Skocz do zawartości
pavel54

2 Dyski Seagate 7200.11 500gb Nie Dzialaja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem 2 dyski seagate 7200.11 500gb sata2 i podlaczylem do mobo lecz ani 1 ani 2 nie jest wykrywany przez bios :sad: nie wiem co zrobic dyski są napewno prawidłowo podpięte a kable są sprawne, dyski lekko sie nagrzewaja i jak przylozy sie reke to czuc ze delikatnie pracują, napewno nie zostały uszkodzone podczas transportu ponieważ były wzorowo zapakowane, wydaje się że obydwa są niesprawne, kupiłem je na tej aukcji:

 

http://allegro.pl/item481671682_seagate_ba...as_nowy_gw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Do jakiego mobo je podłączyłeś - do tego co w sigu?

Sprawdź ustawienia Raid, AHCI, czy kontroler SATA jest włączony, podłączaj dyski pojedyńczo, sprawdź je na innym kompie, itd itp - trochę samodzielności chłopie, a nie "podłączyłem i nie działa" <_< ehh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem do mobo w sigu probowalem tryby raid,ahci i ide i w zadnym nie dziala, pojedynczo tez podlaczalem i nic, narazie nie mam mozliwosci sprawdzenia na innym kompie.

 

A może za zimne byly jak podlaczylem i padły?? bo byly dosc zimne.

Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Czy bios normalnie przechodzi POST aż do momentu rozpoczęcia bootowania, czy też "zwiesza się" na chwilę?

Co rozumiesz przez określenie "bios nie wykrywa dysku" - nie widać ich po wejściu do biosu Raida/mobo, czy nie widać ich w "mój komputer"?

 

A może za zimne byly jak podlaczylem i padły?? bo byly dosc zimne.

Można tak uszkodzić dyski, ale 2 na raz to raczej mało prawdopodobne, chyba że były baaardzo zimne albo masz baardzo wielkiego pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bios normalnie przechodzi POST aż do momentu rozpoczęcia bootowania, czy też "zwiesza się" na chwilę?

Co rozumiesz przez określenie "bios nie wykrywa dysku" - nie widać ich po wejściu do biosu Raida/mobo, czy nie widać ich w "mój komputer"?

 

Można tak uszkodzić dyski, ale 2 na raz to raczej mało prawdopodobne, chyba że były baaardzo zimne albo masz baardzo wielkiego pecha.

No bios przy wykrywaniu sie zwiesza na chwilke a pozniej jak wchodze do biosu to nie ma pokazanych dysków, zauwazylem tez ze dyski jakos dziwny odglos wydaja tak jakby sie cos rozpędzało i zwalniało. Edytowane przez pavel54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dziwny odglos wydaja tak jakby sie cos rozpędzało i zwalniało.

to chyba normalne ze talerze sie rozpedzaja po wlaczeniu :D

chyba ze tak bez przerwy... ja tak mialem jak bylo zle podpiete zasilanie (kipskie wtyki w zasilaczu)

 

edit: popatrzylem na podpis - przy takim zasilaczu wina kiepskich wtykow raczej odpada :rolleyes:

Edytowane przez domban214

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Przełącz dyski na SATA1. Wymień kable (nie ważne, że "dobre"). Bios na "default" - "odkręć" kompa.

Zmierz napięcia zasilania (najlepiej gdybyś miał do tego przelotkę Molex->SATA, bo można zmierzyć faktyczne nap. na linii zasilającej dyski). Jeśli bez efektu, to niestety nadal nie przesądza o uszkodzeniu dysków - najlepiej sprawdzić je na innym kompie - potem już raczej reklamacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niepokojący dzwiek z dysków wydobywa się regularnie co pare sekund i raczej nie jest to normalne, no nic chyba pozostaje mi zwrócić te dyski :sad: probowalem na defaulcie je podpinac i nic :sad: tryb jest ustawiony sata1 (jest wymuszony przez zworki, które trudno wyciągnąć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

tryb jest ustawiony sata1 (jest wymuszony przez zworki, które trudno wyciągnąć)

...tzn, że nigdy nie przełączyłeś ich na SATA2? Niestety wiele kontrolerów/dysków/biosów/FW nie zachowuje kompatybilności SATA1<>SATA2.

 

Eh, informatycy.. nic tylko by grzebali :P

...

Zwracasz, dostajesz pieniazki, kupujesz w innym miejscu.

Twoja jakże "błyskotliwa" uwaga nic nie wnosi - tyle to wie każda przeciętna blondynka. Trzeba sprawdzić co się da, bo jeśli sprzedawca uruchomi dyski to wyjdziesz na LOLa, stracisz czas i pieniądze za dodatkową przesyłkę. Śmieszne jest to, że takich rzeczy nie kumasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...