Skocz do zawartości
abezus

Nowy Komputer, Podzespoly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wielkimi krokami zbliza sie zamiana mojego juz wysluzonego komputera na cos nowszego... Przegladam stronki oraz fora i doszeldem do wniosku ze musze sie dopytac pare spraw... A wiec:

 

Procesor: Intel Pentium Dual Core E8400 - i tego jestem pewien na 100%

Płyta główna: (???) No wlasnie jaka plyte proponujecie pod ten procesor?

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Dysk twardy: (???) Jak wyzej... Dodam ze zalezy mi na bezawaryjnosci...

Karta graficzna: RADEON HD4830 512MB 256BIT - taki wynalazek znalazlem i nie wiem czy dobry wybor czy nie... Cena mi sie podoba dlatego mysle nad nim ale jesli ktos ma jakies sugestie to oczywiscie prosze...

Nagrywarka DVD: Stary wysluzony LG GSA-4163B zostaje ;]

Obudowa: Stara zostaje

Zasilacz: Chieftec - 500W

 

Dodam ze interesuje mnie zestaw jak najlepszy w stosunku ceny do jakosci/wygajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Pentium Dual Core E8400 - i tego jestem pewien na 100%

Płyta główna: (???) No wlasnie jaka plyte proponujecie pod ten procesor?

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Dysk twardy: (???) Jak wyzej... Dodam ze zalezy mi na bezawaryjnosci...

Karta graficzna: RADEON HD4830 512MB 256BIT - taki wynalazek znalazlem i nie wiem czy dobry wybor czy nie... Cena mi sie podoba dlatego mysle nad nim ale jesli ktos ma jakies sugestie to oczywiscie prosze...

Nagrywarka DVD: Stary wysluzony LG GSA-4163B zostaje ;]

Obudowa: Stara zostaje

Zasilacz: Chieftec - 500W

procek to C2D a nie Pentium Dual Core ;)

Płyta główna Gigabyte EP45 DS3 (6 fazowe zasilanie ma w porównaniu do wersji DS3L, ogólnie brałbym tą)

Dysk twardy to WD AAKS 320GB/640GB

A zasilacz to Pentagram PSF 460W lub Corsair VX 450W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a tak sie jeszcze zastanawiam nad troche innym wyborem... Druga wersja bardziej oszczedna to platforma na amd:

 

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 6000+ - procesor 64-bit

Płyta główna: (???) Znow problem w doborem najlepszej plyty pod ten proc

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) PC800 CL4 Extreme Edition

Dysk twardy: 320 GB WD 7200OBR 8MB CACHE SATAII

Karta graficzna: RADEON HD4670 512MB 128BIT albo RADEON HD3850 256MB 256BIT - nie wiem ktory lepszy bo cena podobna...

Nagrywarka DVD: Stary wysluzony LG GSA-4163B zostaje ;]

Obudowa: Stara zostaje

Zasilacz: Chieftec - 450W

Zasilacz dlatego chieftec bo mam latwy dostep do tych zasilaczy i nie bede musl go zamawiac...

 

I teraz pytania:

1)450W zasilacz wystarczy do takiego kompa?

2)Roznica w cenie pierwszego i drugiego zestawu to okolo 1000 zl. Czy przy normalnym uzytkowaniu roznica w szybkosci dzialania bedzie warta doplacenia 1000 zl na rzecz intela... Dodam jeszcze ze nie gram w gry, no moze jedyna gra ktora mnie interesuje to gta4 ktore jeszcze nie wyszlo... No i komputer nigdy nie bedzie podkrecany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co rozumiesz przez normalne użytkowanie?? Net, filmy, word itp?? Nie, nie będzie wolniejszy, może i będzie szybciej śmigał, przez wbudowany w proca kontroler pamięci (szybsze ładowanie programów itp, ale raczej jest to nieodczuwalne).

 

Jeżeli chodzi o bardziej zaawansowane zadanie to Intel będzie lepszy, albo trochę albo bardzo sporo, zależy co brać pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak normlane uzytkownie czyli net filmy muzyka... Ciekawi mnie w czym intel jest tak naprawde lepszy... Niby czestotliwosc taktowania ta sama a roznica w procesorach 300 zl wiec dosc spora. Prosze rowniez o skomentowanie pozostalych podzespolow... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)450W zasilacz wystarczy do takiego kompa?

2)Roznica w cenie pierwszego i drugiego zestawu to okolo 1000 zl. Czy przy normalnym uzytkowaniu roznica w szybkosci dzialania bedzie warta doplacenia 1000 zl na rzecz intela...

Ad1: Firmowy starczy bez problemu i bedize mial duzy zapas .

 

Ad2. Napewno chodzi o doplate 1000zl ? bo z moich wyliczen wynika ze e8400+niezle mobo nie przekracza wartoscia 1000zl a kolega pisze o roznicy takiej ;)

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja liczylem ceny w sklepie w ktorym bym kupowal... i Cena takiego zestawu na intelu wyszla mi 2380zl a na amd 1299 wiec jednak roznica jest... w sumie jakbym kupowal pojedynczo czesci przez internet to pewnie na intelu zmiesiclbym sie w 1800 ale pozniej nie bedzie mial mi to kto poskladac i wiecej problemu niz korzysci...

Edytowane przez abezus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to wszystko zależy od tego czy chcesz zatrzymać sobie w kieszeni tą kase którą zaoszczędziłbyś na platformie AMD. Choć i tak nie wiem czemu ludzie uważają, że nie można złożyć budżetówki na Intelu ;) W niemal takiej samej cenie co tą platformę AMD możesz złożyć coś takiego jak ja mam w zestawie 2 ( sygnaturka ) a przynajmniej mi się to udało dopłacając tylko 50 zł a w wydajności zyskując sporo. Poprzednio miałem właśnie taki procesor jak zaproponowałeś w platformie AMD + mobo MA770.

 

PS: odnośnie zasilacza to brałbym jakiegoś bQ.

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko decyzja jzu podjeta :D Zostaje intel tylko biore mniejszy dysk bo i tak 640 giga mi nie porzeba i gorsza grafike... i cena bedzie... optymalna... Tylko pytanie...

 

RADEON HD4670 512MB 128BIT

RADEON HD3850 256MB 256BIT

 

Ktora karta jest lepsza?? Ceny sa pratkycznie identyczne wiec nie wiem ktora wybrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco lepsza jest HD3850 i rozpatrując kwestie ciszy to większość HD4670 ma ponoć wtyk 2 pin od wentyla przez co regulacja obrotami to kłopotliwa sprawa a HD3850 ma już wtyk 4 pin przez co ładnie wyregulujesz sobie obroty w Riva tuner. A tak w ogóle to najlepiej jakbyś sobie do takiego HD3850 dorwał accelero S1 i do tego cichy wentyl i masz cisze jak makiem zasiał. Możesz jednak wziąć HIS-a z fabrycznie cichym chłodzeniem i wtedy problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...