Skocz do zawartości
majki84

Cicha Buda I Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam w tym miesiącu kupić w końcu kompa. Szczególnie zależy mi na ciszy. Potrzebuję cichy i dobry zasilacz do ewentualnego CrossFire i do tego cichą i w miarę przewiewną budę do OC (wiem, że cisza i przewiewność zazwyczaj się wykluczają).

 

Myślałem nad zasilaczem Antec NeoPower 550W i buda Antec 300, ale doczytałem, że zbyt duża liczba dziur w tym modelu sprawia, że ten model budy do złożenia cichego zestawu się nie nadaje. Możecie polecić jakąś cichą budę do ok 250, max 300zł + zasilacz 550W (tak do 350zł)? Względy estetyczne są dla mnie najmniej istotne, nie chce żadnych świecidełek, przezroczystych boków i bzdetów :)

 

Reszta sprzętu:

CPU - E8400 kręcony narazie na boxowym chłodzeniu na ok 3,5GHz (nie wiem jeszcze jakie ciche chłodzenie kupić, żeby dojechać do granic 4GHz:) )

GPU - Radeon 4850 z niereferencyjnym, cichym chłodzeniem i w niedalekiej przyszłości prawdopodobnie zrobienie CF lub od razu kupię 4850x2 jak wyjdzie

HDD - Samsung F1 640GB (chyba że znacie coś cichszego, równie wydajnego?)

MOBO - Asus P5Q pro (w miarę tania i dobra do OC i już nadaje się do CF)

RAM - A-data Extreme Edition 800MHz CL4 (DDR2)

DVD-RW jakiś tam, nie znam się

PSU - Myślałem nad Antec NeoPOwer 550W (18dB), choć nie wiem, które chłodzenia zasilaczy lepsze, te wydmuciach!ące ciepło na zewnątrz, czy te z wiatrakiem w środku budy, ale one niepotrzebnie swoim ciepłem dzielą się z resztą sprzętu(?).

Obudowa - Tu właśnie nie wiem. Lancool K7? Ma być cicho i tak żeby długie GPU wchodziły.

Monitor - HP LP 2475W.

 

Proszę o pomoc i sugestie.

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Lancool K7 w takiej sytuacji, jak na mój gust :)

Ma poza tym kilka innych, niespotykanych w tej cenie udogodnień.

Jedyne, co może Ci przeszkadzać to bateria fabrycznych wentylatorów. One super ciche nie są... ale w każdej innej obudowie byłyby podobne lub głośniejsze. Możesz zawsze je wymienić.

 

Na zasilacz wybrałbym pewnie Enermaxa Pro82+ 525W. Silent PC Review uznał je za najcichsze na rynku... choć pojawiają się opinie, że nie zawsze.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Zasilacze z wentylatorami wewnątrz obudowy wypompowują powietrze nazewnątrz przedmuciach!ąc przy okazji swoje bogate wnętrze i chłodząc je tym samym. Zasilacz może co najwyżej ogrzać wierzchnią ściankę obudowy :)

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii obudowy poleciłbym ANTEC Solo (329zł) - moim zdaniem bezkonkurencyjna w tym przedziale cenowym

Jeśli chodzi o zasilacze to Neopower to bardzo dora, cicha seria, moim zdaniem najlepszy produkt anteca wraz z serią signature, która jest jednak high-endowa. Proponuję Antec NeoPower 500 – 279zł oraz Antec NeoPower 550 – 315zł. Minimalnie, lecz praktycznie niewyczuwalnie cichszy byłby Enermax, ale w cenie Anteca to sporo mniejsza moc jest dostępna: Zasilacz Enermax Pro82+ 425W – 279zł

Po więcej szczegółów zapraszam tu http://forum.purepc.pl/Sprzedam-f19/Czesci...wy-t280218.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostanę przy NeoPOwer 550W. Co do budy to trochę ten antec drogi, co byście wzięli lancoola czy anteca? Tylko czemu jest napisane, że Antec jest mini tower? Lancool raczej midi i tak ma być. Jak to jest? Nie chce malutkiej, ciasnej obudowy, midi to w zasadzie standard moim zdaniem i chyba nie warto się pchać w mini(?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zostanę przy NeoPOwer 550W. Co do budy to trochę ten antec drogi, co byście wzięli lancoola czy anteca? Tylko czemu jest napisane, że Antec jest mini tower? Lancool raczej midi i tak ma być. Jak to jest? Nie chce malutkiej, ciasnej obudowy, midi to w zasadzie standard moim zdaniem i chyba nie warto się pchać w mini(?)

