Skocz do zawartości
nezza

Edifier S550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Z gory przepraszam za marna jakosc zdjec (zdjecia robione z komorki).

 

Edifier S550 zestaw glosnikow 5.1.

 

Laczna moc to 280W RMS 5x32W + 120W subwoofer.

 

Tu link na strone producenta

http://www.edifier-international.com/indexx.htm

 

Jest to calkowicie inne podejscie do dzwieku w PC niz logitech czy razer mako.

 

Glosniki dostarczane sa w dwuch kartonach, w duzym kartonie jest subwoofer a w mniejszym reszta satelit.

Dołączona grafika

Nie wiem ile waza inne zestawy do 5,1 do PC ale ten wazy ponad 37kg z czego 25kg to subwoofer :rolleyes:

Dla przykladu waga razer mako wynosila ponad 13kg (laczna) tutaj same satelity tyle waza, wiec nie ma mowy o zadnym kompromisie.

Tu zapakowanych bylo 5 satelit i piloty - porzadnie

Dołączona grafika

 

A tu 4 Satelity, 2 po lewej z siateczkami.

Dołączona grafika

tu centralny

http://img58.imageshack.us/img58/1527/photo0143ut3.jpg

 

a tu ogromny, mega subwoofer (naprawde)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Z przodu jest 10" calowy glosnik osloniety metalowa siatka, z dwoch stron sa jakby "mebrany" dajace dzwiek (nigdy tego predzej nie widzialem :blink: )

O tylu (hehe) widac porzadny radiator i polaczenia.

1 wejscie AUX

3 wejscia (sub, przod, tyl)

5 wyjsc na glosniki

1 wejscie pilota z panelem lcd (w zestawie sa dwa piloty, 1 duzy polaczony kablem z wyswietlaczem i 1 maly na podczerwien)

 

brak wejsc cyfrowych :sad:

 

tutal kabelki i bezprzewodowy pilot z instrukcja

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Satelitka z duzym pilotem

Dołączona grafika

 

Sama satelitka

Dołączona grafika

 

A tu biurko

Dołączona grafika

 

Ciezko mi napisac o jakosci dzwieku bo mam standartowa karte muzyczna dolaczana razem z Abit AW9D-max.

Na tej karcie Edifier niszczy taki zestawy jak logitech Z2300 i razer mako razem wziete (takie zestawy akurat mialem wiec moge smialo pisac)

Dzwiek jest czysty bass jest bez przesady itp. itd. tu nie ma co pisac.

Regulacja jest chyba standartowa.

Mozna regulowac dzwiek przednich gosnikow, tylnich, centralnego i sub osobno.

Regulacja tonow wysokich i niskich.

 

Jest to wszystko czytelne i bez zbednych komplikacji.

 

W grze Dead Space idzie zawalu dostac tak super sie prezentuje dzwiek 5,1

Muzy slucha sie takze super (jakosc zblizona do "sredniej" klasy amplitunera razem z "sredniej klasy" glosnikami)

Filmy to tez dobra jazda z tymi glosniczkami, Terminator 2 i strzaly Arniego z jego arsenalem to jak by fala uderzeniowa naplywala z kazdej strony i ten dobry bas oczywiscie.

 

Skala glsnosci jest do 50 i nie ma rewelacji (zdziwilem sie i pomyslalem czyzby drugie razer mako jesli chodzi o moc) jednak krecac galka dalej jest opcja Boost w 6 stopniach, jest to wystarczajace w zupelnosci :wink:

 

Co do wykonania to jest ono na najwyzszym poziomie od przewodow glosnikowych i piloty do samych kolumn. Kolumny sa masywne dobrze wykonane nie ma sie do czego przyczepic, material z ktorego wykonane sa membrany glosnikow tez wyglada na porzadny (deklasacja wszystkich plastikowych glosniczkow do PC typu creative albo logitech). Tu to wyglada jak dobre hi fi, masywne dobrze pokryte chropowata czarna farba.

