Jump to content

wysio

Stały użytkownik
 • Content Count

  635
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

wysio last won the day on September 11

wysio had the most liked content!

Community Reputation

7 Neutralna

About wysio

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 07/31/1976

Contact Methods

 • Tlen
  0
 • Strona WWW
  http://
 • GG
  3209979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Otwock

Recent Profile Visitors

2504 profile views
 1. Jeśli doszedłeś do tego, że winowajcą jest karta sieciowa, znajdź najnowsze sterowniki karty pod swój system, usuń stary sterownik, zrób restart systemu i jeśli system nie zainstaluje swojego sterownika, lub sterownik który zainstaluje, dalej będzie powodował problemy, zainstaluj ten pobrany przez Ciebie. Czasem w win 10 puszczają aktualizacje, które potrafią coś zepsuć, więc jeśli powyższy zabieg nic nie da, wpisz nazwę swojej karty sieciowej w Google z odpowiednią frazą problemu - najlepiej w języku angielskim. Może problem jest globalny i jest na to jakieś lekarstwo...
 2. Oddaj na gwarancję i kup nową płytę. Ta wróci, to wystaw do sprzedaży.
 3. Fakt. Dlatego ja dałem sobie spokój z OC. Na Intelu miałem podkręcony procesor z 3 GHz na 4 GHz i działało pięknie obniżanie napięcia oraz traktowania w IDLE. Tutaj wiadomo, kręci się mnożnikiem, a nie szyną i jest inaczej. Generalnie przy OC na Ryzenie trzeba raczej pogodzić się z cały czas pracującym procesorem na pełnych obrotach, oraz stałym napięciem. Jak pisałem wcześniej, nie ma przy tym jakiś wielkich skutków ubocznych typu dużo wyższa temperatura czy zużycie energii.
 4. Da się tylko, gdy procesor przy OC nie potrzebuje więcej napięcia niż standardowo i jest ono w związku z tym ustawione na auto.
 5. Ja już jestem wiele lat na tym forum i mam identyczne odczucie. Forum cieszy się małą popularnością. Nie to, co kiedyś, kiedy w mig uzyskiwałem odpowiedź na problemy, lub użytkownicy tej samej płyty, procesora czy karty graficznej bardzo obficie dzielili się swoim doświadczeniem. To nie dotyczy wszystkich for, gdyż znam takie, które żyją do tej pory i mają się bardzo dobrze.
 6. Nie ma idealnie. Przy OC i ręcznej zmianie napięcia, będziesz mieć stałe napięcie procesora, lub tylko tyle, co wyjdzie w trybie offset, ale to nie znaczy, że jest to złe. To jest tylko napięcie, a ilość watów i co za tym idzie temperatura będzie dostarczana w odpowiedniej ilości do potrzeb. W praktyce nie przekłada się to na dużo większe zużycie energii.
 7. Coś jest nie tak z samą płytą, gdyż jeśli próbowałbyś uruchomić komputer bez pamięci RAM lub bez karty graficznej, to płyta powinna wypiskać odpowiedni kod błędu. W Twojej sytuacji wypadało by dla pewności sprawdzić jeszcze zasilacz, lub przynajmniej odpiąć wszystkie jego przewody i podpiąć ponownie.
 8. Zainstaluj MSI Afterburner i tam ręcznie ustaw odpowiednie obroty wiatraków przy odpowiedniej temperaturze. Wiatraki przecież mogą się cały czas kręcić, a tego i tak nie będzie słychać, a karta nie będzie się tak grzać. To rozwiązanie MSI jest chyba do idealnie cichych komputerów, gdzie mnie na żadnego wiatraka. U mnie na poprzedniej MSI 1070 miałem również takie wysokie temperatury. Ustawiłem j.w. i było trochę lepiej. Ale w końcu poszła któraś z kości pamięci i wymienili mi na inną kartę - taką samą, lecz używaną. I tutaj przeżyłem szok, bo karta w IDLE ma tylko 28 stopni przy OC i wiatrakach ustawionych na 30%, a w czasie gry nie przekracza 65 stopni. Nie czuć też żaru, który poprzednio wydobywał się z górnej części obudowy, gdzie mam dwa wiatraki. Skąd taka różnica, tego nie wiem. Kolegi 1060 MSI też jest gorąca jak diabli.
 9. W wielu przypadkach producent rezygnował z efektywniejszego chłodzenia kości pamięci. Spotkałem się z tym wiele razy. Jeśli nie masz zamiaru podkręcać pamięci, to one nie wymagają lepszego chłodzenia. Ja jednak zawsze coś tam podkręcałem, więc kości łączyłem z radiatorem w miarę możliwości. W te temperatury to idą z czujnika i w sumie do póki nie sprawdzisz dodatkowym czujnikiem bezpośrednio z kości, to wiedzieć dokładnie nie będziesz.
 10. Tu nie ma nic związanego z software. Ewidentnie cewki na karcie graficznej piszczą i Ty nic z tym nie zrobisz. Sposób podłączenia zasilania również nie ma na to wpływu. Jedynie to, że karta pod obciążeniem może zachowywać się zupełnie inaczej.
 11. Musisz zidentyfikować czy to cewki na grafice czy na płycie głównej. Pożycz kartę od kogoś, albo uruchom kompa bez karty, jeśli ten hałas pojawia się od momentu startu płyty.
 12. wysio

  RAM pod ryzena

  Bez przesady. Na B450 pamięci ładnie się kręci i to jest prostszy zabieg, niż OC procesora. Między 3200 a 3600 jest różnica, ale nie aż taka, żeby dopłacać te różnice w cenie. Ja bym brał bez wahania polecane wyżej Balistic Sport LT 3000 MHz, bo one bez problemu pójdą na 3600 MHz. Ładowanie więcej pieniędzy w na starcie szybsze pamięci nie ma sensu.
 13. Przytrzymaj delikatnie po kolei każdy z wiatraków - tak na chwilę. Jeśli to nie żaden z wiatraków, to może cewki... Ps. Przy Twoim monitorze, to ta karta będzie się strasznie nudzić ;)
 14. To normalne, że nie da rady przykręcić radiatora z założonymi już wiatrakami. Też się kiedyś z tym męczyłem, a później okazało się, że te druciki mocujące odwrotnie zakładałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.