Skocz do zawartości
maz1i

Płyta Do Oc.

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje płyty do oc ,z tym że prosił bym o podanie kilu propozycji jeśli chodzi o kategorie do 500zł, oraz jedna lub dwie propozycje bez ograniczeń. Moje wymagania obsługa ddr2 i s775, może być sli lub cf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro ma zdaje się lepsze OC zdeczka ;] lepsze chłodzenie i P5Q to jest raczej tak max do FSB 500mhz bo potem to już lubi jazdować. Tutaj Pro spisuje sie lepiej. Poniżej P5Q Pro bym nie schodził chyba że tylko w skrajnych przypadkach gdzie nie bedzie mocnego OC. Zastanów się tez nad DFI DK P45 T2RS, fajnie kręci.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężki wybór bo obie dobrze kręcą. Chociaż biostar zrobił chyba wyższe FSB jeśli rozpatrujemy jakąś wyższość ale co to za różnica czy DFI zrobiło 695mhz FSB a biostar 710mhz jak to i tak wysoki extreme ;] Najlepiej poczytaj topic o biostarze i zobacz jak z jej codzienną obsługą bo teraz z tego co wiem DFI sie poprawiło i dobrze kręci a posty z tematu na naszym forum troche stare są a od tamtego czasu troche sie zmieniło ;] W biostarze z tego co wiem są jakieś cyrki z dzielnikami pamięci i kręceniem memek powyżej 1000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężki wybór bo obie dobrze kręcą. Chociaż biostar zrobił chyba wyższe FSB jeśli rozpatrujemy jakąś wyższość ale co to za różnica czy DFI zrobiło 695mhz FSB a biostar 710mhz jak to i tak wysoki extreme ;] Najlepiej poczytaj topic o biostarze i zobacz jak z jej codzienną obsługą bo teraz z tego co wiem DFI sie poprawiło i dobrze kręci a posty z tematu na naszym forum troche stare są a od tamtego czasu troche sie zmieniło ;] W biostarze z tego co wiem są jakieś cyrki z dzielnikami pamięci i kręceniem memek powyżej 1000mhz.

No to bede musiał troche sporo poczytać ale to nic i tak mam wolne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym P5Q Pro :) P5K Premium to bardzo dobre mobo z tym że musiałbyś trafić na sztuke z biosem obsługującym 45nm bo jak miałaby wgrany stary bios to klops bo byś jej nie uruchomił, ponadto na P5Q Pro masz troszke szersze pole do popisu jeśli chodzi np o CPU GTL, myślę że niema co za bardzo się rozwodzić która lepsza bo obie dobre, bardziej sprawdzona pod 45nm jest P5Q Pro i w dodatku spokojnie pokręcisz na niej czy to E8400 czy jakiego tam chcesz 45nm.

 

Co do T2RS Plus to różnica taka że ma więcej portów SATA niż T2RS i robi większe FSB niż wersja T2RS ale jakie to ma znaczenie skoro większość z nas nie wykorzysta FSB więcej niż 550mhz a T2RS zrobi tyle spokojnie ;] A to w sumie taki max przeciętnego E8200/E8400, nawet jakby dana sztuka procka zrobiła 600mhz to T2RS zwykła też tyle zrobi. A więc czy T2RS czy Biostar to ciężki wybór bo obie do mocnego OC się nadadzą a każda ma tam jakieś swoje mniejsze lub większe wady...mobo idealnego niema ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pozwolę sobie skorzystać z tego tematu i zapytać która z polecanych przez was płyt ma najlepsze zarządzanie oszczędzaniem energii.

Procedor będzie najprawdopodobniej 8400 lub podobny , mam zamiar również trochę podkcić zestaw.

W dobie drastycznych podwyżek cen prądu chciałbym zadbać o kieszeń zwłaszcza że komp jest na chodzie kilka -kilkanaście godzin dziennie , i nie zawsze musi pracować " full power"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma dobre EPU ale działa ono tylko BEZ OC. Pozatym zawsze możesz wykorzystać Intelowskie EIST i C1E które działa razem z OC ;] Zawsze coś na prądzie przy oszczędzisz i pamiętaj że raczej te systemy oszczędzania energii opracowane przez firmy produkujące płyty główne działają tylko na standardowych ustawieniach procesora itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w temacie polecacie P5Q Pro. Mam zamiar kupić Q9550. I teraz pytanie czy ta płyta kosztująca ok 450zł wystarczy czy może potrzeba P5Q Deluxe lun P5Q WS? Mnie by interesowała najtańsza opcja, no ale jak trzeba będzie to zainwestuje więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...