Jump to content

wysio

Stały użytkownik
 • Posts

  928
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

wysio last won the day on September 22 2021

wysio had the most liked content!

About wysio

 • Birthday 07/31/1976

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  3209979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Otwock

Recent Profile Visitors

3775 profile views

wysio's Achievements

Explorer

Explorer (4/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

39

Reputation

 1. Przy dwóch kostkach można pokombinować i zejść z tymingami - nie tylko tymi podstawowymi, które płyta potrafi ustawić zbyt luźno.
 2. Przy 4 kostkach nie jest rzadkością, że nie chcą działać na częstotliwości z XMP. Możesz spróbować podnieść napięcie na 1.40V. Czasami coś to daje...
 3. Zgłosić do serwisu, skoro laptop jest niemal nowy. Coś nie wyrabia a w laptopie za mocno nic się samemu nie zrobi.
 4. Żadne przejściówki. 144 Hz uzyskasz łącząc komputer przewodem pod display port. Chyba niezbędne jest też zainstalowanie oprogramowania do monitora.
 5. Wiesz co.... Kiedyś na jakimś tam sprzęcie też miałem dziwne przycinki i już nawet nie pamiętam, co było ich powodem - chyba w moim wypadku była to pamięć RAM. Ale taki nie w pełni sprawny sprzęt zawsze gorzej wypadał w testach typu 3dMark. Zawsze po tym sprawdzałem i sprawdzam, czy komputer działa prawidłowo. Gdy coś się dzieje ze sprzętem, wynik będzie dużo gorszy od przeciętnej. Ps. W Forzy 5 mam średnio ok 60 klatek w FHD i ustawieniach ultra i nie mam dziwnych nagłych spadków, a mam gorszy procesor i kartę.
 6. Jestem tego samego zdania, co kolega wyżej. Dodatkowo mam w tym doświadczenie, bo dość często zdarza mi się reaktywować starsze laptopy, które naprawdę nieźle sobie radzą z Win10 na dysku SSD z 4GB RAM. Również na C2D. Win 8.0 czy 8.1 też bym omijał z daleka, a Win7 to już taki.... nieświeży jak kanapka z przed 4 dni. W ostateczności nawet na zwykłym HDD wrzuciłbym 10-tke. Tylko pamiętaj, żeby była w wersji 64bit.
 7. Zainstaluj FurMark i przetestuj kartę. Jeśli coś jest z nią nie tak, to z pewnością w tym programie to wyjdzie.
 8. Jeśli mówimy o laptopie, to napisz jeszcze, czy wiatrak przy tak wysokiej temperaturze wchodzi na wysokie obroty. Bo jeśli jest cicho, to masz skopane chłodzenie i trzeba to jak najszybciej naprawić. Jeżeli znów szum wiatraka zwiększa się wraz ze wzrostem temperatury, to masz najpewniej zapchane kurzem chłodzenie. Trzeba wtedy odkręcić obudowę i dmuchnąć sprężonym powietrzem.
 9. Zawsze się robi tak, że ustala się minimalne napięcie procesora potrzebne do jego poprawnej pracy. No ale chyba to już robiłeś, bo pewnie musiałeś podbić napięcie przy OC? Ogólnie to dużo Ci dało w testach to OC?
 10. Ot właśnie, żywotność. Jeśli masz zamiar dużo męczyć laptopa grami, to jest zawsze większe prawdopodobieństwo, że może paść - chyba, że sprzedaż go przed końcem gwarancji. W innym wypadku może skończyć się wysokimi kosztami.
 11. Jeśli poprzednia pamięć pracowała z mniejszą prędkością, to nowa może być szybsza, ale i tak się ustawi na mniejszą częstotliwość. Ale coś jest nie tak, skoro zauważyłeś jakieś spadki. Rozumiem, że obecna pamięć to 3200 MHz? Wchodziłeś do biosu, żeby sprawdzić, z jaką prędkością pracuje?
 12. Do takich zastosowań, to 5800x będzie bardziej niż wystarczający. Osobiście mając taką grafikę i 2600X, zmieniłbym na 5600x, przy którym ten GF mógłby już spokojnie rozwinąć skrzydła, a różnica między 2600 była by i tak bardzo duża.
 13. Przyczyn może być wiele i w większości związane są z płytą. Obserwuj zachowanie. Jeśli pojawią się problemy, to po ponownym możliwym uruchomienie kompa nie zamykaj systemu, tylko go uśpij by później zobaczyć, czy wstanie.
 14. Ojej, a co ma Ci dać odłączenie zasilania? Wyjmij baterię z płyty na kilka minut. Odłącz wszystko, co masz podłączone pod komputer. Jeśli dalej nic to nie da, możesz spróbować odłączyć już w środku budy przedni panel USB i audio. Jeśli dalej nie będzie pozytywnych rezultatów, to może być płyta lub zasilacz. Wypadałoby też podłączyć inną grafikę dla sprawdzenia no i na końcu inny zasilacz.
 15. Nic nie zaburzy. Wentylatory będą lepiej radzić sobie w opróżnianiem obudowy z gorącego powietrza, przez co te wlotowe będą pracować wydajniej i będzie właśnie lepsza cyrkulacja. Daj znać, czy temperatury Ci spadły.
×
×
 • Create New...