Skocz do zawartości
Gość drapi13

Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam wielki dylemat mam zamiar kupić pod koniec przyszłego miesiąca nowego kompa taki jaki jest proponowany w podpiętych na Październik za 3,5 tysiąca ale mam problem bo nie wiem czy brać radeona x2 czy gtx 280 :

 

Uzasadnię mój problem a wy proszę powiedzcie mi czy się mylę:

Rozdziałka w której będę grał to 1680;1050.

 

 

Radeon: jest szybszy od gtx i jakieś 200zł droższy ale za to ma większy pobór mocy jest dużo głośniejszy bardziej się grzeje no i nie wiem czy to prawda ale jakość obrazu jest gorsza niż na gtx i są podobno też problemy z niektórymi gierkami?

 

GTX: Jest wolniejszy ale niedużo, jest cichszy ma mniejszy pobór mocy, lepszą jakoś obrazu i żadnych problemów z gierkami !

 

Bardzo was proszę pomóżcie mi bo przeczytałem już wszystkie posty na temat tych kart i ciągle nie wiem co mam wybrać proszę o wyrozumiałość bo jestem laikiem w tych sprawach!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to właśnie na kartach Ati jest lepszy obraz, a nie na nv. Co do problemów to chyba jedynie to że nie wszystkie gry wspierają CF, więc w takich grach Radek X2 będzie miał wydajność jednej karty.

 

W każdym razie do takiej rozdziałki to bym polecał HD4870, ale jak możesz dać więcej to bierz GTX 280, bo z pojedynczych kart jest najszybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mu nie chodzi o CrossFire,tylko o x2 (dwa układy,GPU).

 

Jednak do takiej rozdziałki,zdecydowanie, GTX.Najszybsza karta na rynku.

A X2 to niby w jakim trybie działa?? Są na jednej płytce ale działają w trybie CF, czyli jak gra nie obsługuje CF to taki X2 będzie działał jak jednak karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taką opowiedz mi chodziło bardzo dziękuję!!!

 

Nie chcę tworzyć nowego postu, więc zapytam tutaj czy śmiało do tego zestawu mogę włożyć gtx280 zamiast 4870x2

 

 

Procesor : Intel Core2Duo E8400 - 475 zł

Chłodzenie procesora : Thermalright Ultra 120a - 99 zł + Xthermal BFT 120 Pro - 45 zł

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte X48-DS4 - 559 zł

RAM : A-Data 2x2GB 1066MHZ Extreme Edition - 299 zł

Karta Graficzna : Powercolor Radeon HD4870x2 2GB - 1399 zł

Zasilacz: Antec EarthWatts 650W - 279 zł

HDD : Samsung 640GB 16MB Cache F1 - 210 zł

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA - 90 zł

Edytowane przez drapi13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...