Skocz do zawartości
Kaz!o

Skanowanie Dokumentów Skanerem Microtek Scan Master 4800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam skaner Microtek, którym skanuję przy pomocy fabrycznego oprogramowania Scan Wizard 5. Problem polega na tym, że nie wiem jak ustawić opcję skanowania, aby po zeskanowania świeżo wydrukowanego dokumentu (np Wordowski referat - same czarne czcionki + białe tło) otrzymać ładny skan w którym tło jest białe, a nie kremowe, szare. Nie interesuje mnie OCR. Chciałbym zeskanować dokument, przesłać i móc wydrukować z białym tłem.

 

Czy nie lepiej będzie obrobić dokument przy pomocy np Photoshopa? Jeżeli tak, to bardzo proszę o wskazówki jak to zrobić

 

Dzięki, pozdrawiam

 

PS Nie bardzo wiedziałem gdzie ten temat umieścić, wrazie czego proszę o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestaw w opcjach skanowania we wizzardzie opcje KOLORU na CzarnoBiałe (na tym oknie w którym jest SCAN I PRESCAN) - ale i tak ładnie może to nie być.

Coś czuję że kolega chce wysłać dokument Mailem ale tak żeby nie dało się tego dalej edytować - jeśli mam rację to polecam konwersję do jakiegoś zamkniętego formatu (PDF, TIFF, JPEG) Office dysponuje symulacją drukarki tylko nie pamiętam teraz dokładnej nazwy. Ona produkuje pięknego TIFFa - oszczędzisz papier (dzrewa) tusz (kasa) drukarkę skaner prąd czas nerwy.

jest tak strona nawet po polskiemu i nazywa się mediaconvert.com - za darmo konwertuje między formatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Chciałbym zeskanować i w jak najlepszej jakości wysłać to, aby np kolega mógł to wydrukować jak gdyby robił to z Worda (białe tło). Nie może być to ani plik źródłowy (doc), ani OCR, bo na kartce mogą pojawić się np odręczne notatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała stronę da się uzyskac tylko w trybie skanowania czarnobialy i odcienie szarosci(jesli papier jest idealnie biały).

Musisz pokombinowac z ustawieniami na szarosci, w tym trybie najlepiej wygląda tekst. Ale zeby poprawic wygląd koloru strony przełącz scanwizard w tryb zaawansowany i tam kombinuj z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Chciałbym zeskanować i w jak najlepszej jakości wysłać to, aby np kolega mógł to wydrukować jak gdyby robił to z Worda (białe tło). Nie może być to ani plik źródłowy (doc), ani OCR, bo na kartce mogą pojawić się np odręczne notatki :)

chłopie Ty coś kombinujesz jak do jasnej niespodziewanej mogą się pojawić odręczne notatki z cytuje:"świeżo wydrukowanego dokumentu (np Wordowski referat - same czarne czcionki + białe tło)" albo piszesz dokładnie co chcesz zrobić albo sam się z tym morduj.

1. Po co Ci jakość THE BEST OF NIMEOZLIWE skoro i tak ktoś ma po tym bazgrać.

2. Skoro ma być zabazgrane to już nie jest "świeżo wydrukowane"

3. jeśli ów kolega ma sobie to druknąć i dać do oceny i ktoś to ma pobazgrać i potem Ty masz te bazgroły skanować i wysyłać znowu temu koledze który już posiada ten pobazgrany oryginał to to nie trzyma się kupy.

 

Czuję przez skórę, że piszesz komuś jakieś "wypracowanie" na zlecenie i chciałbyś aby zleceniodawca sam sobie to wydrukował "na koszt własny" zaniósł do oceniacza i przyniósł Ci do poprawki, bo nie mając dokumentu źródłowego tylko "fotokopię" sam nic nie dopisze i "kasiora" nie ucieknie. Jeśli trafiłem w okolicę centrum tarczy na tej strzelnicy to tak jak Ci wcześniej pisałem wykorzystaj Virtualną drukarkę Microsoft Office Document Image Writer instalowana przez pakiet office jako komponent Microsoft Office Document Imaging. Zapiszesz wydruk do pliku jako graficzny TIFF i białe będzie białe a czarne czarne żadnych cieni, smieci itp. potem wyślesz to odbiornikowi do pobazgrania i już. No i zaoszczędzisz kupę czasu na drukowanie-skanowanie-obróbka-wysyłka i kasy na papier-atrament-prąd-eksploatacja_sprzętu. EFEKT tego będzie taki jak napisałeś, cytuję: "i w jak najlepszej jakości wysłać to, aby np kolega mógł to wydrukować jak gdyby robił to z Worda (białe tło)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się o moją uczciwość nie martw <_< Nie zamierzam Ci mówić co chce zrobić, ale nie jest to nic niezgodne z prawem, więc proszę samemu przestań kombinować i szukać ukrytego spisku z mojej strony :wink:

 

Prosta sprawa, wydrukowany dokument z tekstem, na tym naniesione notatki. Skanuję, a potem drukuję. Ksero w np HP 6210 pięknie obcina cienie, zagięcia itp i na podobnym efekcie zależy mi używając skanera, tyle, że chce kserować do jpg :razz:

 

Tak czy siak dzięki Gabryśka i SGJ za zainteresowanie się tematem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...