 

Glosnik basowy robi wrazenie rozmiarami, wykonaniem jak i graniem :rolleyes:

 

Wielkim mankamentem tego zestawu jest wejscie sluchawkowe.

Lipa :sad:

Jest to przedluzenie wyjsia z karty muzycznej omijajace wzmacniacz :angry: i tyle

 

Ten zestaw jest w sam raz dla tych, ktorzy chca miec cos dobrego w dzwieku z peceta a niechca sie bawic w drobe hi fi.

 

Dzieki za poswiecenie uwagi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę wreszcie zadowolony po padacę związanej z kupnem Razerów ale już widzę mankament, pilot jeśli dobrze widzę to przyciski popękają niestety jeśli są takim badziewiem pokryte, głośniki są zwyczajne nie ma się czym podniecać standard wygląda jak lakierowana celuloza, brak wejść cyfrowych to boli straszliwie.

Woofer wygląda bardzo przyzwoicie jest zbudowany z dwóch membran czy z jednej dużej ? czy ten czopek w sideporcie to po prostu plastik ? widzę solidna konkurencja dla Z-5500 gdyby jeszcze miało to odpowiednią ilość wejść dekodery i pilota solidnego to było by ekstra, bardzo ładna konsolka centralna ale jak to brzmi bo skoro kupiłeś razery i na początku twierdziłeś, że są ok bo tak pisali tu i ówdzie :) to te głośniki muszą wymiatać :) aha i nie używaj Boost raz, że THD przekroczy znacznie 10% które łapiesz już koło końca skali no i możesz załatwić wzmacniacz, zjarać go na amen a tak BTW woofer wygląda z przodu jak kropka w kropkę ten z Z-5500 :) nawet ma identyczną maskownice przynajmniej ten plastik po tyle widzę na zdjęciu :) coś mi się wydaje że z tej samej fabryki w chinach :) ale w Edifier crossovera w subie ma jeszcze wyżej O_O na ponad 130 w logach jest na 120 i jest za dużo jeszcze to usłyszysz jak przenosi to czego nie potrzeba i zacznie ryczeć jak krowa :) choć w filmach to przyjemne jest no i nadrabia pasmo ale taki urok wszystkich głośników do filmów w niskiej cenie do kompa anyłej najważniejsze pytanie ile to kosztuje ? bo jak 600 z hakiem to G500 właśnie wyleciały z interesu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Boost mozna smialo uzywac, nic sie nie spali.

 

Czopki po obustronach sa albo z jakiejs gumy albo tektury pokrytej farba.

Glosniki wygladaja fachowo, w logitechach to styl kosmos+plastik, tu mdf i lekki posmak hifi.

 

Co do pilota to mialem kiedys podobnego w radiu JVC (stary kameleon) i nic sie z nim zlego nie dzialo.

Czas pokaze

 

Maskownica jest tylko podobna do tego z z5500 glosnik nie wiem.

basior gra lepiej niz w z2300

 

Nie wiem co tam ruskie pisza o tym, bo rosyjski dawno w podstawowce mialem hehe.

 

Slyszalem w sklepie jak lupie z5500 i edifier wypada na pewno lepiej.

 

Cena, ja dalem 270euro.

Logitechy kosztuja tyle samo, dla mie nie bylo sie nadczym zastanawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlsnie Z-5500 słyszałeś w sklepie i proszę cie nie porównuj Z-2300 do Z-5500 bo się różnią dość znacznie i w sklepie nic nie oddaje ich słuchanie, mi miesiąc zajęło ich ustawienie szczególnie suba.

Boost jest w nagłych wypadkach zobaczysz, że coś uszkodzisz i wtedy nie płacz.

