Skocz do zawartości
Davem

Komp Do 3-3.5k Zl

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje cos zlozyc do 3 max3.5k zl. Kiedys siedzialem w temacie (3lata temu) i wiedzialem wszytsko ale brak czasu spowodowal ze jestem troszke zielony i potrzebuje waszej pomocy. Komp ma udzwignac najnowsze gry i starczyc na przyszlosc, z dobrym potencjalem do OC,

ogolnie nie wiem kto teraz wiedzie prym Intel/Amd Ati/Nvidia ??

 

Procesor: AMD 4 rdzenie czy intel Quad? ile MHz? jakie chlodzenie?

Pamiec: jakiej firmy i ile?? mysle o 4GB??

Plyta Glowna: Najwazniejsza czesc wiec ma byc dobra i rozwojowa z potencjalem do OC

Grafika: Gorna polka ale nie najlepszy model bo te zazwyczaj sa przecenione

Zasilacz: Z zapasem mocy(moze byc z obudowa)

Jakas muzyczna z dobrym stosunkiem cena/jakosc 5.1

 

dodatkowo chce jeszcze kupic jaks monitor 22cale lub wiecej ale to poza ta kwota na kompa (do 1000zl)

 

Dzieki z gory za pomoc i pozdrawiam

Edytowane przez Davem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to, co mam w podpisie ze zmianą zasilacza na Corsaira 450W lub Pentagrama CAV 500W i karty graficznej na Radeona 4870. No i dysk - Samsung F1 640GB.

 

Karta dźwiękowa - Xonar albo SB Audigy 2 ZS Gold

 

edit. Zapomniałem o monitorze - dobrą propozycją jest LG W2252V-PF

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką kwote możesz złożyć kompa z Radeonem HD4870 X2 tylko pytanie czy wykorzystasz w ogóle takiego potwora...jeśli będziesz kupował monitor 22 cale to miałoby to sens bo mógłbyś grac w wysokich rozdzielczościach...jeśli nie, to myślę że jeden HD4870 spokojnie zaspokoi twoje potrzeby, ewentualnie GeForce GTX 280 zamiast tego HD4870 X2.

 

Wtedy proponuje taki zestawik:

 

Procesor : Intel Core2Duo E8400

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 ALCu Karakorum

Pasta Termoprzewodząca : Zalman ZM-STG1

Płyta Główna : Asus p5Q-E

RAM : A-Data 2x2GB 1066MHZ Extreme Edition

Karta Graficzna : MSI Radeon HD4870x2 2GB OC

Zasilacz: BeQuiet DarkPower P7 Pro 550W

HDD : WD 640GB 16MB Cache AAKS

Napęd : Pioneer DVR-216 SATA

 

lub to samo tylko że karta GeForce GTX 280 lub pojedynczy HD4870..w zależności od potrzeb.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mysle ze wybiore cos takiego jak wiekszosc poleca wiec:

 

Procesor : Intel Core2Duo E8400

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 Cu Karakorum

Płyta Główna : tu mam dylemat... MSI P35 Neo2-FIR, Asus p5Q-E, MSI P45 Platinum prosze o komentarz

RAM : A-Data 2x2GB

Karta Graficzna : Radeon HD4870

Zasilacz: BeQuiet 550W

HDD : WD 640GB 16MB Cache AAKS

Napęd : Pioneer DVR-215D

Dzwiek: Creative X-Fi mX Xtreme Gamer

 

Aha i decyduje sie na jednego radeona ale slyszalem o jakim crossfire'rze wiec chcialbym zeby plyta to obslugiwala zeby z uplywem czasu dolozyc kolejnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core2Duo E8400

Chłodzenie Procesora : Pentagram HP-120 Cu Karakorum

Płyta Główna : Asus P5Q-E (lub P5Q jeśli bez CF)

RAM : A-Data 2x2GB

Karta Graficzna : Radeon HD4870 (referent czy nie?)