Różnica wymiarów między tymi obudowami jest praktycznie żadna. Lancool wyższy o 2cm i o tyle samo dłuższy. Podstawowa zaleta anteca to 1mm blacha (+maty wyciszające w standardzie) podczas gdy K7 ma 0,8mm. Do cichego konfigu solo nadaje się o wiele bardziej. Imho warty jest tej dopłaty w cenie.

Swoją drogą Lancoola K7 mogę zaproponować za 279zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancool K7 bedzie ok. Ostatnio skladalem cichego kopma w taka bude i bylo rzeczywiscie cicho. Tylko ze i podzespolu byly mniej grzejace, wiec wentyle 3x120mm@800rpm chodzily + bardzo cicy zasilacz /Enermax pro82+ 385w/+ scythe QD + Ninja II@800rpm. W przypadku konfiguracji ktora podales przydalby sie dobry przeplyw powoetrza, wiec i szub bedzie wiekszy. Zreszta antec 300 i K7 to IMHO dwie najciekawsze budy w tej kategorii cenowej/jedna dobry airflow, druga cicha i szczelna/

 

Antec to midi oczywiscie, i to calkiem przestronna.

 

Enermax Pro: bardzo ciche zasilacze, tylko ze niestety drozsze od konkurencji. Jezeli cisza jest priorytetem, to chyba warto dolozyc. Za cichofilie sie placi:)

 

ANtec vs K7

to tak jak pytanie: bardzo dobre chlodzenie podzespolow czy cisza.

Temperatur antca nie osiagniesz na K7, tlumienia i ciszy k7 nie uzyskasz na antku. Antec ma mniej restrykcyjne siatki + wentyl na gorze. To mimo wszytko daje roznice w temperaturze i w glosnosci niestety. Do pracy w ciszy K7, bo podczas grania rozumiem ze szum moze byc wiekszy. Ale do OC ~4Ghz, to bym sie zastanawial czy nie lepiej antca.

 

Bardzo obszerne porownanie i opisy chlodzen: Top coolery + wyniki

Niedawno na allegro byl Sunbeam COreContact Freezer bez gwarancji NOWY za 89zl:) Poza tym godne polecenia beda takie produkty jak: Scythe infinity, TR ultra 120, TR ultra extreme, Xigmatek s1283/s1284, Zerotherm fz120, OCZ Vendetta 2, Coolermaster V8, OCZ Gladiator Max, Noctua NH-C12P, Noctua NH-U12P. Nocua bedzie rownez bardzo cichym coolerem, ze wzgledu na rewelacyjny wentylatro w zestawie.

Edytowane przez zala666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że muszę znaleźć kompromis między ciszą a temp., to wiedziałem od początku. A Antec Solo Vs Antec 300 VS Lancool K7? :) Co z tych 3? Czy na lancoolu mi się wymieniony sprzęt nie zagotuje? Te radeony mają temp ok 80st C w stresie.

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec Solo występuję w komplecie z zasiłką NeoPower 550w. Wtedy łączna cena, zamiast 644zł przy zakupie oddzielnie, wynosi 619zł i to chyba najlepsza propozycja jaką możesz w tym momencie wybrać :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że na frazpc wyczytałem co do SOLO: "Niestety nie pozwoli ona na montaż kart graficznych pokroju GeForce 8800GTX/8800Ultra, które to okazują się po prostu za długie."