W Z-5500 boost jest do 22 ale tylko wtedy gdy źródło jest bardzo słabe jak masz normalną kartę to go się nie używa bo raz zniekształcenia, dwa spalisz wzmacniacz :) trzy z reguły wystarczy 1/3 skali bez boosta

 

masz porównanie SVEN HA-1410T w English

http://www.digit-life.com/articles2/multim...roundup-51.html

super głośniki niestety w dalszym ciągu brak wejść cyfrowych je u mnie dyskwalifikuje.

RBEJ wyskoczyłeś z svenem teraz chłopak doła złapie mimo, że do muzyki zamiatają moje logi te sveny słyszałem je są naprawdę ok ale SB nie łupie jak trzeba :( po za tym strasznie ciężko je dorwać, kolega sprowadzał skądś czy coś namęczył się był napalony jak szczerbaty na suchary a ostatecznie sprzedał i kupił logi ze względu na wejścia cyfrowe do podłączenia X360, no i łupią znacznie lepiej i do filmów w DD, DTS się ładnie nadają w każdym razie ja do słuchania nuty już przesiadłem się na słuchawki teraz tylko przekieruje kasę na zestaw z wyższej półki i się dopiero zacznie ale narazie pochłonie to kupno porządnego stereo na ampliku :(

 

edit: przecinki

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie sub nie ma łupać...

Miałem okazję oglądać Gwiezdne Wojny Częśc 1 na porządnym kinie (o podzespoły nie pytajcie - jedno jest pewne - właściciel chłamu nie kupi, a i kiepski słuch nie można go posądzić - kupuje bo potrzebuje/słyszy różnicę... nie, że musi się 'lansić') i sub praktycznie rzadko kiedy dosadnie zaznaczał swoją obecność... aczkolwiek pasmo uzupełniał.

 

I taka filozofia grania do mnie bardziej przemawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tescie nie jest porownywany zestaw glosnikow te ktore ja mam.

 

Zadnego dola nie zalapie :-D

 

W edifierze boost nic nie przeszkadza i nic sie nie spali. Znieksztalcenia dla mnie nie sa slyszalne. Fak czesto tego nie bede uzywal.

Dla pewnosci moge do nich maila napisac.

 

Nikt z Was nie slyszal tego zestawu jakim jest edifier s550 wiec dziwne jest negowanie, krytykowanie, pisanie od razu co jest lepsze itd.

hehe.

 

Faktem jest ze odsluch logitechow z5500 w sklepie bez dluzszej zabawy nie daje duzo, ale niektorzy wychodza z zalozenie, ze mozna ustawic wszystkie parametry na zero (nie wliczajac glosnosi) i w tedy posluchac. Chcialbym zobaczyc co kto wybierze B-)

 

Art385 miesiac ustawiales suba???

 

Mi sie wydaje, ze suba nie ustawi sie idealnie do wszystkiego.

 

 

Do lupania to napisalem tak bo sub ma moc nie tak jak mako. Tam bylo cichutko.

Jak ogladam filmy czy gram to nie jest, ze to lupie non top.

Ale naprawde sie zdziwilem jak to gra.

Szkoda, ze nie mieszkam w Polsce bo chetnie bym zaprosil i pokazal.

Tez ogladalem filmy na lepszym sprzecie ale wystrzal z dwuruki przez Arniego na pierwszej scenie w T2 zrobil na mnie duze wrazenie :rolleyes:

A w spomianym dead spece to juz wogule.

 

Muzy slucha sie swietnie i dobrze ona brzmi pomimo standartowego Audio Max HD.

 

Ja sie zastanowialem nad z5500 i zaryzykowalem edifiery. I dobrze. Bo sa lepsze w jakosci dzwieku i wykonania.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie sub nie ma łupać...

Miałem okazję oglądać Gwiezdne Wojny Częśc 1 na porządnym kinie (o podzespoły nie pytajcie - jedno jest pewne - właściciel chłamu nie kupi, a i kiepski słuch nie można go posądzić - kupuje bo potrzebuje/słyszy różnicę... nie, że musi się 'lansić') i sub praktycznie rzadko kiedy dosadnie zaznaczał swoją obecność... aczkolwiek pasmo uzupełniał.

