Skocz do zawartości
CosmiChild

Wrt54gl + Tomato 1.21.15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Swoja przygode z WiFi zaczalem juz w zeszlym roku i wtedy tez zainstalowalem Tomato. W wersji bodajze 1.7. W tamtej wersji nie zmienialem zadnych ustawien QoS'u i nie narzekalem na dzialanie lacza.

 

Teraz po przesiadce na wersje 1.21.15 wszystko dziala do pupy.

Przegladalem rozne tematy na forum. Rowniez te na Openlinksys.info. Tam tez napisalem posta - niestety bez jakiegokolwiek odzewu. Probowalem konfigurowac QoSa wg roznych regul. Czytalem te wszystkie objasnienia priorytetowania etc.

W jednym zdaniu - nic do mnie nie dociera. Nie potrafie tego zrozumiec.

 

Stad moja prosba - pomozcie mi dobrzy ludzie skonfigurowac to ustrojstwo tak zeby wszystko smigalo wedlug moich dotychczasowych upodoban. Jak odpowiednio dopasowac Outbound i Inbound Rate / Limit do Classification. Bede niezmiernie wydzwieczny jesli bedziecie tak uprzejmi i pomozecie mi w tych cyferkach, literkach i procentach.

 

Objawy: DL z FTPa na poziomie 100-200KB/s

Wykonalem speedtest. Wynik: DL 1-2Mbit UL 1Mbit

Bardzo wolne wczytywanie WWW.

 

Jak mialoby to wygladac:

Priorytety (od najwyzszego):

- DL z FTP

- przegladanie WWW

- UL w Torrencie

- komunikatory (uzywane baardzo sporadycznie)

 

Sprzet: Linksys WRT54GL

Soft: Tomato 1.21.1515

Provider: UPC Chello 10Mbit/1Mbit

Ilosc podlaczonych komputerow: 1

Polaczenie: WiFI Intel Pro 3945ABG

 

Jesli jeszcze beda potrzebne jakiekolwiek informacje to prosze o sugestie.

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw w ogóle wyłącz QoS i skrypty firewalla i zobacz czy speedtest i FTP jest na normalnym poziomie. Jeśli nie to nie jest to wina ustawień Tomato a łącza.

Następnie jak będzie nie tak zabierz się za upload, czyli QoS dot uploadu tylko - odpowiednie ustawienia znajdziesz na forum, jak również później ustawienia

na download przez skrypt Robsona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, w Twoim przypadku, wystarczy odpowiednio zklasyfikować Torrenty. Komunikatory (tekstowe) maja bardzo małe zapotrzebowanie na łącze, a to co skutecznie zapycha wszelką aktywność w sieci to P2P. Żeby zachować sensowną wydajność Torrentów, pozwalając żyć innym programom:

 

W QoS->Basic Settings zaznacz "Enable QoS" i ustaw sobie w Output rate Max Bandwidth na 1024 kbit/s, w Inbound rate Max Bandwidth na 10240kbit/s. W sekcji Outbound Rate ustaw sobie dla Class A przedział 1%-80%. Ewentualnie, możesz ograniczyć max prędkość pobierania, ustawiając limit dla Klasy A np. na 1%-80%. Zapisujemy tę stronę klikając "save".

 

W QoS->Classification dodaj nową klasę, wybierając z rozwijanej listy zatytułowanej "IPP2P" pozycję "BitTorrent", a w kolumnie "Class" wybierz "A". Po dodaniu nazwy w kolumnie "Description", klikamy "Add" a następnie "Save".

 

Gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co takie udziwnienia z filtrami IPP2P? Wystarczy klasyfikować po porcie na którym chodzi u nas Torrent i wszystko w temacie.

Dlatego, że port ustawiony w programie P2P dotyczy tylko połączeń przychodzących, a każde połączenie wychodzące z danego komputera używa innego portu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...