Skocz do zawartości
saleen

Chłodzenie Gf Fx5500 Samym Radiatorem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mały wentylatorek na moim Palicie FX5500 128MB zaczął hałasować. Próby uciszenia go zakończone niepowodzeniem. No i jakoż mam ładny radiator na Socket 478 to wpadłem na pomysł czy może go nie wykorzystam. Myślicie że gdybym wywalił Palitowski radiatorek i założył jakimś patentem ten z S478 (który jest 3x większy)... oraz zostawił go bez wentylatora to GPU się usmaży czy nie? :D

Temperatury w obudowie mam około 36-41st (proc, dysk, płyta). Karta nie wiem do ilu się grzeje bo nie ma czujnika. FX5500 to generalnie chłodne modele czy raczej grzałki? Mam poważne wątpliwości że sam radiator może jednak nie wydoić.

 

Oto zdjęcia z porównaniem radiatora S478 i seryjnego z FX5500:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Co myślicie? Może niepotrzebnie się boje że chłodzenie pasywne nie wyrobi? Tylko zakładać i już? ;d

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz patent jak to założyć. Wiercisz 2 otwory, gwintujesz, 2 srubki i tyle samo gumowych podkładek na drugą strone karty. Jeśli masz 4 otwory montażowe wokół GPU to 4 dziury w radiatorze w celu lepszego trzymania. Ot cała filozofia zamontowania tego na karcie.

Dołączona grafika Chłodziłem tym 6800gs AGP z dobrym skutkiem.

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem chyba się skuszę. Tyle że w obudowie mam słaby przepływ powietrza, wentylator procesora i w zasilaczu to wszystko. A więc powietrze pewnie "stoi". Nie przypalę karty graficznej? Fakt że warta jest 15zł ale wolałbym żeby jednak przetrwała. Gdyby karta zaczęła się przegrzewać to przed ukatrupieniem zacznie jakieś aferakty generować zgadza się? Hmmm... to ostatecznie - zaryzykować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, od dwóch dni nowe chłodziwo ( ;) ) już siedzi. Sam nie wiem co o tym myśleć, po 1godz pracy kompa w środowisku Windows + Firefox ten wielki radiator jest z każdej strony (no na rantach trochę chłodniejszy) tak gorący że z dużym trudem utrzymuję palec przez 30 sekund na radiatorze - on normalnie parzy. Jednocześnie temp procesora to 40-43st (Willamette to grzałki, poza tym +0,05V), dysk twardy podobnie. No i dysk oraz radiator procka są ledwie letnie przy dotykaniu - a mają po 40st. A radiator na karcie parzy. To zastanawiam się, jaką do cholibki on ma temperaturę? Pewnie 60++st, podczas pracy w Firefoxie. Czy to normalne? Komputer raz na jakiś czas potrafi być przykatowany dobrą godzinkę w jakiejś grze, karta nie zwęgli się wtedy? :rolleyes:

Edytowane przez saleen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5200 i 5500 to te same procesory, osobiście widziałem na nich pasywne radiatorki wielkości pudełka zapałek. Procesory FX mogły pracować stabilnie z temperaturą powyżej 100st, więc nie ma obawy o przegrzanie. Poza tym jeśli radiator na karcie jest gorący to bardzo dobrze, znaczy że pięknie odbiera ciepło z GPU ;) oczywiście jeśli się boisz to spokojnie możesz postawić obok niego cichy wentylatorek 120mm (nawet podpięty do 5v) na dnie obudowy, nie usłyszysz go a przynajmniej poruszy powietrzem ;) (sprawdzone en x razy na pasywnych kartach)

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...