Skocz do zawartości
djsilence

Dyskusja Na Temat Ramion Do Monitorów.

Rekomendowane odpowiedzi

W dobie coraz dłuższego korzystania z komputera oraz fotela/biurka zastępującego kanapę, powstaje pytanie o ergonomię.

Statystyki prowadzone wśród zachodnich firm w kwestii schorzeń od złej postury są zatrważające i kosztują pracodawców miliardy dolarów, a pracowników zdrowie. Podczas gdy od niedawna pracodawcy zaczęli wprowadzać odpowiedni sprzęt do swych biur, tak wśród użytkowników domowych ani nie prowadzi się statystyk schorzeń, ani nie używa się sprzętu ergonomicznego. I tu mam pytanie do Was:

Jak bardzo przydałby się wam poniższy produkt oraz na jaką cenę ten produkt wygląda i ile chcielibyście za niego zapłacić (ralistycznie ;) )?

 

Ramię wykonane ze stopu aluminium wzmacnianego szkłem, pełen zakres ruchu, łatwa regulacja wysokości dzięki wbudowanemu teleskopowi gazowemu, szybkozłączka, montaż w 4 minuty.

 

 

>> Wideoklip prezentujący ramię <<

 

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to sensownie. Używałem kiedyś czegoś podobnego w byłym biurze. Pamiętam, że było to cholernie drogie i nie miało aż tylu możliwości regulacji. Ja osobiście wolę monitor mieć niżej, ale wiem, że są osoby, które lubią patrzeć sie lekko w górę i trzymać swoje setki niepotrzebnych notatek i resztek pizzy pod monitorem. Cena w okolicy 250złotych byłaby z pewnością konkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym trochę szersze biurko nie potrzebowałbym czegos takiego, ale przy aktualnej szerokości z checia bym skorzystal z czegos takiego, ponieważ aktualnie wydaje mi sie ze zbyt blisko mam monitor.

Ile byłbym w stanie za to zapłacić?? Myśle, że podane wcześniej 250zł byłoby sensowne, pod warunkiem, że miałbym na zbyciu tyle kasy, na pewno nie byłby to najwyższy priorytet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem :wink:

 

Osobiście nie spotkałem się z takimi wynalazkami, no chyba, że w sklepie. Jednakże jak robiłem przemeblowanie w pokoju rozważałem różne opcję. Głównie interesowałem się takimi ramionami ale z mocowaniem do ściany (różnica chyba żadna), wtenczas niestety musiałem obejść się smakiem z powodu cen :sad: No właśnie kilka lat temu w PL koszt takiego gadżetu był w okolicach od 400 nawet do 1000zł :huh: Z jedną zasadniczą różnicą wtedy głównie takie ramiona musiały dźwigać ciężkie monitory CRT :D U mnie monitor pozostał na klasycznej stopce, a głośniki dostały podobne mocowania :) Teraz jakoś nie interesuję się wynalazkami tego typu, chociaż jak już ktoś wspomniał wygląda to sensownie i jeżeli miałbym za coś takiego zapłacić ok. 50 funtów (czy te 250zł) to czemu nie :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramie wyglada dosc porzadnie. Dobry zakres ruchow. Z cala pewnoscia bardzo dobre w wielu przypadkach, czy z kims bym ogladal film - cyk - i juz monitor ustawiony tak, ze najwieksza liczba osob go widzi bez problemu.

 

Zaplacilbym za to 200zl, jesli bylaby mozliwosc dostania ramienia w kolorze opowiadajacym kolorowi monitora - dalbym do 300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolę monitor mieć niżej, ale wiem, że są osoby, które lubią patrzeć sie lekko w górę i trzymać swoje setki niepotrzebnych notatek i resztek pizzy pod monitorem. Cena w okolicy 250złotych byłaby z pewnością konkurencyjna.

badania nad ergonomią wskazują, że wzrok powinien być na wysokości 3/4 monitora, a moje doświadczenie dodaje do tego, iż warto w grach FPS mieć środek ekranu na wysokości oczu (przybywa dużo fragów ;) )

Słuszna uwaga w kwestii miejsca. Zyskuje się przynajmniej 25% biurka.

 

Niestety nie mam klasycznego biurka i cos takiego ciezko by mi bylo zamontowac. Pomysl jednak bardzo dobry, mysle ze jakby kosztowalo kolo £50 to bym cos takiego sobie kupil do biura.

Jest opcja zamiast klamry - śruba do odwiertu lub montaż przez otwór na kable.