 

I taka filozofia grania do mnie bardziej przemawia...

O czym ty piszesz jakie lansić ? :lol2: rozmowa jest o klasie gaming audio a już tani sub jamo za 500zł niszczy i poniewiera pod każdym względem sub od logów czy edifierow znam Logi na wskroś i także ich wady, nie mają podjazdu do żadnego pełnowymiarowego zestawu z oddzielnym subem (nie mowa tu o VK za 500zł full 5.1) który jak zaznaczy swoją obecność przy 80hz to aż się miło robi nie wspominając o niższych partiach, a w komputerowych 5.1 i zintegrowanych zestawach kina ? sub jest zaprojektowany aby wspomagał głośniki i tu jest dół bo tak samo na tych edifierach jak i Z-5500 można zapomnieć o bardziej wymagającej muzyce poza tym kto słucha takiej na głośnikach komputerowych :lol2: Te głośniki i logi to gaming audio i edifier tego nie ukrywa broń boże, no i grają pewnie bardzo podobnie z tym się mogę założyć ,brak im DSP czy własnego przetwornika choćby dlatego warte są mniej od logów mimo, że droższe w PL no i brak bass reflexa w satelitach trochę lipa już mogli się o to postarać jak choćby w tych svenach.

Gaming audio ma dobrze pozycjonować, nadawać się do grania i w odpowiednim momencie konkretnie łupnąć i do słuchania bardziej wymagającej nuty co nie wymaga łupnięcia miękkiego z tym crossoverem nadaje się tak samo dobrze jak Z-5500 :lol2: przeczytaj specyfikacje tych głośników będziesz wiedział więcej w każdym razie ładnie wyglądają centralna konsolka jak i głośnik centralny znacznie ładniejszy ale ni jak nie wydałbym na nie 1000zł myślałem że 600-700 stoją a tu taki szok Sven je gniotą do zastosowań muzycznych ale jednym i drugim brakuje wejść cyfrowych straszne nie dociągnięcie w roku 2008 gdy prawie każdy jedzie na optykach/coax i ma do dyspozycji encodery DD/DTS.

Żeby ktoś nie mówił, że chwale Z-5500 bo mam to napiszę, że zmienię bez skrupułów jak tylko jakoś firma da mi takie bajery jak Logitech bardzo dobrej jakości DSP spotykany nawet w amplikach Denona i przyzwoity przetwornik Ciruss Logica 6 kanałowy z SNR-114 coś jak ten z Xonara DX na resztę kanałów i to teraz za 900zł :) ja dałem 1000zł i co jak co do grania w grach są super, filmy też Cassino Royale jak kamienica toneła rulezz :) albo ronin jako całokształt pod względem dźwięku DTS rulezzz ale nuty to na nich słuchałem dawno temu bo tym się zajmują moje SHP8900 słuchawki z wyboru robią jak chcą moje stare HD555 lol i radzą sobie znacznie lepiej z nutą niż moje Zetki.

Zetki raczej robią za nagłośnienie do telewizora i klocka i od czasu do czasu jakiś 1080p czy 720p.

Mam nadzieję, że to rozgranicza strefę pełne wymiarowe zestawy a łupiący gaming audio czy jak kto woli zestaw który ma walnięcie w pewnych partiach a w niektórych cicho popierduje :lol2:

 

A teraz do Nezzy to wypas głośniczki są złego słowa nie powiem i kartę zmień od razu bo nawet ich słuchać nie zacząłeś ;) nie wiesz co tracisz.

