Skocz do zawartości
yotomeczek

Ach te Windy ...

Rekomendowane odpowiedzi

Było tak c: win 2000 d: win XP e: dane

zachciało mi się zaistalować win 98 w miejsce 2000 - no nie poszło (był format c i qpa)

No ani win Me ani 2000 nie dały się zaistalować na c

Dopiero XP poszły ...

No ale to nie koniec szopki - partycja C zniknęła (zostało d: win 2000 e: dane f: win XP)

No dobra myślę dziwnie jest ale niech będzie ...

Po którymś tam restarcie (wiecie istaluje się te wszystkie głupotki i trza go przeładowywać) XP zgłasza jakiś Hard ERROR przy ładowaniu windów

Żaden scandisk nie pomagał ...

No to sru - instaluję XP po raz drugi - poszło

No i teraz jest tak C: win 2000 d: win XP e: dane ...

Czyli wróciło do normy...

Nieźle ..

Pytanko co się stało ?? (no pewnie będzie trudno wyjaśnić - windy przy instalacji informowały że jak jest zainstalowany NT ...)

Pytanko drugie (i istotniejsze) czy da się zainstalować windy 98 jak jest zainstalowany XP lub 2000 (na innej partycji) ??

Tak się zastanawiam - może w Partition Magic ukryć partycję z XP i wtedy spróbować ?? Już sam nie wiem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy się napewno da - choć miałem podobnie, z tym że 98SE jako c: (FAT) a 2000 na d: (ntfs). Najpierw instalowałem 98 a potem 2000.

 

Możesz zrobić odwrotnie - tzn. 2000 lub XP na c: a na d: 98 - wtedy nie mowinno być problemów, z tym, że musisz sobie zrobić możliwość startowania 98 - kiedyś był taki ładny artykuł w ENTER sprzed roku, może dwóch (będzie w ich archiwum) jak zrobić, żeby 98 się ładował z menu bootowania które jest w 2000/XP (boot.ini)

 

Rozwijając myśl - teoretycznie - jak masz XP/2000 pod ntfs to chyba 98 podczas instalacji nie powinien jej widzieć (jak tu i tu fat to powinno zadziałać ukrycie partycji) - więc powinien się zainstalować, potem musisz zmienić aktywną partycję na tą z 2000/XP żeby się botował i dalej zrobić własną interpretacje artykułu z ENTER'a. (tytuł był coś w stylu "Dwa systemy na jednym dysku" itp. - na pewno 2001/2002 - polecam wyszukiwarkę w archiwum enter'a :D )

 

mam nadzieje, że choć trochę pomogłem - pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...