Skocz do zawartości
860lacov

Dvd-ram Jako Dysk. Skąd ściągnąć Steroeniki Dvd-ram

Rekomendowane odpowiedzi

Do mojej poprzedniej nagrywarki znalazłem sterowniki DVD-RAM, dzięki którym mogłem używać płytek DVD-RAM jak dyskietek czy dysków.

Niestety nie bardzo mogę teraz znaleźć stronę ze sterownikami, a że kupiłem nowy napęd to owe by się przydały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam incd jest tylko zastępstwem tego o co mi chodzi i to takim sobie.

 

Udało mi się znaleźć to czego szukałem pod tym adresem:

BHA

 

Jednakże producent nie udostępnia sterowników tak po prostu, a tylko uaktualnienia.

Tak czy inaczej sterowniki i tak udało mi się jakoś znaleźć i wrzuciłem je na rapida

DVD-RAM driver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz bardziej rozwinąć to "tylko zastępstwem" ???

Chyba chodzi tylko o to, by z płyt DVD-RAM korzystać, jak z pamięci przenośnej na zasadzie kopiuj - wklej - dodaj - usuń... InCd tutaj bardzo dobrze działa według mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc dawno już nie używałem incd, ale pamiętam, że działał on mniej więcej tak, że jakoś buforował pliki i później je nagrywał. Może teraz działa inaczej, ale jak by nie było to i tak dodatkowe oprogramowanie, a ja wolę rozwiązanie sprzętowe.

Nie pamiętam też w jakim systemie plików była płytka nagrywana przez incd.

Przy użyciu sterowników do DVD-RAM można sobie wybrać Fat32, UDF 1.5 lub 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowię temat... Sterowniki hot_lopez-a spisywały się bardzo dobrze na pożyczonym sprzęcie LG, jednak teraz kupiłem sobie nową nagrywarkę Pioneera pod SATA i tu już jest problem, bo nie mogę ani sformatować żadnej płyty DVD-RAM ( wyskakuje po długiej męczarni jakiś błąd) , ani skopiować pliku (kopiuje bez końca), no i mam problem... Czy musi być specjalny sterownik od DVD-RAM pod SATA??? Jeśli tak, to gdzie takowy mogę znaleźć.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

in cd i o ile sie nie myle vista zapisuje pakietowo...nie wiem jak xp bo byc moze takze - rozwiazanie systemowe

 

" MS Windows [edytuj]

System Microsoft Windows Vista w pełni obsługuje format DVD-RAM. Obsługiwane są tak format FAT, jak i kolejne wersje UDF do wersji 2.50 włącznie. System Microsoft Windows XP pozwala na korzystanie z dysków DVD-RAM w trybie odczytu jak i zapisu, ale zapis tylko w formacie FAT32. Dostępne są dla tego systemu specjalne sterowniki pozwalające na korzystanie z formatu UDF (patrz poniżej inne wersje MS Windows). Systemy Windows w wersjach niższych od XP nie potrafią rozpoznawać napędów DVD-RAM i nagrywać pakietowo danych na nośnikach. Wymagany jest specjalny sterownik (DVDRAM driver), który czasem nie jest dołączany do nagrywarek (zależy to od umów między producentem sprzętu a producentem sterownika (BHA)). Często dołączone na płycie jest oprogramowanie Nero Burning ROM firmy Ahead Software i program do zapisu pakietowego tej firmy - InCD, jednak należy liczyć się z problemami wywołanymi brakiem kompatybilności zapisu z użyciem innych sterowników czy innych wersji tego samego sterownika.

W systemie Windows dysk możemy sformatować (po instalacji sterownika lub InCD) za pomocą menu kontekstowego, klikając prawym klawiszem myszki na ikonie napędu, w dwóch formatach UDF (różne wersje, zalecana 2.0) i FAT32.

Po sformatowaniu możemy korzystać z nośnika tak jak z dysku twardego lub dyskietki (działa metoda "przeciągnij i upuść")."

 

to z wiki

Edytowane przez zzZZzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...