Skocz do zawartości
Cinek91

Zmiana Rozmiaru Partycji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Próbowałem zmienić rozmiar partycji programem Paragon Partition Manager 9 Pro.

Aktualnie partycje wyglądają tak:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

a chciałbym zmienić na coś takiego: :D

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

Jednak kiedy zaakceptuje zmiany wyświetla się taki oto błąd :razz:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Da się coś z tym zobić? Może jest jakiś inny sposób na zmianę rozmiaru partycji bez konieczności foramtowania całego dysku?

 

System to Vista 64 bit.

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy jest akurat Partition Magic....

 

 

Przeciez wyraznie na komunikacie jest napisane zeby uzyc dysku recovery. PPM9 nie moze wykonywac niektórych operacji bezposrednio pod 64 bitowymi oknami.

 

A mógłbys napisać co to jest ten Recovery CD i jak go się używa ;)? Jestem w tym ciemny więc przydałaby się jakaś pomoc xD.

Edytowane przez Cinek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyj Acronis_Disk_Director_10.0

Chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu, więc napiszę tu.

 

Czy macie jakieś doświadczenia z dzieleniem partycji systemowej z danymi w/w programem na dwie. Pod Windowsem Vista (32bit home premium) ? Będzie mi to niedługo potrzebne i zastanawiam się jakiego programu użyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to zrobić przez systemowe narzędzie zarządzania zainstalowanymi dyskami. Wchodzisz w Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami

 

Edit: ehhhh... nie doczytałem, że chodzi o Acronis Disc Director. Lama ze mnie ;P. Niestety ten program na Viscie 64bit nie chcial sie zainstalować więc nie pomoge ;).

Edytowane przez Cinek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz to zrobić przez systemowe narzędzie zarządzania zainstalowanymi dyskami. Wchodzisz w Panel Sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami

 

Edit: ehhhh... nie doczytałem, że chodzi o Acronis Disc Director. Lama ze mnie ;P. Niestety ten program na Viscie 64bit nie chcial sie zainstalować więc nie pomoge ;).

Można na Viście dzielić przez to (Zarządzanie Dyskami) narzędzie partycję systemową z zainstalowanym systemem ? Bo w XP nie widzę takiej możliwości. Edytowane przez Złodziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na win 2008 jest opcja zmniejszenia partycji systemowej, a że 95% tych okienek jest wspólne z Vistą, stawiam piwo że się da. Przy XP i 2003 nie ma takiej opcji, przez co stoję również przed problemem podzielenia C: na działającym serwerze. Bez dodatkowego oprogramowania się nie obejdzie, Acronis jak na razie mnie nie zawiódł ;)

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sensu zakładać nowego tematu, więc napiszę tu.

 

Czy macie jakieś doświadczenia z dzieleniem partycji systemowej z danymi w/w programem na dwie. Pod Windowsem Vista (32bit home premium) ? Będzie mi to niedługo potrzebne i zastanawiam się jakiego programu użyć.

Absolutnie żadnych problemów, używałem go dłuższy czas zarówno na XP jak i różnych wersjach Visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...