Suba miecha ustawiałem bo mam prostokątny pokój ze skosem i do tego okno o przekątnej grubo ponad 2 metry i cały czas wali w nie słońce i musiałem nie lada się namęczyć bo sprzęt może stać tylko pod skosem w jednym miejscu i nie bardzo jest go gdzie ustawić subik stoi po lewej stronie w biurku z wyciętym miejscem dla sideportu i dopiero schodzi jak trzeba a zajęło mi tyle bo nie lubię latać z 20 kilogramowym kolosem za często :) szkoda, że nie ma tych edifierów na Audioholics tam przynajmniej rozbrajają głośniki i zaglądają do środka byśmy wiedzieli co się tam kryje.

 

A co bym wybrał też Z-5500 wole dekodery i dużą ilość możliwych połączeń, nawet jeśli miałbym poświęcić trochę lepszą średnicę i jakość dzwięku, poza tym jak coś zrozumiałem z tej recenzji po rusku Edków to, że posiadacze X-fi są w dobrej sytuacji bo przydaje im się AC mode no i przydaje się EQ by podbić wysokie tony ? chyba, bo nie jestem dobry w rozszyfrowywaniu Google translate :)

 

Edit: przecinki ale pewnie i tak tony nie wstawiłem :)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co bym wybrał też Z-5500 wole dekodery

Dekodery są np. w:

Edifier S750 (S5.1MK2)

Sven HT-500 http://sven.ru/article/4040

Microlab H-500D/600D

 

BTW: o wiele tańszy od S550 jest DA5000 Pro. Dobrze wypada w testach.

http://www.edifier.com.ua/products.php?model=DA5000%20Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385 dobrze sie rozpisales :-D

 

A ja slucham muzyki na glosnikach komputerowych i jest fajnie :rolleyes:

No i nie wiem czy te sveny niszcza edifier s550.

 

To ciekawe teraz jaka karte muzyczna wybrac???

Wiekszosc jest na cyfrowych zlaczach hehe a tu takie glosniki i ich brak (duzy plus dla z5500 bo je ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Sveny które podałem nie niszczą, tylko masakrują Twoje głośniki. Wystarczy poczytać różne recenzje na ich temat. Niestety znowu dokonałeś złego wyboru. Za tą samą kasę mogłeś mieć o wiele lepszy sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Art385 dobrze sie rozpisales :-D

 

A ja slucham muzyki na glosnikach komputerowych i jest fajnie :rolleyes:

No i nie wiem czy te sveny niszcza edifier s550.

 

To ciekawe teraz jaka karte muzyczna wybrac???

Wiekszosc jest na cyfrowych zlaczach hehe a tu takie glosniki i ich brak (duzy plus dla z5500 bo je ma)

no cóż minimum Asus DX czy X-fi z tańszych a z droższych najlepiej Asus D2 bądź X-fi prelude w polsce większego wyboru nie ma ewentualnie jakiś E-mu

 

Dekodery są np. w:

Edifier S750 (S5.1MK2)

Sven HT-500 http://sven.ru/article/4040

Microlab H-500D/600D

 

BTW: o wiele tańszy od S550 jest DA5000 Pro. Dobrze wypada w testach.

http://www.edifier.com.ua/products.php?model=DA5000%20Pro

S750 mają tylko DPL i DD chyba na chip obsługujący DTS 96/24 nie był ich stać czy co ? poza tym to chyba te same S550 z cyfrówką

Sven HT-500 bardzo mała moc

Microlaby już bardzo ładne, szczególnie H-600 ale zupełnie nie podane co obsługuje, no i dostępność jakby trzeba był świrować pawiana i sprowadzać od ruskich to ja spasuje, szczególnie, że gwarancja w sprzęcie który ma elektronikę oprócz wzmacniacza jest ważna ale H-600 wyglądają super.

ktoś zna orientacyjną cene H600 w PL ale od polskiego dystrybutora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ładna cena a jeszcze pytanko wiesz czy obsługują DTS 96/24 ?

bo jak tak to czas wyprawić moje Logi na gwarancje aby naprawili podświetlanie LCD na allegro i przeskoczyć na H600 ale DTS to obowiązek bo na początku grudnia będę miał już DTS Connect :) no i żal by go nie wykorzystać :)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Sveny które podałem nie niszczą, tylko masakrują Twoje głośniki. Wystarczy poczytać różne recenzje na ich temat. Niestety znowu dokonałeś złego wyboru. Za tą samą kasę mogłeś mieć o wiele lepszy sprzęt.