To stwierdzenie chyba automatycznie przekreśla tą budę, te nowe karty graficzne są pewnie tak samo długie i mogą się nie zmieścić, podejrzewam, że ewentualnie zakupiony radeon 4850x2 może być nawet dłuższy od "starego" już GF 8800 gtx. Do Lancoola długie karty wejdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do jakiegokolwiek klasycznego Midi wejdzie Radeon HD4850 X2... bo ten jest jeszcze dłuższy niż HD4870 X2. Zdecydowanie jednak bardziej przestronny i lepiej chłodzony jest Lancool. Nie ma, co prawda mat, ale te w Antecu Solo są i tak dość cienkie, więc bez rewelacji. Lancool K7 ma poza tym kilka rozwiązań, jak choćby uchylna tacka pod płytę główną czy system do organizowania kabli, których w Antecu nie ma. Antec ma za to bardzo fajny system montażu dysków, który jest chyba najlepszy na rynku.

 

Mimo wszystko jednak brałbym Lancoola choćby również z tego powodu, że ma fabrycznie kompletną wentylację... no i te aluminiowe panele, które są znacznie szlachetniejsze. Aczkolwiek to już mało praktyczna uwaga :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba właśnie skłaniałbym się bardziej do lancoola ze względu na większą ilość miejsca w środku i komplet wiatraków, więc trochę kasy się oszczędza w porównaniu do SOLO, który jest droższy i nie ma z przodu wentyli ;/ Szkoda tylko, że te wnetyle mają ponad 25dB, więc raczej do mega cichych ta buda nie należy, no ale coś za coś. Mam nadzieję, że z kompa nie wyjdzie mi suszarka :) Generalnie da chyba rade wywalić ten koszyk na HDD, wtedy zmieści się każda grafa, a HDD upchnąć gdzieś indziej :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 25dBA? W takim razie Lancool jest tym bardziej wiarygodny, bo mniej ściemnia nt. generowanego hałasu swoich wentylatorów. Gdyby to była obudowa Thermaltake to zapewne te same wentylatory miałyby z 15dBA i nie więcej. Jednym słowem - nie patrz na te dane, bo one o niczym nie świadczą poza wiarygodnością producenta.

 

Wentylatory w Lancoolu pracują z 1000rpm, więc nie powinny być zbyt głośne. Lancool i LianLi dają fabrycznie jedne z najlepszych wentylatorów. Gdyby jednak były za głośne to je w przyszłości sobie możesz przecież zmienić.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodajże 25,4 zmierzyli w jakimś teście, oficjalnie 24dB, ale te przednie chodzą niby na 500RPM :

http://www.bit-tech.net/hardware/2008/04/0...etal_boned_k7/2

To w sumie i tak nie jest źle, wnętrze, szczególnie GPU będzie i tak o wiele głośniejsze i podejrzewam, że bardziej będę słyszał gpu niż wentyle budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Antka 300, CoolerMaster 590 i 690. Nie lubię za szczelnych obudów bo wszystko się w nich grzeje. Musisz zainwestować w chłodzenie parę zł, jakiś regulator i ciche wentylki 120 skręcone na małe obroty. Ja mam na grafice chłodzenie Thermalright V2 + wentyl 80, na procku Pentagram Karakorum.

Ciszy na boxowym chłodzeniu nie uzyskasz :wink:

 

Zala666 ciekawy link przyjrzałem się temu Sunbeamowi Core-Contact Freezer, nigdzie nie jest dostępny, ale to jest Karakorum tylko ze zmienionym wiatrakiem i chyba ma lepiej wyprowadzoną powierzchnię styku z procesorem, a można go dostać za 85 PLNów z gwarancją.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Antka 300, CoolerMaster 590 i 690. Nie lubię za szczelnych obudów bo wszystko się w nich grzeje.

Nie mylmy szczelności z kiepską wentylacją. Przy słabej wentylacji niewątpliwie wszystko w środku może się grzać, ale szczelna (tj. bez zbędnych otworów) obudowa to zaleta, bo wentylacja może na tym tylko zyskać. Lepiej i łatwiej wymusza się w nich ciąg wentylacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sunbeam znow na allegro.