 

[...]jeżeli miałbym za coś takiego zapłacić ok. 50 funtów (czy te 250zł) to czemu nie :) pzdr

Zaplacilbym za to 200zl, jesli bylaby mozliwosc dostania ramienia w kolorze opowiadajacym kolorowi monitora - dalbym do 300zl.

Dostępny jest czarny, srebrny i biały.

iMac-i nie mają standardu vesa, więc już mówię, że potrzebna jest płytka adaptacyjna.

---------

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wygląda na to, iż głównym powodem dla którego takie rozwiązania nie są popularne w domach jest cena. Koszt produkcji i transportu z fabryki wymusza na tym cenę przynajmniej 390zł. Mimo wieczystej gwarancji, łatwości obsługi i zysku ergonomiczno-przestrzennego cena ta podejrzewam, jest zaporowa.

 

Czego byście bardziej potrzebowali od ramienia:

-ciągłej możliwości regulacji wysokości ?

-ruchu horyzontalnego ?

-pivotu to trybu portretowego ?

-szybkozłączki

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi teraz przyszło do głowy, że dobrze by było, jakby producenici do swoich monitorów oferowali dwa rodzaje stopek, jedna standardową, a drugą coś jak to. Cena w komplecie byłaby na pewno niższa. Niestety cena 390zł, jak dla mnie o wiele za wysoka w porównaniu do zysku jaki bym miał z posiadania tego.

 

Ciągła regulacja wysokości jak najbardziej. Pivot mam, ale nie korzystam, tak wiec dla mnie jest zbedny. Szybkozłączki jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie ciekawe dla osób które mają niestandardowe/małe biurka. W moim przypadku, gdy mam monitor na wpros i idealnej dla mnie wysokosci raczej zbędne ;) . Podoba mi sie wersja na dwa ekrany, to moze byc naprawde przydatne. Cena w okolicach 200zł bylaby sensowna, jesli jakosc materiałow i wykonania bylaby zadowalajaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200pln to byla by bardzo dobra cena, ale za 400 jestem w stanie sobie przesuwac 24 klocka sam na potrzeby filmow [;

na tym filmie wyglada bardzo solidnie i widac z jaka lekkoscia i latwoscia przychodzi odpowiednie ustawienie

pytanie czy to w ogole jest w stanie utrzymac 12kg 24" imaca?

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk

Max to 8.5 ze względu na teleskop. Jest też inny model (o 1/3 tańszy) z dłuższym słupkiem, który bierze 24" Mac-a.

post-110226-1224955964_thumb.jpg

 

Pigmej

Aż boję się wyobrazić sobie jaki dźwięk to wydaje po pół roku, choć znajda ciekawa. Ciekaw jestem jak z regulacją naprężenia ze względu na różną wage monitorów. Nie wygląda jakby była regulacja, więc lekki monit będzie ciężko ruszyć, a powyżej 8kg sprężyna się uciągnie.

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach kupowac bede Samsunga 2493HM (waga 8.5kg) i zastanawialem sie nad takim teleskopem. Grac to bede siedzac przy biurku, ale filmy ogladac bede siedzac wygodnie na kanapie. Takie rozwiazanie jak teleskop przedstawiony przez djsilence jest idealne.

Na pewno w moim przypadku odpadaja rozwiazania sprezynowe. W firmie mielismy takie cuda i po kilku miesiacach sprezyny wyrabialy sie i nie trzymaly polozenia takiego jak sobie zyczylem. Monitor poprostu opadal.

 

Znalazlem niedawno sprzet dzialajacy na takiej samej zasadzie jak ten podany przez djsilence, ale cena to przegiecie - ~1000zl.

Mysle, ze 300zl to odpowiednia cena dla zwyklych domowych uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pigmej

Aż boję się wyobrazić sobie jaki dźwięk to wydaje po pół roku, choć znajda ciekawa. Ciekaw jestem jak z regulacją naprężenia ze względu na różną wage monitorów. Nie wygląda jakby była regulacja, więc lekki monit będzie ciężko ruszyć, a powyżej 8kg sprężyna się uciągnie.

W aukcji pisze że do 15kg. Będę kupował monitor 4,2kg, więc zapas teoretycznie duży. Aczkolwiek z tymi sprężynami domyślam się, że masz rację.

A może da się jakiś tuning tego zrobić? Ktoś próbował taki low-endowy uchwyt doposażyć np. w jakąś lepszą sprężynę albo coś? W końcu konstrukcja jest metalowa, problemem jest ta nieszczęsna sprężyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem niedawno sprzet dzialajacy na takiej samej zasadzie jak ten podany przez djsilence, ale cena to przegiecie - ~1000zl.