Rbej sluchales edifier s5500???

Sluchales razer mako???

 

Skad Ty to wszystko wiesz???

 

Ja sie sugerowalem recenzja razer mako i zle to wyszlo.

 

Wyboru dokonalem trafnego bo tym razem jestem bardzo zadowolony i szczerze moge polecic ten zestaw kazdemu kto ma taka kwote. :lol:

 

Dla mnie plusy w edifier s5500:

-bardzo dobre wykonanie

-dobry dzwiek satelit i suba

-bezproblemowa obsluga duzego pilota jak i bezprzewodowego(z malym wyjatkiem)

-faktyczna moc w rms :lol2:

 

Minusy:

-brak wejsc cyfrowych

-bezprzewodowy pilot ma dziwne przyciski glosnosci po dwa na - i + sa mylace jak sie je obslugje nie patrzac na nie

-dla wiekszosci pewnie cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiesz mi zwisają Dekodery jako takie ( a ich obsługa na modelach z A w S/N jest tylko za pomocą tricku ) mi chodzi aby jednym kablem mógł przesłać sygnał do dekoderka bez zakłóceń i dekoderek mógł mi go rozkodować, nawet nie wiesz jak super brzmi Cmss przy Dvixach jak zapodamy mu opóźnienie kolumn tylnych np. ja swoich Z-5500 nie chce słuchać już po analogu bo brzmią nachalnie :) do hardstyle się nadają za to po coaxie, sub gra inaczej, satelitki zmieniają barwę są mniej napastliwe i wysokie nie są tak wyraźnie zaznaczone za to nie brakuje im wydźwięku a po DTS w porównaniu do DDL dzwięk nabiera jeszcze większej głębi i dynamiki, każdy kto je długo testował i usłyszał po DDL czy DTS Connect to wie, że one po analogu grają jakoś gorzej może dlatego że dzwięk rozkodowywany w Konsolce jest dostosowany do głośników przez gości w logitechu nie wiem, wiem, że gra to lepiej mniej dyskotekowo, dlatego chce dekoder DTS w w głośnikach a dolne minimum to DD bo klocek ma DD poza tym chce kupić PS3 dla blu-ryja a tam bez DTS ani rusz, ewentualnie oleje roszady i po prostu kupie 8ohm głośniki normalne na przód i centralny.

Wzmak w logach jest dość mocny z naprawdę gigantycznym podwójnym radiatorem i mogę założyć, że realnej mocy ma około 300W więc sobie poradzi szczególnie ludzie na zachodzie tak robią i efekty są podobno bardziej niż zadowalające.

Chyba Nezze zrobiliśmy Gigant OT :) w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DD EX mieć nie może bo to 5.1 mają jakieś błędy na stronie, najpewniej wcześniej czy później kupie jakieś monitorki za 300 do Logów i będzie grało to lepiej w całym paśmie, po za tym w planach AKG601 i jakiś wzmacniacz wiec zabawa z głośnikami odejdzie na dalszy plan bo słuchawki po prostu dla mnie wymiatają do muzyki filmów i w ogóle

 

PS.

każdemu polecam zostać na plastikowym 2.1 za 200 i tanich słuchawkach z tesco bo jak już się zacznie kupować coraz to lepszy sprzęt to potem ciężko przestać ;)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rbej sluchales edifier s5500???

Sluchales razer mako???

 

Skad Ty to wszystko wiesz???

 

Ja sie sugerowalem recenzja razer mako i zle to wyszlo.