Zasilacz: BeQuiet 550W

HDD : Samsung HD642JJ

Napęd : Pioneer DVR-216

Dzwiek: Creative X-Fi / Asus XonarDX

 

Aha i decyduje sie na jednego radeona ale slyszalem o jakim crossfire'rze wiec chcialbym zeby plyta to obslugiwala zeby z uplywem czasu dolozyc kolejnego

CrossFire polega na dzieleniu rederowanego obrazu na dwie karty w celu zwiększenia prędkości renderowania sceny 3D. Możesz teraz kupić jednego 'radka' 4870, a np. za rok dokupić drugiego i zrobić CF.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja podobnie jak autor tego postu staram sie poskladac cos do 3,5k. Po paru godzinach przegladania ofert z roznych sklepow wyszlo mi takie cos:

 

Procesor : Intel Core 2 Duo E8400 3,00 GHz 6MB cache s. 775 Box - [565]

Płyta Główna : Asus P5Q Deluxe - [609] //czy warto dac tyle kasy czy lepiej wersje -e czy tez pro

RAM : 4GB OCZ DDR2 1066MHz Reaper - [381] lub 4GB GeIL Black Dragon DDR2 1066 MHz - [355] // ktore lepsze i ktore nie beda sie gryzly z mobo asusa. ew. jakie macie inne propozycje.

Karta Graficzna : Radeon HD4870 1GB // cena ~1k, tutaj pytanie odnosnie producenta ktora bedzie najlepsza? Bo ja za3malem sie na radku 9800 pro od sapphire'a ;]

HDD : Seagate ST31000340AS 1000GB sATA II 32MB - [399]

Zasilacz: bardzo cichy, taki co udzwignie to wszystko i ma zlacze 2x6 pinowe bo takie chyba jest do radka 4870, cena tak w granicach 300 zl i oczywiscie zalezy tez na tym aby mialo jak najmniej wat bo komp chodzi 24/7 wiec jak przyjdzie mi rachunek za prad to mnie wyeksmituja ^^. Na poczatku myslalem nad pentagramem 620w ta wersja ktora tam jest niby najbardziej cicha itp ale teraz po czasie imo 620w to czysty terroryzm dla moich "żywicielo-opłacaczy rachunków" a ruszylo by to chyba nawet na czyms pokroju 500w.:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialo jak najmniej wat bo komp chodzi 24/7 wiec jak przyjdzie mi rachunek za prad to mnie wyeksmituja ^^. Na poczatku myslalem nad pentagramem 620w ta wersja ktora tam jest niby najbardziej cicha itp ale teraz po czasie imo 620w to czysty terroryzm dla moich "żywicielo-opłacaczy rachunków" a ruszylo by to chyba nawet na czyms pokroju 500w.:>

twoja koncepcja jest jak najbardziej błędna :wink: przykładowo jeśli wszystkie podzespoły pobierają łącznie 300 W to z sieci komputer pobiera te 300 W ( a nie moc znamionową z tabliczki zasilacza!!! ) plus straty zasilacza ( jeżeli zasilacz ma sprawność np 83% to reszta czyli ok 17% idzie na straty mocy - ciepło rozpraszane na radiatorach) czyli teoretycznie zasilacz będzie brał 350 W z sieci

Jednym słowem by płacić niższe rachunki pasowało by kupić zasilacz o wysokiej sprawności - właśnie ponad 80% ( program 80plus ) a przede wszystkim postarać się o energooszczędne podzespoły - co zazwyczaj idzie w parze z mniejszą wydajnością ( bo dochodzi jeszcze proces technologiczny)

jeśli chodzi o konkretny model to polecam nowe Enermaxy - pewnie i 450 starczy ale jakbś chciał kręcić to może weź 500W seria modulo/pro naprawdę polecam tylko trochę drogie może być też bq p7-pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprosze o komentarz bo to juz finalna wersja kompa (mam nadzieje) smilies/wink.gif prawdopodobnie bede kupowal w Sirius'ie bo chce odebrac osobiscie

 

Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz Socket 775 6144kB L2 BOX

Pentagram FreeZone HP-120 AlCu // starczy do OC?? moze lepiej cos calego w miedzi??

A-Data Extreme Edition DDRII 4GB/800 (2 x 2GB) CL4 czy 1066mhz CL5

ASUS P5Q Pro

Palit ATI Radeon HD4870 Sonic 512MB DDR5 256bit PCI-E TV/2xDVI lub Gainward ATI Radeon HD4870 512MB DDR5 256bit PCI-E TV/2xDVI

zasilacz Be Quiet Straight Power BQT E5-550W ATX

Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie sirus...

 

E8400 (ostatnio kijowe się trafiają ;/)

Karakorum + zalman

A-data EE DDR2 2x2gb 1066

Asus P5Q Pro

Radeon hd4870(jaki to już sam wybierz)

BQ Straigt Power 550W

I jakaś dziwiękówka na 5.1

 

Masz obudowe ? HDD ? Nagrywarke ??

Edytowane przez goru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...