Mysle, ze 300zl to odpowiednia cena dla zwyklych domowych uzytkownikow.

Widzę, że kurs funta sie zmienił i przelicznik już nie jest 4,2 lecz 4,85 więc wspomniane wyżej 390 zł zmienia się w 440 :)

Poza tym Cosmi, cena z jaką się spotkałeś jest zwykła jak za taki produkt. Poza tym pewnie była to cena dla firmy.

 

W aukcji pisze że do 15kg. Będę kupował monitor 4,2kg, więc zapas teoretycznie duży. Aczkolwiek z tymi sprężynami domyślam się, że masz rację.

A może da się jakiś tuning tego zrobić? Ktoś próbował taki low-endowy uchwyt doposażyć np. w jakąś lepszą sprężynę albo coś? W końcu konstrukcja jest metalowa, problemem jest ta nieszczęsna sprężyna.

Widzisz Pigmej, właśnie dlatego nigdy te produkty nie wejdą na rynek end-usera domowego i w szczególności nie w Polsce, bo my to taki naród, że jak jest drogo to sobie sami zrobimy w garażu, "szprejem" pryśniemy :] i będzie git.

 

Jakby dorzucić śrubę regulującą docisk tej sprężyny to może coś z tego by wyszło, ale podczas ruchu brzmiałoby to jak tapczan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Pigmej, właśnie dlatego nigdy te produkty nie wejdą na rynek end-usera domowego i w szczególności nie w Polsce, bo my to taki naród, że jak jest drogo to sobie sami zrobimy w garażu, "szprejem" pryśniemy :] i będzie git.

 

Jakby dorzucić śrubę regulującą docisk tej sprężyny to może coś z tego by wyszło, ale podczas ruchu brzmiałoby to jak tapczan.

Ja bym to nazwał zaradnością życiową :wink: Niestety wynika to z takiego, a nie innego stanu naszych finansów. Gdybym miał to bym kupił. Doceniam pracę innych. Ale że nie mam tyle to kombinuję.

 

Zastanawia mnie czy by jednak tych 40 talarów nie zaryzykować. Najwyżej ktoś potem oszczędzi niepotrzebnego wydatku :razz:

 

Sugeruję zerknąć jeszcze tutaj > KLIK

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najbliższy wydaje sie byc http://www.uchwyty-tv.pl/p/pl/58/vm09+uchw...yna+gazowa.html

 

tylko czy istnieje monitor 22" który waży 11.5kg ? Po co zatem to ograniczenie "...do 22"" ?

Ten tańszy model za 366zł ze sprężyną gazową ma jedno kolano mniej, od tego wyżej

 

Ceny się pokrywają, bo jakby nie patrzeć, taniej tego w Chinach czy Malezji nie da się zrobić i przetransportować.

Jedna tylko ważna kwestia - żadne z tych ramion nie ma wieczystej gwarancji i takiej estetyki wykonania i zarządzania kablami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kurs funta sie zmienił i przelicznik już nie jest 4,2 lecz 4,85 więc wspomniane wyżej 390 zł zmienia się w 440 :)

Poza tym Cosmi, cena z jaką się spotkałeś jest zwykła jak za taki produkt. Poza tym pewnie była to cena dla firmy.

Mysle, ze 400zl to juz calkowite maksimum jakie moglbym poswiecic na zakup tego produktu.

A co do ceny 1000zl produktu o ktorym wspomnialem wczesniej, to jest wlasnie ten -> http://forum.purepc.pl/redirect.php?url=ht...a%2Bgazowa.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach i filmie ramię wygląda na bardzo solidne - jak spytałeś o cenę to pomyślałem, że warte pewnie z 500-1000 zł i gdyby cena faktycznie mieściła się w tym przedziale, a ja miałbym potrzebę zakupu takiego cuda (a nie mam, bo sam sobie projektowałem biurko ;) ), to pewnie bym brał (oczywiście musiałbym to wpierw pomacać). Natomiast co do patrzenia w monitor do góry, to z tego co wiem na temat ergonomii pracy optymalnie jest dla oczu, jeśli centrum ekranu znajduje się poniżej linii wzroku, a nie powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy ergonomii wskazują na to, iż unoszenie oczu do góry ponad poziom horyzontalny jest dwa razy męczące i osuszające oko niż patrzenie niżej. Unoszenie także powoduje uaktywnienie mięśni dolnych "powiek" i w efekcie mrużenie. Sam sądziłem, że najlepiej mieć na środku, ale faktycznie lepiej się pracuje z oczami na 3/4 ekranu.

 

Dzięki za opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...