 

Wyboru dokonalem trafnego bo tym razem jestem bardzo zadowolony i szczerze moge polecic ten zestaw kazdemu kto ma taka kwote. :lol:

1. Nie porównuj amatorskich recenzji z PCLaba do profesjonalnych testów z serwisów Ixbt i Techlabs.

2. Razer Mako słuchałem i szajs to jest jakich mało.

3. Wszystkie profesjonalne testy wskazują jednoznacznie że najlepszym zestawem 5.1 do tysiąca złotych są Sven HA-1410T. Twoje Edifiery są daleko za nimi.

4. Wybór może i trafny ale za tą samą kasę mogłeś mieć o wiele lepsze kolumny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kij go wie na pewno ładniejsze ;) i w zależy w jakiej nucie. Testów nie widziałem ani tych głośników nie słyszałem za to HA-1410T słyszałem i targają moim logami w sumie w każdym gatunku ale woofer słaby i brak dekoderów, te microlaby H600D kij wie na pewno tallboye na przodzie to zaleta ale jak to gra nie wiem ale powinno lepiej. A tu załapałem lola http://www.inermax.pl/product_info.php?cPa...products_id=146 co za okazja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupywalem z pixmani.

 

W sklepie bez przeceny logitech z5500 kosztuja 450e, tam posluchalem sobie tego i wyszedlem hehe.

 

W rlandii ciezko cos w sklepie dostac, jak juz cos jest to drogo np. GF 8800GT w sklepie PC World (jaka cudowna nazwa) kosztuje 300e.

Tam nikt nie uzywa peceta do grania lub ogladania filmow (wiekszosc ludzi jest zbyt tempa na cos takiego).

Gry to konsole a filmy to odtwarzacze dvd, bluray.

 

Tutaj 3 glowne sklepy internetowe:

www.komplett.ie

www.pixmania.ie

www.elara.ie

 

Mozecie sobie porownac ceny do cen w Polsce.

 

No teraz musze kupic karte dzwiekowa i nie wiem co brac. Mam prosbe :rolleyes: Mozecie mi z tych linkow cos wybrac:

 

http://www.komplett.ie/k/kc.aspx?bn=10226

http://www.elara.ie/products/sound-cards.a...m_orderby=price

http://www.pixmania.ie/ie/uk/774/xx/xx/103...mp;orderBy=Prix

 

Jak tam jest zle to sprobuje cos z ebay, Art385 podal przykladowe karty, ale jesli mozna prosilbym o konkretne model bo ja laiki z tego i co wazne aby analogowe wejscia mialy hihi

 

Tu do Fishu:

Wedlug mnie nie ma najlepszego.

To sa teorie kazdego z nas i recenzentow.

Kazdy zestaw cos tam ma, nie sugerowal bym sie wypowiedzia w stylu Sven zmiecie Ediffiera, bo w tamtym tescie kompletnie inny zestaw byl porownywany.

Logitech jest wybitny w tych bajerach jak dsp itp. itd.

Sveny pewnie dobre sa w barwie i mocy, mikrolaby maja dobra cene itd.

Edifier s5500 tez napewno zasluguje na uznanie (wedlug mnie nie ustepuje z5500 ale je przewyzsza dzwiekiem i wykonaniem, ale to jest wedlug mnie)

 

Art385 ja tez lubuje sie w sluchawkach ale celuje troche nizej.

Juz nie dlugo bede mial Sennheiser hd595 i Little Dot Mk II

tylko kwestja karty muzycznej.

 

Ale tak jak piszesz w miare jedzenia apetyt rosnie sprawisz sobie AKG601 i zamarzysz o Sennheiser Orpheus, nigdy dosyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak, Tuska na pal on nam tu chciał Irlandię robić bandyta jeden :lol2: dobrze że mu to wolno idzie, jakby nam zrobił to by to forum świeciło pustakami bo znając jego magiczne zdolności zrobiłby hokus pokus i ceny byłby jak w Irlandii a zarobki jak w Polsce.