Sunbeam CoreContactFreezer

 

Cena 75 + przesylka. Wg mnie nie ma sie co zastanawiac. Tym bardziej ze wg testow jest on znacznie wydajniejszy od karakorum . Jest najwydajniejszy na frostytech, wygrywajac z coolerami pokroju infinity, TRUE, xigmatek s1283, noctua a wg polskich testow wiemy ze te coolery sa wydajniejsze od karakorum. Proste:) Poza tym mierzenie plaskosci podstawy w sunbeamccf wykazalo ze jest co najmniej bardzo dobrze. Nie taka jak w TRU120. Oprocz tego o wydajnoisci chlodzneia decyduje rowniez jakosc polączenia rurek do finow, i zawartosc heatpipeow, takze po wygladzie nie zawsze mozna trafnie ocenic wydajnocs. Podobnie bylo z niewygladajacym na superwydajnego Sunbeam Tuniq Tower, a jednak byl bardzo dobry:). Takze bierz go smialo poki jest, instaluj i pochwal sie wynikami na PW, bo szczerze mowiac jestem bardzo ciekaw jak bedzie dzialal. Niecaly rok temu mialem tylko jedna sztuke, ale dzialal z jakims padacznie grzejacym sie procem i z oc duzo nie wyszlo, takze ciekawosc tym wieksza.

 

Rozumiem Twoj dylemat: cisza vs temperatury

 

Uwazam ze Wybór zarowno wybor coolermastera cm690 jak i lancoola k7 bedzie trafiony i spełni Twoje oczekiwania. ja bym wzial cm690 i wlozyl do niej mocne wentylatory, i zalozyl duzy /min 6 szt reg/ regulator obrotow do kazdego pracujacego wentylatora.

W k7 nie masz tlye miejsca na wentylatory wiec sila rzeczy potencjal chlodzenia rowniez jest mniejszy, ale jest szansa ze bedzie ciszej....

 

 

 

Wg mnie

CM 690 + panel do regulacji wszystkich zainstalowanych wentylatorow + Sunbeam CCF + Pasta IC7 Diamond + wentylatory 2x120mm przod + 120mm tyl + 2x120 gora + Scythe Quiet Drive + Zmiana chlodzenia na karcie graficznej/ nawet dobry niereferent nie bedzie tak wydajny jak chlodzenie zmienione samodzielnie np na scythe musashi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zala666 ja się będę upierał że CoreContactFreezer i karakorum to dokładnie ten sam radiator :wink:

Jedyne czym się różnią to regulator, wiatrak (który w sunbeam jest pewnie lepszy), i to że Karakorum ma jeszcze jednego fina na samej górze zakrywającego końcówki heatpeapów z logo Pentagrama.

Aczkolwiek cena w tej chwili faktycznie jest atrakcyjna, sam był bym ciekaw porównanie tych dwóch kolosów.

I z tego co wiem to trzeba z nimi uważać bo nie do każdej mobo pasują z powodu mocowania, a z powodu rozmiarów nie do każdej budy się mieszczą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że najcichszym radeonem 4850 jest powercolor PCS. Bude wezme tego lancoola k7, mam nadzieję, że mimo braku mat będzie dość cicho (może jakieś pasywne?). Jakie teraz wziąć chłodzenie na proca? Ma być przede wszystkim ciche, ale na tyle wydajne, żeby można było chociaż E8400 dokręcić do 3,6GHz. Cena najlepiej do 100-120zł (chyba że naprawdę uzasadniona będzie dopłata). Da rade wogóle gdzieś znaleźć e8400 oem, skoro i tak mam zmieniać chłodzenie? Jaką pastę polecacie?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Pasty

COOLLABORATORY Liquid Pro ~35zl Bezwzglednie najlepsza wydajnsc, trudne nakladanie, do jej usuniecia bedzie potrzebna pasta polerska lub papier scierny.

IC Diamond 7 Carat ~35zl tylko minimalnie gorsza od CLP, ale normalnie usuwalna, nakladanie nie najlatwiejsze, pasta dosc gesta i twarda, znacznie lepiej sie ja naklada po wsadzeniu tubki do kubka z bardzo ciepla woda:)

 

Te dwie pasty daja zdecydowanie lepsze wyniki od reszty past dostepnych na polskim rynku. Roznica ponad 3 stopni na samej pascie to uwazam ze dosc duzo.

 

ZALMAN ZM-STG1 ~20zl Pasta dobra, wydajna, bardzo latwo sie naklada, latwo czysci. Gorsza od ww, ale lepsza od calej reszty sprzedawanej w PL.

