Skocz do zawartości
piotrjancy

Arctic Cooling Freezer 7 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewne pytanko do osób które lubią ciszę w kompie, posiadam ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro który chłodzi e7200@3033MHz, aktualna temp. rdzeń 1 39st rdzeń 2 32st czy można w jakiś sposób wymienić wentyl w tym chłodzeniu bo przy 2800 :damage_wall: obrotach jest wyraźnie słyszalny szum powietrza i jak na razie jest to najgłośniejszy element w moim kompie: 8800GTS + Chieftec GPS-400AA z wentylem Xthermal BTF 120 PRO

 

Czy jest jakiś wentylator co będzie znacznie cichszy od obecnego a jednocześnie utrzyma normalną temp. na procku no chyba że lepiej wymienić całe chłodzenie?

 

Z tego co wyczytałem przepływ powietrza w ACF7 pro wynosi 45 CFM / 77 m3/h 24 dB/A i mam rozumieć że szukać cichego wentylatora który uzyska podobną wydajność ? przykład:

 

Xthermal BTF 120 PRO do 38 CFM przy 1200 obr./min 13 dB/A

Noctua NF-S12 1200 RPM 47,65 CFM 81 m3/h przy 1200 obr./min 17 dB/A

Noctua NF-P12 92 m3/h przy 1300 obr./min 19 dB/A; 78,5 m3/h przy 1100 obr./min 16,9 dB/A

 

Proszę o opinie w tej kwestii.

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da...

 

Zamocujesz nowy wentyl na opaski zaciskowe i po krzyku...Najlepiej 120 jakby dało radę...Puściłbyś ją na

jakieś 7-9V i byłoby cicho...

 

Takie jest moje zdanie...

 

Ja bym tak zrobił...

 

Teraz mam na box-ie Intelowskim założoną 120 i cisza!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle sprawdza się ten cooler, bo myślałem na kupnem jego, może znacie jakieś ciekawe alternatywy

Właśnie dołączam się do pytania :razz: Bo miałem odpowiednik na AMD czyli 64 PRO i był świetny! A teraz na E7200 myślałem żeby go kupić bo jest tani i nic lepszego nie znajde w takiej rozsądnej cenie. schłodzi dobrze E7200 @ 3800MHz przy 1.35v?? :D PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dołączam się do pytania :razz: Bo miałem odpowiednik na AMD czyli 64 PRO i był świetny! A teraz na E7200 myślałem żeby go kupić bo jest tani i nic lepszego nie znajde w takiej rozsądnej cenie. schłodzi dobrze E7200 @ 3800MHz przy 1.35v?? :D PZDR

Wlasnie ostatnio nabylem ten wlasnie cooler xD. Jak narazie chlodzi to co w opisie i musze powiedziec ze jestem zadowolony. Na min obrotach nawet go nie slychac a temperatura w stresie to : 47° max ( pewnie spadnie bo jeszcze pasta swierza ) a przy normalnej pracy trzyma sie na okolo : 36°

 

Ogolnie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ostatnio nabylem ten wlasnie cooler xD. Jak narazie chlodzi to co w opisie i musze powiedziec ze jestem zadowolony. Na min obrotach nawet go nie slychac a temperatura w stresie to : 47° max ( pewnie spadnie bo jeszcze pasta swierza ) a przy normalnej pracy trzyma sie na okolo : 36°

 

Ogolnie polecam.

Hmm, wszystko cacy tylko nie wiem jak sie ma P4 do C2D z wydzielaniem ciepła itp. Bo E7200 ekstremalnie kręcony to istny grzejnik :razz: Jak ktoś mnie jeszcze bardziej przekona to raczej zakupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze mialem i cenie cisze to sie wypowiem.

Wymiana wentylatora o wiekszych gabarytach i tym samym przeplywie nie ma sensu. Bedziesz miec wyzsza temperature z prostej przyczyny - Freezer jest przystosowany pod 92mm a 120mm fan czesciowo bedzie wystawac poza obrys radiatora.

Kupowanie natomiast turbiny Noctua do chlodzenia AC jest nieoplacalne ze wzgledu na wydajnosc.

Pozatym standardowy wentylator powinien miec mozliwosc regulowania predkosci przez plyte.