X-fi takie jak moje 122euro O_O 450 zeta lol ja rok temu niecały dałem za nówkę sztukę 360zł i za 400 sprzedałem a ostatnio za używkę do zastąpienia OEM'a dałem 250 zł dziękować PClabowi za Hype dla Xonarów :) ludzie kupowali dla DDL a teraz DDL ma i X-fi :lol2: a niedługo DTS Connect.

Z-5500 450e OMG to według dzisiejszego kursu prawie 1700 zeta to teraz ci się zupełnie nie dziwię też bym nie kupił logów za taką kasę nawet gdyby mnie kijem bili :) u nas kosztują około 220-250e i fakt wykonanie logów na pewno gorsze za to logi mają bdb głośniczki szkoda że tylko 3 calowe ale pamiętam jeszcze jakiś czas temu były dostępne za ponad 30$ sztuka a ostatnie jakie na ebay widziałem to 20$ no i DSP i przetwornik.

Teraz zaczynam rozumieć w czym rzecz wolałeś pójść wziąć co było niż bawić się sprowadzania, transporty itd. w sumie też tak wolałem mam w mieście all-net u nich sprzęt jest szybko lub od razu tanio i nie tną w ch..ptaka z gwarancją a w sumie to jest dla mnie ważne bez problemowa obsługa i użytkowanie i moje prywatne zadowolenie :)

 

Ps.

Uprzedzam że jak dorwiesz się do HD595 to raczej skończysz słuchanie nuty na głośnikach i ich mankament pójdzie w nie pamięć bo w filmach każdy droższy zestaw 5.1 sobie radzi przyzwoicie END OT

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję jeszcze takie 5.1 do rozważań

(do Irlandii wysyłają jakby co, do kilkunastu innych krajów w Europie również, głównie zachodnia:)):

https://www.teufel.eu/Shop/order/index.cfm

 

Teufel Concept E Magnum Power Edition € 189,-

Teufel Concept F € 229,-

 

+ koszty wysyłki

 

+ ewentualnie Decoderstation 3 € 129,-

(drogie to pudełko w stosunku do samych głośników)

 

video:

1

2

3

4

5

6

7

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te teufele to padaki są niestety nie che cię martwić i te Edifiery je zmiatają miałem okazje słuchać tefeuly przed samą odsprzedażą tego badziewia zakupione w ferworze walki przez znajomego na alledrogo model taki co wygląda jak z satelitkami o dizajnie co najmniej jak firmy watson :) i nie ciekawe są mdłe nawet takiej kakofonii jak nazi ufo commander puszczaliśmy dla brechty i nie potrafiły zagrać jakoś ciekawie nie wspominając o industrialu czy psychedelicu czy szybszym ambienice, downtempo jakoś szło, ogólnie Logitechy lepsze pod każdym względem ale pamiętam, że te teufele ponad rok temu były znacznie tańsze niż 220 ojro nie byłem tym zachwycony specjalnie jak to się mówi.

Proponuje zostać przy kłótniach Edifier,logitech,sven bądź microlab bo zestawy tych firm coś sobą reprezentują.

Dekodery są drogie i Elektrykk teraz widzisz jakim gestem wykazał się Logitech dając pełno prawne DSP to jest CS494003-CQZ do swoich głośniczków i wstawił w nie custom'y ,że tak powiem czy jak kto woli nie mają labela ale są to najprawdopodobniej Tangbandy WS-871 z tego co można się doczytać więc mogło być znacznie gorzej :) a tak mamy fajny zestaw multimedialny w niskiej cenie no nieliczący Irlandii tam jest straszliwie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nie wiem naczytałem się sporo opinii, że niby lepsze od logów.

A może to taki przejaw niemieckiego patriotyzmu, chwalić swoje nawet jak jest gorsze? :>

Dizajn satelit coś jak gigaworksy, no ale chyba plastik jest dobrej jakości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...