 

2.Coolery

-sunbeam_core_contact_freezer

Polecam, niby konstrukcyjnie to samo co pentagram/z wygladu/ ale wg testow znacznie lepszy:) Na frostytech.com uznany za nalwydajniejszy cooler. No.1 wg mnie, zwlaszcza w tej cenie!

- wszelkiej masci inne coolery uznane za topowe: Scythe Mugen/wersja z allegro z podstawa lustro podobno ma rowniejsza i gladsza podstawe:)/, TR Ultra120a, TR Ultra Extreme, Noctua NH-C12P, Noctua NH-U12P, Xigmatek red scorpion, Pentagram Karakorum, OCZ Gladiator Max, Zerotherm FZ120, Coolermaster Hyper Z600, Coolermaster V8, Zerotherm Nirvana 120, Xigmatek HDT-S1284, Xigmatek HDT-S1283.

 

wyszczegolnione coolery to wg mnie konstrukcje warte szczegolnej uwagi. Nocua orpcz bardzo dobrego chlodzenia zapewnia rowniez niski poziom halasu, a ich cena biorac pod uwage zastosowany wentylator nie jest tak wysoka:)

 

Jezeli nie skusisz sie na nic z tego co podalem wyzej to Karakorum, ale nic ponizej tego juz nie warto kupowac. Zreszat uwazam ze karakorum jest ok, tylko ze nie do e8xxxx ktory ma byc konkretnie krecony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.frostytech.com/articleview.cfm?...2258&page=5

Z tej strony wynika, że stock chłodzenie ma ok 37dB. Chciałbym, żeby chłodzenie było wyraźnie/dużo cichsze przede wszystkim. W sumie nie chce chłodzenia, które co prawda da mi temp ze 20st niżej niż stock, skoro chłodzenie będzie wyło. Wydaje mi się, że ze wszystkich części to właśnie chłodzenie CPU będzie najgłośniejsze (GPU to tylko chyba 25dB) i pewnie wiatraki budy, bo będą w sumie jakby na wierzchu (najbliżej mnie), a nie schowane w środku budy.

Z tej strony podoba mi się Scythe Orochi SCORC-1000 (28dB), Scythe Zipang (33dB przy niższej temp), Scythe Mine Rev. B (ale ten już ma głośność tą co stock), co o nich sądzicie? A czy przypadkiem do tych zestawów nie dają już past? Są one coś warte czy lepiej kupić i tak?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chlodzneie grafiki 25dB to chyba zart, 25to ponizej poziomu szumu otoczenia, na ktory nie mamy wplywu:)

 

poza tym porownywanie pomiarow glosnosci z roznych zrodel nie jest dobre. Nie jest w zaden sposob miarodajne.

porownywanie z jednego zrodla, daje juz jakas informacje, mozna porownywac produkty miedzy soba.

 

Faktycznie zaskakujaco cihu jest u frostytech ten stock intela:) Az mnie to ruszylo. Mimo wszystko, i z czalym poszanowaniem dla ich procedury, uwazam ze wszystko co u nich osiagnelo <40dB jest jak najbardziej warte uwagi. W takim razie zacznij szukac niezalenie od siebie wydajnego chlodzenia i cichego wentylatora.

 

W takim razie zostaja:

Noctua bez zmian wentyla

Scythe Mugen bez zmiany

Scythe orochi : ja bym sie nie odwazyl. Bierz pod uwage dupny system montazu na plastikowych koleczkach!!! O dobrym docisku zapomnij. A wtedy wyniki testu na platformie obciazeniowej o kant [gluteus maximus]. To sa testy w pozycji pionowej a nie w poziomie:)

 

Scythe mine jest za slaby, i wcale ne jest taki cichy. Mialem go jakis czas.

ThermalRight: 120e i Ultra EXtreme + jakis cichy wentylator.

 

Powercolor PCS 4850 mial w jakims tescie 20dB z odleglosci 100cm i w zamknietej pasywnej budzie. Natomiast testy Frostytech sa BEZ BUDY i robione bezposrednio przy wentylatorze.

 

Poza tym nie wydaje mi sie zeby Noctua kazala placic 70zl za wentylator glosniejszy od box intela, i zeby uzytkownicy wielokrotmie wskazywali ja jako jeden z najcichszyw wentylatorow.

