Jump to content

wysio

Stały użytkownik
 • Posts

  890
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

wysio last won the day on May 25

wysio had the most liked content!

About wysio

 • Birthday 07/31/1976

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  3209979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Otwock

Recent Profile Visitors

3317 profile views

wysio's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

38

Reputation

 1. Przy takim chłodzeniu masz takie wysokie temperatury? To niemożliwe. Musiałeś źle założyć radiator i nie dolega prawidłowo do procesora. Limit temperatury to ja zawsze w biosie ustawiałem.
 2. Przestań obserwować zachowanie procesora - tak będzie najlepiej. Samo taktowanie to jedno, a wykorzystanie poszczególnych rdzeni to co innego. Moim zdaniem jest wszystko ok i nie ma co szukać dziury...
 3. Wymienili Ci na nowe - zasilacz i RAM?
 4. Jeśli parametry są te same, nie będzie problemu. Działałoby to nawet, gdybyś wstawił kość o innej częstotliwości czy timingach. Wtedy RAM by pracował z ustawieniami wolniejszej kości.
 5. Takie, które można podłączyć pod pci-e. Jeśli zasilacz nie ma takiego dodatkowego przewodu, można dokupić przejściówkę z molexa.
 6. Zasilacz nie wyrabia na sekcji podłączonej pod kartę. Jak możesz, zmień przewody. Na jakiś czas może pomoże.
 7. Nie pozostało zatem nic innego, jak zaktualizować BIOS twojej płyty to najnowszego -nawet jeśli jest to beta. Ja mam tą płytę i używam beta biosów. Problemem może być złe podawanie napięć w stosunku do obciążenia procesora. Chodzi o to, że jeśli komp nie jest bardzo obciążony, napięcia mogą zachodzić zbyt nisko, co powoduje błędy. Podczas testów stresu podawane jest od razu maksymalne napięcie i dlatego nic te testy nie wykazują. Także zaktualizuj BIOS przynajmniej na następny po tym, który masz i jeśli problemy nadal nie ustąpią, spróbuj pobawić się różnymi planami zasilania w opcjach zasilania. Ustaw np tryb AMD wysoka wydajność. Zainstaluj też najnowsze sterowniki chipsetu AMD.
 8. Samą pamięć RAM też przetestowałeś? Jeśli to by była faktycznie wina CPU, to teoretycznie wywalałoby na testach typu cinebench czy geekbench, czy właśnie po testach stresu.
 9. Niestety od jakiegoś czasu górnictwo jest bardzo modne [emoji38]
 10. Sami "fachowcy" widzę... Sprawa jest prosta. Jeśli można dołożyć te max 150 zł do b550, to ok. Zawsze to coś lepszego. W innym wypadku nie ma sensu, bo faktycznie na płycie można sporo przedpłacić względem tego, jaką różnicę będzie można dostrzec. To samo jest z pamięcią RAM. Tomahawk na b450 jest spoko - szczególnie z r3600 i pamięcią 3600. Jeśli jestem audiofilem, kupuję zewnętrzną kartę, bo ta wbudowana zawsze będzie gorsza. Ta w tomahawk jest bardzo przyzwoita - nie irytuje szumami czy trzaskami. B550 też nie będzie na lata, bo w końcu AMD wypuści procesory na nowej podstawce, którego płyta nie obsłuży. Także słowem podsumowania: jest budżet, kupuj b550, ale ja bym się nad tym bardzo zastanawiał, jeśli musiałbym dopłacić do tego więcej niż 200 zł.
 11. Jedynie co możesz zrobić to ustawić własną krzywą obrotów w stosunku do temperatury GPU w MSI Afterburner.
 12. A instrukcje czytałeś? Nie jest konieczne podłączenie wszystkich wtyczek w większości warunków.
 13. Dokładnie. Chociaż pamięci, które podałem można spróbować w przyszłości puścić z bardziej ciasnymi timingami [emoji6]
 14. Największą wydajność z tym procesorem będziesz mieć przy 3733 MHz, ale 3600 MHz też będzie bardzo dobre. Jeśli masz fundusze rzędu 400 zł, a OC RAM jest ci obce, to śmiało możesz kupić Crucial Ballistix 3600 MHz cl16 (2x8 GB).
 15. W przypadku R5 3600 zegar standardowy to właśnie 3600 MHz, a maksymalny boost to 4200 MHz. Czyli wszystko jest ok i jeśli nie będziesz potrzebować więcej mocy, piekarnika mieć nie będziesz. Co możesz ewentualnie jeszcze zrobić? Sprawdź, czy masz najnowszy BIOS w płycie głównej, wejdź w opcje zasilania i przetestuj zachowanie procesora na wymienionych tam planach zasilania - systemowych i tych AMD.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.