Skocz do zawartości
givan

Jaka Plyta Pod E8400?

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka plyte mam kupic pod e8400? Zastanawiam sie nad jakas DFI LT, Foxconn, Asus albo EVGA, co do MSI to jakos nie jestem przekonany, a Gigabyte i Abit nie wchodza w gre.

Sprzet posiadajacy to:

e8400 chlodzony Zalmanem CNPS 9700 NT

4 x 1gb DDR2 kingston PC667 (bedzie zmiana na 2 x 2gb DDR2 Kingston Hyperx PC1066)

GF 7900 gto 512mb 256bit (pozniej dokupie jakas nowsza GF) chlodzona Zalmanem VF1000

2 x Seagate ST3500320AS 500gb

2 x Seagate ST3250410AS 250gb

Chieftec CFT-650-14C

w tej chwili mam Asus P5LD2 (chipset chlodzony Zalmanem ZM-NB47J )

 

Zauwazylem ze DFI LT ma crossfire, tak samo jak Asus Maximus i Foxconn. Wiec chcialem sie spytac, czy z crossfire bede mogl uzywac dwie karty GF? Czy tu nie bedzie jakiegos konfliktu czy cos?

 

Komputer przeznaczony raczej do gier i do obrobki danych, bardzo bardzo rzadko 3D.

 

Kasa przeznaczona na plyte to 500zl, moze 600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze CF to nie SLI, tylko mi chodzilo o to czy CF bedzie jakos przeszkadzalo w zalozeniu dwie karty GF, ale jesli dobrze rozumiem, to nie ma mozliwosci by zalozyc 2 x GF na CF, tak?

No i jesli tak, to bym raczej chcial jakas plyte pod SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze sie nie smiac ze mnie i tak sie czuje wystarczajaco glupi po tym wszystkim co napisaliscie :grin: :grin:

 

Znaczy, dac se spokoj z sli i przezucic sie na CF?

Tylko ze, co sie bedzie dzialo zanim kupie Radka, bo teraz mnie nie stac na porzadna plyte i na karte :huh: Przez jakis czas bede na GF 7900GTO, czy to bedzie dobrze dzialalo pod CF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SLI z 9600GT będzie wydajniejsze od HD4850 tam gdzie SLI jest DOBRZE wykorzystywane a z tym jak wiadomo różnie jest. Ale ale...SLI wyszło by Cię drożej bo 600zł vs 460zł...do tego jakieś sensowne mobo które wspiera SLI, większy piekarnik w środku i większy hałas...hmm za tyle ,,nerwów,, wolałbym dołożyć i wziąć już dużo lepsze HD4870 i tańsze mobo na P35/P45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak moim zdaniem CF i SLI jest tak samo nieopłacalne bo nieuzyskujesz pelnej wydajnosci dwóch kart.

Wiec NIE WARTO SIĘ PAKOWAĆ W CF i SLI.

GF nie da sie polączyc w CF i odwrotnie.

Podsumowując ten gf 7900GTO powinien ciągnąć wszystko na max lub średnie zależy od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz nie latac za X38/X48, tylko pozostac przy P45?

 

Czyli, w ogole nie pakowac kase w dwie karty, czy to CF czy SLI, tylko kupic jedna porzadna?

 

No jak moja 7900 bedzie dzialac tak jak do tej pory, to moge i kupic plyte z CF.

 

No dobra, to teraz powroce na poczatek, czyli jaka plyte kupic? DFI czy Asusa....?

Edytowane przez givan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...