 

Zauwaz ze przy boxie intela nie ma podane czy to obroty min czy max. A wiadomo ze sa one dopoasowywane do temperatury.

 

 

Wielki test coolerow LGA775

 

 

Polecam sie doedukowac. Potwierdza sie tylko to co mowilem wczesniej. Stock intela ma 1500rpm jako najnizsze obroty:) A potem kreci sie az do 2800:):):) No i wtedy nie ma szans na cisze, przykro mi. I wychodzi ze stok jednak jest badziewny. szkoda ze trzeba to bylo udowandniac.

 

 

Poza tym zwroc uwage na poziom ciszy w pomieczczeniu: 36,6dB. Czyli ze wszystko ponizej 36,6 dB nie bedzie slyszalne??? Bedzie tylko ze inaczej bedziesz ten dzwiek odczuwal. Nie bedzie on przeszkadzajacy, bedzie raczej tlem. Porownanie glosnosci sluzy porownaniu pomiedzu coolerami a nie wyciaganiu bezwzglednych wartosci i odnoszenia ich do innych testow.

 

Takze wracajac do polecanych przeze mnie wczesniej coolerow, wnioski co cdo glosnosci warto wyciagnac najpierw z testu egieldy, tam intel pracuje tak jak normalnie a nie na zanizonym 1500rpm.

Edytowane przez zala666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś obudowę z zasilaczem na górze, ja miałem w takiej problem z zasilaczem, wkręcał się na b.duże obroty po zmianie chłodzenia procka z CoolerMaster Vortex 752 na Karakorum. Myślę że ciąg powietrza w obudowie z przodu do tyłu (wentylatory 2x120mm i 1x80mm) nie pozwalał mu swobodnie wlecieć do zasilacza i ten się nagrzewał.

Więc jeśli wybierzesz coś dużego na CPU zastanów się nad zasilaczem z dwoma wentylami 80mm jak w Taganach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solo raczej odpada ze wzgledu na niemoznosc wsadzenia duzych kart graficznych (troszke jednak ciasno w srodku). Zasilke chce Antec neopower 550w, ktory ma duza sprawnosc przez co wydziela malo ciepla i styka tam 80mm wiatraczek i jest cicho. Musialbym na zywo chyba uslyszec ktorys z zestawow chlodzacych, bo tak po liczbach to faktycznie nie da sie porownac, z drugiej strony opinie ludzi tez sa niezbyt miarodajne bo kazdy ma inne podzespoly w srodku, inna bude i inny halas otoczenia i co najwazniejsze kazdy ma inny sluch i inaczej idbiera halas. Ja uwazam ze mam dobry sluch i bedzie mnie denerwowalo halasowanie podzespolow w srodku dlatego chce miec cisze, nawet kosztem wydajnosci chlodzenia, najwyzej bedzie OC @np. 3.5GHz :)

A wracajac do glosnosci powercolora to w innym tescie znowu przeczytalem ze pod obciazeniem karta wyje tak samo glosnosno jak referent, kazdy pisze co innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solo raczej odpada ze wzgledu na niemoznosc wsadzenia duzych kart graficznych (troszke jednak ciasno w srodku).

U mnie siedzi 8800GTS (g92) i jeszcze są 3 cm luzu. :wink: Ale wiadomo- wynalazki typu HD4850X2 to sie na pewno nie zmieszczą

Edytowane przez scrooge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos mi sie wydaje ze Enermax Pro82+ i tak bedzie cichszy od tego antca. Nie slyszalem jeszcze cichszej zasilki.

 

Sprawnosc to teraz co drugi na wysoka, Pro82+ ma certyfikat 80PLUS BRONZE a tak sprawnych jeszcze nie jest duzo:) Poza tym do chlodzneia potrzebny jest przeplyw powietrza i duza powierzchnia oddawania ciepla. Nie ma opcji zeby pod obciazeniem 80mm wiatrak zapenil taki sam chlod jak 120mm przy tym samym powiomie halasu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy zmieści mi się noctua c12p do lancoola k7 na płytę asus p5q pro? Coś mi się wydaje, że na styk, wiatrak będzie miał mało miejsca do zasysania powietrza (praktycznie będzie chyba dotykał bocznej ściany obudowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...