Osobiscie radzilbym wymienic Ci cale chlodzenie na cos pokroju Ultima90 + Noiseblocker. Sam przez pewien czas mialem pasywnego HR-01 Plus i roznica wynosila <15°C w stresie wzgledem aktywnego Freezera. I nadal mialem margines bezpieczenstwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wszystko cacy tylko nie wiem jak sie ma P4 do C2D z wydzielaniem ciepła itp. Bo E7200 ekstremalnie kręcony to istny grzejnik :razz: Jak ktoś mnie jeszcze bardziej przekona to raczej zakupie...

twój proc do 4GHz nie ma sprawy na fryzjerze... zapewniam cie ;) zanim kupiłem Thermalrighta miałem go i tempy bardzo przyzwoite...do tego dobra pasta arctic silver i jazda na luzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer w dobie Auras Wave LPT-709 jest kompletnie nieopłacalny. Sam mam freezera i e7200 @ 3800 1,32 V i muszę przyznać, że starcza na styk a i temperatury nie są rewelacyjne 60-65 przy tjmax 100 i sam się zastanawiam nad wymianą na aurasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dużo wymagam... Te 65 C robi przy max obrotach i wyszlifowanej podstawce. Po skręceniu obrotów do akceptowalnej głośności szybko robi się 72. Obudowa dość dobrze wentylowana (lancool K10). W cenie 60 zł niby wymagać wiele nie można, ale patrząc na konkurencje freezer okazuję się kiepskim wyborem i to pod względem wydajności i jakości wykonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ostatnio nabylem ten wlasnie cooler xD. Jak narazie chlodzi to co w opisie i musze powiedziec ze jestem zadowolony. Na min obrotach nawet go nie slychac a temperatura w stresie to : 47° max ( pewnie spadnie bo jeszcze pasta swierza ) a przy normalnej pracy trzyma sie na okolo : 36°

 

Ogolnie polecam.

Zapomnialem dodac ze komputer narazie stoi luzno na biurku bez obudowy, czyli jest b.maly obieg powietrza. Za kilka dni bede go montowal do Armorka tylko musze jeszcze dosztukowac kable bo jakis debil ktory mial go wczesniej poobcinal wszystkie orpocz tego od przycisku Power. Tak czy inaczej pewnie w obudowie temp. spadnie jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kiedy nie było dużej konkurencji wśród tańszych coolerów to Freezer był dobry, ale teraz kiedy mamy cos takiego jak Pentagram HP 100AlCu (mam, polecam) oraz troche droższy ale dużo wydajniejszy od Freezera Karakorum czy choćby Auras Wave, nie mówiąc już o TR Ultima 90 który ma bardzo dobry stosunek cena/wydajność to Freezer nie jest zbyt dobrym wyborem. Bierz coś z tego co Ci podałem. Osobiście mam pentagrama Hp100-AlCu+Xilence 92mm@1100rpm i jest cichutko i wydajnie. (czyt. Do E2140@3ghz wystarcza w zupełności, nawet na pasive raz próbowałem i w stressie wyrabiał bodajże do 70*C czy tam 75*C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką ustawić najniższą temp. w momencie której speedfan obniży obroty do 2100 - z mniejszymi obrotami to lepiej nie ryzkować (75%)?, zrobiłem na jednym jak i na drugim rdzeniu 40st w momencie przekroczenia idą obroty na maxa.

 

A może ktoś ma jakiś gotowy sprawdzony schemat dla e7200 ?

 

//

 

Dałem 65% co dało 1824rpm i temp. nadal 40st (r1-39, r2-33) (speedfan, everest) na panelu również bez zmiany, taka sama temp. jak przy 2100 rpm.

Edytowane przez piotrjancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twój proc do 4GHz nie ma sprawy na fryzjerze... zapewniam cie ;) zanim kupiłem Thermalrighta miałem go i tempy bardzo przyzwoite...do tego dobra pasta arctic silver i jazda na luzie ;)

Hehe drogi kolego trzeba było mówić odrazu że go miałes :wink: Tylko widzę że tu są podzielone zdania co do freezera. Na PClabie piszą w recenzji że lepiej brac Freezera niż tego Pentagrama HP 100 AlCu. A ten Auras Wave jak sie sprawuje? Bo mam na niego chętkę powiem szczerze bo wygląda fajnie i cena nie przeraża :D Mam mętlik bo tyle tego jest... Miałem freezera na AMD i myślałem czy czegoś innego nie spróbować np. w/w auras wave :wink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką ustawić najniższą temp. w momencie której speedfan obniży obroty do 2100 - z mniejszymi obrotami to lepiej nie ryzkować (75%)?, zrobiłem na jednym jak i na drugim rdzeniu 40st w momencie przekroczenia idą obroty na maxa.

 

A może ktoś ma jakiś gotowy sprawdzony schemat dla e7200 ?

Musisz pobawic sie checkboxami w SF [; Zaznaczyc ze temperatura cepa zalezy tylko od wentylatora Freezera, ustawic zadana, maksymalna na 50°C, skok fana 5% etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...