka rozdzielczosc otrzymyje ale przez kabel D-sub.Jednak widac spora strate na obrazie przez d-sub wiec postanowilem kupic DVI kabel. Kupilem jeden Dvi-D 18+1 ale max jaka rozdzielczosc obslugiwal to 1920x1080(Full HD) ale mi to nie wystarczy a do tego znieksztalcosny obraz byl. Poczytalem fora i dowiedzialem sie ze 18+1 tylko do 1920x1080 i mi teoretycznie potrzeba 24+1 Dual Link poniewaz on obsluguje rozdzielczosci powyzej Full HD nawet monitory 30" z rozdzielczoscia 2560x1600-cos takiego chyba ;) ale wwracajac do mnie kupilem kabel ktory obsluguje standardy DVI-I DVI-A i DVI-D czyli 24+5

Firmy VIVANCO jest to dokladnie VIVANCO 24+5 Dual Link. Ale sytuacja jest identyczna:( maksymalna rozdzielczosc to 1920x1080 przy znieksztalconym obrazie:( Jakies propozycje?Co to mozebyc?

A karte graficzna mam BFG 8800GTS 320MB ktora obsluguje wg producenta na wyjsciu DVI 2560x1600@60Hz i 32bit color.

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem fora i dowiedzialem sie ze 18+1 tylko do 1920x1080 i mi teoretycznie potrzeba 24+1 Dual Link

LOL ... nie wiem co to za fora czytałeś ale DualLink jest potrzebny dopiero kiedy potrzeba szerszego pasma niż 1x(x3)165 Mhz ... przy 1920x1200 @60 Hz wystarcza single link.

 

Ja bym obstawiał zabawę ze sterownikami - może się coś zmieni jak przełączysz na drugie złącze w karcie (czasem jest na jednym ograniczenie do 145 Mhz a na drugim do 165 Mhz).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ... nie wiem co to za fora czytałeś ale DualLink jest potrzebny dopiero kiedy potrzeba szerszego pasma niż 1x(x3)165 Mhz ... przy 1920x1200 @60 Hz wystarcza single link.

 

Ja bym obstawiał zabawę ze sterownikami - może się coś zmieni jak przełączysz na drugie złącze w karcie (czasem jest na jednym ograniczenie do 145 Mhz a na drugim do 165 Mhz).

 

Sterowniki mam raczej jedne z najnowszych (178.13 WHQL) zmiana złącza nic nie pomogła niestety.Mozesz wytłumaczyc o co chodzi z tymi ograniczeniami do 145MHz i 165MHz?? Jakieś inne rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki mam raczej jedne z najnowszych (178.13 WHQL) zmiana złącza nic nie pomogła niestety.Mozesz wytłumaczyc o co chodzi z tymi ograniczeniami do 145MHz i 165MHz?? Jakieś inne rady?

Niektóre karty graficzne mają max częstotliwość DVI np. 145 Mhz ... podczas gdy powinny mieć 165 Mhz ... czasem jedno złącze na karcie jest 165 a drugie 145 (akurat na nVidiach).

 

O co chodzi z tym pasmem ? ... po prostu 1920x1200x60x1,05 = 145,2 Mhz (zaokrąglam w górę) ... a przy normalnym "blankingu" jakieś 15X Mhz.

 

Tak czy inaczej do uciągnięcia 1920x1200 przy 60Hz wystarczy single link DVI 165 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre karty graficzne mają max częstotliwość DVI np. 145 Mhz ... podczas gdy powinny mieć 165 Mhz ... czasem jedno złącze na karcie jest 165 a drugie 145 (akurat na nVidiach).

 

O co chodzi z tym pasmem ? ... po prostu 1920x1200x60x1,05 = 145,2 Mhz (zaokrąglam w górę) ... a przy normalnym "blankingu" jakieś 15X Mhz.

 

Tak czy inaczej do uciągnięcia 1920x1200 przy 60Hz wystarczy single link DVI 165 Mhz

A jak mozna spr ile Mhz jest na danym złączu?? i czemu na zwyklym d-sub poprzez przelotke dvi>d-sub osiaga bez problemu 1920x1200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mozna spr ile Mhz jest na danym złączu?? i czemu na zwyklym d-sub poprzez przelotke dvi>d-sub osiaga bez problemu 1920x1200??

masz współczesną grafikę, dodaj w sterownikach rozdzielczość 1920x1200x60Hz i po kłopocie

 

 

(RMB->Panel Sterowania NVIDIA->Zarządzanie Dostosowanymi Rozdzielczościami -> Utwórz)

 

zakładam że monitor masz zainstalowany jako "Monitor PlugNPlay"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia w sterownikach - jeżeli działa przez dsub to i przez dvi też musi - czasami żeby zaczęło działać trzeba się namęczyć - to nielogiczne ale tak jest ze sterownikami i dvi - wiem bo kilka razy się z tym męczyłem na różnych monitorach i grafikach, swoją drogą napewno masz hp 2335 z allegro - mógłbyś napisać jak wyświetla obraz i czy wszystko ładnie świeci - kolory, podświetlenie, kontrast. Przydały by się jakieś zdjęcia - możesz w tym temacie wrzucić albo na pw - też się zastanawiam nad kupnem tego monitora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz współczesną grafikę, dodaj w sterownikach rozdzielczość 1920x1200x60Hz i po kłopocie

 

 

(RMB->Panel Sterowania NVIDIA->Zarządzanie Dostosowanymi Rozdzielczościami -> Utwórz)

 

zakładam że monitor masz zainstalowany jako "Monitor PlugNPlay"

Mam dodana taka rozdzielczosc i nadal wyskakuje mi "out of range" :/

 

Miałem monitor jako "Monitor PlugNPlay" i tez nie pomagało, teraz ściągnąłem sterowniki z HP o monitor nazywa sie teraz HP L2335 jednak nie zmieniło to sytuacji.

nadal 1920x1200 nie jest osiągana :(

post-164215-1223480528_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podłączyłem inny komputer ze świeżym systemem i nowymi sterownikami. Komputer posiada kartę GeForce 8600GT 512MB i niestety muszę stwierdzić ze problem leży w monitorze ponieważ nadal maksymalna rozdzielczość 1920x1200 nie jest osiągalna przez złącze dvi(bez znaczenia czy to kablem dual czy sinlge link)

 

Dziękuje za poświęcony czas i za rady wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...