Skocz do zawartości
seboltg

Karta Graficzna Do 150zl

Rekomendowane odpowiedzi

A ja na jego miejscu zastanowiłbym się także nad jakimś GF z serii 79xx dajmy na to poszukał używanego 7950GT. Bardzo dobra karta i pomimo swojego wieku nadal radzi sobie z nowościami. Po podkręceniu takiego myślę, że wydajnościowo byłby bardzo porównywalny z 8600GT. (poza tym mam uraz do Palita. Miałem styczność z dwoma kartami. Sonic 8600GT i HD2600pro - obie miały naprawde mizerną jakość obrazu w porównaniu nawet do mojej Evga 7900GS. Ale to oczywićie tylko moje osobiste zdanie ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio stanąłem przed podobnym wyborem i kupiłem nówkę 7900GS z vobisu za 99zł.

CoD 2/4 śmiga aż miło (1280x1024).

 

Do 150zł możesz kupić już cos mocniejszego. Ale na twoim miejscu niepchałbym sie w te wynalazki typu 8600gt czy hd3650.

Lepiej coś ze starszej serii x1900 ati (w dobrych cenach są 1950pro) lub 79XX nvidii.

 

 

7950GT. Bardzo dobra karta i pomimo swojego wieku nadal radzi sobie z nowościami. Po podkręceniu takiego myślę, że wydajnościowo byłby bardzo porównywalny z 8600GT.

taki 7950gt rozjedzie 8600gt w każdej grze. Dla 8600gt konkurentem jest 7900gs.

 

BTW co to za chłodzenie , które masz na 7900?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykłego 8600Gt pewnie rozjedzie ale palita słonika już nie a do podkręconego sonica+ to mu daleko.

Myślałem, że już dawno wymarli ludzie polecający serie 7 bo Nvidia już raczej nic nie optymalizuje pod jej kontem a niedługo pewnie zakończyła by i optymalizacje pod kątem Gf8 choć na szczęście 8 i 9 to to samo więc jesteśmy do przodu jak przypomnę sobie ile wydajność poszła do przodu dzięki samym sterom od czasu pierwszych testów 8600 to aż miło za to wydajność 7900 stoi cały czas na tym samym poziomie no i weź pograj przyzwoicie w TDU na 7900 :( a na 8600 sonic+ się da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak, co to za chłodzenie :D hehe pomyliłem się z rozpędu ^^ ofc że to Zalman VF700 Cu xD. Co do optymalizacji....a kto optymalizuje gry pod 8600 ? :) I tak jeżelibyś zakupił takiego Sonic'a to pod DX10 nie pograsz, więc pozostaje DX9 w którym 7xxx nadal wyrabia całkiem ok (obecnie kończę World in Conflict :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwykłego 8600Gt pewnie rozjedzie ale palita słonika już nie a do podkręconego sonica+ to mu daleko.

nie chce zaczynać jakies bezsensownej wojny co lepsze , prawda jest taka że zależy w co grasz. W CoD2 8600gt a nawet gts zbiera baty od 7900. Więc dla mnie wybór był prosty.

 

ofc że to Zalman VF700 Cu xD.

jakie temperatury (przy trybie silent)? Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF 7900GS i 8600GT to karty bardzo porównywalne, zależy od gry...ale zważywszy na to że taki Sonic+ ma duży potencjał OC to może być już poważniejszym konkurentem 7900GS. Miałem do czynienia najpierw z 7900GS od galaxy i było naprawde dobrze...potem bawiłem się 86GT Sonic+ i dogłębnych testów nie robiłem wtedy więc ciężko mi powiedzieć teraz co było lepsze...pamiętam tylko 3d marki a konkretnie 05 gdzie 7900GS wykręcony na maxa dawał około 11,5k pkt a 8600GT sonic 13k pkt...sądze zatem że przełoży się to na nieco większy FPS w grach choć jak wiadomo 3d mark to tylko 3d mark ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mogę to porównać w ten sposób. Wiedźmin - mój komp kontra stacja z Quadem 6600 i soniciem (bez O/C) <-- mój przez większość gry dawał radę było płynnie, ten potworek ofc też dawał radę aleee, spodziewałbym się czegoś więcej po nowszej technologii i większych pieniądzach :P. Aaaa jeżeli miałbym na pokładzie X1950Pro myślę że nie byłoby w ogóle żadnych wątpliwości co do tego że 8600 jednak musi dać pokłon przed starą kadrą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...